Střípky

Max
22.10.2009 20:47
Základní souhrn formátovacích možností, které v článcích lze využít. Pamatujte ale že méně je někdy více, více je někdy méně ... stejně jako více je někdy více a méně je někdy méně. Zkrátka co je navíc, to překáží.
20.12.2010 13:13 - Ebon Hand
Takto jsem se zde spálil několikrát. Proto už ze zásady píšu články lokálně v compu a pak se jen trápím s uploadem. Když to nejde, tak ti ještě pořád zůstává článek v compu..
20.12.2010 13:57 - noir
Psát v jakémkoliv redakčním systému je CHYBA. To je první věc, kterou vám řeknou ve všech redakcích... Upřímnější šéfredaktoři vám řeknou, že je to šílenství.
20.12.2010 14:00 - Ebon Hand
No tak to je trochu hustý.. :-)
20.12.2010 16:42 - Alek
noir píše:
Psát v jakémkoliv redakčním systému je CHYBA. To je první věc, kterou vám řeknou ve všech redakcích... Upřímnější šéfredaktoři vám řeknou, že je to šílenství.

Tak tak, krutá pravda. Doporučuju psát v něčem na desktopu a nejlépe s autoukládáním, já všechno datlím nejdřív do Evernote.
22.12.2010 21:48 - sirien
Dobře Colombo, vítám do klubu.
A Chrom je pěkná sračka, sorry za to, ale tohle by se mi v Opeře FAKT nestalo, debil neumí obnovit text ve formuláři předchozí stránky, s timhle naprosto nechápu jak mu může někdo dávat přednost před Operou... dvě hodiny psaní článku v tahu... aspoň že to byl jen další díl Bulváru a ne něco intelektuálního.
22.12.2010 23:34 - Alek
No jo, Chrome je prostě jen prohlížeč. :-)
28.12.2010 18:44 - Colombo
taky mate rozbite automaticke vkladani tagu?
31.12.2010 16:43 - Colombo
Ja mam rozbite cele ty veci kolem vkladani obrazku.
6.1.2011 18:05 - Jerson
Ach jo, zase nevím do kterého tématu psát připomínky, protože ho tu neumím najít (nešlo by dát někam viditelně a přístupně odkaz na jednu centrální debatu s připomínkami?) tak to napíšu sem - nešlo by označení tectu k citaci a kliknutí na tlačítko "cite" ošéfovat tak, aby se mi stránka neposunula na psací okno? Protože když pročítám diskusi a označuju si texty, na které chci reagovat, tak je to fakt úplně na ... dvě věci, když se pokaždé musím vracet někam doprostřed stránky, abych zjistil, kde jsem skončil.
A taky by to za citaci mohlo dávat prázdná řádek, aby nesplývaly pod sebe.
6.1.2011 18:59 - sirien
Jerson píše:
dvě věci, když se pokaždé musím vracet někam doprostřed stránky, abych zjistil, kde jsem skončil.

Sem chtěl plovoucí okno odpovědi (jako je na Nyxu) ale Max se na tenhle můj nápad tvářil dost... nevybíravě, řekněme
6.1.2011 19:07 - Jerson
Plovoucí okno může být složitá funkce, byť užitečná, já bych rád přidání (nebo možná odstranění) jednoho příkazu. Klidně volitelné.
6.1.2011 19:38 - Max
Tady je problém že javascript neumí (nebo jsem tu možnost nenašel) jak vložit něco do textboxu aniž bych mu předtím nedal focus (což udělá to skočení). Pro IE je to tedy nějak takto
textarea.focus();
var sel = document.selection.createRange();

Respektive nemusel bych mu dávat focus ale poté bych mohl přidávat pouze na konec ... což je taky chování na smolíka ... když je třeba něco vložit už do rozepsanýho příspěvku.
6.1.2011 19:56 - Colombo
maxi maxi, vkladani obrazku pomoci wysiwygu je rozbite.
6.1.2011 20:44 - Dukolm
no javascript nijak extra neovládam
A co takhle předat té funkci i číslo příspěvku a pak jí nechat skočit zpátky
skusím se kouknout na nějaké moje scripty co tu mám jestli dělají to samé nebo to mám řešeno jinak
6.1.2011 22:51 - Max
Colombo píše:
vkladani obrazku pomoci wysiwygu je rozbite

Hmmm s wasigem se to má tak ..... .. .. .. .... ..... ... ....... ... .. . .... .... hmmm no uvidíme co uvidíme.

Dukolm píše:
a pak jí nechat skočit zpátky

Trhat s obrazovkou dolu a nahoru mi přijde takový divoký ... hlavně z pohledu kdy quotuju nějaké poslední příspěvky a tam by to nemělo s obrazem cukat vůbec ... pokud bys našel něco elegantnějšího tak určitě dej vědět.
7.1.2011 00:11 - Dukolm
Max píše:
pokud bys našel něco elegantnějšího tak určitě dej vědět.

tak zatím sem vyzkoumal tohle jen nevím jak to bude fungovat ve starších prohlížečích (zatím sem to zkoušel v Google chromu (nejnovejší), Firefox (nejnovejší), Opera (nejnovejší), Explorer 8)

function vloz(){
// text - v celem skriptu je id textery
var vlozit = "rn Ahoj hele vepsal sem to do textery"; // text který chceš někam vložit
var obsahtext=document.forms.vzkaz.text.value; // načte do sebe obsah textery
document.getElementById("text").innerHTML = obsahtext + vlozit; // prepsaní obsahu v textarea jejím obsahem plus naší věcí co chceme vložit
}
7.1.2011 02:06 - sirien
Max píše:
Trhat s obrazovkou dolu a nahoru mi přijde takový divoký

aj, to bych raději nedělal... při pomalejším připojení se skákání na post chová u Kostky poněkud svévolně (resp. má náhodné zpoždění, někdy dost výrazné, takže občas už mám sám nejen nascrollováno, ale i přečtené dva nové posty a najednou mě to hodí nahoru). Při rychlém připojení (a zvlášť od doby nového hostingu) to bývá vpohodě, ale stejně

resp. bych to alespoň nastavil nějakým zaklikávátkem volitelně, protože sice chápu Jersonův požadavek, ale já třeba naopak mám radši (zvlášť u diskusí s více nepřečtenými posty) když můžu napsat odpověď k citaci rovnou, dokud mám v hlavě čisté znění kontextu, takže by to pro mě naopak znamenalo nutnost scrollovat zpátky na dolů (resp. stisknout End a pak stejně scrollovat zpátky nahoru)
7.1.2011 21:12 - Max
Dukolm: když já bych chtěl i zachovat tu možnost vkládání tam kde je aktuální pozice kurzoru v oknu (k řemuž se dá dostat právě přes selection v moment kdy textbox dostane focus) ... tím že pouze přidávám k innerHTML ale přidávám vždy na konec textu a to právě nechci.
Sabáka je zakopaná právě v tom že neexistuje jednoduchej přístup k zjištění pozice kurzoru (resp. nevim o jiném) v textovém okně, což je při vkládání na určitou pozici v textu předpoklad nutný.
7.1.2011 22:13 - Dukolm
a co si zapamatovat pozici kurzoru při opuštění formuláře a to uložit jako globalní proměnou?
no jinak asi nepujde
1.2.2011 15:08 - Malfin
Kdo všechno schvaluje články a co vše se s nimi děje, než se po zatrhnutí "zveřejnit" ukážou ostatním jako vydané?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067266225814819 secREMOTE_IP: 3.236.145.110