Střípky

Max
22.10.2009 20:47
Základní souhrn formátovacích možností, které v článcích lze využít. Pamatujte ale že méně je někdy více, více je někdy méně ... stejně jako více je někdy více a méně je někdy méně. Zkrátka co je navíc, to překáží.
22.2.2010 20:57 - Alnag
No náhodně to strká do textu prázdné odstavce... resp. strká je myslím mezi zalomení stránky a nadpis (možná i jinde).
22.2.2010 21:00 - Sethi
To na mysli nemám. Nejde mi o to, co se děje v rámci formátování.

Prostě mám někdy ukazatel na zcela konkrétním místě v textu, pak zadám jakýkoli příkaz a ten se vykoná pokud možno uprostřed odstavce o dvacet a půl řádky výše, nebo doleva, nebo podle okamžité nálady toho editoru.
22.2.2010 21:10 - Alnag
Teď to zkouším z Live Writeru, jestli to dělá taky... ale mám podezření na nějakou mušku v interpretaci těch zalomení stránky. Vždycky to prasí kolem nich (a navíc asi kumulativně).
26.4.2010 15:20 - Sethi
Já tedy nevím, k jakým úpravám nakonec došlo ohledně toho oddělování odstavců... Ale teď jsou ty mezery neuvěřitelně malé. Naschvál jsem začala používat variantu

varianta píše:
<p>Žblept žblept.< br>
Jiný žblept.</p>
<p></p>
<p>Žblept v dalším odstavci, etc...</p>


abych měla fakt jistotu, že to tedy ty jednotlivé odstavce nějak slušně oddělovat bude, a chvilku to dokonce i fungovalo, ale teď se to prostě... neděje. Prvně jsem si toho všimla u Alnaga, ale po posledních úpravách u sebe jsem zjistila, že mi to udělá totéž. Kdybych pravidelně nestřídala odstavce obyčejného písma s kurzívou, tak stěží vím, kde který končí a začíná.
29.4.2010 12:02 - Alek
No v poslední době se z mé strany určitě nic nezměnilo, nešah jsem na styly několik hodně týdnů. :-)

Pokud si dobře vzpomínám, nebylo možné se shodnout na formátování odstavců a proto byly mezery mezi odstavci úplně zrušeny s tím, že si je autoři budou tvořit sami právě pomocí prázdných odstavců (<p></p>). Jsem připraven jakoukoli změnu provést, když s ní budou autoři článků souhlasit.

Když jsem o tom nedávno přemýšlel, je ještě jedna varianta, která tu asi nebyla diskutována. A sice odsazování prvního řádku odstavce. Ale obávám se, že to by spousta lidí nepřekousla, když jim nebyly po chuti ani mezery mezi odstavci...
29.4.2010 12:04 - Sethi
Alek píše:
že si je autoři budou tvořit sami právě pomocí prázdných odstavců (<p></p>).


Jenže tohle právě kýžený efekt netvoří.

A ani se to nedá svádět na můj předpotopní počítač, děje se mi to všude.
29.4.2010 13:16 - Alek
Předpokládám, že jde o tenhle gigantickej článek, http://www.d20.cz/skupina/121/clanky/amazing-adventures-aiss.html...? Vypadá to už teď ok?
29.4.2010 14:43 - Sethi
No, tam už tedy ano, ale třeba u Alnaga je poslední kapitola stále záhadně nečitelná. Mně tak nějak přišlo, že to byl jaksi... sezónní problém. To si tak formátuji formátuji a najednou zjistím, že formátuji jinak, aniž by bylo cokoli zmíněno. Asi to jaro.
29.4.2010 15:25 - Alnag
Já tam kapitoly nahrávám přes Live Writer... ale hlavně je důležité, abyste se jednou dohodli, jak to bude a pak na to nehrabali. Protože už jsem jednou překopával článek na čitelnou verzi a pak si někdo postěžuje a zase se to nedá číst...
29.4.2010 15:25 - Alek
No u Alnaga se nic nezměnilo, páč jsem vpodstatě žádnou změnu neudělal. Já jsem se na ten tvůj článek jen podíval a dal jsem Upravit. Asi to tlačítko umim líp zmačknout než vy, či co. :-) Asi se ty články nějak se styly nepochopily a je potřeba jim to zopáknout. Je to divný...
29.4.2010 15:37 - Sethi
Alek píše:
Asi to tlačítko umim líp zmačknout než vy, či co.


Ach. To... dává smysl.
2.5.2010 20:27 - Jerson
Já tedy s tím formátováním bojuju pořád, už jsem došel tak daleko, že jsem se naučil základy HTML, stránku píšu v editoru a sem ji jen kopíruju. A doplňovat do seznamů další osoby a do tabulek další údaje není zrovna uživatelsky příjemné.

Jinak když v editoru chci smazat mezeru, automaticky mi to na začátek odstavce (nebo tabulky, v daném případě je to jedno a totéž)přihodí jednu mezeru. Na Enter raději vůbec nesahám, protože ten mi odřádkování nevyrobí - co mi ho vyrobí tak jak potřebuju, zejména v tabulce, na to jsem ještě nepřišel. Přesněji já ho i nějak vyrobím, ale po uložení a následném otevření mi tam přibyde nežádoucí mezera mezi řádky.
2.5.2010 23:31 - Colombo
ono to nové formátování je celé nějaké čudné. Lepší by bylo se podle mého vykašlat na wysiwyg a udělat tak maximálně klikací tagy (podobně jako v diskuzi "cite" a "url"...)
18.12.2010 22:54 - Colombo
áááááá, kostka mi sežrala článek! Už jsem to měl skoro napsané (teda, první verzi, zhruba polovina plánované), klikl jsem na přidat ale mezitím mě to odhlásilo!!!!!!!!!!!!!!
Jak se to dá vytáhnout:!! dá se to vytáhnout?!!"! grsnsAAAAA
18.12.2010 23:08 - Colombo
hm, hadam, ze je to navzdy ztraceno. asi neco nechce, abych psal clanky... asi za nic nestoji...
19.12.2010 13:39 - sirien
Bohové, to všichni používaj IE nebo co?

Opera (a myslim že i Firefox a skoro určitě i Chrome) při stisknutí tlačítka Zpět dokáží zpátky vyvolat nejen předchozí stránku, ale i do formulářů na této stránce vepsané texty. Odešleš - odhlásí Tě to - ztratíš text - klikneš na zpět, máš text zpátky.

Bohužel, obávám se, že v takovémhle případě jiná varianta neexistuje a pokud to nemáš zálohované, pak je článek nejspíš stále jen v Tvé hlavě :(
19.12.2010 13:58 - Colombo
Firefox.
Ale to, co popisuješ, je závislé na webu a prohlížeči.

Ale možná to bylo tím, že jsem se v jiném okně přihlásil znova a ono to směrovalo na jinou stránku bo co?

Nevadi. Stejnak to asi bylo o ničem.
19.12.2010 14:02 - Nerhinn
Já hlavně nechápu, když si někdo dá tolik práce s dlouhým textem, že si nedá tu práci a nezmáčkne ctrl+a a ctrl+c... i když ono je asi potřeba se takhle spálit, aby si to člověk zapamatoval. Taky jsem to potřebovala.
19.12.2010 14:09 - Colombo
Dřív jsem to dělal před každou větší úpravou, zálohoval do texťáku a hlavně nejdřív "vytvořil" článek a až potom jej vyplňoval a často "ukládal" abych si mohl zobrazit "náhled". Tentokrát jsem jaksi zapoměl.
20.12.2010 00:04 - pipux
Zapomněl.

Jinak hlavu vzhůru - druhá verze článku bývá oproti té první vždycky lepší, myšlenky ucelenější ;)

Na Maxe: můžeš jim přece ulehčit trápení - nastavit php session timeout třeba na 24 hodin (to musí stačit každému).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071038007736206 secREMOTE_IP: 44.222.186.148