Střípky

Sethi
20.10.2009 16:28
Dungeons & Dragons, jak vidíme v historii i v praxi, je především mužský koníček. Jednoho by napadlo, že to povede k zaplnění samotné hry nadměrným množstvím spoře oděných dívek, ale až tak moc se to nestává. Jo, jsou tu nějaké ty téměř nahé uvězněné elfky, které je třeba zachránit, nebo baculatá hospodská, kterou se neobratně snažíme sbalit... ale málokdy to k něčemu vede. Nakonec je to rolová hra a je tu dost vysoká šance, že je váš vypravěč taky muž. Tra. Pas. Jistě, hry a romány a další doplňky nejsou kompletně prosté sexy koček na výpravě za nějakými těmi body zkušenosti; takové pak utkví v mysli mužských hráčů, stejně jako se drobečky brambůrků lepí k jejich prstům. Tady jsou, vzácné, hrdé - sex symboly DnD.
Autorská citace #21
21.10.2009 11:50 - yokuzava
:) Nojo. Hugo mas pravdu, slo by a vlastne se da rict ze jde vsecko. Jen rikam ze svet jaky je, jak ziju a tedy "normalni" zivot bych hrat nechtel.
Autorská citace #22
21.10.2009 12:17 - Jerson
yokuzava píše:
neumim si predstavit ze bych to treba ja chtel pak hrat. Precejen hraju proto abych zazil neco co nemuzu v zivote a bavil se.

No, tak já třeba v reálu těžko budu automobilový závodník s hromadou prachů a deseti milankami za den, kterého po nějaké nehodě napadne, že by taky mohl myslet na budoucnost. Když budu hrát elfího haničáře, který rabuje jeskyně, tak to nebude o nic blíž tomu, co můžu zažít.
Stejně tak mnoho holek asi nebude reálně řešit, jestli si mají vzít bohatého a pohledného grázlíka s tím, že ho možná trochu změní, nebo hodného chlapa se smyslem pro rodinu, který je tak trochu ňouma a který před nimi něco tají.

To že muži častěji vytváří fantasie vzdálenější "obyčejné realitě" beru jako odpozorovaný fakt, a několikrát jsem se setkal s trvrzením, že "v normálním světě by nebylo co hrát, aby to bylo zábavné." Popravdě s tím moc nesouhlasím, jsou seriály jako HIMYM, které jsou právě takto obyčejné a přitom se na ně dobře dívá, a dovedu si představit, že bych na podobné téma hrál i RPGčko.
Autorská citace #23
21.10.2009 12:53 - yokuzava
Jasne, Jersone. Na vsem se da neco najit.
Autorská citace #24
21.10.2009 13:29 - Ebon Hand
Byl bych taky pro nalinkování těch ostatních, protože mám mezery ve vzdělání a znal se jen jména pár z nich, obrázkem žádnou.

U nás je to s hráčkama špatný, ale myslím si, že to je jednak naším věkem a druhak prostředím kde hrajeme a celým pojetím gentlemanské klubu pro opravdový kámoše..
Autorská citace #25
21.10.2009 16:28 - Alnag
yokuzava píše:
Nedavno jsem slysel nazor ze holky tohle nehrajou protoze chteji opravdicky realny pribehy a ne vymyslenosti. Tak nevim co si o tom myslet.


Je to omyl. Je podstatné zmínit event. prezentovat figurky, draky a jednorožce. :D
Autorská citace #26
21.10.2009 16:32 - yokuzava
:) Nojo, jenze na to prezentovani figurek je potreba mit hrace aby se vubec vyplatilo nejake kupovat. Nebo navstivit par DnD Dnu a hrat zenske postavy aby se potom treba i nejaka ta figurka zalibila potencionalnim hrackam. :)
Autorská citace #27
21.10.2009 16:39 - Malfin
Kdo si hraje...nezlobí. :)
Autorská citace #28
21.10.2009 16:44 - Hugo
??? Kurva, Yokuzavo, a proc teda takovy zivot vlastne zijes ???
Autorská citace #29
21.10.2009 18:13 - PeCi
Fakt vydarený článok ..... a prvé miesto jednoznačne súhlas
Autorská citace #30
21.10.2009 18:49 - yokuzava
Hugo, na co se doopravdy ptas? :)
Autorská citace #31
21.10.2009 20:23 - ShadoWWW
On ho nežije, on ho krájí! :)
BTW Věděli jste, že deluxe edice core setu vyšla i v PDF? Teď na to koukám a vypadá to dost dobře... (Tam, jak obvykle...)
Autorská citace #32
21.10.2009 21:19 - Felouen
Tak jsem si říkala, když jsem viděla v novinkách ten úvod a pěkný obrázek, kdo tak asi jen opět vnesl takový živý článek. :) A musím říct, že mne nezklamal, ten překlad je dobrý!

I když je škoda, že tamta autorka si myslí, že Imoen není moc pěkná, mě se třeba líbí a taky nedala tam již nějakou klasickou blonďatou dívčinu v chainmail bikinách...:)

A jop, no.1 je funny. I když zajímalo by mne, jestli by to vypadalo v all-out dívčí skupině přesně naopak... "Hm, nejhezčí kluk číslo jedna je...reálný kluk," ...LOL.
Autorská citace #33
21.10.2009 23:18 - noir
Imoen byla trapně ufňukaná.
Autorská citace #34
21.10.2009 23:43 - Jerson
Někdo byl přítomen čistě dívčí skupině?
Autorská citace #35
21.10.2009 23:52 - Sethi
Já. 3:0 ve prospěch dívek, tři krátké Shadowruny na výletě po Skotsku. Měly jsme dvě kostky a hromadu fantazie =)
Autorská citace #36
22.10.2009 02:12 - sirien
Jerson píše:
Někdo byl přítomen čistě dívčí skupině?

Honza Kuděla jednou telloval asi osmi holkám.
Autorská citace #37
22.10.2009 08:08 - yokuzava
ShadoWWW, nekrajim :) ziju svuj zivot a tak nejak nevim proc bych ho mel jeste hrat, to bych se zacyklil ;) Hral bych jak hraju ze hraju ze hraju ..... :)
Autorská citace #38
22.10.2009 08:40 - Jerson
Já myslel dívčí skupinu včetně Vypravěčky. Které by spolu hrály dlouhodobě. Totiž, ne že by se kluci vždycky snesli, ale mám dojem, že se snáz utvoří čistě mužská skupina, která dovede dlouhodobě spolupracovat, než čistě ženská. Holky si na sebe při hře zvykaly déle a někdy čas potřebný na zvykání přesáhl čas, který byly ochotný strávit spolu při hře.
Tedy, tohle tvrzení je postavené na mnohem menším vzorku než ze kterého usuzuju obvykle, takže rozhodně nebudu tvrdit, že se tak chová většina holek, ale kdyby došlo na lámání chleba, tak bych asi neměl problém říct "kluci můžou hrát jen spolu a holku nepotřebujou, i když je to s nimi lepší, ale u holek je lepší, když mezi sebou mají kluka, lépe víc než jednoho."
Ale to říkám proto, že si rád nechám ukázat protipříklad.
Autorská citace #39
22.10.2009 09:26 - Malfin
Já v životě hrál asi jen se třemi dívkami. Většinu to ale brzy omrzelo...Ale ted jsem se dostal do skupiny kde jedna je a vypadá to moc dobře. Takže snad to vydrží. Těm ostatním jsme asi nedokázali nabídnout to co chtěly.
Autorská citace #40
22.10.2009 09:56 - Sethi
Řekla bych, že skupina jen s jedním mužským prvkem (případně dvěma, pokud celkový poměr má 2:1 ve prospěch dívek nebo víc) je daleko méně stabilní jednotka, než all-girl tým. Důvod, proč je mnohem víc pánských než dívčích skupin bych viděla spíš v tom, že zatímco hráčů je dost, mít hráčky v takové koncentraci na jednom místě je prostě plýtvání zdroji... přijde mi to jako poměrnějednoduchá termodynamika, systém se snaží dosáhnout entropie rozmáznutím hráček po celé ploše.

Rozepsala bych se víc, ale musím běžet na přednášku s dvojčaty.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099114179611206 secREMOTE_IP: 54.165.122.173