Střípky

Sethi
20.10.2009 16:28
Dungeons & Dragons, jak vidíme v historii i v praxi, je především mužský koníček. Jednoho by napadlo, že to povede k zaplnění samotné hry nadměrným množstvím spoře oděných dívek, ale až tak moc se to nestává. Jo, jsou tu nějaké ty téměř nahé uvězněné elfky, které je třeba zachránit, nebo baculatá hospodská, kterou se neobratně snažíme sbalit... ale málokdy to k něčemu vede. Nakonec je to rolová hra a je tu dost vysoká šance, že je váš vypravěč taky muž. Tra. Pas. Jistě, hry a romány a další doplňky nejsou kompletně prosté sexy koček na výpravě za nějakými těmi body zkušenosti; takové pak utkví v mysli mužských hráčů, stejně jako se drobečky brambůrků lepí k jejich prstům. Tady jsou, vzácné, hrdé - sex symboly DnD.
Autorská citace #1
20.10.2009 16:28 - yokuzava
Sethi, Sethi ... :)
Autorská citace #2
20.10.2009 16:59 - noir
Hm, teď by to chtělo ještě desítku nejodpudivějších žen DnD - já nominuji na první místo Mialee!

Jinak mě se kolem sedmnácti let, když jsem v ruce poprvé držel pravidla ADnD Spielleiters Handbuch, děsně líbila taková svalnatá rangerka, která drží za nosní piercing mrtvého zlobra. NEdávno jsem se na ni díval znovu, a je anatomicky úplně blbě.
Autorská citace #3
20.10.2009 17:32 - Jerson
Fakt boží článek. Sice většinu jmenovaných neznám - kecám, neznám ani jednu - ale když k nim jsou obrázky, tak mi to pro představu stačí. I když bych nepohrdnul obrázky i dalších holek, o kterých je řeč, jen čistě pro srovnání.

Nicméně první místo je fakt ... dokonalé. (I když znám několik výjimek)
Autorská citace #4
20.10.2009 17:39 - ShadoWWW
Sakra. A má žena nechce DnD hrát. Takže žadné první místo... >:-)
Autorská citace #5
20.10.2009 17:42 - Nerhinn
Já taky znám jen pár holek z Baldura... ale pobavilo mě to stejně celé. A na konci si mě to pochopitelně koupilo, jsem ješitná až na půdu :)
Autorská citace #6
20.10.2009 18:26 - Alnag
Sethi, máš to PR vůbec zapotřebí? :D
Autorská citace #7
20.10.2009 18:28 - Prcek
Já se musím pochlubit, v naší skupině krají pravidelně dvě ženy a občas i třetí. Jedna je moje manželka, kterou jsem přesvědčil, že je lepší hrát u nás doma, než abych nebyl večer doma a když už tam jsme každý týden nalezlý, tak začala hrát taky.
Autorská citace #8
20.10.2009 19:25 - t2001
Hrdě se pochlubím, že v mé skupince jsou také 2děvčata :)
Jedna je moje sestra a ta druhá její kamarádka. A zatím se statečne v naší mužské společnosti drží!
Sláva vám děvčata v kostkami v rukou (a nechci slyšet žádné dvojsmysly!)
Autorská citace #9
20.10.2009 22:25 - wlkeR
Skupina, kterou masteruju, je 1:1.
Skupina, ve které jsem hrával, má teď poměr 3:1 ve prospěch holek.
Ehm.
Skvělý článek, rozeslal jsem ho kolegům pro... ehm, inspiraci?
Autorská citace #10
20.10.2009 22:33 - Sethi
Obě moje skupinky mají dvě slečny, takže to myslím tak tragické, jak autor popisuje, nebude =)
Autorská citace #11
20.10.2009 23:02 - bigbythewise


Ehm..
Autorská citace #12
20.10.2009 23:30 - Jerson
Taky jsem měl párkrát skupinu 3:1 ve prospěch dívek, a na nepravidelných hrách mám vždy minimálně jednu dívku. Ale v hlavní skupině už nějaký čas žádná holka nehraje.
Autorská citace #13
21.10.2009 07:30 - wlkeR
Tak to už by se vyplatilo poskládat 10 nejžhavějších chlapů DnD, ne? :D
Autorská citace #14
21.10.2009 08:42 - yokuzava
:) V nasi skupine byla jedna divka. Jeste v dobach kdy jsme hrali DrD. Hranicarka a mela pejska. Jenze ho na vsecky potvory posilala a kdyz ji pejsek umrel po nejakem zbesilem utoku, tak se nastvala a prestala hrat a pry snad i meli doma kvuli tomu dusno :) Nedavno jsem slysel nazor ze holky tohle nehrajou protoze chteji opravdicky realny pribehy a ne vymyslenosti. Tak nevim co si o tom myslet.
Autorská citace #15
21.10.2009 08:49 - Lotrando
yokuzava píše:
protoze chteji opravdicky realny pribehy a ne vymyslenosti


což dokazují poličky plné titulů červené knihovny a poslední řada VkVéček :)

Uši: příjemné rozptýlení při ranní kávě, děkuji
Autorská citace #16
21.10.2009 08:52 - Jerson
yokuzava píše:
edavno jsem slysel nazor ze holky tohle nehrajou protoze chteji opravdicky realny pribehy a ne vymyslenosti. Tak nevim co si o tom myslet.

Jednoduché - ač to mnozí RPGčkaři netuší, dá se hrát i "normální život", něco na způsob rodinných seriálů. I když jsem nenašel žádné RPGčko, které by mělo pro takovou hru pravidla, pokud tedy neberu univerzální systémy, které mají pravidla pro všechno.
Autorská citace #17
21.10.2009 09:14 - yokuzava
Lotrando, verim ze to tak je u mnoha divek a zen :) Sethi a dalsi zde se vyskytujici slecny a pani to tak zrejme nemaji. Coz je dobre :)! Kazdopadne to tak trochu podporuje tvrzeni, ze kluci si hrajou o hodne vic.
Autorská citace #18
21.10.2009 09:18 - yokuzava
Jersone, to mas pravdu. Dokazu si predstavit ze si i ve fantasy svete vyberou cloveka a hrajou "normalni zivot", ale neumim si predstavit ze bych to treba ja chtel pak hrat. Precejen hraju proto abych zazil neco co nemuzu v zivote a bavil se.
Autorská citace #19
21.10.2009 09:32 - Naoki
yokuzava píše:
Precejen hraju proto abych zazil neco co nemuzu v zivote a bavil se.

Jestli to není ten důvod, proč holky ten "normální život" chtějí hrát :D
Autorská citace #20
21.10.2009 11:03 - Hugo
yokuzava píše:
Jersone, to mas pravdu. Dokazu si predstavit ze si i ve fantasy svete vyberou cloveka a hrajou "normalni zivot", ale neumim si predstavit ze bych to treba ja chtel pak hrat. Precejen hraju proto abych zazil neco co nemuzu v zivote a bavil se.


Yokuzava, potiz je v tom, ze hrat neco co v normalnim zivote nemuzu (nebo alespon nemam) je mnohem sirsi pojem nez "vzit vidle a jit kydlit gobliny" jednak existuje spousta ruznych systemu a svetu kde hrat a co hrat a pak existuje mnohem vice pristupu jak hrat. Cimz chci rict ze i v ramci fantasy by se daly hrat ty "Vekavecka"... Nikde nikdo mam pocit apriori nerika ze i v ramci fantasy by se nemohla objevit romantick fantasy (byt kolem to az tak mocromanticke byt treba nemusi) a jestli to skonci hollywoodskym happyendem a nebo stylem Romea a Julie to at se teprve ukaze...

Coz me tak napada ze hrani (uznavam ze parodisticke a de facto tak trochu inspirovane tou hrou, jak se hergot jen jmenovala co se hraje pred a po sezeni a je to vlastne parodie na sezeni u psychologa nebo psychiatra) kdy "hrdina" z vypravy dorazi domu, aby se ukazalo ze rebuje dungeony ne z touhy proslavit se (byt to tak prezentuje), ale pro prizemni problemy sveho realneho zivota a resi podobne prizemni problemy bezne domacnosti, vcetne socialne citovych tahanic s drahou polovickou, ktera ma na veci tykajici se hrdinskeho zpusobu zivota svuj nazor (pochopitelne protoze jako zena to vidi jinak...) by mohla byt docela prdel...

Jo a jeste neco Yokuzavo, netvrdil bych ze si damska cast populace hraje min, ona si proste hraje trochu jinak, a pokud si chceme hrat spolecne nezbyde nam nez na to pristoupit... (tedy nalezt kompromisni reseni)...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074267864227295 secREMOTE_IP: 18.234.55.154