Střípky

Sethi
20.10.2009 16:28
Dungeons & Dragons, jak vidíme v historii i v praxi, je především mužský koníček. Jednoho by napadlo, že to povede k zaplnění samotné hry nadměrným množstvím spoře oděných dívek, ale až tak moc se to nestává. Jo, jsou tu nějaké ty téměř nahé uvězněné elfky, které je třeba zachránit, nebo baculatá hospodská, kterou se neobratně snažíme sbalit... ale málokdy to k něčemu vede. Nakonec je to rolová hra a je tu dost vysoká šance, že je váš vypravěč taky muž. Tra. Pas. Jistě, hry a romány a další doplňky nejsou kompletně prosté sexy koček na výpravě za nějakými těmi body zkušenosti; takové pak utkví v mysli mužských hráčů, stejně jako se drobečky brambůrků lepí k jejich prstům. Tady jsou, vzácné, hrdé - sex symboly DnD.
24.10.2009 16:46 - Alnag
Sadako: To už mám z druhé ruky, a to vysvětlení i tehdy znělo dost stupidně. Ale bylo to zhruba ve smyslu, že nechce, aby někdo interpretoval její svět (ve smyslu herní designéři).

Dopis z Marseille píše:
To sice ne, ale napadani kazdeho kdo rika ze d20 se nemusi hodit na vsechno, mi pripada zhruba ekvivalentni.


Dneska se tu nějak přemnožili strašáci, že?
24.10.2009 16:50 - Sethi
Alnag píše:
Dneska se tu nějak přemnožili strašáci, že?

Dušičky za rohem, není co se divit.
24.10.2009 18:33 - Jerson
Alnag píše:
Ale bylo to zhruba ve smyslu, že nechce, aby někdo interpretoval její svět (ve smyslu herní designéři).

No prostě si myslí, jak vytvořila úžasný světa nechce, aby se v něm někdo hrabal, předělával ho, nebo nedej bože používal postavy, které vytvořila.
(Zase by to přilákalo zástupy holek, které by chtěl hrát, jak se jejich dívčí hrdinky vyspí se Snapem (: )
24.10.2009 19:32 - PeCi
Alnag píše píše:
Ale bylo to zhruba ve smyslu, že nechce, aby někdo interpretoval její svět (ve smyslu herní designéři).


V tomto zmysle som to aj ja zachytil, myslím že to bolo spomínané niekde možno aj na viacerých stránkach webových , s tým že proste nedá súhlas na to. Čo sa týka toho sveta tak určo by mu to neublížilo.
24.10.2009 21:27 - Sadako
Jerson píše:
(Zase by to přilákalo zástupy holek, které by chtěl hrát, jak se jejich dívčí hrdinky vyspí se Snapem (: )

Spíš jejich chlapečtí hrdinové...

Alnag píše:
Ale bylo to zhruba ve smyslu, že nechce, aby někdo interpretoval její svět (ve smyslu herní designéři).

Uch. Ona je ta paní vážně docela blbá.
24.10.2009 21:46 - Jerson
Sadako, jestli nějaké holky píšou o tom, jak se Snapem spí i chlapci (nebo on s nimi), to nevím, četl jsem jen povídku, ve které šlo o holku. Tedy, já jí četl proto, že byla vtipně komentovaná.

Ale proč píšu o HP v tématu "kočky v DnD"? Leda ještě tak o Hermioně. No nic.
24.10.2009 22:49 - sirien
alef0 píše:
Je mi záhadou, prečo niekto neurobí Potterovské RPG.

eh, třeba protože... se Ti celej setting tý hry rozpadne pod rukama během první hodiny?
Ne, zcela vážně - HP je nehratelnej, ten setting má příliš mnoho logických děr, musel bys ho dost pozměnit aby to šlo.
A vzhledem k tomu, že JKR AFAIK kecá do všeho co má co dělat s HP (scénář a místy i režie filmů tím prý docela trpěly - co je na tom pravdy netuším, ale vcelku bych tomu byl i nakloněn věřit), tak nevim nevim, jak by Ti to prošlo...

alef0 píše:
Alebo Twilightovské, však tam je potenciálnych fanyniek kopa.

VtM s tak... třema houserules a trochu munchkinlejma postavama a můžeš směle do toho :)



AD Potter a d20 systém - vůbec nechápu co tu řešíte. Technicky vzato je vpodstatě jedno, jestli uděláte nějakou hru na d20, d10 dice pool, d6 dice pool, 3/4d6 nebo jakékoliv jiné platformě. Podstatné je aby ta hra dávala systémově smysl a aby byla nastavena tak, aby se v ní daly hrát tematicky odpovídající příběhy.
WoD se dá hrát v d20, proč ne. Stejně tak ve FATE. Stejně tak můžu hrát DnD příběhy v ST systému.
To jestli někomu sedí víc to nebo ono je dost individuální. Matematicky to de zflákat docela vpohodě tak i tak.

alef0 píše:
d20 by som si nevybral, pretože by som musel systém poupraviť, resp. niektoré jeho aspekty by mi boli úplne zbytočné -- napr. také AC Hermiony.

Ve skutečnosti právě naopak.
V Potterově světě bylo možné aby malý harant, byl-li hlavním hrdinou, sejmul schopnějšího učitele (Action point spent, d20: 15+), nicméně zároveň bylo dost obtížné až nemožné sejmout skutečné machry. Vzpomeňme na pokusy sejmout Brumbála, na Snapea, na Voldemorta stojícího na konci sedmičky proti desítkám čarodějů.

Místo AC by si to holt pojmenoval třeba MAC a byl by to základní target number pro jakékoliv přímé magické útoky vůči bránícímu se kouzelníkovi.

Jerson píše:
Zase by to přilákalo zástupy holek, které by chtěl hrát, jak se jejich dívčí hrdinky vyspí se Snapem

...čímž by z té původní postavy udělali kdeco, jen ne Snapea :)
26.10.2009 12:45 - wlkeR
Tak Harry Potter systém vynalez' Goran, ne? Ale taky je to, podle všeho co sem čet, dělaný jen pro specifickej scénář... A popravdě řečeno jsem nikdy nepochopil, jak přesně to má vlastně vypadat.
HP rozhodně není nic pro dlouhodobý hraní, ale jako jednorázovka, proč ne?
Pouhá myšlenka na Twilight RPG mě děsí.

Sethi: Nevydržím se nezeptat; z čehože bereš své ikony a zbytek těch obrázků?
26.10.2009 13:21 - Lokken
Kýblohlav obecný (wlkeR) píše:
Sethi: Nevydržím se nezeptat; z čehože bereš své ikony a zbytek těch obrázků?

Wakfu- je to nářez!
26.10.2009 19:52 - wlkeR
Fakt že je! Díky moc :D
28.10.2009 14:11 - Bajo
Nejlepsi clanek za posledni dobu. Usi se vytahly ;-)
28.2.2017 02:39 - sirien
Tohle na mě vypadlo z archivu...

...najde se dobrovolník, co by dohledal ty správné obrázky k tomuto článku? Ty dřívější bohužel někam zmizely a já neznám správné keywordy k oněm postavám abych hledal ty správné věci efektivně :(
28.2.2017 06:31 - Vojtěch
10.)

9.)

8.)

7.) Původní Viconia je toto

BG2

6.)

5.) Nový 3E look

Asi původně zamýšlený 2E obrázek

4.)

3.)

2.)

3.) doplňte dle uvážení
28.2.2017 06:40 - Jarik
Vojtech:
A jsi si jist, že Sirien chtel první obrázek z Google? Já se spíše domnívám, že mu šlo o původní obrázky od Sethi.
Aby ten článek byl autentický. Já si ty původní nepamatuji,ale pokud u některé hrdinky píše o její tvrdosti, tak to asi podložila takovým obrázkem. A vím, že takový je.

edit: Ale treba mi reknes, že jsi si ty obrázky archivoval pro tuhle příležitost :D
28.2.2017 06:42 - Vojtěch
Já se pokoušel dohledat původní obrázky z obálek kde se postava objevila. Bohužel některé stojí fakt za... (Catti). Morgan Ironwolf se špatně zobrazila.
28.2.2017 16:19 - Shako
A co třeba ten článek číst pozorně a prokliknout původní odkaz a nejen koukat na pěkné dívky (wait, ale tam nejsou obrázky, tak kam koukáte..)? :-D

Nutno poznamenat, že se Vojtěch docela trefil. ;-)

Proč mě vlastně vůbec nepřekvapuje, že článek přeložila Sethi? :-D


EDIT: Proletěl jsem diskuzi a většina je za ty roky pořád stejná. Nejvíc pobavilo:

Sethi píše:
Werewolf: The Topless.

I'm in.


Sosáček píše:

Nemelo to problem, krom toho ze to bylo d20.
28.2.2017 17:49 - Šaman
Tak já přihodím své dvě oblíbené kočky mimo DnD.

Severská bohyně Freya
Královna valkýr, Paní koček, bohyně války a lásky, čarodějnice, kněžka a prostopášnice.
V některých aspektech připomíná řeckou Athénu, ale narozdíl od ní Freya rozhodně není panenská bohyně. Je chytrá a jde cestou nejmenšího odporu. Kopí, kouzla, nebo sex - všechno umí obratně použít ve svůj prospěch. Nosí vzácný náhrdelník Brísingamen, který získala od trpaslíků vy_víte_jak. ;)
Narozdíl od bogyně Frigg, která je bohyní mateřství a rodinné lásky, Freya si prostě užívá. A přestože manželka Ódina je právě Frigg, tak Freya mu stojí po boku na válečném poli. Polovinu padlých válečníků odvádí do svých síní v rozkvetlém Fólkvangru, druhou polovinu doprovází do Ódinovy Valhally. Při Ragnaroku se pak obě armády spojí a Freya padne spolu s Ódinem bok po boku.



Lady of Shalott
Tragičtější a nevinnější příběh z dob Artušovských legend.
Krásná a urozená Elaine je uvězněná ve věži na ostrově Shalott. Je pod vlivem kletby - musí celé dny tkát a vyšívat látky a nesmí vycházet z věže, jinak zemře. Jednoho dne ale spatří projíždět rytíře Lancelota a osudově se do něho zamiluje. Naloží své nejlepší látky na loďku, opouští věž a vyplouvá za ním. Jak se však vzdaluje od své věže, ztrácí síly a do města Camelot doplouvá už jen loďka s mrtvou pannou. Lidé se seběhnou a sám sir Lancelot žasne nad její krásou.
28.2.2017 19:22 - Tarfill
Šaman píše:
...osudově se do něho zamiluje.

Tomu řikám pravá láska na první pohled... ;-)
28.2.2017 19:33 - Šaman
A to ho dokonce viděla jen v zrcadle (nesměla se ani dívat ven). Když opustila věž, zrcadlo puklo, čímž byl její osud zpečetěn.
Je to příběh z dob, kdy byli ještě rytíři urození a blyštiví, panny cudné, kletby smrtelné a epika zbásněná. Asi tak 100 let před vznikem moderní fantasy.

Na druhou stranu, kočky mají jedno přísloví: lepší žít hodinu jako lvice, než než celý život vyšívat jako červ.
(Ačkoliv tento příběh dobře ilustruje i Rimmerův dodatek. Kdo kdy viděl předložku z červí kůže.)
28.2.2017 20:56 - chrochta
Freya je v DnD. Najdete ji v 3e Deities and Demigods.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09266185760498 secREMOTE_IP: 54.205.116.187