Střípky

Sosáček
8.10.2009 15:36
Co byste si rádi zahráli?
Pochlubte se. Třeba se dohodneme.
Autorská citace #21
8.10.2009 22:11 - kin
Zahrál bych si Eclipse phase...furt jste tu o tom mluvili tak jsem se na to kouknul a wau! ono to vypadá hrozně hustě :)

A zahrál bych si znova Trevenovo "Non-smoking cadillac pavián veterán"
(moudří ví, ostatní co znají Trevena...no byla to Trevenovská hra o zfetovanejch řidičích motorek :))

A hlavně bych si chtěl zahrát postavu v dlouhodobej kampani...
Autorská citace #22
8.10.2009 22:15 - kin
Jo, a ještě bych si zahrál nějaký drsný postapo typu Stalker...
Autorská citace #23
8.10.2009 22:54 - Felouen
Me? Cokoliv, co mě osloví. No a z specifických systémů a settingů bych ráda vyzoušela (v náhodném pořadí):

Eclipse Phase
DnD 3.5 (obzvláště FR či Monte Cook)
WoD (skoro cokoliv)
Shadow of Yesterday
and anything old-school

Další mě teď zrovna nenapadají, ale spíše než o systém nebo setting mi jde o to, jaká vlastně ta hra je, jaký jsou hráči, DM, feeling světa a podobně. :)
Autorská citace #24
8.10.2009 22:57 - Alnag
Fel píše:
old-school


oldskool je mýtus
Autorská citace #25
8.10.2009 23:04 - Sosáček
Já si rozhodně myslím, že Alnag je mýtus.

A moje fantasy je dost oldschool :) Asi.
Autorská citace #26
8.10.2009 23:11 - Felouen
Alnag píše:
oldskool je mýtus

Tak se jmenoval ten článek. Ať už to je OS styl nebo ne, líbí se mi jeho forma. :)
Autorská citace #27
8.10.2009 23:12 - Sosáček
Jo tenhle. Tak s tim nechci mit nic spolecneho.
Autorská citace #28
8.10.2009 23:14 - Alnag
Oldskool hraní si vymyslela banda úchylů, kteří se ukájejí představou, že hrají jako kdysi Gary Gygax, přestože jsou úplně a totálně mimo. Oldskool je paradoxně dost new-school.
Autorská citace #29
8.10.2009 23:17 - Felouen
Vy Dva: Co přesně je podle vás oldschool? Existuje podle vás více typů? :)

Pro mě vždycky předtím býval oldschool zosobněním starých PC her, ještě za dob Win 3.2 a Amig, jako například Shadowgate, Might and Magic 1,2..., Bard's Tale a prostě ty staré RPG :). Proto mě i trochu překvapilo pojetí OSka v tom článku.
Autorská citace #30
8.10.2009 23:51 - Ebon Hand
Dopis z Dálavy píše:
Zahrál bych si fantasy. Ze světa, kde elfové jsou mocní a nesmrtelní, trpaslíci mají síně pod horami, do hlubokých lesů se nikdo neodváží, ve zříceninách žijí banditi a hrdinové jsou obyčejní lidé, co něco obětovali pro to, po čem jejich srdce touží a uspěli. Pro lásku, pro svobodu, pro pomstu, pro bohatství a moc ...

To myslíš vážně? Nepoznávám tě. Ale téma mi je VELMI blízké.
A je pravda, že člověk vede hlavně takové hry, které by chtěl hrát sám, nebo takové, které má rád prostředím. :-)
Autorská citace #31
9.10.2009 09:46 - Sosáček
Felouen píše:
Vy Dva: Co přesně je podle vás oldschool? Existuje podle vás více typů? :)

To je někde definováno jako styl hraní, kde máš dungeon jako překážku a musíš vymyslet s pomocí "standadního vybavení z příručky" a schopností postav co nejefektivnější řešení. JAko intelektuální výzvu a tak.

Jestli je to fakt nově vymyšlená hovadina nebo tak kdysi někdo fakt hrál ví Alnag, ale nepřipadá mi to jako moc dobrá hra, přesněji jako hra který by mne bavila.

(zároveň is myslím, že win 3.2 nikdy neexistovaly)

Ebon Hand píše:
To myslíš vážně? Nepoznávám tě. Ale téma mi je VELMI blízké.

He? Jako lidi obvykle říkají že je překvapuju. Obvykle když udělám něco co dává smysl. Ale takhle si prostě představuju dobrý fantasy. Podle mého názoru nepotřebuje +3 meče a tak :)
Autorská citace #32
9.10.2009 11:05 - Merlin
Yashamaru píše:
Hmm. Je dulezite mit sny. Olomouc je na tydle veci dead city.

Olomouc? ha..co teprve Přerov...klidně se můžeš přidat :) do dlouhé kampaně tě klidně šoupnu
Autorská citace #33
9.10.2009 11:07 - Nachtrose
Idealne za healera nebo tanka ;-)
Autorská citace #34
9.10.2009 12:12 - Colombo
Merlin píše:
Olomouc? ha..co teprve Přerov...klidně se můžeš přidat :) do dlouhé kampaně tě klidně šoupnu

Přerov? A co takhle si zkusit na chvíli být Colombo, to je teprv něco... s takovou bych si nezahrál ani v Praze..
Autorská citace #35
9.10.2009 12:29 - Ebon Hand
Dopis z Dálavy píše:
Podle mého názoru nepotřebuje +3 meče a tak :)

Já jsem ho stejně nikdy ve hře neměl. :-(
Dokonce si ani nepamatuji, že by někdi ve hře naší partičky byla zbraň +3.
Ale nijak tím netrpím.. :-)
Autorská citace #36
9.10.2009 12:41 - Sosáček
Jako, abych nebyl špatne pochopen. Nemám nic proti meči s runama, o kterym se říká že ho vyrobili trpaslíci. Ale meč +1 pro každýho člena party mi leze na nervy, hm.

Nikdy jsem neuvažoval že bych byl fanda sword and sorcery ... ale není to náhodou to co popisuju :)
Autorská citace #37
9.10.2009 12:42 - Alnag
Trpasličí meč s runama pro každého... jupí! :D
Autorská citace #38
9.10.2009 12:48 - Sosáček
Hej, tam bylo jednotný číslo.
Autorská citace #39
9.10.2009 12:52 - Merlin
Colombo píše:
Přerov? A co takhle si zkusit na chvíli být Colombo, to je teprv něco... s takovou bych si nezahrál ani v Praze..

za to si můžeš sám :)

yash: pořád to platí :) andtom už to má odzkoušený. čímž nás pochopitelně štve, že pro pracovní vytíženost v současné době nedojíždí na sessiony
Autorská citace #40
9.10.2009 12:55 - Nachtrose
Njn, ja uz to taky rikal, nehravat v tydnu, tak ten Prerov zase TAAAAAK daleko neni :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089138984680176 secREMOTE_IP: 18.117.142.128