Střípky

Magus
27.7.2009 12:21
Jak jste přišli ke svému nicku
Vannaxova dizkuse se rozjela ale po sun verzi nejde spustit takze pisu znovu.Jste jen ctenari jak casto sem chodite atd atd?
14.8.2009 01:49 - Gurney
Nemaskuju, jen pro neznalé vytvářím pointu na téma že ve hře/knize/filmu nejde aplikovat zcela realistický pohled.
14.8.2009 07:22 - Jerson
sirien píše:
Popravdě myslim že jo. a) by se o to zas tolik lidí nezajímalo

Mno, mám dojem, že by to zajímalo jen pár lidí, ale zato velmi důležitých.

Gurney, dokonce vím, že Ian Fleming se inspiroval člověkem jménem Sorge (a schválně, jestli to dáš bez wikiny ty ;-)
14.8.2009 07:34 - Nerhinn
... a pojmenoval po... ornitologovi?
14.8.2009 07:40 - noir
Jerson: Vzhledem k rozhovoru, který včera poskytl Karel Randák MF Dnes docela pochybuji existenci takového zákazu. Jinak by tohoto pána odvedli z redakce v klepetech...
14.8.2009 07:49 - Rytíř
Tak u nás je sice možné všechno, ale vzhledem k tomu, že i hloupý Iťák v bance podepisuje, že se nebude šířit o důvěrných info z jejího chodu nejen během trvání zaměstnaneckého poměru, ale ještě 10 let poté... bych se opravdu divil, kdyby to BIS neměla :)
14.8.2009 08:07 - Merlin
Jerson: Hmm, v souvislosti se mnou. No já to nijak netajím,nechci a ani nemůžu :). Nicméně povinnost mlčenlivosti je u bezpečnostních sborů stanovena zákonem. Stejně tak je stanovena např. u úředníků státní i veřejné správy a to i po skončení pracovního/služebního poměru.

Pracovníků spravodajských služeb už jsem pár poznal, jak civilních tak vojenských, ale ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by to jen tak veřejně šířili. Chápu, že lze napsat knihu se smyšlenými jmény, že bývalých zaměstnanců je spousta. Nicméně o chodu, pravidlech a podobných věcech se nikdo zmiňovat nebude. IMHO si myslím, že dotyčný nikdy u BIS nepracoval a pokud ano a tohle šíří, jsem rád, že už tam nepracuje :)

Gurney: Flemingovi byl vzorem mimo jiné sám Fleming, který během války pracoval v tajné službě.

noir: věř mi, mlčenlivost trvá i po skončení služby. Otázkou je, které věci ještě říct můžeš a které ne. Nesmíš říct detaily, státní tajemství, utajované skutečnosti....
14.8.2009 08:27 - Alek
Nesoudil bych všechny informační služby zrovna podle těch našich. A to zejména poté, co jsem slyšel pár výroků právě Randáka. :-)
14.8.2009 08:28 - Merlin
Otázka je, co vlastně pan Randák pustil do éteru, co je pravda a co fikce
14.8.2009 08:32 - Alek
To je mi vcelku jedno, já to myslel asi tak; co to může bejt za oddíl, když mu šéfoval tenhle kovboj? :-)
14.8.2009 08:50 - Merlin
Aha...no, tak s tím souhlasím. Nikdy jsem neřekl, že ty se kterými jsme se setkal, si u mě vydobyli nějakou úctu a respekt... :(
14.8.2009 09:09 - Argonantus
Odlišit to, co se dá pustit do éteru, a co nikoli, bývá pro laika dost nesnadné. Občas se provádí v rámci vyšetřování něco jako "řízený únik informací", s cílem někoho vyplašit, nebo vyvolat zcela mylnou představu o tom, co policie ví.

Jiný problém jsou samozřejmě politické zápasy různých klik uvnitř podobných institucí.

Některé věci jsou ale přímo profesní návyk; neuvádět jména příkladů; v mém případě pak zejména svátost nejsvětější, neprozradit, jak to dopadne (to je stejné, jako u GM...)
14.8.2009 09:15 - Merlin
Argo: politické kliky? no fuj...dyť bezpečnostní instituce a sbory jsou přísně apolitické. Tam přece politika není! :)

btw. občas pustím zábavnou historku z natáčení, ale bez detailů ztotožnitelných s určitou osobou, či porušení mlčenlivosti
14.8.2009 09:48 - Jerson
Merlin píše:
Nicméně povinnost mlčenlivosti je u bezpečnostních sborů stanovena zákonem. Stejně tak je stanovena např. u úředníků státní i veřejné správy a to i po skončení pracovního/služebního poměru

Merline, přesně tohle jsem měl namysli, když jsem psal, že i některé legální věci si člověk vezme do hrobu (nebo by si je správně měl vzít).

Třeba mi přišlo neuvěřitelné, že dva lidé, bratranec a sestřenice se po dvacet let pravidelně setkávali každý týden, a až po téhle době se dozvěděli, že oba pracovali u té samé tajné služby, jen v jiném oddělení.

Taky jsem slyšel, že občas třeba manželka netuší, že její muž je tajný agent, ale opravdu nevím jestli je to možné. (A dost by mě to zajímalo.)
14.8.2009 09:50 - Argonantus
Jerson:

Tak to taky netuším; su jen blbé civilista. Vypadá to jako Pravdivé lži.
14.8.2009 09:54 - Merlin
Jerson: věřil bych tomu. Profíci jsou bohům dík i v naší republice. Ale lidská vlastnost je...dělit se o informace s ostatními. Mě v to nevyjímaje, nicméně jak jsi si jistě všiml, jediné informace o mých minulých prohřešcích jsou ze základní školy.
Když se uvidíme na srazu a já budu mít náladu (což často mám), podělím se s okolím o rádobyvtipné historky, nebo odpovím na otázky, ale skutečné "informace" nikdy nepustím.
14.8.2009 09:55 - Merlin
Argo: manželka může vědět, že dělá u státní služby nebo armády. Ale to, že je zpravodajec, už vědět nemusí
14.8.2009 10:00 - Colombo
Merlin: cha, nepustíš? Uvidím jak se popereš s mým sérem pravdy!
14.8.2009 10:07 - Jerson
Merline, co můžeš říct, to si rád poslechnu, a co říct nemůžeš, to vědět nemusím. Rád bych si toho do hrobu bral co nejméně (a taky bych nerad, abych se kvůli nějakému prokecnutí do hrobu odebral příliš brzy :-)
14.8.2009 10:40 - Merlin
Colombo: ne..do spacáku si tě fakt nepustím :))
Jerson: tebe ta omega fakt zmagoří, že budeš hledat drátky pod motorem auta :)))
14.8.2009 10:53 - Colombo
Merlin: ale taková slivovička, tu by jsi pustil, co?!:.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086715936660767 secREMOTE_IP: 54.226.242.26