Střípky

Magus
27.7.2009 12:21
Jak jste přišli ke svému nicku
Vannaxova dizkuse se rozjela ale po sun verzi nejde spustit takze pisu znovu.Jste jen ctenari jak casto sem chodite atd atd?
Autorská citace #1
27.7.2009 12:25 - Magus
Nevite kde je Andtom?
Jo a kamos Milamber to jaksi nestiha ale prej se zas objevi...Doufam co nejdriv s vama je nuda jenom sethi to trochu zachranuje=D Ne delam si srandu...=)
Autorská citace #2
8.8.2009 12:54 - Magus
No tak nová otázka...Podle ceho si vybirate nicky?
Ja treba Magnus (Magus): Bůh kouzelnictví. Magnus odešel z tvoření světa na poslední chvíli, ač mu to přišlo draho. Co z něho na světě zbylo je cítěno a ovládáno smrtelníky jako magie. Jeden příběh říká , že zatímco nápad byl Lorkhanův, byl to Magnus kdo vytvořil schémata a diagramy potřebné ke stvoření smrtelného světa. Někdy ho představuje astrolab, dalekohled, nebo obvykleji hůl. Cyrodilské legendy říkají že může obývat těla silných kouzelníků a poskytnout jim svoji sílu. Je spojován s Zurinem Arctem, Podkrálem.

z oblivionu
Autorská citace #3
8.8.2009 16:21 - Aeris
Aeris je elfský druid v Heroes of Might and Magic III, ktorého portrét som (drzo s pomocou editora) používal na každého svojho hlavného hrdinu. Keď som potom zistil, že v latinčine to môže znamenať "vetra" (genitív od "vietor"), automaticky som si to spojil do "syn vetra" a keďže mojim živlom je vzduch, automaticky sa toto meno stalo menom väčšiny mojich RPG postáv a neskôr aj prevažujúcim nickom.
Autorská citace #4
8.8.2009 16:30 - Lokken
Lokken je jeden z čtyř bratrů spoupeřících o trůn v Total Annihilation: Kingdoms. Je to pragmatik a nekromant (tedy co si pamatuju, je to tak 8 let co jsem to hrál :-))
Autorská citace #5
8.8.2009 16:37 - Sethi
uši jsou uši a řidítka jsou řidítka. jako vyjadřuje podobnost.
Autorská citace #6
8.8.2009 17:16 - Rytíř
Rytíř je rytíř. Tělem i duší ;)
Autorská citace #7
8.8.2009 17:27 - Malabar
u me viz profil
Autorská citace #8
8.8.2009 17:41 - Vaeranias
Nick podle jmena prvni postavy, kterou jsem hral jako hrac v souvisle kampani. Do te doby jsem DMoval mnoho let, takze to je pro mne vyjimecne pametihodne jmeno.
Prodelal nekolik zmen systemu a dosud existuje, ac momentalne proklety a na hranici prechodu mezi NPC. Dodnes se proklinam za jeho historii, zejmena za napad se spaleninou na skrani, ktery od doby, co vysel HP mi prijde jako vylozene pitomy. Mám zalovat JKR za ukradeny napad, byt blby? :-)

Puvod jmena - netusim, uzil jsem tradicni metodu chaotickeho valeni slabik po jazyku dokud zvuk nesedel k charakteru postavy :-)
Autorská citace #9
8.8.2009 18:18 - Geralt
Tak v dnešních dnech asi není třeba odhalovat původ jména Geralt, počítačovou hru Witcher zná kdekdo. Na svou obhajobu však chci podotknout, že Zaklínače jsem začal číst někdy kolem roku 1998, když se mi dostaly do rukou povídkové svazky (tehdy ještě z nakladatelsví Winston Smith) a okamžitě mi učarovaly. Z nadšení nad objevem nového literárního hrdiny jsem pojal jeho jméno za nick. Tehdy Sapkowského zase ještě tolik lidí neznalo (začala teprve vycházet sága). Bohužel před pár lety s nástupem zmiňované počítačové hry se na internetu najednou vyrojilo plno rozličných Geraltů, kteří narušili již tak chatrnou originalitu mé přezdívky. Jelikož jsem ovšem tvrdohlavý, odmítám svůj (nyní notně provařený) nick opustit. Ještě si chvilku počkám, až hrou vyvolaná Geraltománie opadne, a bude to zase jako dřív. :)
Autorská citace #10
8.8.2009 19:43 - Sethi
a tedy k mému oficiálnímu nicku...

nejsem minimalista, Sethi je skutečně přes několik těžko vysvětlitelných odboček, jen aby se to vrátilo k původnímu významu, odvozeno od egyptského boha pouště, chaosu, bouřky, temnoty, války a v podstatě samých takových pěkných věcí, Sethuva (Sutekh, Set, Typhon, dle libosti...)

když pominu, že je to poměrně obvyklé rodové jméno v indii a přilehlém okolí, můžu s klidem prohlásit, že jsem žádnou jinou takovou nepotkala =)
Autorská citace #11
8.8.2009 21:08 - noir
Příběh mýho nicku je stejně temnej jako samotná přezdívka. Když mi umřela babička, která mě vychovávala, zažíval jsem dost zoufalé období. Strašlivě jsem pil, přestal jsem se stýkat s reálnými lidmi a vykašlal se na školu. Vlastně jediné kontakty se světem jsem vedl se světem přes dva diskuzáky. Vzhledem k zoufale temným životním pocitům jsem si dal přezdívku Noir (fr. černý). A i když se to od té doby trošku zlepšilo, nick už jsem si pro internetový svět ponechal...
Autorská citace #12
8.8.2009 21:18 - Fibriso
Fibriso - dle Hellmaster Phibrizzo z anime slayers next. Sympatickej týpek, obíbená zábava - vyhlazování vesnic a jejich následné oživení jako duchů (má pod palcem duše mrtvých, manipulace s ostatními a likvidace nepohodlných lidí lusknutím prstů.
nakonec bohužel zahynul, když se mu podařilo nedopatřením povolat místo síly, jež měla vyhladit všechno a všechny, majitelku oné síly (jež pak vyhladila jeho).
Autorská citace #13
8.8.2009 21:55 - Magus
Noir: To me dojalo...Fakt
Autorská citace #14
8.8.2009 22:59 - Alek
Ehm, už tu takové téma někde je, ale nemůžu ho najít (i když to bych asi neměl říkat, když tu máme tak skvělé vyhledávání :-)). Nu, mohlo to být nějak takto: většinou se inspirujeme u našich hrdinů. Někteří u rytířů, jiní u románových hrdinů (Merlin, Geralt). A já, abych se vyhnul jakékoli podobnosti s jiným nickem, jsem se inspiroval u Alnaga (viz jeho profil a křestní jméno). Vzhledem k jeho temné minulosti myslím nehrozí, že by se našel nějaký další Alek :-)

No dobře a teď tu pravdivou verzi. Alek je románový hrdina ze ságy Nočních běžců od Lynn Flewellingové. A Alnagovo civilní jméno jsem tehdy neznal.
Autorská citace #15
8.8.2009 23:04 - Alnag
Ovšem ve skutečnosti je románových Aleků (na rozdíl od těch reálných) paradoxně hrozně moc. Teď jsem si zrovna četl Ravenloftí román I, Strahd a tam je taky jeden... :)

Ale tak zatím po mně pojmenovávají svoje internetová alerega a románové postavy, jednou to budou i děti... nemůžu nebýt spokojen. :)
Autorská citace #16
8.8.2009 23:20 - Sethi
nezapomínej na casina.

asi by nebylo úplně politické zmínit, že alnag v mých kontaktech figuruje pod kódovým označením "Mařenka"... =)
Autorská citace #17
9.8.2009 18:16 - yokuzava
:) Muj nynejsi nick je zase z dob kdy jsem hraval Shadowrun a jedna moje postava z japonska nemela jmeno a obcas si nekdo myslel ze ma neco spolecneho s jednou proslulou organizaci :)))
Autorská citace #18
9.8.2009 19:29 - yokuzava
ušijakořidítka, koukal jsem na tvuj profil jestli se dobre pamatuju a fakt je to tak! Zadny velky usiska nemas :) Zajimave jak hodne lidi najde inspiraci k nickum ve starem egypte apod. Seth je jedna z nejobvyklejsich, ale v zenskem rode v podstate ne.
Autorská citace #19
9.8.2009 19:44 - Jerson
Svůj nick jsem "zdědil" po svém psovi, který se jmenoval Jerry. Když nás kamarádi viděli na procházce, říkali "Hele, támhle jde Jerry", takže se to jméno přeneslo na mě.
A když Jerry umřel, nechtěl jsem mít jeho jméno, ale taky jsem se ho nechtěl zbavit, tak jsem vzal norské -son a začal si říkat Jerson.

(Ano, technicky by se to dalo vykládat i v jiném stylu. Tak ať.)
Autorská citace #20
9.8.2009 19:47 - Sethi
jako indiana jones? =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084085941314697 secREMOTE_IP: 18.116.40.177