Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
13.5.2020 13:05 - todor
LokiB píše:
Něco jako "obhájit si názor" v internetové diskusi naráží na fakt, že když já něco vidím jako červené a jiný jako modré, tak debata zůstane často na úrovni "červená", "modrá", "červená", "modrá", aniž by došlo k čemukoli pozitivnímu pro kohokoli.


No tam zase pak nastupuje skill - kdyz uz to nikam nevede, tak uz toho necham ne? :D Tady bych mozna videl trochu deficit kostky, ale kdyz to lidi bavi... :)
13.5.2020 13:13 - sirien
Víte co? Jestli se to tu někomu nelíbí, jaké to tu je, ctrl+w je ideální řešení.

Kostka je pro kohokoliv. To není totéž, co pro každého (~Log #247). Nejsou postrádáni.

____________________________

Loki: ironické, že zrovna Log teď kolem JaD na svojí adresu schytal tý kritiky, mnohdy dost silný, fakt hodně. Že to nesleduješ, takže to nevíš, je Tvůj problém.
13.5.2020 13:14 - LokiB
ShadoWWW píše:
Mimochodem viděli jste první díl první série Critical Role?


hele, to je vtipné, zrovna teď o víkendu mi to youtube nabídl jako video na základě mých předchozích shlédnutí, takže jsem zrovna kus toho prvního dílu viděl. A máš pravdu, že to moc dobré nebylo.
Technické problémy, zvuk atd ... ok, chápu.
Představování postav na pozadí statického obrázku ... nuda.
Hráči projevem zvláštní.

Ale minimálně na Mattovi bylo vidět, že je do toho zažranej, že má talent, a že to pro velkou skupinu lidí má rozhodně potenciál.
13.5.2020 13:19 - LokiB
sirien píše:
Že to nesleduješ, takže to nevíš, je Tvůj problém.


Ale to vůbec není můj problém a nezlob se, ani z toho svůj problém nehodlám dělat :)
představ si, že bys to napsal jen jako "Ty to asi nesleduješ, když to nevíš" ... no jo, ta úroveň toxicity, o které je tu řeč ;) já si z toho nic nedělám, protože tyhle tvoje reakce už vím, že nemůžu brát vážně, jako bych to bral v běžné diskusi, ale ne každý to zvládne.

Kromě toho, co se děje ve vlákně Jeskyně a draci - příprava pravidel sleduju a čtu každý příspěvek. Jestli tomu říkáš "schytat silnou kritiku", tak to holt z jiných vláken zde mám nastavenou laťku silné kritiky jinde.
13.5.2020 13:22 - Gediman
Píše:
Víte co? Jestli se to tu někomu nelíbí, jaké to tu je, ctrl+w je ideální řešení.
Kostka je pro kohokoliv. To není totéž, co pro každého (~Log #247). Nejsou postrádáni.


What? Tomu říkám podpora RPG komunity :) Hele, fakt není tak velká, abys mohl vyhodit desítky potenciálních i skutečných přispěvatelů a říct, že jsou postradatelní. To není dobrá reklama, protože ta informace se rozšíří jinam... kde je podstatě víc lidí. To je vlastně to, co tu celou dobu řešíme.
13.5.2020 13:23 - Log 1=0
LokiB: zrovna jsem se tě chtěl zastat, že o většině té kritiky oběktivně vědět nemůžeš, protože mi byla sdělena přes videochat.
13.5.2020 13:26 - York
Log 1=0 píše:
A ještě jedna věc, když něco pochválí Sirien, má to pro mě mnohonásobně větší váhu, než když něco pochválí ShadoWWWW. Ne protože bych si ShadoWWWa méně vážil, ale protože je cíleně pozitivní a chválí kde co, zato když něco pochválí Sirien, který většinu věcí rozkládá na atomy, tak už to nejspíš fakt stojí za to.


Pokud můžu mluvit za autory, tak pointa není dostat pochvalu (ať už od kohokoliv), pointa je získat konstruktivní feedback, kterej mě nedemotivuje od další tvorby.


Mícháte tu dohromady dvě věci:

• Subjektivní hodnocení - tady opravdu platí, že když se mi něco líbí, tak to řeknu, a když ne, je lepší si to nechat pro sebe.

• Konstruktivní kritika - ta má smysl pouze v případě, že s tím autor ještě může něco dělat. Tj. nemá třeba smysl snažit se o konstruktivní kritiku už vydaného produktu, pokud teda autor nepracuje na revizi. V tomhle případě může bejt žádoucí i negativní subjektivní hodnocení (nelíbí se mi, jak jsi zpracoval Satyry), ale je dobrý si dát pozor, abys kritizoval produkt, ne autora (což se třeba při kritice Končiny nepodařilo).
13.5.2020 13:26 - sirien
malkav: Zábava je subjektivní. Design ne. Dobré rozlišovat, co ta která diskuse řeší.

ShadoWWW: Pokud někoho otráví diskuse o něčem, co ho nezajímá, a ruší ho, že se řeší něco, co mu je jedno... jako lidi co touží tlachat a usmívat se, ale nediskutovat, viz výše, nebudou postrádáni.

Gediman: watch me.
13.5.2020 13:30 - York
LokiB píše:
Kromě toho, co se děje ve vlákně Jeskyně a draci - příprava pravidel


Tady je nějaká diskuse o přípravě pravidel JaD? Žádnou nevidím.
13.5.2020 13:33 - sirien
York: existuje polo-neveřejná diskuse na pozvání určená pro okruh tvůrců a lidí co projevili zájem / přislíbili aktivní komentování popř. feedback probíhající tvorby.
13.5.2020 14:12 - malkav
sirien: Hrál jsi někdy fotbal s tenisákem ve škole na záchodě? :D Designovaný je pro tenis a přitom si s ním můžeš subjektivně užít super zábavu i mimo jeho původně zamýšlenou doménu ;)
13.5.2020 14:17 - todor
malkav píše:
užít super zábavu


Ja si myslim ze to je prave zasadni nepochopeni :) Sirienovi jde (podle meho dojmu) o ucenou diskuzi na tema her roleplayingovych, za kterou by se nemusela stydet ctihodna akademie ved (kdyby se to tam studovalo) a ne zabavu
13.5.2020 14:20 - sirien
malkav: no a? Jak přesně to vyvrací co tvrdim, popř. co přesně tím chceš říct?
13.5.2020 14:22 - Tarfill
Spíš jde všeobecně o to, aby někteří diskutéři či sledující čtenáři lépe rozlišovali témata, ke kterým má cenu nějaká připomínka, ke kterým nemá cenu žádná připomínka, u kterých je potřeba tolerovat názor druhého a u kterých je potřeba prosadit si názor svůj. ;-)
13.5.2020 14:26 - LokiB
Tarfill: to se vždycky dobře rozlišuje u druhých, že už plácají zbytečně ... u sebe má dost lidí pocit, že ještě tu jednu poznámku k tomu je třeba dodat ;) (mluvím tedy primárně za sebe, aby někdo neřekl, že ukazuju jen na druhé)
13.5.2020 14:31 - Tarfill
Loki,
no a právě proto píšu, že je dobré to umět lépe rozlišovat... :-)
13.5.2020 16:18 - malkav
sirien: Nijak. Co činí tvůj postoj nadřazenější tomu mému? Ze zdejších diskusí jsem nevyrozuměl, že by se tu mělo jen akademicky analyzovat, naopak diskutující tu prezentují i své osobu (subjektivní) názory a postoje a nepotřebují číst kategorická kázání, jak to či ono dělají naprosto blbě a lžou si do kapsy (narážka teď nemusí být mířena čistě na tebe). Tak nějak se ztotožňuji s todorem v definici tvého přístupu :)
13.5.2020 16:38 - sirien
malkav: takže zahlásíš, že zábava je subjektivní, já Tě upozornim, že zábava ano, ale design zábavy (her) už tak moc ne (přičemž výroky které jsi původně komentoval jsou především, ne-li výhradně o designu)... ty nadhodíš cosi o alternativním využití věci, které o mé poznámce nic neříká, což ještě přiznáš, což... co přesně? tohle se stává, hodně mírně řečeno, trochu moc surrealistickym.

Jinak jestli se Ti nelíbí, že prezentuješ názor a postoj a někdo si ho dovolí zpochybnit, není nic snazšího, než ho neprezentovat a pokud máš dojem, že ti někdo dává kázání, co nechceš číst, tak není nic snazšího, než ho fakt nečíst.
13.5.2020 17:09 - todor
sirien píše:
hodně mírně řečeno, trochu moc surrealistickym.


<joke>...ale tak normalniho clena klanu malkav jsem jeste zatim nepotkal...</joke>

malkav píše:
Tak nějak se ztotožňuji s todorem v definici tvého přístupu :)


Ucenych diskuzi nad pravidly s uplne vsi vaznosti az na kost mam taky na svem konte celkem dost (ikdyz ne tady). Kdyz to tu ctu, jako by to na me mrkalo.. hele, takovej si taky. Bavi me to, casto me ty temata zajimaji, ale ucast uz si vybiram :). Jak jsem psal predtim... kdyz to lidi bavi, ne?
13.5.2020 17:11 - malkav
sirien: Nadhodil jsem alternativní použití věci s tím, že prožitek s ní může být naprosto v pohodě a dokonce pro některé lidi i větší, než kdyby ji použili pro původně zamýšlený účel (prostě neumí a nechtějí hrát tenis). Tedy její původně zamýšlený účel je jim naprosto ukradený, našli si svou cestu. (Smazána zbytečně uštěpačná poznámka).

Nevadí mi, když se můj postoj někdo pokusí zpochybnit. Dokonce mi ani nevadí, když se mu povede mi můj postoj vyvrátit a já si najdu jiný pohled na věc. Nepovažuji to za ostudu a osobní prohru, pokud v diskusi padnou argumenty, které mi otevřou oči a já uznám svou chybu nebo nepřesnost mého výkladu.

Jestli jsou mnou komentované výroky především, ne-li výhradně o designu, si nejsem úplně vědom. Dnešní diskuse se tu vede i o způsobu debaty a vyjadřování zde. Že i kritika se dá podat bez urážek a snižování cizího názoru.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079320907592773 secREMOTE_IP: 18.223.21.5