Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
26.10.2016 12:29 - Nachtrose
Trochu škoda, že ten Průša nemá dual-head. Se mi hodne líbilo, jak je tady, že si to tiskne podpůrné plochy z nějakého jiného materiálu, který je ve vodě rozpustný a pak se to proste jen "vykoupe" :-)
26.10.2016 12:40 - LokiB
Nachtrose: nejsem na 3d odbornik. prislo mi, ze s nekterymi "hobby" se uz da neco rozumneho zvladnout. treba od toho3D Prusa. ale v praxi jsem to zatim nevidel. Tak treba nekdo jiny tu ma konkretni zkusenosti a muze se podelit.
26.10.2016 12:45 - LokiB
Nachtorse: ma sle vicematerialovy tisk z jedne trisky ... ted celkem nedavno to predstavoval v nejakym newsletteru
odkaz
26.10.2016 13:06 - Nachtrose
LokiB: hmm... tak by to teď chtělo už jen někoho s osobní zkušeností a začít šetřit :-D
26.10.2016 13:19 - Kamach
Colombo: Postup vypadá jako z varny pervitinu :)
Dá se to do lázně z acetonových výparů a povrch ABS plastu se lehce rozleptá.

Nachtrose: Jo, tak ten Ultimaker 3 je za 3500$ - takové tiskárny už umí krásně hladké povrchy a malé detaily.

Já to řešil jen kvůli otcovu podnikání na prototypy různých podložek, madel a úchytů, takže mě berte s rezervou - nakonec jsme si je nechali dělat v profi tiskárnách, kde ani není poznat, že nejde o formou lisované kusy.

Ale co jsem tak načetl a viděl, tak u těch lacinějších hobby tiskáren výsledky vypadají spíš takhle. Některé ty promo kousky na fotkách výrobců jsou přikrášlené asi jako burgery v mekáči, takže je lepší najít si videa přímo z procesu tisku.

Prusa i3 však vypadá na svou cenovou relaci hodně dobře.
26.10.2016 13:57 - Nachtrose
Kamach: nevím jak moc se tomu dá věřit, ale tady je jeden ( hotový ) Joda z Průša i3: https://www.youtube.com/watch?v=s-colzQIl5Y
26.10.2016 20:45 - Dukolm
O 3D tiskárně uvažuji už déle ale zatím na ní nemám dostatek volného času :-) ale je pěkné sledovat jak to jde do předu rozlišení a materiály.
29.10.2016 08:46 - Malabar
Já konkrétní zkušenosti mám. Spíše než na figurky se ale zaměřují na 3D dungeony. Nějakou tu figurku jsem si ale také vytisknul :)

Je ale pravda že na dostupných 3D tiskárnách (např Prusa) se nedosáhne takových detailů jako např. U klasických dnd figurek nebo u WH figurek. Nicme i tak to je naprosto použitelné a po nabarveni vypadají super. Stále tu je ta výhoda ze nemáte omezení co.si vytisknout :)

U kvality 3D dungeonu uz ale žádné nedostatky nevidím. Tiskárna uz zamkne takové rozlišení ze vypadají fakt super :)

Plánují sepsat nějaký článek, který by se na to podíval podrobněji.

Sirien: Pokud chceš, mužu ti to vytisknout.
15.11.2016 21:37 - ShadoWWW
První figurka z Vola: flail snail (= odkaz na stl soubor).


16.11.2016 12:25 - Nachtrose
Shadowww: netušíš na čem to tiskne? Kamoš neco z toho zkoušel na sestavované číně a úplně uspokojivé to prý nebylo...
27.11.2016 19:36 - ShadoWWW
Nachtrose: Tak jsem to konečně zjistil. Printrbot Simple Metal
21.7.2017 10:40 - Soldier76
Super clanek. Pred par lety jsem barvil figurky z Ravenloft boardgame jen tak pro zabavu a mel jsem smisene vysledky. Nektere se mi podarily udelat tak, ze jsem ani sam neveril, ze jsem je delal ja. (flaming skeletons) A nektery byly hroznej fail, paradoxne ruzni vlci a pavouci, protoze jsem tam proste splouch nejakou tmavou barvu a vypadalo to hur nez ten puvodni hnedy plast. Nicmene jsem to delal vsechno dost punkove, takze jsem necetl zadne navody a pouzil jeden stetec a sest barvicek ze zakladni minisady na uplne vsechno. (A udelal snad vsechny chyby z clanku)

Kazdopadne ted se mi tady vali dalsi d&d krabice, takze mam asi 80+ figurek tak nejak me to zase laka. Teda ne goblini a koboldi, na ty nemam nervy, ale vetsi kusy. Hlavne ten obrovsky rudy drak a balor dost vabi, ale temi zacinat urcite nebudu :) No tak jsem posledni dva dny sjizdel navody a tutorialy (zlaty youtube) a obednal z fantasyshopu na vikend veci za asi 2k, ktery snad do zacatku budou stacit. Samo, ze to jeste neposlali, takze o vikendu se nemaluje, ale aspon mam jeste chvili cas na teoretickou pripravu :)

Vzal jsem nejaky tri warhammer marinaky, kteri padnou za emperora a daji mu sanci se rozmalovat. Tentokrat to vemu zodpovedne a podle navodu. Nastesti me warhammer jako takovej nebere, takze armady stavet nebudu, ale jestli se aspon trochu povedou, tak jim koupim tak 12 Hormagauntu, aby jim delali spolecnost. Jsou to ti, co vypadaji jako zergling mixnutej s alienem. Koukal jsem, ze stoji asi 40kc jeden, coz je asi tak 3x lepsi nez jsem cekal.

Pak sem postnu nejaky fotky, at se muzete zasmat. Pokud by chtel nekdo napul koupit nejakou vetsi warhammer sadu, tak dejte vedet. Koukal jsem, ze ted vychazi 8 edice, ale bohuzel jsou to space marines (nice) vs undead marines (bleh). Skoda, ze to nejsou marinaci vs tyranidi, tam by se mi libily obe armady.
23.7.2017 20:49 - Nachtrose
ShadoWWW píše:
Nachtrose: Tak jsem to konečně zjistil. Printrbot Simple Metal


Tahle odpověď mi nejak unikla :-) Podle popisu teda nic, co by neměl zvládnout Průša :-)

Jinak tento ukončenej KS projek vypadá více než zaujímavě právě pro figurkaření:

https://www.kickstarter.com/projects/1554809440/moai-affordable-high-resolution-laser-sla-3d-print byl úspěšný, první kusy už se tuším toulají světem a pokud by se v té cenové relaci osvědčil... no, asi bych měl doma o problém navíc :-D
24.7.2017 11:24 - Beltar
Figurek mám nabarvenejch tak 500, a doporučil bych ti začít právě těmi koboldy a gobliny, ty malé se lépe dělají a progress tě motivuje. Stačí nabarvit základ, takže zbroj, kůži, časty, zbraně, pak pár nejviditělnějších detailů a celé přetřít washem, kterej najednou ten paint posune o 2 třídy vejš.
U velkého modelu je ten problém, že je tam všechno hodně vidět. Takže všechny nedotahy, neudělané detaily apod.
26.7.2018 11:50 - Nachtrose
Dungeons & Doggies na Kickstarteru
27.7.2018 15:53 - Tarfill
Ach ne... oni jsou už i RPG s psiskama... kam až tahle horečka dosáhne, bože...
Zlatí hrdinové z Mouse Guard... ale tohle...
27.7.2018 16:30 - LokiB
Tarfill: tak základ je, že když to má svého kupce, někdo to udělá.
a u některých "věcí" může v pohodě stačit, že si to koupí několik stovek lidí.
proč by to mělo vadit? přijde ti to jako rejžování peněz na dětech? :)
tak jako můj děda se taky vždycky podivoval, proč mi nestačí kus klacku, se kterým jde tlouct špačky (k čemu tenisovou raketu a míčky) a ze špulky od nití vyrobit voračku (na co autíčka či tank na bowdenové ovládání) :)
27.7.2018 17:18 - Gurney
Nachtrose píše:
Dungeons & Doggies

Jsem v pokušení postnout Captainovo oblíbené "But why?!" meme :)
27.7.2018 19:09 - sirien
Tarfill píše:
Ach ne... oni jsou už i RPG s psiskama

už dávno... tady máš kočičí Fate a když budeš chvíli hrabat tak kdysi v nějaké indie dílně či čem vzniklo nějaké další kočičí RPG které mělo i psí spin-off. Jo, tohle vypadá jako to původní kočičí RPG, koukám od Johna Wicka, tohle kočíčí C'thulhu sem ani neznal... hm. Ty čoklíky nějak nemůžu dohledat :/ (ale tak vždycky tu je Werewolf the Apocalypse kdyžtak, že jo... jak píše Pratchett, půl vlk, půl člověk, to je pes jak vyšitej...)
27.7.2018 19:27 - Tarfill
Jo, přesně mě napadla myšlenka, že když někdo zpracuje psy, tak rovnou vyjede někdo i s kočkama... evidentně to není čerstvé, takže jsem jen se svými znalostmi pozadu... ale přesto mě to překvapilo. Jen z toho principu psí či kočičí mánie. Když si můžu zahrát za myši nebo třeba poníky, pořád to ve mě nevyvolává tak komerční podtext, jako právě psi a kočky... tak jsem si hold musel trošku postěžovat... ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089761972427368 secREMOTE_IP: 54.243.2.41