Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
Autorská citace #1
25.2.2007 17:26 - Merlin
zajímavý článek pro začátečníky....:o) jen bych s pár věcmi nesouhlasil, ale tö je pochopitelné, protože používám trochu jiný druh malování :o)) co je pochopitelné, protože kolik malířů, tolik druhů btw. zrovna ten co ty nepouživáš což jest "lajnování" ( tvůj popis tohoto stylu není úplně přesný, nebo spíš je nepřesný) :o) v případě zájmu můžu doplnit
Autorská citace #2
25.2.2007 17:28 - Dalcor
Jsem říkal že mě zajímají všechny metody. A samozřejmě i odlišné přístupy. Rád bych tedy znal Tvé postupy ;)
Autorská citace #3
25.2.2007 19:16 - Jerson
Tedy řeknu vám, sehnat nějaké rozumné barvy je občas nad moje úsilí - koupím si agamáckou barvu na pneumatiky a ona je téměř šedá, k černé má dost daleko. Kromě toho ty vodou ředitlené barvy jsou na houby, potřebují dva nátěry - když s nimi barvím i modely aut, tak nějaký základní nástřik nepřichází v úvahu.
Autorská citace #4
25.2.2007 21:23 - Dalcor
Onov zásadě barvy pro klasické modeláře - tedy ty akrylové - se předpokládají že budou nanášeny stříkací pistolí, tudíž na obyčejné štětcování nejsou. Na druhou stranu figurkářské barvy - tedy Vallejo či Citadel "nesou" lépe.
Jersone, u jsi někdy viděl černou pneumatiku? Já ne - stejně ybch přes černou dával šedý "wash".
Autorská citace #5
25.2.2007 23:08 - Merlin
Já používám agamy už dlouho a jsem s nima docela spokojen
Dalkor: používám lajnování. Spočívá to v tomto postupu:
na plochu, kterou chceš takto malovat naneseš základní vrstvu smíchanou z černé a například červené (kterou budeš dělat tu plochu) takže je ta plocha skoro černá....pak namícháš jen o kapánek světlejší, ale jinak tu samou a naneseš ji opět na tuto plochu, ale vynecháš poslední mm ( příklad) a postupuješ dál tak, že namícháš opět jen lehce světlejší (o něco mín černé, víc červené :o)) a naneseš ji opět skoro na celou plochu, ale od první vrstvy tě dělí 2mm a od druhé 1mm. takto postupuješ až dokud nemáš úplně světlou. V praxi to znamená, že na nejtmavším místě ( třeba v záhybech) máš 1 vrstvu a na na zvlnění pláště kde je to nejsvětlejší máš na sobě cca 20 vrstev...docílíš tím plynulého přechodu a hraní stínů
možná to zní blbě...ono se to špatně popisuje...:o) můžu přpadně poslat fotku...ukázku...
Autorská citace #6
25.2.2007 23:09 - Merlin
samozřejmě se to liší podle velikosti malované plochy a toho, jestli chceš plynulejší přechod, nebo ne...v případě že nepotřebuješ, pak satčí jen 2-3 vrstvy
avšak ne na všechny druhy figurek je vhodná
Autorská citace #7
26.2.2007 09:21 - Jerson
Dalcore, pneumatiky které mám já na autě jsou rozhodně černé, určitě ne šedé - Agamácká barva je jen o jeden odstín tmavší než plast, ze kterého je pneumatika udělaná.
Fakt nechápu jak bych stříkací pistolí nanášel barvuna disky kol a podobné pitomosti.
Autorská citace #8
26.2.2007 10:08 - Dalcor
Merlin - jo já to znám jako layering - postupné zesvětlování vrstev.
Tahle technika je pospaná třeba v tom Rackhamově katalogu. Je to technika, která už IMHO potřebuje orpavdové znalosti.
Já akrylovou agamu ještě neměl, tudíž nedokážu posoudit. Oni se daji používat různá ztvrdčovadla - dělá je příkladem Gunze Sangzo, ty barvu uzpůsobí i pro lepší štětcování.
Jersone - jsou pistole které ti udělají milimetrovou čáru ;) Není to černá, to se ti zdá, nevím jak světlá ej agamácká, ale já pneumatiky dělým šedočernou ;) A k tomu stříkáni - existují masky ;)
Autorská citace #9
26.2.2007 10:45 - Jerson
Dalcore, já jsem to střílání pomocí pistolí viděl, ale nedovedu si představit, jak nanést masku na povrch, který má v sobě otvory 1x1 mm a jak jí potom dostat ven - štětcem a hustší barvou dosáhnu toho samého efektu stejně dobře a mnohem rychleji. A to nemluvím o očích v obličeji, jak bych dělal pistolí a maskami.
Docela rád bych někdy viděl nějakého barviče figurek při práci, protože v tom jsem dost velký amatér.
Autorská citace #10
26.2.2007 10:58 - Dalcor
Já netvrdím že všechno uděláš pistolí - když mluvíš o discích kol, myslel jsem že ti jde o pochromování ;) Tak sorry - nedorozumění.
Já snad ani ne, cejtil bych se trapně...
Autorská citace #11
26.2.2007 12:15 - Jerson
Prostě mám dojem, že vodou ředitelné barvy jsou vedle lihovek druhá třída, když dojde na štetec a figurky. Rozhodne barvy od Agamy, které jsou v poslední době až nechutně řídké - přitom zředit je můžu vždycky, ale hustší je neudělám :-(
Autorská citace #12
26.2.2007 12:23 - Dalcor
Uděláš - ztvrčovadli. Jak říkám jde o to jaké. Vallejo je mnoha modeláři považovány za absolutní špičku a někteří přecházejí třeba z olejovek na akrylovky valejo.
Jináš teda co považuji za vrchol šílenství jsou olejovky!
Autorská citace #13
26.2.2007 14:16 - andtom
Autorská citace #14
26.2.2007 14:24 - Dalcor
Hmm - tak třeba oni říkají ať se sestaví vcelý model a pak ho maluješ - no tak to třeba absolutně nedoporučuji!
Autorská citace #15
26.2.2007 14:44 - andtom
Dalcor: Je tam slůvko usually a je to kvůli tmelení, řekl bych.
Autorská citace #16
26.2.2007 15:26 - Dalcor
Usually = obvykle K věci / špatně se mu bude barvit podpaží pod kopím a samozřejmě okolí detailů - jako je meč apod. A také vnitřek štítu.
Ahá - koukám že on si hodně zjednodušuje operace tím že tam kam neosáhne štětcem tam to začerní.
Jinak používá tu techniku popisovanou merlinem.
Ale je to super návod - díky za odkaz
Hmm - a dělá to co nemám rád.
Tak to je přesnej opak toho jak dělám figurky já ;) Ale rozhodně to umí líp než já ;)
Autorská citace #17
26.2.2007 21:30 - Merlin
no...osobní zkušenost...dřív jsem pracoval s lihovkama a když jsem přešel na akrylky, tak jsem poznal tu změnu...s vodou ředitelnýma se mi pracuje mnohem lépe...zasychají rychle, můžu vrstvit, aniž bych zanesl detaily atd...
Autorská citace #18
27.2.2007 16:24 - Jerson
Takže vyhodím své nové barvy a koupím konečně pořádné Vallejo.
Autorská citace #19
27.2.2007 19:32 - Dalcor
Jersone - Přesně!!! Řekni mi kam je budeš házet, dojedu si pro ně...
Autorská citace #20
28.2.2007 13:08 - Jerson
Dalcore, ty bys měl zájem o Agamy?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074562072753906 secREMOTE_IP: 44.200.145.114