Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
11.5.2016 13:36 - Jarik
Fujtajbl. To je nadherny.
Jsem si hned vymodeloval vesmirneho marinaka. A malem to i koupil. jak jsem zblblej :)
18.5.2016 10:47 - ShadoWWW
Plány pro 3D tisk D&D nestvůr zdarma.
25.10.2016 15:35 - ShadoWWW
STL soubory pro 3D tisk zdarma!

STL soubory nestvůr z Bestiáře 5E na Dropboxu.

Zde je odkaz ke stažení STL souborů pro nestvůry z Dodatku A.

Zde je odkaz ke stažení STL souborů pro nestvůry z Dodatku B.

U těch dodatků - na rozdíl od toho odkazu na Dropbox - je nutné se akorát zdarma registrovat na Shapeways, aby to šlo stáhnout.

25.10.2016 15:42 - ShadoWWW
Zde je když tak podobný odkaz s náhledy na ty nestvůry z Bestiáře, co jsou na Dropboxu. (Když si budete chtít prohlédnout všechny, tak klikněte dole na "Load 177 more images".

Zde je pak ještě jedna, nová verze draků.

Zde jsou nestvůry z dobrodružství Princes of the Apocalypse.

25.10.2016 15:57 - LokiB
Zrovna jsem si před pár týdny říkal, že bych si pořídil 3D tiskárnu, když jsem nemohl sehnat figurky, jaké by se mi líbily.
Škoda, že to nepřišlo před 15 lety :(
25.10.2016 16:08 - sirien
Já sem si nedávno řikal, že bych si tu někomu kdo to má řekl o nějaké tokeny... bych si ještě vymyslel jaké a v něčem bych si je vytvořil - nějak se mi na hraní na Dálavě zalíbila ta představa používat viditelné trackery pro nějaké věci v příběhu (vztahy s organizacemi atp.), i když sme to tam úplně nevyužili...
25.10.2016 16:22 - LokiB
sirien: a není token nevhodný v tom, že se jednak špatně přenáší do dalšího sezení a druhak, když ti někdo omylem kopne do stolku, tak máš přehled v prčicích a blbě se to rekonstruuje? jen se ptám. já bych se celkem obával důležité info evidovat při hře jen takto.
pro vizualizaci stavu všem to pak je určitě dobrý
25.10.2016 16:36 - sirien
Ono to není až tak důležité info jako spíš přehledové info :)

Idea je taková, že jsem k hraní položil na stůl různé tokeny co mají různou barvu na rubové a lícové straně a těmi jsem pak plánoval trackovat vývoj vztahů s různými dalšími skupinami ve hře (s nadřízenými, konkurenty, nezávislými, protivníky, mundane státními institucemi...), tak jako aby to bylo hezky na očích - není to nic, co bych nevěděl i bez těch tokenů, ale věci co jsou na očích se líp držej v paměti (případná rekonstrukce z paměti by nebyla moc problematická)



(jinak s kopáním do stolu obvykle až tak moc problém nemám - obvykle hrajeme v místech, kde to není moc relevantní)
25.10.2016 17:54 - Kamach
Z trochu jiného soudku, co se zdravotních rizik týče - ty používané termoplasty (hlavně nejběžnější ABS) jsou za určitých okolností silně toxické.
Taková 3d tiskárna při provozu, kdy taví a prská syntetické polymery, spolehlivě zamoří vzduch v místnosti koktejlem karcinogenních plynů a okolí popráší mikročásticemi s týmiž vlastnostmi.

Ono se už nad tím poslední dobou začíná víc uvažovat, probíhají studie a společnosti, co berou bezpečnost práce vážně, dávají 3d tiskárny do samostatných místností s ventilačním systémem a zaměstnanci k tomu chodí až po důkladném vyvětrání, v rukavicích a s respirátorem.
Takže pokud se fakt nemáte rádi, dejte si to do baráku :)

Na figurky a obecně věci, co přijdou do kontaktu s kůží chtějte zásadně PLA (Polylactid acid) vyráběný ze škrobu, nic závadného (vyjma výparů při vysokých teplotách).

Při pokojové teplotě a vyrobený lisováním ve formách je stabilní i ABS (Acrylonitrile butadiene styrene) - koneckonců se z něj dělá Lego.
Zrada při použití technologie 3d tisku je hodně porézní povrch, který se na mikroskopické úrovni mnohem víc drolí, takže makat na takové figurky holou rukou taky není úplně ončo.
25.10.2016 18:04 - LokiB
Kamach: tak 3D od Průšy, ne? ;)
šoupnout to do dílny, která je mimo hlavní obytnou budovu, má dobré větrání.
ad figurky ... to je takový ten pocit, že bys "něco chtěl" ... knížku, figurku, hračku ... a dlouho to nejde. a když to pak jde, tak někoho to do té doby přejde. a někdo si zas dopřává. to dítě v nás.

sirien: tak to máš dobrý, že ti kolem nepobíhaj kočky, psi, děti, manželky s večeří nebo s luxem, nelítaj andulky a nebezpečně se neplížej zákařní chameleoni.
25.10.2016 18:07 - Aegnor
LokiB píše:
sirien: tak to máš dobrý, že ti kolem nepobíhaj kočky, psi, děti, manželky s večeří nebo s luxem, nelítaj andulky a nebezpečně se neplížej zákařní chameleoni.

Tak když se někdo rozhodne hrát v Zoo... :-)
25.10.2016 18:57 - sirien
Aegnor píše:
Tak když se někdo rozhodne hrát v Zoo... :-)

:D My thoughts exactly

Ne, já mám na hraní rád hezky klid. Žádná pozornost moc vyžadující zvířátka (přežiju psa, co si chce lehnout ke společnosti nebo z dálky zvědavou kočku), žádní příbuzní, přítelkyně, přítelové, milenky nebo milenci a rozhodně ne děti (co se hry sami neúčastní) a žádná místa kde ve vedlejšim bytě probíhá rekonstrukce nebo pravidelné partnerské hádky přes obě sousední patra :)
25.10.2016 19:02 - Gurney
sirien píše:
Idea je taková, že jsem k hraní položil na stůl různé tokeny co mají různou barvu na rubové a lícové straně a těmi jsem pak plánoval trackovat vývoj vztahů s různými dalšími skupinami ve hře (s nadřízenými, konkurenty, nezávislými, protivníky, mundane státními institucemi...), tak jako aby to bylo hezky na očích.

Mě se ten nápad taky zalíbil. Nejen na zobrazování vztahů, ale třeba i na zobrazování postupu ve skill challenge (nebo jejích obdobách z jiných her).

LokiB píše:
tak to máš dobrý, že ti kolem nepobíhaj kočky, psi, děti, manželky s večeří nebo s luxem, nelítaj andulky a nebezpečně se neplížej zákařní chameleoni

Nemůžu si pomoct, ale nějak mě napadla ta hláška o tom, že každý svého štěstí konstruktérem :)

Kamach píše:
Taková 3d tiskárna při provozu, kdy taví a prská syntetické polymery, spolehlivě zamoří vzduch v místnosti koktejlem karcinogenních plynů a okolí popráší mikročásticemi s týmiž vlastnostmi.

Bych tu ochranu zdraví nehrotil zas tak moc, abych se bál mít 3d tiskárnu v dílně - uvědomělí tak můžou chodit s rouškama, my otrlí co jsem strávili půl dětství natíráním a stříkáním modelů syntetickýma barvama se tam občas odvážíme i bez ní. A pokud tě trápí porézní povrch, nějaký jemný tmel ve spreji by to mohl vyřešit.
25.10.2016 19:25 - LokiB
Gurney: že jo? já to taky kamarádům říkám, že si ty děti neměli pořizovat a psi že jsou svrab a neštovice a každej kdo je chová, je asociál.
ale to víš, ne všechno si člověk může vždycky vybrat. někdy lepší místo a čas k dispozici není

zatím se mi podařilo jen prosadit nepoužívání mobilů při hraní, protože to je děsnej mor, jak na tom pořád lidi něco dělaj
25.10.2016 20:32 - Kamach
Gurney: Jsem při tom svém rantu hypochondrického astmatika nezmínil to nejlepší :)

Kompozity s příměsí kovů, hrnčířškého jílu nebo celulózy - to je potom úplně jiný level než obyč plasty.



LokiB píše:
tak 3D od Průšy, ne? ;)

Jako solidní budgetovka, proč ne? Pokud nejde o profi tiskárnu za statisíce, tak je to stejně víc o úpravách po tisku samotném.
Pro zajímavost rozdíl po ošetření ve výparech acetonu:


LokiB píše:
ad figurky ... to je takový ten pocit, že bys "něco chtěl" ... knížku, figurku, hračku ... a dlouho to nejde. a když to pak jde, tak někoho to do té doby přejde. a někdo si zas dopřává. to dítě v nás.

To mi vykládej. Takoví ti lidi, co tvrdí, že je něco moc infantilní, nebo že je někdo na něco moc starej, jsou na zabití :)
Před nedávnem jsem si sháněl tohohle mazlíčka a škemral u prodejce, ať mi prosím prosím pošle fotky konkrétních kousků, protože mají obrovské rozdíly v kvalitě a já bych byl vážně nešťastnej, kdyby mi přišel nějaký odfláknutý, co airbrush ani neviděl.

Nechtěl jsem od 3d tiskárny nijak odrazovat. Follow your dreams ^^
26.10.2016 11:32 - Nachtrose
Když už jste to tu načali s tím 3d tiskem: jsou už dostupné kvalitní tiskárny za rozumnou cenu? Řekněme tak do 1000€?
26.10.2016 11:49 - LokiB
Nachtrose: já koukal onehdá na toho Průšu, právě ...jeho web
pro hobby je to celkem dostupná varianta. a oproti konkurenci má i celkem dost funkcí/možných materiálů atd.
jen mě tam odrazuje to, že je to přeci jen taková "skládačka". sice si to člověk za poměrně velký příplatek může nechat složit od nich, ale i tak

a když koukneš třeba na alzu, tak obecně je tiskáren už celkem dost. a nejsou ani tak drahé ... jen ty levnější jsou pak opravdu spíše "na ukázku" ... nemají slušnou jemnost tisku, nepodporují všechny možné materiály atd atd
26.10.2016 12:15 - Nachtrose
LokiB: to je práve to. Pokud chci tlačit nějaké figurky nebo celkově terény pro TTRPG v mírce 30-32mm ( heroic? ), tak potřebuju alespoň trochu slušné rozlišení...
26.10.2016 12:28 - Colombo
Kamach: Ty sovy jsou zajímavé. Care to explain? Proč to vlevo vypadá mnohem lépe, jak to vpravo? Co se s tím děje? Jaký je postup?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089883089065552 secREMOTE_IP: 18.206.12.31