Střípky

pipux
20.2.2009 20:48
kostky. kostkyyy! :)
Z jakých úžasných zdrojů berete kostky?

Když přemýšlím o určitém experimentování kostečnatých herních mechanismů, kostky z obchoďáku/od Altaru za 20kč/ks jsou jaksi "not an option".

Kostek kýbl? Kostky nepopsané, holé? Kde a jak je sehnat?
Mimochodem, kostka k5 je ale pěkný kousek, jen jaksi český trh neví, že existuje.
Autorská citace #21
22.2.2009 01:55 - Alnag
d3 (d6, která má ze dvou stran stejná čísla hodnoty - např. FUDGE kostky, které mají +, - , a prázdnou stranu), d2 (jakákoliv mince), d1 (ehm...) Jinak téměř jakákoliv kostka se dá udělat jako de facto válec s patřičným množstvím zbroušených stran - pak se méně kutálí a víc "valí".
Autorská citace #22
22.2.2009 01:59 - Nachtrose
Tak k tomuto mam jenom: WTF? o_O
Autorská citace #23
22.2.2009 10:19 - ShadoWWW
D1 je jednoduché udělat. Prostě vezmete kouli a na její obal napíšete 1. A hádejte, co hodíte... :)

D3 vypadá např. takto:
Autorská citace #24
22.2.2009 10:26 - Colombo
jo, jenže se ti to bude dlouho kutále, bo to nebude mít ostré hrany, a tak podle Mistra Kostek ti to nebude generovat dobrou pravděpodobnost.
Autorská citace #25
22.2.2009 11:08 - Sethi
D1 jsem si chtěla nechat patentovat... ale pak jsem si řekla, že by se to stejně neprodávalo. kdo by ostatně chtěl házet sané kritické neúspěchy?

ok, tak kdo kromě mě?
Autorská citace #26
23.2.2009 08:15 - Jerson
Obvykle si vystačím s jakoukoliv kostkou, ale prázdné D6 by mi stačily tak v šesti kusech. Asi si je budu muset objednat.
Autorská citace #27
23.2.2009 20:54 - Count
Nad videem s p. Zocchim jsem zustal sedet s otevrenou hubou. Zaprve jsem nevedel, ze kostky muzou byt az takovy business a zadruhe jsem netusil, ze jsou az takova veda. Pak jsem mrknul na sve hraci kostky, ktere pouzivame cca 15 roku. Hmmm hmmmm....jsou to jeste kostky? Zitra pujdu koupit nove. :-) Diky za link.

Jo a chybi vam tady moje oblibena kulata kostka. Neda se sice pouzivat, ale je efektni. :-)
Autorská citace #28
2.5.2009 16:21 - Nachtrose
Tak www.fantasyobchod.cz nabizi uz i 100 stenku a nezda se mi ani moc draha, ale v cenach kostek zatim celkem solidne plavu. Nicmene nevite nekdo, kde se v ceskych krajich daji sehnat ony Precision Dice? cerny rytir je nevede.
Autorská citace #29
17.11.2009 19:16 - Spize

Takhle do dvacetistěnky dát desetistěnku, aby mi to rovnou dávalo i jaký dám damage...
Autorská citace #30
18.11.2009 13:12 - skew
Colombo píše:
jo, jenže se ti to bude dlouho kutále, bo to nebude mít ostré hrany, a tak podle Mistra Kostek ti to nebude generovat dobrou pravděpodobnost.


Skvělý video. Nevím jestli jsem to pochopil správně, popravdě. Pokud jo, tak kulatý hrany sami o sobě neznamenají horší rovnoměrnost hodu - pokud jsou všechny kulatý stejně, tak by imho imho mělo být jedno, jak kulatý mají hrany (dokud je možné jednoznačne určit, na kterou stěnu kostka přistála). Jen jde o to, že kulatý hrany v reálným životě znamenají, že kostka se tvarovala déle než by měla a tedy je vyšší rizkio, že že některá hrana bude kulatější než jiná, ne ?

EDIT: ne, tak jsem to pochopil blbě. Ale stejně pořád nepobírám, proč to tak je.
Autorská citace #31
18.11.2009 13:39 - Merlin
No, co se týká těch kulatých kostek, jednu má už dlouho babaj. Co jsem tak zkoumal, má uvnitř asi kuličku, která zapadá do nějakých drážek uvnitř kostkuličky...takže pokud jsou drážky uvnitř rozvnoměrné, mělo by to fungovat
Autorská citace #32
18.11.2009 14:26 - sirien
skew: Kostka by měla být hranatá, jen trochu zakulacená (aby se nezastavila moc brzy, takový kostky sou nanic)
Hranatá kostka generuje lepší náhodu, protože když jí hodíš, tak se nekutálí přímo. Vzhledem k tomu že prakticky nikdy nedopadne na podklad rovnoměrně (tedy celou hranou, rohem neskloněně a tak) tak je její pohyb více či méně nahodilý - odráží se doleva, doprava podle toho jak jí to vyjde.
Tím se dosáhne toho, že se více střídají osy, podle kterých se točí, tedy je větší šance že Ti padne číslo, které bylo z počátku hodu na straně (tedy přímo v linii osy otáčení), a které na kulaté kostce prostě zůstává na straně a tudíž nemá moc šanci padnout.

je to to co Tě zajímalo?
Autorská citace #33
18.11.2009 14:38 - Lotrando
kostka má zařezávat, a nekutálet se, a takové kostky se používají v kasínu.
Autorská citace #34
18.11.2009 14:55 - Fibriso
Píše:
kostka má zařezávat, a nekutálet se, a takové kostky se používají v kasínu.

správně hozené kostky se zaříznou a padne číslo které chceš. právě proto se používají v kasínu.
Autorská citace #35
18.11.2009 16:52 - skew
sirien: takže... pointa spočívá v tom, že hranaté kostky jsou víc náhodné vzhledem ke způsobu hodu (který už náhodný není). Ie. u kulatějších kostek se snáze dá způsobem hodu zmanipulovat výsledek.
Asi to je vědecky dokázaný teda, osobně bych intuitivně očekával opačnou situaci.
Autorská citace #36
18.11.2009 18:17 - pipux
Spize píše:

To je geniální :)))) ... vtip týdne ;)

To roll = Stating your philosophical stance on a situation with a affirmative predisposition.
"That's how I roll."
"Yo dawg, u know where i can get any rolls?"
"I took some bomb-ass rolls the other night!"





They see me rollin' ...
Autorská citace #37
25.12.2009 16:42 - Sethi

dicepool.com píše:
You are a d12: You are a diamond in the rough, a delicate flower among the thorns, a spork among the spoons. You are the legendary girly gamer! Now I'm not saying you're a girl, and not all girls will fall into this category, but let's be honest: You do. You bring a refreshing new perspective to the adventure party which others consider bewildering in the least. You tend to break with every tradition you encounter, insisting that castles can be more cozy and less cold, and demanding that the dungeons be less dreary. Things like this tend to drive the DM insane. But don't misunderstand me! You are still a valuable member of the group, and can still kick ass when you need to. You just do so while wearing stylish high-heels.


Nevím, co na to říct. že se chovám jak holka? Můj šlechtický floutek byl chlap jak řemen!

Co u vás?
Autorská citace #38
25.12.2009 16:49 - Naoki

Prosím, moje kostky. d3, d5, d7, 2x d24 (jedna měla být d9 ale spletl jsem si odkaz) a d100.
Autorská citace #39
25.12.2009 17:06 - Alnag

dicepool.com píše:
You are a d4: You are bright, perceptive, and driven. You would be considered a blessing to mankind, if you didn't insist on using your powers for evil. You are devious, deceitful, doubtful, and downright dangerous. Assassins can learn a lot from you. If your fellow party members knew how rotten you were, they'd go over and join the bad guys. Justified or not, you are meticulous in your ways: A poison for every person, and a dagger for every back. Much of your day is spent scheming or plotting. The rest of your time is spent trying to convince others that you're simply misunderstood.


Já myslím, že ten kvíz je vadný... :) Chtěl bych reklamovat svůj výsledek...
Autorská citace #40
25.12.2009 17:10 - Sethi
Proč mě to nepřekvapuje...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091690063476562 secREMOTE_IP: 18.218.254.122