Střípky

Joe
19.5.2008 15:15
Ako vnímate RPGfórum.cz (nyní scimitar vs. šamšír)?
Otázka je zjavná a priamočiara, odpovede môžu ale byť rôzne s rôznou príchuťou, významom, záujmom alebo nápadmi. Práve preto ju pokladám, aby som vedel názor z inej strany, ako zvnútra RPGfóra samotného.

Ako vlastne RPGfórum vnímate? Čo si myslíte, že by malo robiť a nerobí? Sledujete ho aktívne/pasívne/vôbec a máte (aspoň malý) záujem na jeho fungovaní alebo rozvoji? Ak áno, čo si myslíte, že tam chýba?

J.

Scimitar vs. šamšír

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Scimitarkladné body15
Šamšírkladné body1
Obojí suxkladné body7
Autorská citace #81
30.10.2008 12:09 - Léto
Pokud vím, existuje v angličtině jak slovo "scimitar", tak i označení "shamshir". Pokudliže přeložíme "scimitar" jako šamšír, jak si potom poradíme s výrazem "shamsir"? (jaj! tahle diskuse se mi líbí!)
Autorská citace #82
30.10.2008 12:48 - Merlin
Ebon: nebýt tvého posledního odstavce, byl bych schopen s tebou i diskutovat...ale popravdě? kvůli podobným oslům jsem opustil rpg forum. je mi tě líto
Autorská citace #83
30.10.2008 13:53 - Nachtrose
Jestli prekladat nebo ne bych ponechal na uvazeni kazdeho DM. Nekteri hraji treba DnD s anglickymi nazvy, vcetne zemepisnych a ostatnich, jini se to snazi zase co nejvice pocestovat a tak misto do Neverwinteru zavitaji hraci do Letohradu, misto Shadowfell do stinopadu atp. V tomto pripade povazuji celkem logicke, pouzivat a ceske nazvy zbrani, byt by byli ponekud hure srozumitelne. Neni preci takovy problem to vysvetlit ci pripravit si obrazek.
Autorská citace #84
30.10.2008 13:54 - Lotrando
Jsem taky pro překlad. Hraju s lidmi, co anglicky zrovna nevládnou a někdy je problém se donmluvit, zvláště v okamžiku, kdy s kámošem zapomenem na to, že oni všechny ty kchůůl výrazy nechápou. Tak ať žijí šamšíry, Zimoviště a Dožínky :), jo a hrabě Senovážný.
Autorská citace #85
30.10.2008 14:10 - Ebon Hand
Já ale souhlasím s překladem Neverwinteru nebo Shadowfellu. Tyto názvy mi nepřijdou tak zakořeněné jako zrovna scimitar. Protože celý můj příspěvek byl vázán pouze k tomuto slovu, které řadím do stejné kategorie jako elf, kobold či drow (doufám, že tu nerozjedeme překlad tohoto slova :-)).
Merline, jsi příliš vztahovačný, vyjadřoval jsem svůj názor bez cílené osoby. Nepamatuji si, kdo v té dávné diskuzy byl vlajkonoš překladačů.
Tvé lítosti si cením.
Autorská citace #86
30.10.2008 14:34 - Merlin
Ebon:Nemyslím si, že bych byl vztahovačný..je mi to dokonce uplně jedno. Tenhle spor scimitar x šamšír pro mě a myslím, že pro většinu skončil před mnoha lety a tady jsem ho vytáhl jen jako ukázku "důležitosti" hádek na rpg foru a závažnosti témat. já osobně používám anglickočeské názvy. Dokonce nejsem ani zastáncem absolutních překladů....
nečekal jsem, že se ještě najde někdo, jehož argumenty jsou "jste zakomplexovaní a léčíte si nějaký vnitřní bolístky, když chcete něco jinýho než JÁ!" ale asi jsem se mýlil...mrzí mě, že debata, která byla víceméně na úrovni a jen tady lidi prezentovali své názory a znalosti, případně citace, zašla zase do takových silných slov a keců...
Autorská citace #87
30.10.2008 14:45 - Ebon Hand
No tak se drž tématu scimitar vs. šamšír.
O čtyři odstavce níž píšeš, že by si byl schopen se mnou diskutovat.
Diskutuj, druhým příspěvkem se vracíš k osobní rovině. Já jsem v obou uvedl též svůj názor na věc. A úmyslně přidal útok, protože toto téma se jmenuje Ako vnímáte RPGforum a ta původní debata útoky přetékala..
Autorská citace #88
30.10.2008 15:06 - Sosáček
Jak si muzes tim ze se ti vic libi cestina nez anglictina lecit svoje vnitrni problemy?
A proc ma alnag stroj casu?
Autorská citace #89
30.10.2008 15:17 - Ebon Hand
:-) Ty jsi do toho chyběl!
Scimitar nebo šamšír?
Peníze nebo život?

Alnagu možná by nebylo od věci opět pověsit anketu, aby se ukázalo s odstupem času, jak si tito dva rivalové stále stojí.
Autorská citace #90
30.10.2008 15:20 - yashamaru
Ja jsem zase zatizenej na anglictinu. cestina mi byla znechucena kdysi na gymplu :)
Utoky. Hmm nuda. Proto nechodim na rpg forum nebavi me to cist. Zvlast takoveto hodne umele vyvolavane. Fritz a bigbywiseass jsou jen takova pestra zpestreni. Navic si o nich myslim ze to nekdy mysli opravdu vazne :)
Autorská citace #91
30.10.2008 15:37 - Gurney
Nebaví mě rozpitvávání jakékoli "rpg scény" (jak je kchool říkat) ale rpgforum je taková stránka kde si člověk stáhne nějaký překlad, občas něco dozví o nějakém rpg, míň už o praktickém hraní. Nepíšu tam, nemám pocit že by mi to něco přineslo (narozdíl od d20).
Yash: S tím zpestřením to vidím stejně :-D P.S. Hádat se kvůli tomu nebudu, mnohem víc mě zajímají diskuze o hraní
Autorská citace #92
30.10.2008 15:49 - yashamaru
Ja to vidim opacne. Ne ze by to nedalo nic me ale spis bych neprinesl ja jim :P
Autorská citace #93
30.10.2008 22:03 - Léto
BETTER DEAD THAN ŠAMŠÍR! *přilévá olej do ohně*
Autorská citace #94
31.10.2008 08:39 - Dalcor
Souhalsíms Ebonem, jestliže je scimitar správný český temrín, tak přeci není třeba využívat i jiný správný překlad šamšír...
Autorská citace #95
31.10.2008 08:45 - Alnag
Hrngz píše:
A proc ma alnag stroj casu?
Tyhle pomluvy naprosto odmítám. Nejnenže nemám stroj času, ale necestoval jsem do minulosti pohádat se s Merlinem na CzechDnD o scimitaru (vs. ta druhá možnost... ať už je to cokoliv)
Ebon Hand píše:
Alnagu možná by nebylo od věci opět pověsit anketu, aby se ukázalo s odstupem času, jak si tito dva rivalové stále stojí
Chtěl jsem původně zadat... Scimitar vs. druhá sux varianta, ale pak mne přemohlo svědomí. No stejně to vyhraje ten lepší... tj. ten první. Čímž nechci nějak ovlivňovat hlasování... :o)
All: Jsou to tady samé strawman argumenty, ale jediný fakt věcný pro šamšír jsem neviděl. Řekl bych, že je to kontumační vítězství pro scimitar.
Autorská citace #96
31.10.2008 09:06 - Merlin
Dalcor: ale tady přece vůbec nejde o nějaký překlad...tohleto se řešilo před pěti lety (+-) a vůbec nebylo cílem tady začít znovu diskutovat. Celkově to bylo pobavené povzdechnutí nad "důležitými" tématy minulosti na Czechdnd. To, že to někdo posunul do nějaké osobní roviny je na tom to smutné a svědčí to o tom, že se na forumscéně u některých diskutujících nic nezměnilo.
Autorská citace #97
31.10.2008 09:08 - Jerson
Jak koukám tak stačí dva lidé, aby si vjeli do vlasů a kouseli se do krve. A když bude člověk sám, poseká se vlastním scimitarem (: )
Autorská citace #98
31.10.2008 09:13 - Merlin
Jerson: je vidět, že jsi mě nezažil v době bouřlivého mládí...to jsem byl připravenej vyrazit jednomu nejmenovanému jednu vrazit...(to mohlo být hezkýýý alnagu, že :D)
tady jsem jenom překvapenej a to skutečně, kam se některé diskuze ubírají...i když asi bych neměl být...kolik višní, tolik třešní
ps: slovo scimitar mi vůbec nevadí a dokonce ho používám, to jen pro upřesnění...(jediné co jem vpodstatě napsl, byly odborné popisy k jednotlivým názvům, tak jak jsou uvedeny v literatuře. Jsou to přímé citace.
Autorská citace #99
31.10.2008 09:31 - Argonantus
Původně jsem myslel, že je to sranda, pak mne pár příspěvků zmátlo.
Takže řeknu vám; takový orientální krám, jako scimitar nebo jak se to... mi nesmí do domu, a tím méně do hry; kdyby se tím nějaká moje postava chtěla ohánět, tak to využiju po způsobu, proslaveném Vladem Napichovačem.
... a vidím, že si tahle alternativa v hlasování získala oblibu...
31.10.2008 09:45 - Merlin
Argo: ano, původně to byla sranda a to hlavně pro zainteresované (alnag, rytíř...) na témata...scimitar/šamšír, orc/goblin/skřet, lich/kostěj

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090219020843506 secREMOTE_IP: 3.138.175.180