Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
23.4.2010 07:40 - Sethi
To už kdysi dávno Rob Paravonian.

To je ověřená zkušenost, k napsání pop/rock pecky člověk potřebuje jen chvilku poslouchat kánon v D a úspěšní skladatelé filmové hudby zase usínají s Novosvětskou namísto večerníčku.
25.4.2010 19:41 - Sethi
The Dante's Inferno Test píše:
The Dante's Inferno Test has banished you to the Sixth Level of Hell - The City of Dis!

Here is how you matched up against all the levels:
Level (Sin) | Score
Purgatory (Repenting Believers) | Very Low
Level 1 (Virtuous Non-Believers) | Moderate
Level 2 (Lustful) | Very High
Level 3 (Gluttonous) | High
Level 4 (Prodigal and Avaricious) | Moderate
Level 5 (Wrathful and Gloomy) | High
Level 6 (Heretics) | Very High
Level 7 (Violent) | Moderate
Level 8 (Fraudulent, Malicious, Panderers) | High
Level 9 (Treacherous) | Low


Docela se těším.
25.4.2010 20:11 - Nerhinn
Ušatá: See ya in... Dis! :D
25.4.2010 20:41 - Sosáček
Hej! How do I ... I don't even ... come on!

Píše:
Purgatory Repenting Believers Very Low
Level 1 - Limbo Virtuous Non-Believers Very Low
Level 2 Lustful Extreme
Level 3 Gluttonous Very High
Level 4 Prodigal and Avaricious Moderate
Level 5 Wrathful and Gloomy Extreme
Level 6 - The City of Dis Heretics Extreme
Level 7 Violent Extreme
Level 8- the Malebolge Fraudulent, Malicious, Panderers Extreme
Level 9 - Cocytus Treacherous Very High


lol. Dobre, ve skutecnosti si nemyslim, ze "pimp is a good thing to be".
25.4.2010 21:08 - wlkeR
Píše:
In the third circle, you find yourself amidst eternal rain, maledict, cold, and heavy. The gluttons are punished here, lying in the filthy mixture of shadows and of putrid water. Because you consumed in excess, you meet your fate beneath the cold, dirty rain, amidst the other souls that there lay unhappily in the stinking mud. Cerebus, a canine monster cruel and uncouth with his three heads and red eyes, dwells in this level. He growls and tears at the damned with his teeth and claws.


Ehm. Myslim, že tam tomu budu šéfovat :D
25.4.2010 22:55 - Sethi
27.4.2010 15:40 - skew
Píše:
Purgatory Repenting Believers Very Low
Level 1 - Limbo Virtuous Non-Believers Low
Level 2 Lustful Moderate
Level 3 Gluttonous High
Level 4 Prodigal and Avaricious Moderate
Level 5 Wrathful and Gloomy High
Level 6 - The City of Dis Heretics High
Level 7 Violent Low
Level 8- the Malebolge Fraudulent, Malicious, Panderers Moderate
Level 9 - Cocytus Treacherous Moderate

Gluttonous High
... Nigga what ? Nefunguje to, nevěřte tomu...
28.4.2010 14:34 - Dukolm
28.4.2010 16:34 - skew
Ta část o lidech z minulosti je u mě morbidně pravdivá.
Na studentským fóru se pro změnu objevil díl South parku věnovanej facebooku, pokud máte rádi aspoň trochu south park, doporučuju těch 20 minut obětovat:

South-Park 14x04 - You Have 0 Friends
28.4.2010 20:25 - sirien
Viděli ste Náhradníky (Bruce Willis, loni myslim)? SPOIL: Mám takové tušení, že zhroutit se celej FB nadobro, tak budu mít podobnej pocit zadostiučinění, jako když Willis na konci odstřelil náhradníky... taky taková handy věc, která se podle mě poněkud absolutně vymyká jakékoliv racionální kontrole...
28.4.2010 21:50 - Quentin
jj, dobry postreh :D
28.4.2010 21:56 - Jerson
Vy s tím FB naděláte. Tak si ho nastavte s omezeními, ne?
28.4.2010 22:16 - sirien
Jerson píše:
Tak si ho nastavte s omezeními, ne

...a nejotravnější na FB je, že většina lidí skutečně věří, že když nastaví omezení, tak vyřeší problémy s ním spojené a mají pak tendenci přesvědčovat ostatní, že je to vpohodě, jen když se sem tam něco zakliká.
Pominu-li technickou stránku věci (která teda tak slavná fakt není) i to, jak se FB samotný k datům uživatelů staví (ta epizoda s tím, jak totálně resetovali všem uživatelům nastavení "privacy" na nejmírnější možné pod záminkou, že "změnili systém na lepší" byla FAKT vtipná, už jen kvůli takovýhlemu fuckoffu bych FB nevěřil ani fň), zcela to ignoruje další kategorie problémů, mnohdy ještě horší, jako je ztráta soudnosti při návalu "přátel", retardace na úroveň jediného komunikačního kanálu, nezodpovědnost lidí označených jako "přátelé" a lidí co jsou "přáteli" oněch "přátel" která prakticky způsobuje že je i to nastavení privacy nahovno nebo mě taky dost překvapuje, kolik lidí si neuvědomuje, že by někomu mohla vadit samotná idea Facebooku jako taková a že je pak o to víc sere, když jim je FB od okolí přímo či nepřímo vnucovanej (třeba tim že bez něj nelze vidět fotky z akcí, nebo taky tim, že jediná holka mezi jejími (fyzickými) přáteli, která byla za čerstvou maminkou v nemocnici se na ní podívat a poblahopřát, je také jediná, která o ní a o dítěti prakticky nemá zprávy, protože maminka si pořídila FB a oné holce se už nenamáhá ani napsat SMSku (skutečnej příběh z první ruky btw., a zdaleka ne jedinej takovej, kterej znám))
28.4.2010 22:26 - sirien
28.4.2010 23:07 - Jerson
Siriene, já tě nepřesvědčuju. A ani nepozoruju žádné návaly přátel. Ani jejich nezodpovědnost.
Nicméně chápu, že se bojíš, aby to nedopadlo jako Facebook v reálu :-D
29.4.2010 01:14 - sirien
Jerson píše:
nepozoruju žádné návaly přátel.

S a X sedí v kavárně/u S/u X nad počítači(/em)
X: Nevíš, kdo je Random Random?
S: Nemám nejmenší tušení, proč?
X: Chce si mě přidat jako přítele.
S: Když ho neznáš?
X: Hm. <klik> Hm... máme tři společné přátele, Random^2... a tak proč ne. <klik: accept>
S: --/<no comment>WTF? Radši nic.../--

Ani netušíš, kolikrát se různá obdoba téhle scény s mnoha různými X odehrála. EDIT: ...a to u lidí, kteří mi ještě měsíc/čtvrt/půlroku zpátky říkali, že mají v přátelích na FB jen pár skutečných známých a že si rozhodně nehodlají přidávat ani "přátele" ze základky, natož někoho cizího.
150 jmen je vpohodě seznam pro contact list v Mirandě. Na platformě jako je FB mi to přijde... nevim, nechci se nikoho dotknout, ale minimálně dost ujetý.
29.4.2010 01:32 - Sadako
Já jen doufám, že časem nezačnou zaměstnavatelé vyžadovat od svých otroků, er, zaměstnanců profil na ksichtoknize - aby to nenahradilo nějaké sítě pro vnitrofiremní komunikaci, nebo tak něco.
29.4.2010 01:51 - Shako
sirien píše:
My mom´s on Facebook nejspíš znáte...?


Videl jsem jeste nekde jinou titulkovanou verzi a prijde mi, ze obe se v nekterych pasazich naprosto miji s puvodnim anglickym orginalem. Prekvapujici, ze kazdy trosku jinde.:) A nektere preklady jsou fakt hrozne a nektere hlasky naprosto zaniknou (treba laundry fail).


FB: Kdyz to lidi zacali brat jako pokemonove sbirky a musi tam mit vsechny "kamarady", tak si pak bud musi davat pozor na to, co tam pisou (lepsi pak nepsat nic) a nebo si naprosto neuvedomuji, ze to ti vsichni lidi vidi a muzou si to cist, pripande pri to nesmyslnem nastaveni se casto doklikas i na informace pratel tvych pratel, takze si schopen "spehovat" strasne moc lidi. A jak trefne podotyka tato vtipna pisnicka, tak asi kde kdo by musel zmenit nejeden svuj status/poznamku..., kdyby si do pratel pridal svoji maminku.:-) Dovedu si predstavit, ze maminky by kolikrat nemuseli chapat, ze jejich deti si je nechcou pridat na FB mezi pratele, proste protoze to, co tam pisou nemusi byt urcite pro rodice. Vidim v tom spoustu potencialni problemu pro soucasnou mladez, pokud jim to nekdo nevysvetli, ze tam bud nemaji psat kazdou kravinu a nebo maji redukovat pocty svych pratel na ty, kterym to chteji skutecne zverejnit... Jsem docela zvedav, co z toho nakonec bude - zda spousta problemu a nebo zkaza internetovych socialnich siti.:-)


A zkouseli jste nekdy googlit nejake lidi? A vite, ze dost casto google jako prvni najde profil na facebooku, pokud ho maji?:-) A ze se z toho dat poznat dostatek veci, aniz by bylo nutne si je pridavat do pratel nebo se na FB vubec registrovat... Neni nad kvalitni a naprosto netusene sluzby, ktere FB nabizi.:-)
29.4.2010 03:14 - sirien
Shako píše:
Videl jsem jeste nekde jinou titulkovanou verzi a prijde mi, ze obe se v nekterych pasazich naprosto miji s puvodnim anglickym orginalem.

bohužel neposoudím, nenamáhal sem se, jen sem jí zahlíd v asociacích a přišlo mi že to tu možná někteří ocení, tak sem přihodil. Když seženeš tu druhou tak se kdyžtak mrknu pro porovnání těch překladů...

Sadako: Z různých důvodů se nestane. Co se stát může je teoreticky převzetí platformy a zprovoznění pouze pro danou firmu, ale nenapadá mě moc využití, maximálně v hodně moc specifickejch odvětvích.
Firmy obvykle používaj pro komunikaci svých zaměstnanců (a novinky etc.) trochu jiné (o hodně komplikovanější) IS.

Píše:
A jak trefne podotyka tato vtipna pisnicka, tak asi kde kdo by musel zmenit nejeden svuj status/poznamku

občas mám sadistickou náladu a zajdu si na lamebook případně failbook - jsou tam občas dost vražedné printscreeny z "diskusí" u kterých dotyční trochu pozapomněli, že mají například rodiče mezi "přáteli" a tak. Někdy to je fakt masakr...

Píše:
Vidim v tom spoustu potencialni problemu pro soucasnou mladez

někdy mám dojem, že je současná mládež kapku... overprotected, jak by se to řeklo? Přechráněná?
Jen ať si na FB hezky lezou a až dostanou facku, tak ať se poučej. KAŽDÝ dítě si nakonec na plotnu šáhne, že jo...

Píše:
A zkouseli jste nekdy googlit nejake lidi? A vite, ze dost casto google jako prvni najde profil na facebooku, pokud ho maji?:-) A ze se z toho dat poznat dostatek veci, aniz by bylo nutne si je pridavat do pratel nebo se na FB vubec registrovat... Neni nad kvalitni a naprosto netusene sluzby, ktere FB nabizi.:-)

pšššššt!!! Stačí přece nastavit v profilu nějakou tu restrikci a všechno je ok, nedělej tady hysterii, každej přece ví, že má svůj Facebook naprosto pod kontrolou... ;)
29.4.2010 07:54 - Jerson
sirien píše:
Ani netušíš, kolikrát se různá obdoba téhle scény s mnoha různými X odehrála.

Netuším. Mně se to nestává. I když tím nevylučuju, že někteří lidé používají Facebook opravdu jako sběratelskou platformu, viz toto video. Budiž jim přáno.

Píše:
A zkouseli jste nekdy googlit nejake lidi? A vite, ze dost casto google jako prvni najde profil na facebooku, pokud ho maji?:-)

A já zase nic.
Jako první odkaz na MaelströM, druhý ČSFD, pak teprve Facebook, ale jen díky tomu, že mám přidanou skupinu MaelströM.
Pak D20, pak zase MaelströM, ještě jednou, Amber, Conventicon, Drakkar, a pak začínají jiní Jersonové.

Takže Siriene, bezpečnostní riziko pro svou identitu vidím v úplně jiné skupině. Ne že by mě to trápilo :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083667993545532 secREMOTE_IP: 44.201.64.238