Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
19.3.2020 12:44 - LokiB
Do ulic v těchto dnech vyrážím jedině takto vybaven:
19.3.2020 12:58 - sirien
A15: u-hm. Takže zatimco ninjové museli vyvolat pandemii, aby se dokázali schovat, tak piráti jsou buď (a) v klidu na otevřeném moři / grilují na bezpečně vzdálených plážích nebo (b) se dokážou schovávat líp, jak ty ninjové.
19.3.2020 13:01 - Šaman
A) je správně. La Grace kotví u ostrova mezi Afrikou a Sicílií, koupou se v termální jeskyni, kvůli karanténě nikam nesmí a stejně všude jinde je to nebezpečnější. A ninjové jim mohou vlézt na záda.
20.3.2020 14:56 - A15
Šaman píše:
kvůli karanténě nikam nesmí

Ha! Takže to zcela jistě nejsou piráti.
1. správný pirát je natolik v lihu, že o žádné karanténě neví
2. i kdyby věděl, tak neví, co to je
3. i kdyby věděl, tak je mu to šumák a v rámci léčby se napije na zdraví
20.3.2020 15:16 - Šaman
No, oni jsou teď na jednom z mála míst v Evropě, kde mají docela jistotu, ze tam vir není (ostrov je bez případu a uzavřený je již těch 14 dní). Takže vlastně to mohou brát tak, že v karanténě je celý okolní svět :D

Ale pravda, La Grace je loď Augustina Heřmana a to nebyl žádný pirát. Byl to kartograf a korzár (tedy pro protestanecké kolonie to byl ctihodný kartograf a obchodník, jen pro katolické kolonisty to byl nepřítel - holt ho nakrklo, že po Bílé Hoře musel odejít).
20.3.2020 15:31 - sirien
A15 píše:
Ha! Takže to zcela jistě nejsou piráti.

piráti rozhodně nikam nesmí. Že tam případně stejně plujou, když se jim chce, je tak nějak podstata věci. A o pití se na palubě La Grace bát nemusíš :D
24.3.2020 11:44 - sirien
26.3.2020 14:19 - sirien
27.3.2020 19:13 - ShadoWWW
Fakt stojí za to! :-D

Bohemian Rapsody o korona viru.
29.3.2020 16:21 - sirien
sem si šel zahrát online nějaký ty AWčka (...protože když už sem to přeložil, tak sem si řikal, že si to můžu i zkusit zahrát...) Nějaký hlášky z více session dohromady:


HRA 1


V hospodě vyeskaluje situace, začne se střílet. D se k tomu nachomítne, hodí tam granát, pak se pro něj vrhne, porve se o něj, vezme si ho zpátky a zmizí, zatimco ostatní to tam vystřílej a nechaj tam tři mrtvý.
- D: možná ta otázka bude divná, ale o co tady vlastně šlo?

O něco pozdějc se setkají další postavy.
- C: Jo ty seš ten týpek, co přijde do náhodný hospody a hodí tam granát!
- D: mě upad.

O hraní online (Discord videokonference):
- S: ...lepší než Hangout, i tim jak to je na obrazovce rozdělený rovnoměrně. Jen jak vás mám hozený na televizi tak vás vidim tak dobře, že mám tendenci na vás ukazovat a až pak si uvědomit, že do tý kamery gestikuluju na všechny naráz a vy nepoznáte, koho myslim
- D, o 5 minut později: "na tebe" (ukazuje do kamery).

D a B jsou sourozenci a milenci. B beze slova odešla od D a teď se po x měsících vrátila. První co u D (...u nich) doma vidí: 1 ženská ve fetiš hadrech visí na klice, druhá sexy ženská si v kuchyni dělá snídani. Pozdraví první, pozdraví druhou, propluje do zadního pokoje.
- B, pozdější vysvětlení této "tolerance": ...tak odešla sem beze slova, tak si zas nemůžu moc stěžovat, že jo. A taky dobře pro něj... a taky musim někde bydlet.

D léčí B z nějakýho psionickýho shitu pomocí nějakejch elektro-udělátek.
- S (=MC): hoď si úchylnost.
- B: to je celej náš vztah, to sedí.

D a B mají nějakou vztahovou výměnu týkající se životních priorit D (B vs. technika atp.) B ho přečte aby věděla co fakt cítí.
- D: no, rozpolceně.
- B, spokojeně: To mi stačí, víc vědět nepotřebuju. [trochu zmatené reakce] Seš rozpolcenej, s tim se dá pracovat.

- B (v reakci na to jak překonávají nějaké vztahové shity): my si nenecháme šahat na náš idilický incestní vztah.

Skupina večer odstaví auto ve skalách a de kempovat. D a B se spolu ztratěj stranou. F zbullshituje NPCčko a odtáhne si ho stranou.
- C: Já si dám sluchátka a du stranou.
- B: "Stranou" tu teď je nejvytíženější lokace.

C hraje Borku, její sexuální tah je že zneguje sexuální tah protistrany. Řeší se, že některé postavy mají fakt vyjebávkový sexuální tahy.
- C: mě je to jedno, mě sex nic nedělá.
- B: tak to asi děláš něco špatně.

- intrukce od S: aniž si to uvědomíš, řekneš něco pravdivýho, co D nechce slyšet.
- B: já sem odešla, protože sem chtěla zkusit taky něco jinýho než tebe.
- B, o chvilku později: Já bych chtěla říct, že když sem tu věc vymejšlela, tak mi nezněla tak zle, jako když jí teď MC zopakoval

D vypadá, že dá před navrátivší se B (zase) přednost nějakejm technickejm udělátkům.
- B: když sem tě našla, jak máš doma 2 baby, tak sem myslela, že to bude lepší, ale teď...

C (Lucy) je sice hrozně sexy, ale taky totálně netečná k lidem okolo. B (Linli) je taky hrozně sexy, i když jinym stylem.
- C, OOC komentář: to se fakt rozhoduješ mezi technikou a Linli?
- B: Tomu nemůžeš rozumět, to sou lidský city.

C vystřílela hospodu, o pár dnů pozdějc brutálně zrušila dva najatý zabijáky. Kate, sestra C šéfuje místní lokalitě a gangu. V krajích, kde se skupina nachází, Kate všichni nesnášej (...protože je v minulosti násilím poslala do vyhnanství). Týpek zjistí, že je C Kateina sestra, obratem jí zkusí zabodnout a skončí se zlomenym vazem.
- C: Už jim proboha neřikejte, že kate je moje sestra, jinak je tu budu muset zabít všechny.
- B: Leda bych tě za tim účelem chtěla <i>aktivovat</i>.

Výlet se stává nebezpečnějším a atmosféra ve skupině houstně. Je potřeba rozhodnout o prioritách a dalším postupu.
- B: Pořád chceš tu součástku?
- D: Tak je zajímavá.
- B: ZAJÍMAVÁ!? To se jako táhneme až sem, protože je ZAJÍMAVÁ? Já myslela, že jí POTŘEBUJEŠ!?

(navazující na dřívější)
- C: já sem pro. Probít ven se můžeme probít vždycky
- D: víš jak sem na tom s házenim granátů
- C: tak když ti nespadnou...




HRA 2:

P (péčitel) kterýmu docházej struny v léčící andělské harfě si jde pro radu k B (voodoo mama):
- P: Já vim, že sme měli neshody, ale potřeboval bych poradit. Mě docházej tyhle andělský strunky a potřeboval bych další, jenže okolo žádný nejsou a mě poradili, že bych mohl obětovat nevinnou duši a to by přilákalo anděla, kterýho bych moh chytit a nějaký další struny mu ukrást, a já bych tě chtěl poprosit, jestli by ses mohla zeptat těch svejch pohanskejch fujtajblů, jestli by mi nezjistili, jestli to neni proti Bohu.
- B: Ehm. Dobře. Takže, jestli to chápu správně...

S (Šéf), poté, co mu jeho vlastní minion prostřelí nohu a pak mu místo týpka přivede jeho holku.
- S: já bych rád poznamenal, že sem chtěl gang šílenců, ne gang debilů.
29.3.2020 16:52 - Log 1=0
sirien píše:
- S (MC=: hoď si úchylnost.
- B: to je celej náš vztah, to sedí.

Hráli jste česky nebo anglicky?
29.3.2020 17:04 - sirien
Tuhle česky, tu druhou anglicky.
29.3.2020 17:53 - ShadoWWW
A jaký máš z té hry s překladem celkově pocit? A co hráči, jak s ním byli spokojení? Pomohl jim, než to louskat v originále? Hrálo se vám podle toho překladu pohodlně, nebo bys něco změnil?
29.3.2020 17:59 - sirien
...pokračujem ve dvojce, odpovim Ti pozdějc v nějakym relevantnějšim tématu.
30.3.2020 02:01 - Colombo
AW stojí pro co? Attention Whoring? Já jen že u toho prvního si fakt nejsem jistý.
31.3.2020 09:15 - ShadoWWW
Počet potvrzených případů nakažení Covid-19 se taky řídí tabulkami DrD+. :-)



Pro vysvětlení: Když se počet nakažených převede na logaritmický graf, tak jde vidět prve jakoby linerální růst a pak strmý pád místo exponenciálního růstu v klasickém grafu.
31.3.2020 09:33 - sirien
Zaprvé ten graf je interaktivní a trojrozměrný (animovaný v čase) a najdeš ho tady: https://aatishb.com/covidtrends/, kde si můžeš taky přepnout na lineární zobrazení nebo na náhled podle počtu úmrtí. A vytvořil ho týpek tak aby to ukazovalo reálný vývoj specifickým způsobem (skrz ukázání nových případů na počet už nakažených), který je o něco složitější než píšeš (ty log škály neslouží pro převod na lineární čáru, to je jen vedlejší efekt) a má to specifický účel pro zobrazení reálného trendu (mimo jiné i "očištění" velikosti pro srovnání různě velkých zemí), což krátce ale obsáhle vysvětluje tady: https://youtu.be/54XLXg4fYsc (a pokud někdo není master na datovou a trendovou analýzu tak ten graf bez toho vysvětlení asi nemá až tak moc hodnotu).


A zadruhé může prosím Kostka zůstat místem, kde tahle všudypřítomná toxická shit diskuse není? Pokud má někdo patologickou potřebu to řešit, Sosáček ho určitě rád uvítá tady (kde dokonce můžete mít poprvé po mnoha letech tu čest potkat živě Alnaga osobně).
31.3.2020 11:54 - Shako
sirien píše:
Pokud má někdo patologickou potřebu to řešit, Sosáček ho určitě rád uvítá tady (kde dokonce můžete mít poprvé po mnoha letech tu čest potkat živě Alnaga osobně).


Jakože Alnag se vrátí na rpg scénu, aby mohl diskutovat ... ? Vskutku nečekaný zvrat.
4.4.2020 02:44 - Aegnor
Jako když DM vytáhne Sharknado, tak je na tom parta už fakt blbě.

4.4.2020 07:15 - shari
To je... geniální! *w*

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10100317001343 secREMOTE_IP: 44.211.117.101