Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
4.2.2010 13:44 - Nachtrose
4.2.2010 13:44 - Felouen
:D Awesome.
4.2.2010 13:54 - Hugo
Fel nejsemsi jisty jeslti v ramci vtipu plati (absolutne a nemene) boolovska logika... (K postu Felouen #380)

Jako vtip dobry (z hlediska realneho tam v obou pripadech bude zdroj elektricke energie - tedy nejaka elektrarna - ale to uz je jiny pribeh...)
4.2.2010 13:58 - Felouen
Co myslíš boolovskou logiku? A ne, to nemá být boolovská logika (mám takové tušení co to možná je), ale vychází to z jazyka samotného, jak se normálně používá a co normálně znamená při konverzaci a povídání vtipů.
4.2.2010 14:18 - Jerson
Sosáčku, vidíš to, vidíš? A já že nemám smysl pro humor :-)
4.2.2010 14:25 - Felouen
Jerson píše:
Sosáčku, vidíš to, vidíš? A já že nemám smysl pro humor :-)

Můžeš to prosím vysvětlit? /elaborate, k?/
4.2.2010 14:37 - Nachtrose
Fel: skatulky- treba abych si srovnal to, s cim operujes ty. A totiz jak moc jsou/nejsou racionalni cisla bez period. Btw. neni period desetina tecka?
4.2.2010 14:42 - Felouen
V matematice je. I když záleží v jestli si v USA nebo UK, amíci spíše říkají point. Teda, normálně se period vůbec v matematice nepoužívá, říká se point. Period se použivá v diktátu, např. "I saw a munchkin period he was sitting and munching period".
4.2.2010 16:18 - Jerson
Felouen píše:
Můžeš to prosím vysvětlit? /elaborate, k?/

Sosáček si zě mě utahuje, protože nemám smysl pro humor - tedy podle něj - a nechápu řadu vtipných (nebo "vtipných") hlášek a narážek, rozebírám je a tak. Nicméně myslím, že v tomhle jdeš ty ještě o kus dál.
Nic víc v tom není.
4.2.2010 16:23 - Colombo
4.2.2010 16:36 - Michal
Nachtrose, Felouen:
"Period" je perioda. Když má číslo periodu, má nekonečný desetinný rozvoj, který se opakuje. Třeba 1/3, je 0.3333... Každé číslo s periodou je racionální (ne však každé racionální číslo má periodu). Tedy je to "když", ne "právě když".

Rational ~ "racionální" (číslo) a také "rozumné" (cokoli).
Period ~ "perioda" (čísla) a také "menstruace".

Tedy řekl bych že správně by to neměl být rozdíl mezi lidmi a čísly, ale mezi ženami a čísly.
"Numbers are rational if they have a period."
4.2.2010 16:40 - Nachtrose
Michal: dik za osvetu. Konecne jasne a strucne shrnuti :-)

Michal píše:

Tedy řekl bych že správně by to neměl být rozdíl mezi lidmi a čísly, ale mezi ženami a čísly.


Pouzil bych tvuj popis mnozin: Kazda zena je clovek, ale ne kazdy clovek je zena.

Teda... jsou zeny lidi, ze ano? *duck*
4.2.2010 16:41 - Kibic
Felouen píše:
Jsi si jistý, že to máš správně, a že tam nemá být if místo when? Takhle to totiž znamená "čísla jsou racionální jen když mají period". If=pokud, when=když. A tudíž ten vtip který si asi chtěl aby to mělo nevchází v platnost (čísla narozdíl od lidí jsou racionální když mají period).


Taky dávám hlas if. Chápu ty důvody pro when, jenže ten vtip má být "matematickej" a when není logická spojka, takže to člověka potom lehce bije do očí.

EDIT:
Michal píše:
Každé číslo s periodou je racionální (ne však každé racionální číslo má periodu).

Každé racionální číslo má periodu a obráceně, je to ekvivalence (páč se to dá použít taky jako definice). Leda že bys přišel s nějakou převelice obskurní definicí periody.

(Teď se na mě asi vážne vztahuje ten demotivační poster z předešlý stránky.)
4.2.2010 17:00 - Michal
Kibic: Máš pravdu, neuvažoval jsem opakující se nulu jako periodu.
4.2.2010 17:07 - Nachtrose
Musi perioda zacinat hned za desetinou carkou, nebo treba az po patnacti ruznych cislech?
4.2.2010 17:23 - Felouen
Jerson píše:
Sosáček si zě mě utahuje, protože nemám smysl pro humor - tedy podle něj - a nechápu řadu vtipných (nebo "vtipných") hlášek a narážek, rozebírám je a tak. Nicméně myslím, že v tomhle jdeš ty ještě o kus dál.
Nic víc v tom není.

Ale rozdíl je, že ty vtipy rozebíráš, protože je jak říkáš nechápeš, zatímco já jsem ho rozebírala, protože mi připadá že je pak korektnější a vyjadřuje to co má vyjadřovat, takže je v tom principiální rozdíl. A ano, možná v tomto jdu dál, protože to dávám do úplně jiných rozměrů, to rozebírání. :D

Michal píše:
"Period" je perioda. Když má číslo periodu, má nekonečný desetinný rozvoj, který se opakuje. Třeba 1/3, je 0.3333... Každé číslo s periodou je racionální (ne však každé racionální číslo má periodu).Tedy je to "když", ne "právě když".

! Právě jsem si vzpomněla, na ten hlas a hodiny matematiky, ale je pravda že to bylo už pět let, takže se mi point a period zaměnily. (zase je pravda, že jsem i zapomněla jak se říkalo na druhou, takže zas až tolik se nedivím). A to "právě když" tam začal strkat sosáček, ne já, mě šlo o něco jiného - přesně právě jak jsi řekl, že to znamená když a ne právě když, a tudíž if se dá zaměnit s when, aby to vystihovalo ten vtip.

Michal píše:
Tedy řekl bych že správně by to neměl být rozdíl mezi lidmi a čísly, ale mezi ženami a čísly.

Ehm, ty lidi jsem tam dala proto, protože v popisu je jaký je rozdíl mezi people a numbers, a tudíž jsem považovala za samozřejmost, že každému kdo si to přečte a zná oba významy slova period, tak mu dojde že ty people mají být females.

KIBIC ET AL: Chyba při psaní, tehdá tam mělo být "WHEN MÍSTO IF" (caps aby si toho každý všiml), což ale každému, kdo si přečetl ten první post celý (v čem tahle chyba se vyskytovala), tak mu to určitě došlo - jinak by nedával smysl, protože if tam bylo původně.

Takže pokud to někdo pochopil naopak, takKibic píše:
Taky dávám hlas if. Chápu ty důvody pro when, jenže ten vtip má být "matematickej" a when není logická spojka, takže to člověka potom lehce bije do očí.

právě tohle ne, podle mě. To má být slovní vtip a myslím si, že to when ta má být ve zkratce proto, že když je tam if, tak to naznačuje že čísla jsou racionální jenom při/s period narozdíl od lidí, kteří jsou racionální i bez period; zatímco s when to naznačuje kdy čísla jsou racionální přičemž lidé (ženy) nejsou racionální při/s period. (toto je ve zkratce ten můj druhý post)
Takže si porovnejte s čistou myslí:
Numbers are rational when they have a period.
Numbers are rational if they have a period.
(What's the difference between numbers and people?)
--- when jasně vyhrává, že? Jinak by tam nebyl ten sexistický vtip na menstruaci, ale podivný vtip na čísla, která jsou racionální jen při/s period.

A je tedy šumák jak to má být matematicky, protože klíčová je právě ta hra se slovy, when (podle původní teze if) they have a period. A takže i nematematici to chápou...(edit teda ti co znají oba významy slova period)
4.2.2010 17:35 - Felouen
A zpátky ontopic - k tomu Billy Kreulitzlovi

Ano, je tak neuvěřitelně cute! S tím jeho hárem, ten pohled...přestav si s něčím takovým chodit jak tě někdo potká:
"Hele, lesbičky!"
'No jo, hahah- počkej, to ale nejsou lesbičky, to jsou - Oh my G- !!'
Takový ten pohled když zjistí že to je kluk...:D (jen aby pak neřvali buzík)
4.2.2010 21:18 - skew
@390: tak nějak ale nevím, kdo nakonec vyhrál.
Ale dokud jsem z toho posledního postu nezjistil, že je to ve skutečnosti zpěvák Tokio hotel, tak jsem na ten poster koukal a říkal si: "Huh ? Vždyť není zas tak škaredá, a navíc ani nevypadá jako Němka... Co mi sakra uniká ?"
Vhodný popis by byl "It's a trap !"
4.2.2010 22:39 - Blaine
tohle si nemuzu odpustit...
11.2.2010 12:19 - Colombo
http://noc-kel.wz.cz/uni/codename_uni.html

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10330009460449 secREMOTE_IP: 44.221.46.132