Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
1.2.2010 03:33 - sirien
Musim říct, že z celé té frašky kolem globálního oteplování začínám mít větší a větší srandu :)

http://www.novinky.cz/veda-skoly/190737-experti-predpovidali-tani-ledovcu-podle-rozhovoru-s-horolezci.html
1.2.2010 18:04 - Felouen

Docela by mě zajímalo z čeho tohle je, ráda bych našla více podobných věcí. :D
1.2.2010 18:09 - Felouen
Jo a...
1.2.2010 18:35 - Colombo
Felouen: ty ikonky mi připomínají Ragnarok online.
1.2.2010 18:43 - sirien
bez komentáře:
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/190861-chavez-zemetreseni-na-haiti-vyvolala-tektonicka-zbran-usa.html
1.2.2010 20:15 - Sosáček
Toe ten typek co prohlasi bushe za satana?

Ten je hustej.
1.2.2010 22:39 - Sosáček
1.2.2010 22:45 - pipux
Řekl jsi satan?
Ten je skutečně hustej!
2.2.2010 14:05 - Kibic
Felouen píše:
Docela by mě zajímalo z čeho tohle je, ráda bych našla více podobných věcí. :D


Tipuju forumwarz. Prej je to sranda.
2.2.2010 14:24 - Felouen
Kibic píše:
Tipuju forumwars. Prej je to sranda.

To je...ale aboslutně úžasná hra!!
EDIT: Oh my GOD! OH MY GOD! Právě jsem vyzkoušela první tutoriál misy, a tahle hra je prostě něco! Ty joky na všechno, na různé známé obchody, věci, memy a tak...:D no prostě ROFL
4.2.2010 10:39 - Sethi
4.2.2010 11:46 - Nachtrose
Trochu mi to pripomina jeden (de)motivator, co jsem zahlid.

edit: uz jsem ho nasel.

4.2.2010 11:50 - Naoki
V ájině je to lepší:
Get rational - Be real
4.2.2010 11:54 - Nachtrose
Kdyz jsme u te anglictiny a matematiky:

What's the difference between numbers and people?
Numbers are rational if they have a period.
4.2.2010 12:06 - Sosáček
Naoki píše:
Get rational - Be real

Obracene. Be rational, get real.
4.2.2010 12:30 - Felouen
Nachtrose píše:
Numbers are rational if they have a period.

Jsi si jistý, že to máš správně, a že tam nemá být if místo when? Takhle to totiž znamená "čísla jsou racionální jen když mají period". If=pokud, when=když. A tudíž ten vtip který si asi chtěl aby to mělo nevchází v platnost (čísla narozdíl od lidí jsou racionální když mají period).

//edit, chyba při psaní, mělo tam být "when místo if". Původně tam tohle bylo, pak jsem v rychlosti myslela že jsem to tam dala opačně tak jsem to vyměnila a teď koukám že to tam mám opačně. :D Ale stejně tak by každému to mělo dojít, jinak by tenhle post nedával moc smysl.
4.2.2010 12:40 - Sosáček
vis ze rozebranej vtip neni vtipem?

that aside, "if" (pokud, kdyz) a "if and only if" (prave tehdy kdyz, nekdy psano iff) jsou ruzny veci.
4.2.2010 13:08 - Nachtrose
Felouen: nevim, ja to jen zkopiroval. Tak dobrej v AJ nejsem, abych rozlisil kazdou chybku. Ale pokud se tu potuluje nejakej matematik, mohl by nam upresnit, jak je to s delenim cisel na racionalni, realna atd. Moc dobre si to uz nepamatuju, ale mam pocit, ze s ohledem na skatulky je rozdil i mezi 2 a 2,00.
4.2.2010 13:12 - skew
Felouen:
Ohledně forumwarz budu poslem špatných zpráv, nechá tě to dokončit první akt (s pořádným cliffhangerem, samozřejmě) a pak to chtěj platit, pokud je to pořád stejně jako když jsem to hrál :(
(ale je to asi rok, tak možná si nahrabali už dost a je to celý volný... ale to spíš asi jen kladu falešný naděje)

EDIT:
Nachtrose: Racionální jsou ty bez iracionální složky, reálná jsou myslím racionální s iracionálními dohromady (ie. racionální je podmnožina reálných).
Ale jinak se dá taky brát Real jako s desetinou čárkou, tomu taky myslím kdekdo rozumí (akorát už to spíš vnímá jako datovej typ než množinu čísel, nejspíš).

EDIT2:
Když nad tím uvažuju, budu potřebovat ještě asi opravit, něco mi v tom uniká...

EDIT3: a proč se s tím vlastně seru
Reálná
Racionální
4.2.2010 13:12 - Felouen
To jo, ale bez rozebrání ten vtip není vtipem, který zamýšlel aby byl. A ne, tam nemusí být only, aby to mělo ten výzam. Kdyby jsi někdy bral algebru/whatever v angličtině, tak by jsi věděl, že IF znamená "A se stane/je když B" neboli "A IF B", a v normální řeči a gramatice to platí taktéž. Možná ale více pochopíš, když dám jiný příklad, třeba "Cats are dead if they have no heartbeat". Když uděláš "Cats are dead only if they have no heartbeat", tak pak je to něco úplně jiného. Takže ta původní věta s if říká, že čísla jsou racionální když mají period a důraz je tady na první části věty, čísla jsou racionální, když....Což samozřejmě může znamenat, že mohou být i jindy racionální, ale protože to není určeno kdy jindy, tak jsou racionální/whatever když mají period. Zatímco kdyby tam bylo when, tak by byl důraz na druhé části, ...když mají period, což naznačuje, že čísla jsou normálně racionální ale narozdíl od lidí jsou dokonce racionální když mají period. Chápeš to teď konečně? Pokud ne, tak klidně řekni, ale nepokoušej se mi tvrdit opak, to se raději dvakrát zamysli.

EDIT:
Skew: Pokud se nepletu, tak tam máš teď asi akty dva zdarma, ale mě to nevadí, já stejně většinou podobné hry hraju jen chvilku (třeba 3-4x jeden týden), než mě přestanou bavit a zapomenu na ně - MMOčkař nejsem, já hraju offlinovky. :D

Nachtrose: Hele, a... k čemu by vlastně bylo to rozdělený na ty škatulky, když pointa je ve dvojím významu slova period?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10365104675293 secREMOTE_IP: 3.88.60.5