Prostředí

Kubicka
9.5.2015 14:22
Vhodný svět pro spíše nové hráče
Zdravím,

již nějakou dobu hrajeme Dračí Doupě 1.6. a není to tak nějak ono.. Důvodem je asi to, že nemáme zajímavý svět, který by dotvořil kouzlo této hry a tak bych se chtěl zeptat, zda-li existuje nějaký svět, který je někde ke stažení a obsahuje i nějaká dobrodružství. Tak aby si PJ mohl jen přečíst dokument, lehce se připravit a rovnou se s hráči vrhnul do hry.

Díky ;)
Autorská citace #41
19.5.2015 21:33 - Gurney
Nějak ani po druhém přečtení moc nechápu o co vám vlastně jde :)

Byl tu dotaz na nějaký zajímavý fantasy svět, ke kterému jsou nějaká dobrodružství, po upřesnění může být třeba i k D&D. Současná dobrodružství (včetně wlkerem přeloženého Dolu) k současné edici D&D se odehrávají ve Forgotten Realms, takže se FR jako odpověď přímo nabízí.

Důl Fendelveru nevyžaduje žádnou znalost Forgotten Realms a naprosto si vystačí s popiskem světa na půl stránky. Důl Fendelveru nicméně můžete v klidu zasadit do velké většiny fantasy světů.

Pokud vás to po odehrání Dolu zaujme a budete chtít vědět co je to ta Baldurs Gate nebo Mečové pobřeží (i když tohle už je mezi fantasy-geeky prakticky popkulurní reference), o kterých se mluví v úvodu, můžete si přečíst Forgotten Realms Campaign Setting (vlastně ani moc nezáleží na tom kterou edici), načež toho víte nejspíš víc než se průměrný obyvatel pseudostředověkého světa kdy dozví o kontinentě na kterém žije. A potom, kdyby se mu to fakt jakože hrozně moc zalíbilo si může přečíst cokoli dalšího k FR.

A pokud někoho tak extrémně znepokojuje, že by hrál podle něčeho "nekompletního" nebo neví odkud začít (protože dohledávat přes google věci na wiki je tak hrozně složité a pracné) může si v naprostém klidu přečíst první a prvoediční Forgotten Realms Campaign Setting z roku 1987 a ignorovat všechno ostatní (btw prý je to víc sword&sorcery laděné než pozdější příručky).

Pepa píše:
Special Snowflake Setting

Že by příliš mnoho času stráveného na RPGF? :D
Autorská citace #42
19.5.2015 21:44 - ShadoWWW
Gurney píše:
můžete si přečíst Forgotten Realms Campaign Setting (vlastně ani moc nezáleží na tom kterou edici)


Heretiku! Všichni ví, že nejlepší je trojediční. ;-) Když jsme u těch Ztracených říší... Ví někdo, co je na nich ztraceného*? Já jsem se dlouho domníval, že už je všechno objevené. :)

--------------
* Slyšel jsem, že Forgotten se původně jmenovaly proto, že v dávné minulosti se dalo velmi snadno cestovat mezi sférami a bylo to docela obyčejné, ale dnes už jsou tyto způsoby cestování zapomenuty. Odtud pak ono Forgotten. Ale je možné, že těch výkladů je víc.
Autorská citace #43
19.5.2015 21:47 - York
ShadoWWW píše:
Heretiku! Všichni ví, že nejlepší je trojediční. ;-)


Komu říkáš heretiku, ty, za kterého se i kacíři stydí! Jedině druhoediční! :)
Autorská citace #44
19.5.2015 22:01 - Gurney
ShadoWWW: Pokud vím tak protože původní "koncept" (on je Ed Greenwood vymyslel ještě v dětském věku, takže to není něco kdovíjak plánovaného) FR byl, že jde o magicko-mýtickou podobu naší reality, na kterou už ale dnešní lidé zapoměli a dochovala se jim jen v podobě pověstí, mýtů a pohádek. Při vydání FRCS ale zrovna řádila panika z D&D živená BADD, tak nechtěli aby zas doběhla nějaká šílená matka, že se její dítě zabilo při hledání magické brány do Forgotten Realms.
Autorská citace #45
19.5.2015 22:04 - ShadoWWW
To bylo tenkrát, když Ed ještě neměl bílé vousy? Počkat, on někdy neměl bílé vousy?! :)

Jinak respekt! Ed umí nejen skvěle psát, ale i vyprávět. Jeho intonace je grandiózní.
Autorská citace #46
19.5.2015 22:05 - Gurney
Myslím že s tou santaclausovskou vyzáží se už narodil :)
Autorská citace #47
19.5.2015 22:24 - sirien
Gurney píše:
nechtěli aby zas doběhla nějaká šílená matka, že se její dítě zabilo při hledání magické brány do Forgotten Realms.

Nebo nedej Bože aby doběhla s tím, že jí skutečně našlo :D
Autorská citace #48
20.5.2015 05:35 - Vojtěch
Druhoediční se šípkovou a třetiediční se zelím. Ve skutečnosti jdou obě dohromady celkem dobře IMO.
Autorská citace #49
21.5.2015 11:14 - Ebon Hand
Pepa píše:
Special Snowflake Setting

Já se přiznám, že netuším, co tato formulace znamená. :D
Moje idea byla, že pro začátek hraní v originálním světě stačí klidně přečíst jednu knihu a podle ní začít. Vůbec není zapotřebí nastudovat hromadu různých vydání před začátkem hry. RPG je hra a zábava, není to žádné církevní dogma, kde musíš dodržovat kánon.

ShadoWWW: Ty neznabohu! Jedině 2e! :D
Autorská citace #50
21.5.2015 12:59 - Vojtěch
Myslí se tím, že Setting X je jedinečný a naprosto odlišný od všech ostatních a zanechává pocit, který jiný setting nemá.
Autorská citace #51
21.5.2015 17:37 - Gurney
Zrovna jsem si ten "termín" dohledával a ... whatever :D

Ale našel jsem při té příležitosti fakt hezký nápad jak přistupovat ke kánonu (nejen) ve Forgotten Realms:
Píše:
Everything published in any Forgotten Realms book or story is simply a fiction of Ed of the Green Wood who lives in the dales, or R.A. Salvatore who lives near the Spine of the World. Their penny dreadfuls and stories are the popular myths of the day. There are no Harpers, No Elminster, no Drizzit. Those are just storybook characters that we tell children to make them feel safe at night.

(zdroj)
Autorská citace #52
21.5.2015 17:41 - ShadoWWW
Gurney: To se mi líbí. ;)
Autorská citace #53
21.5.2015 17:45 - York
Jojo, to je dost dobré.
Autorská citace #54
21.5.2015 20:38 - Vojtěch
Jo! Drizzta u mě snědli vlci už dávno.

Jinak pokud chcete něco méně detailního, tak by se určitě našlo v Savage Worlds.
Autorská citace #55
22.5.2015 09:36 - hadrian
Myslíte uplakánka Drizzta? U nás o jeho fňukání zpívají bardové (družinka jim platí za šíření těchto písní).
Zatím jsme ho nepotkali.
Autorská citace #56
22.5.2015 09:49 -
Dostáváme se k úvahám jak by vypadal Drizzt jako želva ninja?
Autorská citace #57
22.5.2015 13:29 - Vojtěch
Nevylezl by nejspíš z krunýře, dokud by se někdo díval...
Autorská citace #58
9.8.2015 11:49 - TheLordofTheNonsense
Pro DrD: Asterion. Je to plnohodnotný campaign setting (úplně stejně jak Forgotten realm) pro DrD. Pokud nechceš hned utrácet za modul peníze, koukni se na uložto.cz.

Že jste začínající a o světě nic nevíte, z toho bych si hlavu nelámal, protože poznávání světů je jedna pro mě z nejzábavnějších složek PnP fantasy rpg. Časem to vždycky budete mít v malíku.

Jinak také zmíněná Taria a pak existoval i Almir (12 sošek Almiru), což bych připsal asi DrD pen and paper sandbox ;-).

Ještě k tomu názvu Forgotten Realms. Co si pamatuji, pointa tohoto názvu je, že zde hlavním motivem jsou nové říše (nepřekládáme realm jako sféru či doménu, ale jako říši či království= FR jsou Zapomenuté říše) různých ras (v součastnosti především lidí), co utlačily či utlačují ty starší říše. Většina současných říší stojí na rozvalinách těch starších a tyto rozvaliny jsou hlavním lákadlem pro dobrodruhy (zlato, artefakty, zapomenutá vědění), které jsou většinou také chráněny posledními zbytky zaniklé minulosti (např. duchy či drakem). Už ani nevím, kde jsem tohle zjistil, ale když znáte reálie, zní to taky nejlogičtěji.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080440044403076 secREMOTE_IP: 44.201.24.171