Prostředí

Ragnar
24.2.2015 21:25
Trpasličí hory
Všude se lze dočíst,že trpaslíci žijí zavření v horách a dolech. Je ale někde řešeno kde berou jídlo,dřevo,světlo? Je-li město,nebo vstup do něj umístěno v horách kde je stále sníh tak je nemožné vypěstovat obilí,chmel a vlastně cokoli. Také chov dobytka se zdá nemožný. Navíc v hoře asi bude dost zima takže se musí hodně topit a svítít a dovážet tolik dřeva v horách je dřina.
Jak to vydíte vy? Řešili jste někdy podobnou věc ve hře nebo jen čistě teoreticky ?
Autorská citace #41
27.2.2015 18:06 - Vojtěch
Link (zadarmo si to musíš najít sám)
Autorská citace #42
27.2.2015 21:51 - Jan III.
Analýza zajímavá, ale opět to staví na předpokladu, že trpaslík je prostě jen člověk s poloviční výškou. Což samozřejmě není.
Autorská citace #43
27.2.2015 22:15 - Faskal
Dovážení dalších zdrojů proteinů a energie se pochopitelně nabízí, podle mě by se na tom dala postavit celá civilizace, co si budeme povídat.
A úplně nejlepší je obchodovat s elfama.
Akorát musíš být schopný vytvořit past: místnost, která je lávotěsně uzavíratelná a dá se do ní přes odolné mříže ve stropu napumpovat láva, kterou poté, co ztvrdne, vytěžíš a vydoluješ si jejich věci. Počkat, v nových verzích dwarf fortress věci zalité lávou shoří, a nejdou pak použít, škrtněte to. Jde to samozřejmě i s vodou, ale voda není taková sranda.

Ano, vycházel jsem z toho, že je trpaslík člověk s poloviční výškou - to proto, že jsem se držel Colombovských mantinelů.
Vyšlo mi, že k tomu, aby trpaslíci byli schopni ve velkém používat houby jako majoritní zdroj potravy (ovšem pouze v omezeném čase, například při odříznutí komunikace s venkem) nemusí mít nějaké fantazy atributy - teda kromě toho pajzlu, který dokáže zpracovat všechno.

Počkej, Jane III., co je vlastně trpaslík víc?
Edit:
Jo, počkat, Pratchett.
Autorská citace #44
28.2.2015 00:25 - Colombo
Faskal: :D Super:D

Jenže zase... já vůbec takhle houby neodsuzuju, problém je ten, že já je odsuzuju jako deus ex pěstování v civilizaci, která se nikdy na povrch nedostane. Tedy že houby rostou z ničeho v nějakých hlubinách a požírají je hlubinní trpaslíci.

Houby jako doplněk stravy, která rozloží v podstatě odpad (slámu z obilí atp.) je v pohodě. Takový trpasličí hřbitov... a o chlup bezpečnější forma kanibalismu...
Autorská citace #45
28.2.2015 07:25 - Vojtěch
Ještě je možnost, že by se do toho podzemí sezonně dostávaly nánosy bahna, listí atd. z povrchu z nějaké zanořené řeky, ale dost by toho asi nebylo.
Autorská citace #46
28.2.2015 14:56 - PetrH
Vojtěch píše:
...
staci bohate toto. diky
Autorská citace #47
5.3.2015 02:51 - Naoki
Autorská citace #48
5.3.2015 03:54 - Colombo
Naoki: Tohle nerob. Teď lidi budou argumentovat tím, že v podzemí néco roste.

Tady je galerie
Autorská citace #49
5.3.2015 04:59 - Naoki
Já akorát poslušně copy-pastoval z 9gag :-) dál jsem se o tom moc nezajimal, ale rád se nechám vzdělávat :-)
Autorská citace #50
5.3.2015 06:24 - Vojtěch
Mno,pěkně ukazuje, že když by tam dostali světlo a vodu, tak by i něco vypěstovali.
Autorská citace #51
5.3.2015 08:15 - Colombo
Děkuji.
Autorská citace #52
5.3.2015 20:20 - PetrH
ale jo, super, jen tady to asi neni kilak nekde v hore... odhaduji, ze desitky metru je to ok... jen to zase potvrzuje, co se tu nekdy pretrasalo, nahore, zijeme, pestujeme a pod, dolu chodime kutat...
Autorská citace #53
6.4.2015 10:01 - Naoki
Tak jsem byl v Japonsku v kilometru dlouhé jeskyni a můj dojem je že život by tam byl nemožný.

Teplota byla velice příjemná. Vody tam bylo hafo (podzemní řeka, stalagmity a stalagtity), ale rybu byste se nedohledali. Do se mechu týče měly uvnitř neonové lampy a pod nimy ten mech rostl... ale jen pár milimetrů. Co se týče nějaké alternativy pomoci zrcadlů tak o tom silně pochybuji: rozptyl světla působí že po několika metrech jako by slunce nebylo a to ani neberem v potaz dny kdy by bylo zataženo - to by potom bylo uvnitř tma jak v pytli.
Autorská citace #54
6.4.2015 10:19 - Colombo
Děkuji.

Tak já si tady život pod zemí škrtám. Ještě mi zbývá vyvrátit tu "poušť kypící životem".
Autorská citace #55
6.4.2015 20:52 - Faskal
Tu poušť bys mohl zkusit, byl bych na to zvědavý.
Mimochodem, nevíš, kde na RPGF se to objevilo?
Autorská citace #56
6.4.2015 21:44 - PetrH
a co teprve takove krasne podnebicko treba v Gobi...
Autorská citace #57
7.4.2015 09:37 - Colombo
Faskal: V naprosto shodném topicu jako je tady tenhle. Ale lidi v něm byli mnohem méně náchylní k používání hlavy k jiným účelům než tlučení do zdi a útok pomocí faktických argumentů byl neefektivní.

http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=192&t=7958

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08854603767395 secREMOTE_IP: 54.146.154.243