Prostředí

Harug
8.6.2014 10:17
Tvorba map
Pro nadcházející DnD 5e chystám nové tažení pro mou družinku, ale střetl jsem se s problémem kterému jsem doposud nečelil; mapa města.
Prozatím jsem to vždy dokázal nějak "ošulit", ale tentokrát se má celé tažení pro přibližně 10 úrovní odehrávat ve velkém městě a já za boha/bohy/démona nevím jak udělat důkladnější a podrobnou mapu. Nejsem zrovna zručný kreslíř...
Zajímalo by mě, jak se tu kdo vypořádal s tvorbou opravu dobré mapy města tak aby byla relativně přehledná a podrobná.
Autorská citace #61
4.4.2019 11:28 - sirien
jen protože jí došla baterka v laptopu :D

Každopádně tohle video mi ve skutečnosti přijde o dost hodnotnější co do nějakého "how to" a ukazuje to základ ze kterého už kdokoliv (trochu technicky kompetentní) zvládne dotvořit zbytek (vrstvy, gradienty, princip hrubého rysu a začištění... většina lidí tohle myslim nezná, takže to pro ně objevné bude)
Autorská citace #62
1.2.2020 08:40 - ShadoWWW
Odložím si tu jeden odkaz.

Drawing A Map in Tolkien/Middle Earth Style
Autorská citace #63
1.2.2020 08:51 - Jerson
Hm, tak nic, soukromé video.
Autorská citace #64
1.2.2020 09:04 - ShadoWWW
Ha, on ho teď dal do disable modu. No, snad ho tam brzo zase přidá.
Autorská citace #65
1.2.2020 18:18 - ShadoWWW
Tak už to opětovně zveřejnil pod novým odkazem.
Autorská citace #66
28.11.2020 18:52 - sirien
Na Nyxu teď kolega Cyberkotlik sdílel docela zajímavej online nástroj na mapování:

https://inkarnate.com/maps/
Autorská citace #67
28.11.2020 19:23 - Jezus
S tím mám malou zkušenost když jeho free verze ještě za něco stála. Teď ju dramaticky omezili - na vyzkoušení stačí, ale slušnou mapku v ní už nenakreslíte, protože tam zbylo už fakt málo druhů "razítek".

Na druhé straně toho, co je v placené verzi na výběr je teď fakt mrtě.

Mě se s tím pracovalo docela dobře, ale zrovna kreslení řek a vůbec první tvorba země/voda se mi tam moc nedařila. Myslím, že trochu vylepšili nástroje pro zahlazování okrajů a tak, ale chybí tam něco jako "automatické krucánky" nebo jak to říct, co by vám tok tak nějak "zpřírodnilo". Všechno je třeba dělat ručně, aby to k něčemu vypadalo, a to je drbačka.

Krajinky jako lesy, hory, bažiny a tak se na druhou stranu dělaly dobře a grafika pro stejný typ terénu (hory/smrky/listnáče apod.) se sama střídá dostatečně pestře. S barvou a přechody podkladu se taky pracuje hezky.
Autorská citace #68
28.11.2020 22:21 - Jerson
Pořád jsem nenarazil na program, ve kterém bych mohl dobře překreslovat moderní mapy a budovy :-/
Autorská citace #69
29.11.2020 03:19 - Šaman
Jezus: Zrovna tvar pevnin a kreslení řek má velmi jednoduché Wonderdraft. Zvlášť, pokud potřebuješ obkreslit nějakou předlohu, tak to jde snadno a přesně.

Ale pak zatím bojuju s tím jak udělat pěknou typografii - hory, města, dalši výplň. I kdyz hvozdy má taky pěkné.
Autorská citace #70
29.11.2020 08:14 - ShadoWWW
Jerson: CC3 má Modern Symbolset 3

A pak vyšlo hafo stylů v rámci Annuals. Pár ukázek:














Autorská citace #71
29.11.2020 10:49 - strucky
A jako bonus je teď CC3 v Humble Bundlu, plný balík s hromadou assetů za 25€, Jersone. Akorát to chce skilly na úrovni CADu, prý. :)
Autorská citace #72
29.11.2020 10:51 - Corny
Přijde mi jen trochu zvláštní, že minimálně ta 4. mapa odspoda je z úplně jiný aplikace (nebo nevím, možná shodou okolností používá úplně ty samý assety)
(Medieval Fantasy City Generator)
Autorská citace #73
29.11.2020 12:08 - ShadoWWW
Jo, je to převzatý asset. Viz January Annual 2020.
Autorská citace #74
2.12.2020 10:15 - Jerson
Tyhle mapy a plány se mi líbí, ale hádám, že to zabere hodně času, než je člověk vytvoří, nebo než se naučí je kreslit rychle, nebo ne?
Autorská citace #75
2.12.2020 11:02 - efram
Mám pocit, že vlastně žádný nástroj nehledáš. Buď ti nevyhovuje, nebo by jsi jeho učením a aplikací musel strávit "hodně času". Je velice obtížné ti něco doporučit, protože vyžaduješ dvě protichůdné hodnoty, které se v zásadě vylučují. S tím se fakt hodně blbě pracuje a přijde mi, že pokud ti sem kdokoliv cokoliv dá a nabídne, přikloníš se k jedne z uvedených variant. Tedy výsledek je opět nula
Autorská citace #76
2.12.2020 12:33 - Jerson
Hledám nástroj, který mi čas ušetří, protože času na přípravu RPG mám minimum, zejména pokud jde o to nakreslit nějakou mapu.
Pro fantasy existují generátory, které mapy generují na jedno kliknutí, ať dungeony, nebo města.

Hledám něco, co mi umožní dostat podobné mapy pro setting 30. let s podobně malým úsilím.

Nevidím důvod, proč by se to mělo nějak vylučovat.
Autorská citace #77
2.12.2020 12:40 - Gurney
Jerson píše:
Pro fantasy existují generátory, které mapy generují na jedno kliknutí, ať dungeony, nebo města.

Jenže to je taky past, protože pokud někdo takový generátor najde a doporučí, bude pro tebe dávat příliš neuvěřitelné/nerealistické výsledky.
Autorská citace #78
2.12.2020 12:50 - Jerson
Existuje takový generátor? Mohl bych ho alespoň vyzkoušet, abych to posoudil? Mohl bych v něm vygenerovat dvacet map za pět minut a vzít tu, která bude nejméně nerealistická? Protože to by mi pořád dost pomohlo.

Nebo to nemusí být generátor, může to být soubor uložených map reálných území a staveb vhodných pro hraní RPG. Pro venkovské domy už takové mapy mám.
Autorská citace #79
2.12.2020 13:14 - LokiB
Generátory jsem v minulosti viděl a zkoušel, odkaz ti teď nedám. Ale jak píše Gurney, dávaly nerealistické výsledky, to můžu potvrdit.
Autorská citace #80
2.12.2020 13:26 - Jezus
To by až tak nevadilo, kdyby šly konkrétní části "překlikat", dokud si nesednou. Ten generátor města se dá třeba jednoduchým taháním a klikáním upravovat, až je člověk v zásadě spokojený. Kdyby tohle uměl i generátor domů a tak, tak myslím paráda.

(Alternativa je pak fakt už jen se to naučit kreslit z připravených šablon, maximálně doeditovat ten nagenerovaný ve Photoshopu nebo podobných... ).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10156202316284 secREMOTE_IP: 3.215.183.194