Prostředí

Malfin
28.3.2012 09:07
Tilesy a mapy
Zjistil jsem, že mám tilesech hrozný nepořádek a tak přemýšlím, jak je uložit. Viděl jsem na netu různé pořádače, organizéry. Jak je skladujete? Tak aby byly přehledné, k dispozici? Připravujete si tilesy předem, než se hráči sejdnou nebo improvizujete během sezení (a tudíž skvělé znáte všechny tilesy, které máte). Jasně, když se naskytne nějaká nenadálá situace, tak je třeba improvizovat, ale máte jinak bitevní pole již předem seskládané?
A co mapy? Malujete? Tisknete? Využíváte skleněnou podložku a píšete fixem? Vzpomínám si, že kdysi dávno jsme využili na grid cokoli (počínaje tužek, pouzder, krabiček,...), aby znázorňovaly všechno možné.
A co používáte jako znázornění nepřátel? Používám miniatures, ale nemám jich zase tolik. Proto využívám takové ty skleněné dekorativní pecky. Jak jste na tom vy ostatní?
Autorská citace #1
28.3.2012 09:19 - ShadoWWW
Mapy miluju. Používám na ně speciální software, jak už jsem se mnohokrát zmiňoval. Tilesy nepoužívám, spíš než tilesy používám vystřihovánky od Fat Dragon Games.

Uvažuji o Reversible Megamat.
Autorská citace #2
28.3.2012 09:23 - Quentin
Shadowww: Co jsem ten megamat koupil, už bych bez něj 4e nehrál. Na odnd je to ale zbytečně velká kráva :/

Jinak fakt kvalita.
Autorská citace #3
28.3.2012 10:58 - ShadoWWW
V posledním Rules of Three píšou, že rozšířená pravidla D&D Next pro souboj na herním plánu by měla podporovat i souboje na hexové mapě.
Autorská citace #4
28.3.2012 12:56 - Malfin
Ten megamat vypadá moc dobře.
A jak organizujete tilesy, vy kdož je využíváte?
Autorská citace #5
29.3.2012 08:34 - Merlin
Tilesů mám strašně moc...a s přehledným skladováním je to celkem problém. Uvažuju o koupi nějakýho boxu co se prodává v baumaxu.
Autorská citace #6
29.3.2012 09:48 - Malfin
Já to mám naházení v široké krabici z ikea. Ale je v tom docela chaos...Proto bych se rád inspiroval.
Autorská citace #7
29.3.2012 10:32 - Merlin
Většinou mi zabere dost času najít co potřebuju... rozděli jsem si to podle "témat", ale i tak je to boj. Chci najít nějaký box na nářadí, s menšími boxíky...
Autorská citace #8
29.3.2012 10:42 - sirien
Baumaxové boxy sou na tohle boží. Kamarád má v jednom takovém poskládaný celý Arkham horror a musím říct že to je asi jediné efektivní seskládání kompletního Arkhamu (tj. se všemi rozšířeními) které jsem kdy viděl - připravit celou hru mu nezabere ani 15 minut se všim všudy a sklizené to má za dvacet...
Autorská citace #9
29.3.2012 10:45 - Malfin
Tak to zní luxusně. Je to někde nafocené? :)
Autorská citace #10
29.3.2012 10:46 - Quentin
Sirien: 15+20 minut? To je tak maximální doba, co jsem ochotnej deskovku vůbec hrát :D
Autorská citace #11
29.3.2012 11:58 - Shako
Quentin: To protoze si jeste nehral Akrham. :)
Autorská citace #12
29.3.2012 13:14 - Me-dea
Používám:
1. Mapy - pokud mám mapu bojiště která alespoň +/- odpovídá situaci
2. Tilesy - pokud potřebuji upravit mapu a nebo nemám vhodnou mapu
3. Puzzle z D&D board her - pokud chtějí hráči lézt nějaký dungeon crawl který nemám připravený, tak ať je to náhodné

Ohledně reprezentae nepřátel:
1. Figurky z D&D board her - když koupíš všechny 3, tak máš opravdu skoro vše pokryté
2. Figurky z warhammeru - když potřebuji armádu kostlivců, goblinů a podobně
3. Pecky - když hrajeme někde na chatě a podobně kam se mi nechce tahat krychlový metr pomůcek

Skladování: deskovky každou do vlastní krabice, tilesy do krabic podle prostředí, figurky warhammeru do kufrů k nim určených.
Autorská citace #13
29.3.2012 18:06 - Sorcerer
K těm tilesům na netu sem našel stránku kde jsou dělat zdarma pro dnd4e. Ještě zjistit jméno
Autorská citace #14
30.3.2012 08:34 - Almi
Me-dea: ty hjo, používáš prakticvky stejný rozdělení, jako já..nejsi můj clon? :D

Když s emi doma začali hromadit tilesy, taky jsem si rozdělil podle typů, abych prostě sáhl a měl..

ALL: Na wizardích stránkách vyšly ukázky chystaných nových tilesů..dokud jsem je neviděl, pochyboval jsem, že v nich jde ještě něco nového vymyslet..a opět jsem byl moc fajn překvapen, těším se!

Jen bych dodal, že pro hraní ve městě jsou nejlepší tilesy ke Cadwallonu. Jsou sice dražší než wizardí, ale poskládat z nich městskou čtvrť je otázka vteřin. A to jakoukkoli - od hlavních tříd, přes křivolaké uličky plné zákoutí, dvorků a balkonů..až po přístav.
Autorská citace #15
30.3.2012 12:35 - Malfin
Že jsou tilesy z Cadwallonu ani nevím, ale vypadají dobře.
A obrázky těch nových tilesu od wizardů už jsou někde k vidění?
Autorská citace #16
30.3.2012 12:51 - Almi
Malfin: cadwallonské tilesy jsou dost specifické. Jsou to čtvercové díly, ale pasují na sebe. Problém je, že nejsou tak univerzálně využitelné, jako ty od wizardů. JSou jen laminované (nebo něco na ten způsob). Druhá strana je většinou jen totéž co na první straně, ale v noci. A navíc jsou fakt drahé. vyšli části A, B, C a D, přičemž to kategorie "must have" patří jen dvoje z nich. Na druhou stranu, jsou svým způspobem hodně poetické, ideální na noirovou městskou detektivku či hraní ve městě obecně.

Obrázky nových tilesů jsou na stránkách wizardů, dokonce ani nejsou v placené části. Je to jen ukázka, ale i tak toho ukázali mnohem víc, než obecně dělají...
Autorská citace #17
30.3.2012 14:49 - Malfin
Almi: Já jsem asi slepý. Mohl by jsi tady dát odkaz na ty nové tilesy? Děkuji.
Autorská citace #18
30.3.2012 15:13 - Almi
Malfin: Jasně, ta ukázka nových tilesů je zde
Autorská citace #19
1.4.2012 12:27 - Malfin
Almi: Děkuji. Vypadají dobře. Zase budu muset vyšetřit nějaké peníze :)
Autorská citace #20
2.4.2012 10:43 - Merlin
já-už-je-nemám-kam-dávat

stejně si je koupím :)))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078301906585693 secREMOTE_IP: 18.209.63.120