Prostředí

Ulrik
7.8.2011 18:40
Severní Království - Sapkowski
Zdravím vespolek,

koupil jsem si DrD2 a s partou jsme se rozhodli hrát v prostředí knih Zaklínače, tedy Severní království.

Nevíte někdo o nějakých šikovných stránkách, kde by se dalo sehnat podrobnější info o tomto světě? :)
Autorská citace #1
7.8.2011 19:17 - KovorPater
Zkus třeba zaklínačovu encyklopedii nebo českou či anglickou wiki (jsem ani neveděl, že tam mají tak krásné mapky. Další přehledy monster, předmětů a lektvarů z her lze pak najít např. na gamebanshee.
Autorská citace #2
7.8.2011 20:14 - ArUlric
Fuj, nejde mi přihlášení :-X

Dík za zdroje, ale zrovna tyto jsem již objevil :) Někdo něco dalšího? :)
Autorská citace #3
7.8.2011 21:31 - Geralt
Stránky sapkowski.cz už jsou dnes spíše jen stínem dřívější slávy, ale i tak tam lze (v rubrice Ostatní) najít nějaký ten střípek informací - rodokmeny, kalendář, erby...
Autorská citace #4
21.8.2016 19:26 - Element_Lead
potreboval jsem nejakou inspiraci na dnd a rikal jsem si, ze si prectu jednu kapitolu z krve elfu. malokdy ctu knihu podruhe, ale uz je to pres deset let co jsem to cetl poprve a tak jsem si rikal, ze by to mohlo byt zajimave. no... precet jsem vsech osm knih :)

svet ve kterym hrajeme je takovej silenej mix gemella, hyborian age, agot, witchera, fighting fantasy, lone wolfa a buhvi ceho vseho. mam vyhodu, ze moji hraci neznaji v podstate nic fantasy, takze muzu vykrast kdeco a nikdo to nepozna.

no a po precteni cele te zaklinacske sagy a povidek jsem nasal ten setting tak, ze bych si dokazal predstavit se tam presunout uplne. tak jsem koukal po netu a fakt zadny velky pnp zaklinacsky rpg neni. to jsem docela cumel. nejakej setting book pro lenochy by se hodil.

asi nejlepsi jsou ty knizky a pak wiki.

PS: uplne jsem nejak vytesnil za ty roky kolik magie a magickych predmetu v tom zaklinaci bylo. fakt mraky. jsem to mel celou dobu za low fantasy a ono je to takovy sileny D&D.
Autorská citace #5
21.8.2016 20:21 - Vojtěch
Autorská citace #6
21.8.2016 20:34 - Element_Lead
A koukal jsi dovnitr? Prolistoval jsem to v knihkupectvi a prislo mi to hrozne pocitacovy :(

I kdyz ted kdyz na to koukam na netu, tak vidim samy pekny ilustrace.
Autorská citace #7
21.8.2016 22:17 - Vojtěch
Spousta obrázků jsou počítačové výtvory (při pohledu blíž je to dost vidět a je to tedy ostuda), ale byla tu poptávka po infu o světě.
Autorská citace #8
21.8.2016 22:35 - Element_Lead
ok, dik, ja jsem zil v omylu, ze je to artbook a toho textu tam moc neni. jeste na to mrknu.
Autorská citace #9
22.8.2016 08:00 - Sroty
Zahraj si třetího Zaklínače. To je podle mého názoru ta nejlepší studnice informací o Sapkowskiho světě - knihy ti takový komplexní pohled nedají.
Autorská citace #10
22.8.2016 09:06 - LokiB
Sroty: knížky jsem teda četl, hned jak vyšly, všechny (včetně té poslední nic moc Bouřné sezóny) a hrál jsem i všechny PC zaklínače.
Obsahově a co se atmosféry týče prostě hry na knížky nemají. Takhle, pro někoho, kdo nerad čte, nebo nemá velkou představivost, tak možná vizualizace pomůže.
Či pro někoho, kdo bude pročítat každou knížku ve hře, tak najde hodně "bonusových informací" (i když mnohdy se odkazujících na kánon z knih).
"základní informace" jsou přehledněji a imho srozumitelněji podané v knížkách. aspoň v podobě, ze které si člověk udělá konzistentní představu o daném světě.
Jasně, mapy v knížkách nejsou ... kdo má rád mapy, tak se s hrami pomiluje.
Autorská citace #11
22.8.2016 09:39 - Sroty
LokiB - tohle by bylo na samostatnou diskuzi. Nechci tu spamovat.
Co se týče map - doposud jsem používal tuto mapu. Ve hrách je pouze oblast mezi Wizimou a Novigradem - Velen - což je opravdu malý kousek celého světa, ale Právě Zaklínač 3 dobře reprezentuje obraz Severního království.
Mapa
Autorská citace #12
22.8.2016 10:03 - LokiB
sroty: ono taky jde o to, ze které doby ... přeci jen ve hrách už je po válce, situace se trochu změnila. zejména, co se mágů a rebelů týče. takže obraz té doby určitě.
jestli si z her člověk udělá i představu o severních říších z doby před válkou, je otázka.

mně se popravdě jako inspirace pro vlastní hry líběj obě doby, každá má svůj vlastní, přijde mi že dost osobitý, náboj.
ta první má to strašný napětí před válkou, počínající teror, do toho intriky mágů.
ta druhá pak zhnusení po válce, určitý nihilismus a odevzdanost, že i když válka skončí, některé hrůzy zůstávají. snaha se sebrat a začít znova naráží na lidi válkou narušené, nebo ty, kteří se nechali strhnout dobou a přestali respektovat jakákoli pravidla
Autorská citace #13
24.8.2016 11:01 - crowen
Podobne ako kolega vyssie, aj ja odporucam knihu Zaklinac a jeho svet. Paradna vec, s peknymi ilustraciami (aj ked su tam aj pocitacove obrazky...) a tak akurat informacna. Len doteraz nechapem, preco ta kniha nema mapu sveta
Autorská citace #14
24.8.2016 11:31 - Vojtěch
crowen: Nevím nakolik Sapkowski mapu světa někdy vypustil. V knížkách je jen výseč myslím.

Spoiler alert!
---------------------------------------------------------------------
Taky je možné, že s tím, jak se tam blblo s portály, Králi Rybáři atd. by taky mohl stačit obyč. glóbus
Autorská citace #15
24.8.2016 13:01 - Shako
Vojtěch píše:
Sapkowski mapu světa někdy vypustil.


Žádné mapy z jeho produkce nejsou - v nějakém rozhovoru jsem četl, že je to záměr (něco jako nechci čtenáře a jejich představivost svazovat mapou). Jestli je za tím i to ohledně tvého spoiler alertu nevím. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071762084960938 secREMOTE_IP: 3.237.51.235