Prostředí

Jerson
12.7.2010 15:39
Autorská citace #21
21.7.2010 13:11 - Lokken
Já bych taky nebyl proti!
Autorská citace #22
29.7.2010 12:01 - A15
Pokud je to koncipováno jako jednorázovka s ST, tak mi přijde poměrně zbytečné, možná až kontraproduktivní, aby hráči sami vytvářeli místnosti v domě.
Pokud jakožto ST máš připravený příběh (o co vlastně jde, proč tam postavy jsou) a hráči ti připraví "špatné" kulisy, může tím hra ztrácet na atmosféře.
Pro mě jakožto hráče by mělo nějvětší kouzlo objevování a průzum samotných místností.
Navíc pak hráči ví, co je v domě čeká a vlastně jen prochází známé místnosti. "Aha, tak tohle je ta kuchyně, tak ještě se musíme dostat do hudebního salónku, tam by mohl být další hint". Totéž nastane, když do kruhu na začátku nakreslíš počet bodů odpovídající počtu místností. "Hmm, ještě tu někde je jedna místnost, tak to jdeme prohlédnout ještě jednou". Ale to lze odstarnit tím, že body se jmény místností budeš na kruh přidávat postupně.
Pokud ST ví, že se to celé odehrává ve snu/jiné realitě, může se směle pustit do vytváření domu ála Esher. Schody z půdy klidně povedou do sklepa, ze kterého vede jediné schodiště - do kuchyně. Rázem se ti z kruhu stane orientovaný graf a o další zábavu je postaráno. Pokud ti to samé udělají hráči, dům je v našem světě a jedná se o tajný vládní experiment, musíš jim do toho zasahovat...

I když předpřipravená zápletka... většina hráčů ti ji rozloží během prvních 5 vizí a stejně budeš muset improvizovat :-)
Autorská citace #23
29.7.2010 17:40 - Jerson
Co jsem to hrál napoprvé, tak mi ji ani šest hráčů nerozebralo, ale taky jsem jim slušně zatápěl, a navíc se rvali mezi sebou.
Nicméně dům mám nakreslený, takže to na srazui vyzkoušíme, když budou zájemci.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.051523923873901 secREMOTE_IP: 3.239.149.56