Prostředí

sirien
7.6.2010 02:31
Stárnutí upírů
(spoily k seriálům ano, ale prosím nějak ohleduplně označit)

Teď sleduju Vampire diaries a napadla mě taková zajímavá věc - jak to je s věkem upírů a jejich silou? Resp. jinak - je starší upír nutně silnější? Tenhle motiv se tak průběžně vine spoustou filmů a seriálů (jinde ho naopak zcela ignorují) a mě napadlo kde se asi tak vzal. A zároveň by mě vcelku zajímalo, jak moc se ve kterém díle projevuje...

Pro potřeby této diskuse prosím NEpovažujeme teplý veverkožrouty s make-upem z třpytek za upíry a to v žádném významu toho slova
ad1, ad2, ad3 (průvodní text), ad4, ad5, also notable, finaly ...end of stupid OT
Autorská citace #21
9.10.2020 11:32 - Necromancer
Tak, musím trénovat. On konec konců Orkus není žádné ořezávátko, a jestli ho chci svrhnout i s jeho hůlkou, budu potřebovat víc naž Berlu Mágů a titul arcikostěje. :D
Autorská citace #22
9.10.2020 11:41 - Necromancer
sirien píše:
Pro potřeby této diskuse prosím NEpovažujeme teplý veverkožrouty s make-upem z třpytek za upíry a to v žádném významu toho slova

1) Teplý můžou bejt i jiný bytosti než ty lidský. A konkrétně myslíš jako koho?!
2) Na ty veverky jsi přišel jak? Mám na tabletě kompletní Twilight ságu a nikde jsem tam veverky nepostřehl. To mnohem častěji dělal vtipy na ty chlupatý mňamky třeba Damon.
3) Diamantová kůže je mnohem originálnější než například obyč vzplanutí.
I když je pravda, že nějak extra zajímavý Edward a spol nebyl.

sirien píše:
žádném významu toho slova

Ale zdá se, že tobě dost pijou krev, ne?
:-P
Autorská citace #23
9.10.2020 12:30 - Necromancer
Teď se ještě dostat do Jantarového chrámu, přijmout správný temný dar a pak už to půjde jak po lehce sražené krvi.
Autorská citace #24
9.10.2020 13:05 - sirien
Necromancer a) prosím nauč se používat funkci EDIT - je zejména užitečná v tom, že umožňuje něco doplnit bez toho abys diskusi spamoval sériovym multi-postingem tří příspěvků v řadě.

b) vážně se ptáš na to s jakou logikou sem napsal nějakou hlášku před... em... DESETI lety? Jakože mám hodně dobrou paměť, ale TAK dobrou fakt ne :D Zpětně můžu hádat
- "teplý" bylo prakticky určitě myšlený podle týhle logiky (dole napravo)
- veverkožrouti byla nejspíš Damonovská reference na trapnost "veganskejch upírů"
- a make-up třpytky byly ASI narážka na to, že když upíry ořežeš o všechny stereotypy a necháš jen "nadpřirozené krevsající bytosti", tak to vlastně už nejsou moc upíři (krví se mytologicky i pop-kulturně živí i hromada jiných věcí od nemrtvých přes monstra až po démony) - tzn. Twilight upíři nejsou upíři ničim víc, než tim, že se jim tak řiká.
Autorská citace #25
9.10.2020 16:21 - Necromancer
sirien a) pokusím se příště nezapomenoutNecromancer píše:
Ale zdá se, že tobě dost pijou krev, ne?
:-P
Tady se mi to povedlo!


b) kdyby ta diskuze vznikla včera, ptal bych se tě na logiku, se kterou jsi to napsal včera. Kdyby vznikla před PADESÁTI lety, ptal bych se tě krom toho ještě jak je možný, žes vydržel tak dlouho u RPGček ;)
- to... Mi asi nedošlo. Ale i tak je to divný.
- ehm... No, víš že Damon Salvatore je z trošku jiný dimenze než Edward Cullen?
- s tímhle bodem tak nějak souhlasím...
Autorská citace #26
9.10.2020 17:08 - sirien
Necromancer píše:
No, víš že Damon Salvatore je z trošku jiný dimenze než Edward Cullen

A vzpomínáš si na tu scénu, kde Damon čte Stmívání a s výsměšnou poznámkou tu knížku zahodí? :) (Ono tam samozřejmě není explicitně řečeno/ukázáno, že čte Twilight - ale z té diskuse okolo věci je docela zřejmé, že to je Twilight. Resp. jeden ze sequelů.)
Autorská citace #27
9.10.2020 17:32 - Necromancer
Jo, přesně. Byl to jeden z prvních dílů první série. Myslím že zrovna na začátku toho dílů, kdy Stefan poprvé zavřa za pomoci železníku Damona do sklepa. A tím jsem nemyslel možné napojení s místní literaturou, spíše to, že se jednalo o odlišný svět s odlišnými upíry.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061747074127197 secREMOTE_IP: 18.217.220.114