Prostředí

Nachtrose
22.6.2009 07:52
Eberron projekt
Dotaz na adminy: co vsechno je potreba, aby i Eberron dostal vlastni zalozku, tak jak to navrhoval tusim ShadoWWW v jine diskuzi?
Dotaz na vsechny: Meli by jste vubec zajem o samostatny projekt o Eberronu? A byli by jste ochotni nekdo ho spravovat, psat clanky ci prekladat zajimave materialy k nemu?

Pro ty, jenz o Eberronu nic nevi a chteli by:
Eberronsky zurnal
Eberronom
Dračie úlomky: Súboje, boje a duely ľavou zadnou
( clanky prelozil alef0 )
Autorská citace #1
22.6.2009 08:25 - Chrochta
Zájem by jistě byl. To ostatní je pochopitelně horší... Kdo má chuť překládat už překládá, kdo má chuť psát už píše.
Autorská citace #2
22.6.2009 08:49 - Rytíř
Co se vlastního projetku (té záložky) týče, tak vyžadujeme vlastně jen aktivitu. Jakmile má nějaký projekt dostatek článků, člověka co se o něj stará a vytváří nový obsah, má diskutující, které to zajímá, tak má místo na d20 slunci zajištěn.
Je ovšem pravda, že teď intenzívně promýšlíme budoucí podobu Dnd světů, protože jich je hodně a ne všechny jsou natolik živé, aby si zasluhovaly místo v záložkách.. ale to je detail, určitě tu vždy budou.

Jinak Eberron mě osobně nijak zvlášť neláká, alespoň zatím :)
Autorská citace #3
22.6.2009 18:21 - Alnag
Nachtrose: Přesvědčivá ukázka toho, že to stojí za to. Zkušenost ukazuje, že to chce někoho opravdu zažraného (nebo nejlépe skupinu lidí), kteří by se tomu dlouhodobě věnovali. U většiny lidí počáteční nadšení a optimistické očekávání narazí na tvrdou realitu (nižší než očekávané odezvy, přílišné práce/studia apod.) a poté projekty končí neslavně.

Pokud bude dost článků/diskusí atd. o Eberronu není problém je přesunout na projekt. Teď jsme ale spíš ve fázi, kdy projekty sesypeme dohromady (jak píše rytíř), protože lidé postupně docenili, že měli přílišná očekávání.
Autorská citace #4
22.6.2009 20:49 - alef0
Kedysi som bol vehementny propagator Eberronu, ale s rozpadom starej skupiny uz nemam az taky dovod hrat ani D&D, ani Eberron. Stale je mozne doprekladat Eberron Journal.

Jedina naplanovana vec, ktoru mam, je clanok do Drakkaru, ktory je uz napisany.
Autorská citace #5
22.6.2009 21:11 - Nachtrose
Alnag:presne toho se taky momentalne obavam
alef0:vzhledem k tomu, ze tvoje clanky tu jsou zatim jediny material o Eberronu, tak jsem o nich tak nejak uvazoval jako o prvnim materialu pro "projekt"
Autorská citace #6
22.6.2009 21:21 - Sethi
tak mně se eberron hodně líbí, ale když ho aktivně nehraju, asi bych se mu těžko věnovala.

mimo to o mně platí, že dokážu vyvinout mimořádnou aktivitu u věcí, kterými bych se zabývat nemusela, v okamžiku, kdy bych měla, padá veškerá činnost na bod mrazu =)
Autorská citace #7
23.6.2009 17:05 - Malfin
Já například o Eberronu nic nevím :(
Autorská citace #8
23.6.2009 20:51 - Nachtrose
Pridano nahore par linku na mistni clanky o Eberronu.
Autorská citace #9
24.6.2009 13:03 - pipux
No, minimálně si můžeme přidat "zahrát si kampaň v Eberronu" do nějakého toho svého osobního "tajného listu přání". Třeba na to dojde právě na srazu podzim09.

Ad Eberron projekt: Nachtrose, tak třeba začni :). Představ si ty kvanta článků na překládání, u kterých si výborně potrénuješ angličtinu ...
Autorská citace #10
24.6.2009 13:23 - Nachtrose
Moje anglictina je tak na urovni zaka 5 rocniku ZS. Ok, to mozna trochu prehanim, ale neni nic moc. Kazdopadne vic o tom zacnu premyslet, az si projdu 4E knizky. Ale namet na kampan se tu uz zacal rysovat, tak ho nejak zkusim dat do rozumne formy a vyvesit ho tu k diskuzi a dalsim navrhum.
Autorská citace #11
1.7.2009 16:33 - Lotrando
Tak jedna kampaň v Eberronu vypadá na spadnutí. patrně to teda odnesou piráti, ale kdo ví, třeba se nám ještě vrátí kapitán Blaze se svým lítacím škunerem.

jdu bastlit artificera
Autorská citace #12
1.7.2009 17:00 - Nachtrose
Lotrando píše:
třeba se nám ještě vrátí kapitán Blaze se svým lítacím škunerem


Mel bych toho pana znat?
Autorská citace #13
1.7.2009 22:15 - Lotrando
asi ne, to je takovej namachrovanej týpek z jednoho našeho dobrodružství
Autorská citace #14
2.7.2009 00:13 - Nachtrose
Jaky setting? Taky Eberron?
Autorská citace #15
2.7.2009 07:20 - Lotrando
To původní byl home made setting o pirátech, ale rozpadlo se to. Takže teď startujeme Eberron v obnoveném složení.

už aby byl update CB.
Autorská citace #16
2.7.2009 07:28 - Nachtrose
Uz jen par dni, to vydrzite ;-)

btw. o cem to bude u vas?
Autorská citace #17
2.7.2009 09:31 - Lotrando
Budeme mít poradu, tak snad něco vyleze, prozatím nevim, s cim GM prijde. mám ale pár návrhů, se kterýma zkusim prorazit.

namátkou.

- udělat signaturní magickej předmět, kterej má postava od počátku a nemění se. na typu nezáleží, ale měl by vyjadřovat něco o postavě. v roli signaturního předmětu, může fungovat jakýkoliv magický předmět ze hry.
- družinovej artificer pak tuhle záležitost upgraduje v průběhu tažení. s možností dělat předmět teoreticky level+3, později level+4 by to neměl být problém, uvidíme ale, jak to půjde s penězy (surovinami). výhoda - nemusí se měnit předměty a řešit "náhodné" nalezení toho správného. předměty mohou hrát roli v příběhu, nebo minulosti.

koncepce

- seriálové hraní, alespoň zpočátku, krátké epizody s jasnými konci
- asi tam časem půjde o nějakou tu lítací loď, moje postava ji rozhodně bude hledat :)
- otázkou zůstává jestli Stormreach nebo Sharn
- hodně zajímavý, alespoň pro mě jsou i ti nemrtví elfové
Autorská citace #18
2.7.2009 12:14 - Ebon Hand
Horacio v minulý hře zavedl předmět, který postavu spojuje s rodinou a tradicí, funguje to jako atribut, takřka všichni si vybrali kouzelný předmět, jakési rodiné stříbro, co se dědí v rodině a bylo to moc fajn.
Autorská citace #19
3.7.2009 13:13 - Lotrando
Napadá někoho jak překládat název města Stormreach (místo kam dosahují bouře, nebo už ne?) sry for my english :)
Autorská citace #20
3.7.2009 13:15 - Alek
Hromosvod? :-)
Autorská citace #21
3.7.2009 13:17 - Chrochta
Překlad se objevil snad v jednom eberronském Žurnále.
Autorská citace #22
3.7.2009 13:22 - Colombo
Bouřnice?
Autorská citace #23
3.7.2009 13:29 - Aeris
Colombo to podľa mňa trafil veľmi dobre, keďže ten názov má pravdepodobne znázorňovať fakt, že to mesto tvorí hranicu civilizovaného sveta s kontinentom Xen'drik. Takže Búrnice (Bouřnice) ako spojenie búrky s hranicou je trefné.
Autorská citace #24
3.7.2009 13:33 - Colombo
jsem prostě dobrý;)
Autorská citace #25
3.7.2009 13:34 - Lotrando
a Storm Lords budou Bouřňáci :)

Stormreach ve mě evokuje všechno jiné, než ženský rod. Bouřnice bohužel ano.
Autorská citace #26
3.7.2009 13:53 - Aeris
Lotrando: IMHO to je už pre dobrý preklad nepodstatné, pokiaľ sa držím teorií o zlatej strednej ceste prekladu a nie jednej z extrémnych tzv. antických.
Autorská citace #27
3.7.2009 14:21 - Lotrando
Aeris: však já neříkám, že je to špatný
Autorská citace #28
8.7.2009 09:49 - Blaine
Zkousel jsem Hranice bouří(e), ale nejak to skripe... Stormreach je ale moc pekne jmeno v anglictine:) Kazdopadne ja z nej citim nejakou hrubost, tvrdost a uder hromu. Nevim, jak bych to prelozil:)
Autorská citace #29
8.7.2009 09:54 - Lotrando
Zatím pracovně používám tu Bouřnici. Významově je to asi to nejlepší, Colombo to trefil. Má to být místo, které je často stiženo bouřemi. Ženský rod jsem navíc nakonec zachytil i v anglickém textu, i když zřídka.
Autorská citace #30
8.7.2009 10:17 - Element_Lead
Bouřná?
Autorská citace #31
11.7.2009 23:10 - Lotrando
Bouřná je dobrá :). Osciluju mezi Bouřnicí a Bouřnou

btw, odehrálo se první sezení v Bouřné/Bouřnici, postavy se zúčastnili trpasličího večera v na místní diskotéce :) a pohovořili se starou babičkou na náměstí. náš warforged se rozhodl řešit smysl života s naším svatým mstitelem.
Autorská citace #32
15.7.2009 08:32 - LZJ
K Eberronu celkově: Není pro mě nezajímavý, ale ne dost zajímavý, abych věnoval čas jeho studiu jen tak. Na psaní o něm nebo diskutování moc znalostí teď nemám. BTW mě dost překvapil Chrochta, že má nastudovaný Eberron, myslel jsem, že se věnuje klasičtějším světům jako FR nebo DL.
Jeden bývalý spoluhráč si dokonce kdysi pořídil příručku Eberronu a pánoval podle ní i kus kampaně. Ale nepřišla mi moc typicky Eberronská, hráli jsme to jako objevování nového světa. Takže nejdřív jsme se trochu seznamovali v našel světě, pak se plavili po moři a potom prohledávali pralesy v novém světě. Bojovali jsme se sahuaginy i mnoha lesními potvorami. Celkově to bylo celkem zajímavé, ale ne typický Eberron. A když jsme konečně potkali místní obyvatele, tak DM přestal mít čas hrát a už nikdy nepřišel, tak jsme pak hráli něco jiného.

Ke Stormreach: Bouřnice mi zní dost blbě, nepřirozeně a ani neevokuje tu blízkost bouří. Pokud bych chtěl mít ženský rod tak raděni Bouřná nebo prostě Bouřka. Jinak Bouřno nebo Bouřňák. Pokud bych chtěl tam mít tu blízkost, tak třeba Příbouří nebo Příbouřno.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091310024261475 secREMOTE_IP: 3.137.192.3