Prostředí

JAIME
12.6.2009 14:27
Nejlepší fantasy krajina
Zajímalo by mě, jestli jste někde - jedno zda u nás či jinde - prošli zemí, o níž si řeknete: tak takhle vypadá Středozem, Zeměplocha, Západozemí, ad... Já osobně jsem vždycky za the best of považoval Nový Zéland, ale teď jsem se vrátil z norských Lofot a musím říct, že tam nejdete absolutně všechno, co si dokážete i nedokážete představit..
Autorská citace #41
17.11.2009 12:04 - noir
Colombo:
"Ty jsi opravdu hnusný egoista. Jen ty to víš a nikdo jiný, co?"
Pokud se pokládáš za všechny ostatní bytosti na této planetě, nebudu ti to vyvracet. Ale ne, opravdu si myslím, že spousta lidí ví, co to znamená. Ty mezi ně holt nepatříš.


"WTF? A to jsem napsal kde?"
Tvrdíš, že krajiny u nás se vyrovnají těm v zahraničí. Přitom jsi žádnou z nich nezažil.

"Za velmi drzé, když vstupuješ ostatním do hlavy a soudíš, kdy podlehnou jakému triku.WTF? Já o tobě nic nevím...,"
Lháři. Důkazy:

"Často to bývá proto, že považujete věci co jsou doma za obyčejné, jako jísté."
Jaks na to došel? Obracíš se na lidi tady, to se pozná podle té koncovky druhé osoby plurálu, že.
"zase jsem byl na dosti místech v ČR a kdyby jsi je vyfotil a položil vedle obrázků slavných turistických atrakcí, tak by jsi častokrát jen marně hledal rozdíl."
Opravdu bych to udělal? Fakt tady nepredikuješ nějaký můj závěr ze zdela nedostatečných dat?

"Stejnak i s Geniem loci. Vsugeruješ si to."
Aha, takže já Noir, ne nějaký obecný lid...

"Snažím se dívat kolem sebe. Zkus to taky"
Tak trošku tím tvrdíš, že se nedívám kolem sebe, že?

A pak ty žvásty typu:

"často platí racionalizace ztraceného času a peněz tím, že to bylo prostě úžasné"
Jak často? Nějak relevantně často? Týká se to našich zážitků? Pokud ne, proč jsi to psal?




Vůbec nejkrásnější je ale od tebe výzva: "Ty nejsi o nic lepší jak sirien. Ono by šlo debatovat i méně agresivním tónem" Děkuji za ni, ale možná zkus nejprve zpytovat svědomí. (Ty jsi opravdu hnusný egoista, si namyšlený egoista, To by nebylo, aby jsis nenašel důvod a nerýpnul, Jistě a ty jsi všecko viděl a zažil...)
Autorská citace #42
17.11.2009 12:24 - Colombo
Zajímavé, ty mi vidíš do hlavy? Já nikde nepopisoval co si myslím že je Genius Loci.

Píše:
Tvrdíš, že krajiny u nás se vyrovnají těm v zahraničí. Přitom jsi žádnou z nich nezažil.

Přehnané tvrzení. Citace by nebyla?

Píše:
Obracíš se na lidi tady, to se pozná podle té koncovky druhé osoby plurálu, že.

Obracím se na lidi obecně. Čeština toho umí víc;) Doslovným rozborem získáš tak akorát kulové.

Píše:

"Snažím se dívat kolem sebe. Zkus to taky"
Tak trošku tím tvrdíš, že se nedívám kolem sebe, že?

Mohl jsi pro lepší pochopení přečíst celý post. A posty, které tomu předcházeli. Ty posty totiž už pomalu reflektují vzrůstající nechuť k tvému způsobu jednání, agresivní egoistický styl zaměřený na urážení osoby, naprosto ignorující jakékoliv argumenty.
Ty jsi taky člověk, proto všecko, o čem jsem mluvil, na tebe platí. Vsugerování, racionalizace. Jen si to chudinko nemůžeš připustit, asi ti dělá problém se na sebe podívat z třetí osoby a rozebrat svoje pocity. Takových lidí, přesvědčených, že jsou něčím vyjimeční a veškeré vědecké výzkumy v této oblasti jsou jen kecy, znám spoustu. Bohužel jsou na úrovni lidí, kteří ti jsou schopni argumentovat jen biblí a vůbec se nepozastaví nad tím, co by, kdyby bible nebyla ta pravá kniha. Naprostá zaslepenost.

Píše:

"často platí racionalizace ztraceného času a peněz tím, že to bylo prostě úžasné"
Jak často? Nějak relevantně často? Týká se to našich zážitků? Pokud ne, proč jsi to psal?

Často? Jak často ti neřeknu. Protože jsem se ti nechtěl rýpat v hlavě, protože by jsi mne začal osočovat, že ti do té hlavy přeci nemůžu vidět. Ale ty jsi mne osočovat začal stejnak, že? A kdybych vytáhl statistický rozbor? "Pche, je to jen statistika, u mne nic takového neplatí", co Noire?




Píše:
Vůbec nejkrásnější je ale od tebe výzva: "Ty nejsi o nic lepší jak sirien. Ono by šlo debatovat i méně agresivním tónem"

Toto bylo řečeno na začátku diskuze. A protože si na mne byl pořád hnusný...
Píše:
Děkuji za ni, ale možná zkus nejprve zpytovat svědomí. (Ty jsi opravdu hnusný egoista, si namyšlený egoista, To by nebylo, aby jsis nenašel důvod a nerýpnul, Jistě a ty jsi všecko viděl a zažil...)

Ne, já svědomí zpytovat nemusím. V tomto ohledu je se mnou zajedno.
Autorská citace #43
17.11.2009 12:26 - Alnag
Nejste už ani zábavní.
Autorská citace #44
17.11.2009 12:34 - noir
Ale zpět od zabíječe diskuze k debatě samotné:
Zkuste každý popsat tři místa u nás a ve světě, která jsou pro vás pořádně fantasy. Začnu:
1/Prokopské údolí: dokonale pravěká atmosféra vysokých skal ve mně vyvolává představy Lovců mamutů, do toho to keltské sídliště a Dívčí hrady - dokonalost. A taky jezírko s labutěma mezi skalama - to je zase úplně pohádkové.
2/Zřícenina Ostromeče u Sedlčan. Téměř neprostupný les nad korytem potoka Masníka ukrývá jen pár šutrů, které připomínají hrad jen vzdáleně. Skály tam trčí nad potokem, nikde ani živáčka a toho ten labyrint šutrů a kamenů Ostromeče.
3/Moravské vinohrady: Rajská krajina, pro ně idylické jako Hobitín. Slunce, vůně hroznů, úrodná opečovávaná půda, v dálce Pálava jako pevná (byť iluzorní) hranice.

1/Sahara: Už jsem to popsal výše-nekonečnost, smrt, vedro, kombinace pohybu a nepohybu. Absence času.
2/Camargue, Francie: zázračný kraj-kilometry a kilometry slaných bažin, ve kterých žijí obrovští býci a koně, nad nimi létají hejna plameňáků a ve vzduchu se vznáší vůně levadule. Nedivím se, že sem Moorcock zasadil jeden svůj fantasy román...
3/Korálové útesy v Rudém moři, Marsa Alam: Jiný svět s jiným životem, jinými pravidly a jinými fyzikálními zákony. Když tak člověk šnorchluje sedm metrů pod hladinou, pozoruje ty podivné systémy korálů a na ně navázáných zvířat i rostlin, vznikají v jeho fantazii představy úplně jiných realit.
Autorská citace #45
17.11.2009 12:36 - Blaine
Colombo: kdyz odkrocime od jakychkoliv osobnich vypadu, tak si myslim, ze se pletes, Colombo, v tom, ze tvrdis, ze krajiny, ktere jsou v Cechach se vyrovnaji krajinam, ktere jsou jinde. Ne, nemyslim tim, ze proste tady nic neni, je tady spousta mist, ktera jsou kouzelna, ale bohuzel musis objektivne priznat, ze ceska krajina nema ani jednu skutecnou poust. Ani jednu skutecnou tundru. Ani jeden fjord. Ani jeden koralovy utes. A takhle bych mohl pokracovat jeste dele. Nemuzes suplovat pisecne duny a poust lesem a kopci.
Autorská citace #46
17.11.2009 12:38 - Blaine
noir: 2/Zřícenina Ostromeče u Sedlčan - diky za namet na vylet na jare.
Autorská citace #47
17.11.2009 12:51 - ilgir
1) Jedlobukové lesy v pozdním létě, když padne mlha. K vidění v Krkonoších, Orlických horách a určitě na spoustě dalších míst.
2) Hejda - kopec se skalním městem na Broumovsku. Nevede sem žádná cesta, vstup jen na vlastní nebezpečí.
3) Praha. (Nikdo nepsal, že to nemůže být urbanfantasy)

1) Podhůří italských Alp. Zelené kopce s kamennými městy na vrcholcích.
2) Slovensko ukrajinské pomezí, divoké lesy velkých rozloh, malá hustota cest.
3) Pohoří Bobia na cestě do Santiaga, když už jsme u toho. Jinak nějaký extra fantasy či mystický zážitek od poutě nečekejte, už to není takové dobrodružství, jako když tam šel Coelho... :-P
Autorská citace #48
17.11.2009 12:59 - Colombo
Ani jednu činnou sopku, ani jeden pořádný kráter po meteoritu, ani jedno moře, ani jeden 1000 letý strom, ani jednu vesmírnou stanici. Tohle jsem nikdy netvrdil, že nejsou místa na světě, jejichž ekvivalent u nás nemáme. Tvrdil jsem, že spousta míst u nás je v malém měřítku srovnatelná s různými místy ve světě, za kterými často jezdíváme. Ne všemi, ne ve velkém měřítku (stejně rozlehlou sibiř nemáme a velehory by se nám tu taky nevlezly).
Autorská citace #49
18.11.2009 14:45 - Ebon Hand
Jsem velký milovník cestování právě za tím pocitem úžasu z neskutečného ducha místní krajiny. Je u nás mnoho krásných míst, ale všechny v sobě skrývají tu středoevropskou krásu a dech vrchoviny. Nic víc, nic míň.
* naše hrady nepřestavěné na zámky a zříceniny (např. Týřov, Dívčí kámen, Trosky)
* Zemská brána na Divoké Orlici
* Peklo u Nového města nad Metují
* Šumavské hvozdy

* Norsko fjordy na polárním kruhu + NP Jotunheim
* Alpy cestou přes Brenner a začátek Pádské nížiny
* Ko Phi Phi, Thajsko - ostrov s živoucími korály a skalisky porostlými džunglí, kde nejsou silnice a chodí se buď s batohem po pěšinách, nebo loďkou s motorem z auta s pětimetrovou hřídelí po moři.
Natáčela se tam Pláž a nějaký Bond (jsou to ty ostrovy va tvaru vápencových věží s džunglí na vrcholu.
Uvádím pouze místa, kde jsem byl a oslovili mě.
Autorská citace #50
19.11.2009 15:39 - Molda
Chtěl jsem zde taky přispět, ale poté co jsem si přečetl tyto tři strany a konkrétně ty neskutečné výplody od Colomba, mě úplně přešla chuť :/
Autorská citace #51
19.11.2009 21:07 - Jhogos Nhai
Tak,tak...
Peter Falk a jím ztvárněná legendární postava se po každém příspěvku obrátili v hrobě.To už maj aspoň čtvernej vrut,počítám..
Autorská citace #52
21.11.2009 19:33 - JAIME
1) elfské bažinaté lesy v okolí našeho tábořiště na horní Sázavě
2) Zapomenuté údolí na střední Sázavě
3) Novohradské hory

1) souostrví Lofoty na severozápadě Norska
2) zapomenuté severní laponské národní parky (převážně Švédsko)
3) jezerní krajina asi 200 km od Tokia, název si teď z hlavy nepamatuju, všude mraky ptactva, opic, zvěře, žádní lidé a zelené bambusové a tůjové lesy
Autorská citace #53
22.11.2009 00:10 - montezuma3
1) Krkonoše + Sněžka
2) Prachovské skály
3) Macocha + okolní lesy a jeskyně

1) Eisriesenwelt - jeskyně v Rakousku
2) Andy - Nejfantastyčtější hory na světě ;-)
3) Salto del Angel - Nejvyšší vodopád na světě jistě všichni dobře znáte

A pak mě ještě napadá spousta dalších ale řeklo se tři, tak tři.
Autorská citace #54
22.11.2009 23:54 - Max
1) Vysočina. Lesejky, kopce, řidší osídlení ... a spousty brambor :)

2) Dolní tok Sázavy. Řeka se tam zakusuje do čedičových skal, lesy okolo a jediný dostupný prostředek je posázavský pacifik.


Jinak problém českých míst pro mě je, že pokud něco stojí za to, je to obvykle obklopeno stánky s hořčicí a cedulkami "nevstupujte mimo označenou cestičku".


Zahraniční místa ...

1) Hecla (Island) - podřimující sopka obklopená spoustou lávových řek a vln. Okolní vrcholky a srázy pokryty pastelově hnědým a rudým popílkem. Taková podřimující hora osudu.

2) Wadi rum (Jordánsko) - poušť s červeným a rudým pískem a spoustou skal - Arrakis na dlani.

3) Pobřeží severu Norska - čistě zelenomodré řeky a jezírka, okolní vysoké štíty hor a fjordy.

a když jsem se probíral fotkama, natrefil jsem na Syrské video co jsem z cesty sestříhával ... tak pokud by někdo chtěl zakusit kousek amatérsky zachycené atmosféry arabského světa :)
Autorská citace #55
23.11.2009 14:38 - Ebon Hand
Vyklubalo se z toho pěkné téma, které mě hodně inspiruje k dalším cestám!! :-)
Max a Montezuma s linkama je to moc hezký.
Jaime nechceš být konkrétní aspoň v ČR? Zapomenuté údolí je dost neurčitý pojem..
Autorská citace #56
23.11.2009 18:11 - Blaine
Max píše:
2) Wadi rum (Jordánsko) - poušť s červeným a rudým pískem a spoustou skal - Arrakis na dlani.

Ja chtit! CHTIT! Vsadil bych si, ze v noci na tehle pousti jenom cekas az se z pisku zvedne muz v potrhanem obleceni s modromodryma ocima. Tak do tohohle mista bych se nekdy moc chtel podivat.
Autorská citace #57
5.12.2009 17:37 - JAIME
Ebon Hand: Zapomenuté údolí je jedno z mála míst, kde se dochovaly sruby z první republiky. Jsou na sklách nad potokem, který ústí v Poříčku a proti proudu půjdeš roklí k Drahňovickým mokřdlům, nejhezší sroubky jsou na skalách nalevo, musí se tam vylézt. Je to asi čtyři kilometry, pak údolí přetne dálnice na Prahu :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.0849769115448 secREMOTE_IP: 3.81.222.152