Prostředí

Gurney
1.6.2009 23:09
Démoni a paranormální tvorové ve WoD
Existuje nějaký handbook k WoD přímo o bytostech typu "vyvolatelní" démoni nebo paranormální tvorové související s lidskými emocemi (negativními) ?
Autorská citace #1
1.6.2009 23:11 - Sethi
nevím, jestli je to zrovna to, po čem pátráš, ale sirien by ti jistě rád pověděl příběh o Book of Spirits. vypráví ho moc rád. =)
Autorská citace #2
1.6.2009 23:12 - Gurney
Aneb předpokládám že existuje a rád bych ho pro potenciální hru v tomto settingu nastudoval, ale kolem produktů WW nemám moc přehled.

Sethi: Přímo spirity jsem nemyslel, i když vyzkouším taky a btw máš bod za nejrychlejší reakci :)
Autorská citace #3
1.6.2009 23:30 - sirien
Nové Inferno, například :D
V základním handbooku máš základní pravidla pro spirity a ghosty
V Book of Spirits máš kompletní popis animistických duchů ze Shadow realmu (další věci jsou ve Werewolfech)
Má vyjít (nebo už vyšel?) nějaká obdoba Wraith pojednávající o duších zemřelých a přízracích z Twighlightu.
Autorská citace #4
2.6.2009 20:04 - Dalcor
Nevím jak je to v Infernu, ale ve starém WODu byli démoni padlí andělé, "zcela" podle církevních dogmat (viz "odborný" článek na tomto serveru).

Imho to co hledáš jsou spíše jmenovaní spirits.
Autorská citace #5
2.6.2009 21:44 - unknown
Abych to upřesnil, chtěl jsem to kvůli plánované hře z druhé světové, inspirované především mysticismem, které vytvářel hlavně Rudolf Hess kolem jednotek SS, britskými špionskými druhoválečnými filmy ze šedesátých a sedmdesátých let (tedy historie občas dostane decentní kopanec od atmosféry a stylovosti), několika povídkami, dochuceno trochou konspirace a má s tím co dělat i Return to castle Wolfnstein.

Ve zratce "běžná" mise několika agentů SOE se změní v peklo, když se zjistí že náckové si hrají s čím nemají a experimentují s vyvoláváním démonů a tahají z Valhaly osoby které by tam přinejlepším měly zůstat na zbytek věčnosti. Chtěl jsem hlavně nějaké příručky kde bych našel spíš nějakou insiraci, mám naplánovány věci typu oživlý/probuzný a šílený tank Tiger (tady by asi ti Spiriti byly nejlepší) + hodily by se i nějaké další potvory, který by esesáci mohli nějakým mimořádně hnusným způsobem vyvolávat.

Nechci to tu rozebírat do podrobna, protože tu někteří lidé, kteří by se mnou tuhle hru nejspíš hráli občas pročítají různé diskuze.
Autorská citace #6
2.6.2009 21:45 - Gurney
To jsem byl já
Autorská citace #7
2.6.2009 21:56 - Noldo2
Můj skromný názor je vzít "plot" z Wraithů a Démonů oWoDu, pročíst si Inferno a Book of Spirits, a použít nové mechaniky.
Autorská citace #8
2.6.2009 23:25 - sirien
Píše:
Abych to upřesnil, chtěl jsem to kvůli plánované hře z druhé světové, inspirované především mysticismem, které vytvářel hlavně Rudolf Hess kolem jednotek SS, britskými špionskými druhoválečnými filmy ze šedesátých a sedmdesátých let (tedy historie občas dostane decentní kopanec od atmosféry a stylovosti), několika povídkami, dochuceno trochou konspirace a má s tím co dělat i Return to castle Wolfnstein.

DEFINITIVNĚ The book of Spirits z 4WoDu.
Tohle celé lze naprosto s přehledem vystavět na spiritech a lidech se spiritismem experimentujících.

Demon tF a Wraithi se na tohle moc nehoděj, popravdě prakticky vůbec, Inferno jsem nečetl ale nevim nevim.
Autorská citace #9
3.6.2009 01:54 - Gurney
sirien píše:
DEFINITIVNĚ The book of Spirits z 4WoDu


Už studuju a to jsem si říkal že si dám konečně od počítače pohov :)
Autorská citace #10
2.10.2011 10:37 - Ark
Sice jsem to zatím pořádně nečetl, ale není i něco přímo o démonech? Myslím že se to jmenuje Domons: Fallens.
Autorská citace #11
2.10.2011 12:10 - MichalK
Geisti (Sirien: "Má vyjít (nebo už vyšel?) nějaká obdoba Wraith pojednávající o duších zemřelých a přízracích z Twighlightu.") už vyšli, ale na tohle bych nepoužíval.
Pro inspiraci třeba také Mage:tA - Summoners, Book of Spirits (asi nejvhodnější pro daný záměr), ale nezavrhoval bych ani Inferno, které mi přijde použitelné, pokud se chceš vyhnout spiritům a dám tomu ten "klasický" nádech "pekelných" sil.
Autorská citace #12
2.10.2011 12:10 - Noldo2
Ark Jestli myslíš Demon: the Fallen, tak to je sice mega-dobrý a ultra-hustý, tisíckrát lepší než Inferno, který je podle mě úplně na hovno, ale bohužel naprosto nekompatibilní s nWoD.
Autorská citace #13
2.10.2011 12:11 - MichalK
Tedy, teprve teď jsem si všiml, jaké je datum té diskuze. :) No to jdu s křížkem po funuse snad i vnoučat původního jedince.
Arku, tohle se dělá? :D
Autorská citace #14
2.10.2011 12:26 - Alnag
Trocha thread nekromancie je skoro tak dobrá jako démoni. :)
Autorská citace #15
2.10.2011 14:47 - sirien
Noldo2 píše:
ale bohužel naprosto nekompatibilní s nWoD.

SEBa, Honzu, Killjoye a další jistě potěší až zjistí, že hra kterou hráli se nedá hrát (DtF v nWoD)

Samozřejmě že se to dá hrát a kompatibilní to je úplně v pohodě - použiješ fluff a schopnosti z DtF, ale postavy vytvoříš pomocí nWoD pravidel
Autorská citace #16
27.8.2017 21:42 - Gurney
Kdo četl Book of Spirits, asi si pamatuje na první část, kde si několik různých lidí uvědomuje, že existují spirity, ale každý má trochu jiné vysvětlení co jsou zač, o co jim vlastně jde a k čemu se dají použít...
Píše:
Sultan Bashiruddin Mahmood, a nuclear engineer who was one of three Pakistani scientists arrested last week because of their suspected connections with the Taliban, is an expert on nuclear weapons production, but also a fundamentalist Muslim with unorthodox scientific views, scientists familiar with the Pakistani scientific circles said today.

During more than 30 years in Pakistan's nuclear program, he pioneered construction of plants to produce enriched uranium and plutonium for Pakistan's small but growing arsenal of atomic weapons. But as a subscriber to a brand of what is known to practitioners as ''Islamic science,'' which holds that the Koran is a fount of scientific knowledge, Mr. Bashiruddin Mahmood has published papers concerning djinni, which are described in the Koran as beings made of fire. He has proposed that these entities could be tapped to solve the energy crisis, and he has written on how to understand the mechanics of life after death.

(Timesy, listopad 2001)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073369026184082 secREMOTE_IP: 18.209.63.120