Prostředí

Alnag
16.1.2007 11:55
Drowové a jiní záporáci
U příležitosti pohledu na dnešní díl Anvalianina deníku mne tak napadlo... jaký máte vztah k Drowům event. jiným variacím klasických ras do zlé podoby? Myslíte si, že Anvalian je správný drow? Máte rádi Drizzta nebo ho nesnášíte?
Autorská citace #1
16.1.2007 14:32 - wraiths
za mne : ja osobne deniky nectu,nejak me nechytil ten pribeh o schizofreni drowce.vsak prvni dil jsem vsak precetl.Ocenuji ze nekdo muze hrat takovy chrakter a fandim mu. Jinak ja pro hrani drowu jako hracske chraktery nejsem.v normalni druzine, tak jak by se meli tyhle charaktery(alespon dle pravidel) asi nema takova postava dlouhoheho trvani.to je vsak subjektivni a uz vidim spousty ohlasu co mi bude oponovat. A k Drizztovi,obdivuji toho kdo temhle charakter ztvoril.jinak vsak jsem proti dalsim napodobeninach Drizztu a podobnych postav drowu. Nejak mam vsugerovano ze DROW je spatnej. proste dobrej drow 3krat mrtvej drow. :-) ale treba proti hrani trolu a obriku nic nemam :-) harjete nekdo vlastne obra....
Autorská citace #2
16.1.2007 15:15 - Rytíř
Zajímavý... já ten Deník taky moc nemusím. Napůl se do něj nutím, zezačátku abych kouknul na případný překlepy a chybky (těch je tam ale opravdu pomálu, je to vážně velmi dobře napsané!). A jako působí to věrohodně, konzistenčně.. i to co čtu, což je tak ob jednu až dvě epizody. Ale číst to celý nedokážu, ta baba mě fakt místama drtí, já bych jí hodil přes palubu v polovině dobr.! :) Jestli to je tak, jak to hrála, tak maj muj hluboký obdiv všichni chlapi, co to s ní vydrželi.. míněno hráči i postavy :))))
Tím nechci říct, že to není dobrá postava a charakter, naopak. Někdy je až moc výstižná a ... žensky svá :)
Jinak obříka jsem nehrál, spíš tíhnu k takovejm těm lidskejm, max. elfskejm postavám.. nicméně zabil sem s jednou postavou párek kopcovejch obříků a apk sem zjsitil, že měli mimi. No na to už sem neměl žaludek, tak sem ho nechal. Ale ten pacholek běžel za mnou a byl děsně chytrej a správnej, tak sem ho vzal k sobě :)
Nicméně to není zlá postava a ani to obrovství zatím není moc znát, neb je zatím velkej jako silnej dospělej chlap.. akorát trochu dětinskej :)) ale hraje ho DM, navíc to je takový specidický dobr. čili zkušenosti z hraní takovýchhle fakt nelidských ras moc nemám. Podle ěm jsou jen dvě možnosti, už sem to někde psal - buďto je hrajete stravitelně (a pak máte zvl rasu jen na bonusy) anebo fakt divně a pak se s tim nedá vydržet :)) Ale jistě se to dá.. jen to není lehký
Autorská citace #3
16.1.2007 15:59 - Vannax
Zareaguju jen na poslední část Alnagova dotazu. Osobně mi takové ty nalajnované nejvýraznější osobnosti ve světech DnD vůbec nesedí. Myslím tím Elminstry, Drizzty, Rykuse a podobné. Stejně tak i v RL mi vůbec nesedí postava hlavního upíra Strahda von Z.
Autorská citace #4
17.1.2007 09:14 - Xeth
Anvalian jsem zpočátku četl, snažil jsem se, ale tak nějak se do toho podobně jako Rytíř nutím (již mám několik epizod skluz). Není to pro mne nějak zvláš čtivě napsané.... Na druhou stranu mi ale ten charakter (postava) přijde docela dost zajímavý a celkem rád bych si s takovou postavou ve skupině zahrál (ne nejsme masochista ;) ).
K drowům mám relativně kladný vztah, docela je můžu, podobně jako jiné rasy, které jsou víc než jen pár řádek a statistiky v MM (moc se mi líbí projekt Monsrtous Arcana pro AD&D).
Anvalian je určitě IMHO správný drow dokud je té rasy. Vše ostatní nemá s rasou nic společného... viz. diskuze na toto téma. :)
Drizzta a ostatní klasické notoricky známé postavy mám rád, a v dobrodružství je i rád potkám (např. kolemjdoucí nebo i angažované v dobrodružství - raději kolemkdoucí...). Nikdo koho jsem zatím viděl hrát (až na jednu výjimku) takováto NPC je neodehrál příliš dobře (a to nemyslím drobné odlišnosti od mé představy charakteru a to si myslím, že jsem docela tolerantní...;D).
Autorská citace #5
17.1.2007 09:38 - Alnag
Hm... to je zajímvé. Já jsem ten deník přečetl na několikrát v době, kdy jsme ho dostali k publikaci. Uznávám, že postava je to místy na zabití, ale to je na tom právě to zajímavé ne? No, dobře nebudu vám to nutit.
K těm známým postavám, je fakt, že Drizzt je hodně provařený. Elminster se dá přežít, když se (jak píše Xeth) jen prožene okolo. Jinak je to takový otravný starý páprda. A přijde mi docela zajímavé, že nejvíc provařené jsou postavy z Forgotten Realms. Teda uznávám čestnou Vannaxovu výjimku. Jak se díváte na ikony jiných světů? Co takový Mordenkainen? Bigby? Koho znáte z Eberronu?
Autorská citace #6
17.1.2007 10:09 - wraiths
Alnag: no vsak oni jsou provareny DL jako Raistlinove a Sturmove :-). ale provarenost Drizzta je asi v tom ze vetsina lidi cetla knihy s nim. kde je teda vylicen "smrti bracha" nikde ze by mel problemy s nejakym protivnikem,co by jeho scimitary(ci jen jeden) nezvladly.proto ho asi kazdy chce hrat, me vsak pripada jak lehce nadprumerny hranicar. jinak jak jsi se ptal, mam mlhavou predstavu kdo jsou ti archmagove a kam je zaradit i nejakou tu informaci jsem si o nich precetl( samozrejme na D20 :-) ), ja vypadaji. ale nic vic o nich nevim. Eberron neznam vubec.tento svet je mi zcela neznamy. rytiř:jeee tak to je skvely s tim obrikem.musi to byt zabava mit za pritele :-). no to naseho DMa to nejak nikdy nenapadlo :-/. max ze z nekoho udela likantropa...
Autorská citace #7
17.1.2007 10:22 - Rytíř
Wraiths: Zábava to je.. chce se u mě učit na čaroděje a přitom nedá kyj z ruky :) A když sem se s nim v zimě kouloval, tak to bylo málem o život :))
K těm známým postavám - napadlo nás včera s Alnagem, že by možná nebylo špatný přihodit k těm postavám, co tu občas plodíme (hrdinové/padouši/spojenci) i popis a staty těchhle osobností dnd. Co vy na to, jo nebo ne, zajímalo by vás to? (Vannaxe se neptam, tam už asi vim, soudě dle toho, co dle napsal.) :)
Autorská citace #8
18.1.2007 08:52 - Xeth
Alnag: Zajímavé příběhy to jsou, jen mi moc nesedí ten způsob psaní... ale určitě si to dočtu...:)
Řekl bych, že FR je asi nejhranější svět a nejspíš pro něj bylo napsáno nejvíc knih, kde se postavy mohly provařit. Ikony z jiných světů bohužel moc neznám... nic moc jsem z nich nečetl (kromě DL, kdysi dávno). Zajímala by mne ale jedna věc, která s tímto má dost společného.... Máte někdo vlastní "ikony" ? Myslím tím NPC, které jste si vytvořili a které se více či méně pravidelně objevují ve vašich dobrodružstvích a kampních, které vaši hráči důvěrně znají.
Rytíř: Ten nápad se statistikami oficiálních NPC je hodně zajímavý. Já jsem určitě pro. :)
Autorská citace #9
18.1.2007 09:45 - Rytíř
Vlastní ikony? No, je to moje oblíbená činnost, vytvořit si natolik silnou (z hlediska moci i charakteru) CP, aby ustála nepřátelství družiny :) v prvotním střetu a pak z udělat známého, a pokud možno obávaného nepřítele. Má to spoustu výhod, mít ho po ruce - znám jeho motivaci, takže není nikdy problém za něj jednat. Hráči ho postupně poznaj taky, takže se třeba můžou bát jít do otevřeného střetu a chovají se jinak, než kdyby si řekli: "Nojo, to je nějakej namyšlenec, co to na nás zkouší, toho dáme!"
Ale že by byla nějaká vyloženě oblíbená.. no, možná Lukas byl. Než mi ho šupáci zabili. Ten je trápil hodně dlouho, nejdřív to byl jen najatej vrah, postupně se z toho vyvinula osobní nenávist a myslím, že se ho hráči dost báli, protože byl nejen dost silný bojově, ale hlavně se fakt snažil je zaskočit, nachytat v nevýhodném postavení. Snažil jsem se to nepřehánět, takže mi vydržel hodně dlouho, než jednou nachytali oni jeho :)) Bylo to zajímavý, protože to pak docela už ovlivňovalo celou hru - bez ohledu na aktuální téma na něj museli dávat pozor, když se vyskytoval poblíž.
Autorská citace #10
18.1.2007 09:49 - Rytíř
Jinak jsem to počítal, v rozjetém tažení, které DMuju, tak mám takovýchhle "silných záporáků", které mají s družinkou už něco do činění, po ruce víc, konkrétně dva, když mi Lukase zabili. Oba jsou mocní a nemají zájem na nějaké přímé konforntaci, takže tahají za nitky a zkouší postavám zatopit zprostředkovaně - hráči netuší, za co všechno vlastně můžou. A protože sem jeden ten hráč občas chodí, tak radši víc neřeknu :))
Autorská citace #11
18.1.2007 14:40 - thief
1. Deník ani příklady postav nečtu, nebaví mě to a taky jsem to napsal do ankety. 2. Drowy mám rád a to dost, protože jsou mi nějak blízký. (Ale jen některý). Proto taky bytostně nesnáším, když je někdo hraje jako RPG vlastní postavy a skoro vždycky je nějak mrší. Ve svý družině jsem je nejdřív povolil (velká chyba) a následně je důsledně zakázal, stejně jako jíné rasy značně odlišné od humíků. 3. K Driztovi mám velmi kladný vztah, stejně jako k ostatním postavám FR, což je svět který mám nejraději. Bohužel současná móda hrát drowy je založená na zcela mylném přesvědčení, že jsou všichni jako Drizt. A ejhle, Drizt byl výrazná vyjímka. Mám ve skupině hráče, který je odhodlán hrát Drizta za každou cenu. Věděl že je to drow hraničář, tak si naházel takovou postavu a byl moc překvapenej, že to je dost mizernej bojovník a s tím používáním drowích kouzel je taky dost na štíru. Potom jsem při čtení FR Campaign setting zjistil, že Drizt měl prvních 10.levelů fightera (logicky díky svému otci) a vše bylo jasné. Z toho plyne, že obliba Drizta a drowů všeobecně je založena na utkvělých představách, které mladí hráči mají o drowech. Takže ANO, mám rád Drizta a NE, nechci aby hráči hráli drowy. 4. Když už jste se tu zmínili o ikonách ze světa FR, ví vůbec hodně hráčů, kolik slavných postav z tohohle světa bylo ve hře Neverwinter Nights. Dost pochybuju. Já to zjišťuju taky až o dost později.
Autorská citace #12
19.1.2007 17:40 - Alnag
Xeth: Tak přímo vlastní ikony nemám, ale řekl bych takové proto-ikony, zárodky na eventuální budoucí možné. Obávám se však, že nehrajeme v Creetu dost často a intenzivně, aby se dala nějaké NPC zavádět dostatečně často, aby se dala oznašit jako ikona a zároveň to nebyla taky osina v zadku. :-)
Thief: ad 4.: Řekl bych (a neplatí to jen pro NWN), že valná většina PC hráčů si příběhy D&D her vychutná s jistým ochuzením a to nejen proto, že neznají ikonické postavy, ale i další reálie.
Autorská citace #13
22.1.2007 13:57 - Dalcor
Můj vztah k drowům je vesměs kladný ve smyslu jejich využití. jelikož FR mě baví jen a jen kvůli historii elfí rasy se kteoru pracuji v momentální kampani vystavěné kolem obnovy Cormanthorské říše a vzestupu moci v Arcorarském pralese. Drowové zde tedy fungují jako arcinepřátelé ale i jako přátelé. Vlastně mm snem je vést hru v době korunních válek...
Jak jsem se nedávno přiznal že jsem dobrej na DL, tak otázka elfích ras na Torilu je pro mě stejným předmětem zkoumání...a znám toho více než dost (nebo - máloco by mě překvapilo)
Drizzta mám samozřejmě rád, ovšem na knihách se mi než samotné knihy líbí Drizztovi předmluvy...
Autorská citace #14
19.4.2008 19:15 - AAsdasdas
Drizzt... no to je kapitola sama za sebe... já nevím... je škoda, že je to jedinej takhle až moc zprofanovanej drow...
Jinak drowové jsou ke hraní super postavy..(pak taky bonusový zkušeňáky za RP ale to je jedno... :-D)Když někdo umí tak nějak číst mezi řádkama, tak se hned z první knížky - Legenda o Drizztovi I: Domovina , dozví první a poslední z drowí povahy... Naštěstí to trochu umím... :-)
Dál...teďka hraju za Drow- Ninja 2./Fighter 2./Assassin 2. , jmenuje se Sherdan (je to vyvrhel z jedoho už zničenýho rodu, proto nemá přímení)takže to je taky kombinace sama za sebe....
Deník jsem zatím nečet.. ale chystám se na něj...
Autorská citace #15
19.4.2008 19:27 - Alnag
Elgoram: A je ten tvůj drow zlý? Drizzt je taková černá ovce (nebo možná bílá vrána i když tam nám nesedí barva), ale jinak jsou drowové taková bídně zlá a prohnilá cháska... tak by mne zajímalo jestli si lidi berou spíš to z drowího pohledu vadné zboží (neboli dobré postavy) nebo hrajou správně drowím stylem - pikle, mučení a vraždění.
Autorská citace #16
19.4.2008 20:38 - sirien
Může mi někdo konečně vysvtlit, kdo je sakra Drizzt, co je na něm zajímavýho a kde se k němu člověk dostane?
Autorská citace #17
19.4.2008 21:01 - karel
Drizzt mi přišel dost namyšlenej
Autorská citace #18
19.4.2008 22:34 - sirien
jinak - dělat z tradičních záporáků klaďáky má IMO smysl pouze, pokud zachováte něco z jejich původní zrůdnosti, jinak rovnou můžete vytáhnout nějakýho tradičního klaďáka.
Autorská citace #19
20.4.2008 00:31 - bigbythewise
Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem bojoval po boku s Drizztem u Baldurovy Brany.
karel: Myslim, ze to k drowum patri mimo jine.
sirien: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Drizzt_Do'Urden
Autorská citace #20
20.4.2008 00:40 - sirien
bigby: ah, thanks.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08581805229187 secREMOTE_IP: 18.232.179.37