Prostředí

Karel
5.5.2008 19:16
Mapa faerunu?
Zdravím.Nemáte někdo podrobnou mapu Faerunu?Na ogří zhoubě jsem sice nalezl mapu ale potřeboval bych nějakou více podrobnou.Take bych byl vděčný za jakekoli další materialy.Pokud něco máte pošlete to prosim na nahodak@centrum.cz nebo sem dejte link.Diky
Autorská citace #1
5.5.2008 19:32 - Alnag
A jak moc "podrobnou" mapu si představuješ.
Faerun z FRCS 3e
FR 2e
FR 2e - jiná varianta
Autorská citace #2
5.5.2008 20:03 - Karel
Co nejpodrobnější,aby podle ní bylo možné co nejlepe vest hru.Jinak díky za tyhle
Autorská citace #3
5.5.2008 20:05 - Alnag
Tohle jsou oficiální celoplošné mapy Faerunu. Myslím, že podrobnější nejsou. Jedině pro nějaký konkrétní region. Kde plánuješ vést hru?
Autorská citace #4
5.5.2008 21:30 - Max
Forgotten Realms Interactive Atlas ... rok vydání 99 ale ty mapy tam sou podrobný dost.
Autorská citace #5
6.5.2008 16:59 - Karel
Planuju to od desetimestí až k luskanu a dale na dornovu hlubinu
Autorská citace #6
6.5.2008 19:45 - pipux
Tak mě napadá ... Icewind Dale (1, 2) má podrobnou mapu okolí desetiměstí, spine of the world ... :) . To tak zkus sehnat nějaký koncepty ze hry ...
Autorská citace #7
6.5.2008 20:00 - Alnag
Desetiměstí
Sever
Zvětšená část základní mapy (Silver Marches) s podrobnosti - část 1, část 2, část 3, část 4.
Je možné, že v příručkách The North (pro ADnD) nebo Silver Marches pro 3e budou podrobnější mapy, ale ty nevedu. Takže jedině, že by to z nich event. někdo vypreparoval.
Autorská citace #8
6.5.2008 20:16 - Chrochta
Druhoediční Sever mají na svých stránkách Wizardi, ale mapa je poměrně hrubá. Silver Marches sice mají vlastní extra mapu, která ovšem bere jen tenhle region.
Autorská citace #9
6.5.2008 20:58 - Max
Pokud jde o Desetiměstí, mapa kdysi z německa stažená, vlastnoručně přeložená.
Autorská citace #10
6.5.2008 21:45 - unknown
děkuji vám všem.Pokud mate další sem s nima.A pokud mate i popisky oblastí,měst,ruznou historii a vše podobne tak to sem prosim vas dejte taky
Autorská citace #11
6.5.2008 21:48 - Karel
mimochodem,waterdeep je dornova hlubina?
Autorská citace #12
6.5.2008 22:01 - Alnag
Já mám pocit, že Dronova Hlubina je něco jinýho, ale nejsem expert na FR.
Autorská citace #13
6.5.2008 22:07 - Karel
1-BTW:v Icewind dale 2 jdou tagu na pomoc vojska luskanu.neni to pro ně trochu moc z ruky a nebyl luskan vždycky ten "zlej"?Možná se pletu tak mě dyžtak někdo opravte 2-BTW:nikde na mapach sem nenašel kuldahar,dračí oko apod.Vubec tam nejsou nebo jsem se díval špatně?
Autorská citace #14
6.5.2008 22:21 - Malabar
Ne Waterdeep je "jen" Hlubina - nejvetsi mesto ve FR co se teda 3E(3,5E) tyka ...
Autorská citace #15
7.5.2008 22:36 - Karel
Všichni jistě znate http://sever.ogrebane.org/ nevíte zdali se budou tyto stranyk ještě aktualizovat nebo jsou již mrtve?
Autorská citace #16
8.5.2008 13:37 - Chrochta
Pevně doufám, že se budou dále aktualizovat, ale zrovna se na ně nějak nemůžu dostat...
Autorská citace #17
8.5.2008 14:09 - Alnag
Mně je blokuje firewall a asi k tomu má důvod...
Autorská citace #18
8.5.2008 15:22 - Karel
zkusil sem ten odkaz a jde mi to v pohodě
Autorská citace #19
9.5.2008 08:41 - Almi
to Max: Ten Forgotten Realms Interactive Atlas, vydaný 1999 jsem někde zahlédl, ale nikde se k němu nedostal. Je někde v e-podobě? ;)
Autorská citace #20
9.5.2008 11:43 - Max
Almi: aby nedošlo k mýlce ... neni to "papírový" atlas. Je to program. Máš tam klasický globus a procvakávánim si otvíráš přesnější a přesnější mapu.
Autorská citace #21
9.5.2008 17:34 - Karel
A máš ho někde elektronicky?Páč to vypada dost zajímavě :-)
Autorská citace #22
9.5.2008 18:16 - Chrochta
To zajímavě jen nevypadá, to JE zajímavé. Taky bych si ho hned pořídil.
Mimochodem, mohli byste přidat do odkazů www.candlekeep.com ? Je to ostuda, že to tu ještě není.
Autorská citace #23
9.5.2008 19:08 - Rytíř
Chrochta: jestli je to ostuda, tak tam ten odkaz přidej :)) Návrh může udělat kdokoli, my to pak jen schválíme, až poletíme kolem..
Já třeba na tomhle webu v životě nebyl, takže mě nechybí ;) (a nechce se mi tím pádem ani vymýšlet, jak ho lidem uvést)
Autorská citace #24
9.5.2008 23:39 - Max
Tak si to ozkoušejte, tady to nechám tak tejden na stažení, pak to smáznu. FR Atlas
Autorská citace #25
9.5.2008 23:40 - Max
a na tomhle odkaze jsou na to eště patchy http://www.wizards.com/dnd/article.asp?x=dnd/ex20020218a
Autorská citace #26
9.5.2008 23:44 - karel
to asi nebude v češtině co?
Autorská citace #27
9.5.2008 23:49 - Max
no pokud si stáhneš campagin cartographer ... nebo tak nějak byl ten program, v kterym se pro to dali tvořit a editovat mapy, tak se můžeš směle pustit do překladu ;)
Autorská citace #28
10.5.2008 00:03 - karel
neniii
Autorská citace #29
10.5.2008 20:43 - Karel
Max:nechci,tak dobře anglicky neumim BTW:sem jediny komu ty patche nejdou nainstalovat?
Autorská citace #30
11.5.2008 13:14 - Malabar
Karel : aby sis je naistaloval, musis si ten atlas vypalit a dat ho do tvy primarni cdromky, tj z vyrtualniho cd to nepatchnes ...
Autorská citace #31
11.5.2008 15:10 - Chrochta
Zrovna jsem se chtěl zeptat, jak ten atlas zprovoznit.... díky za odpověď, Malabare. Mimochodem, víš o tom, že v Indii po tobě pojmenovali kus pobřeží, odkud se dřív vyváželo koření?
Autorská citace #32
11.5.2008 16:40 - Malabar
Chrochta : heh no vidis to, tak to je dlasi malabar na seznam :) diky za rozsireni :D
Autorská citace #33
15.5.2008 12:30 - Chrochta
to Karel: Volně stažitelné mapy Severu jsou na www.candlekeep.com.
to Malabar: No oni po tobě pojmenovali i jednu starou blízkovýchodní křesťanskou církev působící v Indii. Jo, a neznáš nějakého Malankara? Po tom totiž taky pojmenovali církev :)
Autorská citace #34
15.5.2008 12:31 - Chrochta
Sorry, ještě jeden dotaz: Nemohla by být tahle diskuse pod stránkami FrogottenRealms? Oddělení Svět je nějaké prázdné...
Autorská citace #35
15.5.2008 15:25 - karel
Malabar je i ostrov na floridě
Autorská citace #36
15.5.2008 15:39 - karel
to Chrochta:diky za link ale bohužel se mi tam nepovedlo najít mapu na ktere je Kuldahar,Zapadní prusmik a podobně.Je to moje chyba nebo to tam neni?P.S. anglicky nejsem zdařili takže to je možná kamen urazu
Autorská citace #37
16.5.2008 11:23 - Chrochta
Mapa je dělaná tak, aby odpovídala oficiálním produktům, plus nějaké ty vlastní aktivity (sídla na křižovaztkách cest atp.). Pokud vycházíš odjinud, tak to tam být nemusí. Ještě se podívám na "papírovou" mapu. Jinak Západní průsmyk by mohl být "Western pass", Kuldahar se nejspíš nezmění (možná písmenko navíc).
Autorská citace #38
16.5.2008 16:27 - Malabar
No tak muzeme zalozit i vedlesi diskuzi o tom co a kdo je malabar :D
Ten kuldahar sem taky tak sbezne hladal a nic, ale rikam , moc sem nepatral ...
Autorská citace #39
17.5.2008 00:22 - karel
Kuldahar se nachazí v icewind dale 1 a 2 a to se odehrava na mapě faeurunu takže by to tam někde mělo být.Ikdyž jeto možná jen vymysl té hry
Autorská citace #40
18.5.2008 16:24 - Vaeranias
FR Interactive atlas je to, z ceho na Ogrebane mame nase mapy. Sveho casu jsme si koupili dokonce Atlas i Campaign Cartographer. CC se podoba stylem prace CADu a podobnym vektorovym kreslidlum, jak si zvyknete, jde to docela rychle. Pokud delate hodne map, tak se to zatracene vyplati. Nicmene na FRIA si vsimnete srovnanim se soucasnymi oficialnimi mapami pomerne dost odlisnosti. Na jedne mape mate neco primo na vychod, na druhe je to zase severovychod nebo skoro sever a tak. Jestli se to proste hybe jak se WotC vyspi nebo jestli jde o vysledek ruznych prumetu kulove plochy do roviny necham na vasi predstavivosti.
Ogrebane ted tezce spi. Mimo jine i mea culpa. Holt uz neni tolik casu a vule.
Stav:
  • zapad - ceka na doplneni zaveru aktualniho prus... adventury, koncici ve stavu dvou tezce prokletych a skoroevil skupinky skorobyvalych skoroharfeniku.
  • sever - dlouhodobe u ledu, ceka se na uzavreni Zapadu.
  • Maztica - neco se musi doplnit, stalo se toho vicero.
  • night below, athas - mea culpa. Flakam to, no, uz pres deset let se mi to vali a ceka na prepis a edit.
  • wiki - hm, od updatu na serverech web4u a zmeny verze php dokuwiki prestala behat. Kaslu na to, budu to komplet nahrazovat. Rad se pobavim s nejakym webarem o mozne nahrade necim komplexnejsim.
  • jih, vychod - Kampane probihaji, DM-ove se zatim nedokopali k zaznamum (dobre, jih je muj, priznavam...)
Jde to pomalu, nejvetsi tahoun podoby ogrebane a DM zapadu a severu se ted zabyva zejmena nasledujicim dejem zapadu, figurkama a tvorbou modelu scenerii (uz tu byly fotky, a to byl jen zacatek, ty posledni modely scen, to bylo fakt zradlo, skoro chapu wargamery ;-). Maztica je skoro stejne postizena, zacali nam chlapci skoro soutezit v dioramatech.
Autorská citace #41
18.5.2008 17:17 - karel
pro Vaeranias:díky za ograbane.Je to užasná stranka na ktere beru inspiraci,mapy a informace o světe
Autorská citace #42
18.5.2008 17:18 - karel
Co to je drakolich?
Autorská citace #43
18.5.2008 17:56 - Chrochta
to Karel: Nemrtvý drak, kdy se duše rozhodla vrátit zpátky do těla. Drakolich má zachované (skoro)všechny schopnosti z předchozího života plus pár nových. Špatně se zabíjí, neb má tendenci znovu ožít (musí se zničit fylakterium, "schránka duše" - pak je teprve definitivně mrtvý).
to Vaeranias: Není na vás nějaké mailové spojení? Čas od času dostávám grafomanské záchvaty a něco bych přeložil do encyklopedie, abych taky nějak přispěl ke zlepšení Vaší úžasné stránky.
No, aktivity "západní" skupiny by mohly přilákat pozornost někoho opravdu mocného, třeba některou ze Sedmi sester, aby to nedopadlo tak, že družinka přeběhne k Zhentarimům nebo šadevarům. Byla by to škoda, a navíc Thilienově sestřičce by to trošku nabouralo seběvědomí (Dove Falconhand by asi v Everesce nebo možná až Evermeetu hned tak pro někoho nelobbovala, ne?). Dost mi leze na nervy...
Jinak přeju hodně štěstí do dalšího hraní, čas je fakt prevít.
Autorská citace #44
18.5.2008 17:59 - Chrochta
Ještě k mapám: Wizardi mají na netu druhoediční Sever včetně map.
Autorská citace #45
18.5.2008 20:33 - karel
A nevíš kde?Mužeš sem na to dát link?
Autorská citace #46
18.5.2008 20:36 - karel
pro Vaeranias:Na ogrebane jsou popsaná místa a mesta a to celkem detailně.To jste někde vyčetli nebo stvořili sami?
Autorská citace #47
18.5.2008 20:55 - Vaeranias
Karel: Ve zdejsi prekladove terminologii je dracolich "drakostej", tedy "draci kostej".
Chrochta: Aktivity zapadni skupiny - heh, to jeste nevite vsechno. Neni pochyb, ze Mystrini Vyvoleni jsou z nich do jednoho Vyvaleni (a nejen oni). I pres to, jak to dopadlo, jsme misty (asi ze zoufalstvi) rvali smichy a obecne jsme si to uzili, zatimco postavy byly v nejhorsi riti sve kariery :-). Eh, vlastne ted jsou v riti, to kde byly predtim byl ve srovnani se soucasnym stavem nejmin v druhy strevni zahyb... Mapa Faerunu ale nastesti zatim nasim vlivem moc neutrpela, az na par mist, ktere jsme k vlastni skode do te mapy po mileniich opet zaznamenali.
Mail je. Pridej za nick ogrebane.org :-) Nicmene hlavnim tvurcem je dosud Jirka, ktery vede Zapad a Sever, podoba a vetsina viditelneho obsahu je jeho dilo. A protoze jsme ted vazne zakysli s tvorbou a prepisy pro web (guestbook jsem zarizl kvuli spamu) a v lete mozna budu vse migrovat na jiny hosting, tak spis doporucuju prispeni do zdejsich nemene uzasnych stranek. Na ogrebane ma wiki slouzit predevsim jako encyklopedie pro vyklad map, terminu a pojmu v popisech dobrodruzstvi a cely web zacal (a porad holt je) jako proste misto, kde ma DM i hraci dostupnou historii dosud odehranou.
Pro zdejsi vladu - nezvazovali jste krom clanku neco jako wiki pro vysvetlovani pojmu? Volne priznavam, ze je mi skoro lito vytvaret vlastni system na neco, co tady funguje docela pekne a cpat do ogrebane informace, ktere jsou obecne tak, ze by se uchytily i tady. Zbytecne se pak tristi pozornost. Nicmene je to offtopic, takze kdyztak me poslete na patricna mista pres mail.
Autorská citace #48
18.5.2008 21:02 - Vaeranias
Karel: Popisy jsou z druhoedicnich a 3e materialu, semtam tam mozna je neco z vyslych novel. Pochopitelne prelozene a doplnene o nase pojeti tech mist tam, kde je treba.
Z druhe edice jsou zejmena popisy kolem zacatku Zapadu (ten zazil uz tri prechody - z 2e na 2e Players option, z 2e na 3e a z 3e na 3.5e), Severu a az tam budou, tak Night Below a Athas. Kampane bezi uz hodne dlouho, takze jsme s temi prechody jak Hulkovy Rad :-).
Autorská citace #49
18.5.2008 21:05 - Malabar
jojo ograbane je paradni web, taky sem tam casto inspiruju
Autorská citace #50
18.5.2008 23:25 - Chrochta
to Karel: na downloady Wizardů se dostaneš http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/dnd/downloads Sever (North) je úplně dole v sekci Forgotten Realms.
Autorská citace #51
6.8.2009 14:22 - Malabar
Chtel bych se zeptat, mate nekdo FR Atlas ?
Autorská citace #52
6.8.2009 14:58 - Fibriso
doma mám dvě masivní FR mapy, takže je sem večer postnu
Autorská citace #53
6.8.2009 15:43 - Malabar
Ty se urcite taky hodi. Ale mel sem na mysly FR Interactive Atlas, ten programek ... Ale ty mapy sem urcite hod :)
Autorská citace #54
6.8.2009 16:52 - ShadoWWW
Ten Atlas bohužel nemám :( Už se dlouho neprodává.a
Autorská citace #55
6.8.2009 17:20 - Fibriso
tak tady jsou, bacha, jsou kapanek vetší

nejdříve něco pro zasmání :)

mapa s názvy měst a podobné

mapa geografická

edit: ted sem něco našel, jestli to bude ono, tak ze mě budete mít radost...
Autorská citace #57
6.8.2009 19:50 - Malabar
Fibriso ses king :)
Autorská citace #58
7.8.2009 07:06 - wraiths
Fibriso: uz to fici Anca krici. Moc pekneee.
Autorská citace #59
7.8.2009 17:27 - thief
Mě to nejde rozbalit. Teda nejde ten Atlas a bez něj ani to ostatní. Má to koncovku ISO a můj winRAR si s tím neví rady.
Autorská citace #60
7.8.2009 17:38 - Sethi
prožeň to něčím, co pracuje s virtuálními disky - třeba Demon Tools nebo MagicISO, to je myslím freeware.
Autorská citace #61
7.8.2009 17:44 - Fibriso
*.Iso je imeage CD nebo DVD, použij daemon tools
jo, ale prej to nefunguje pod vistama, mohl by to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
Autorská citace #62
7.8.2009 20:06 - Lokken
No já i bratr máme visty (pc a noťas) a daemon tools mi jdou v pohodě.
Autorská citace #63
7.8.2009 21:11 - thief
Nejde mi to. Snad to ještě vykoumám. :-(
Autorská citace #64
7.8.2009 22:31 - Fibriso
ne daemons tools, ty jsou OK
Ten atlas pry nechodi pod vistama
Autorská citace #65
7.8.2009 23:30 - Nachtrose
Nepomaha ani nejruznejsi nastaveni kompatibility?
Autorská citace #66
8.8.2009 11:06 - Malabar
thief : A nebo si to vypal na CD, treba v neru, jako "vypalit obraz(zalohu) cd z pevnzho disku".
Autorská citace #67
8.8.2009 13:18 - thief
Malabar: To funguje?? Sakra, že by se u mě projevovali časné příznaky pokročilého věku. Tyhle supermoderní technologie mě vždycky dostanou. ;-)
Autorská citace #68
8.8.2009 13:20 - thief
Já si stáhnul deamon tools i magicISO, ale deamon mi počítač nechce povolit a huhlá něco o nedovoleném software a tem magicISO nainstaloval sice bez keců, ale stejně to nefungovalo.
Autorská citace #69
10.8.2009 08:07 - wraiths
thiefprinejhorsim ti to nekdo donese na zarijove setkani DD dnu. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14289522171021 secREMOTE_IP: 3.21.231.245