Prostředí

Alnag
13.3.2008 14:49
- Tyrani temných vílích říší -

napsal Chris Young
Autorská citace #1
13.3.2008 14:49 - Lokken
Jako vždy velmi kvalitní,jen nám tu tentokrát více řádil tiskařský šotek.Takže snad jen na článek seslat"Korektura"!
Autorská citace #2
13.3.2008 14:55 - Alnag
Korektura čeká na rytíře :)
Hele nechte mně žít, dělal jsem to v jednu ráno.
Autorská citace #3
13.3.2008 15:09 - Lokken
Alnag:V klidu.To byla jen poznámka,nikoliv kritika.Až budu publikovat desetinu z toho co ty,pak možná budu i kritizovat(zdravě).
Autorská citace #4
13.3.2008 15:21 - sirien
Eh, já jsem si teda po ICQ na toho šotka stěžoval taky... pocit bezpečí mě opustil s první Alagovou odpovědí (:
Pokud sem to pochopil správně tak jde o kus fyzické roviny onoho světa... přijde mi to trochu škoda, opakovat pro 4e zase generic fantasy... tohle by byl tak nádhernej astrální realm k fyzickému světu že se mi chce až brečet (:
Autorská citace #5
13.3.2008 15:34 - sirien
Ah-ha... po přečtení Vílích říší je to hned jasnější.
Tak nevim, proč mi Alnag tvrdil že to je klasický generic fantasy... mě tohle přijde o dost originálnější než běžný generic fantasy tak jak ho znám minimálně já
Autorská citace #6
13.3.2008 15:37 - Alnag
Existuje Svět (the World), kde postavy začínají, který má svoje podzemí (Underdark - Temné říše).
Existuje sféra Feywild (Vílí divočina), která je zrcadlovým přírodním odrazem Světa a která má svoje podzemí (Feydark - Vílí temné říše).
Existuje sféra Shadowfell (Stínopád), která je zrcadlovým mrtvým obdrazem Světa a která má svoje podzemí...
Existuje sféra Astral Sea, Elemental Chaos a Far Realm...
Autorská citace #7
13.3.2008 17:45 - Gurney
Docela dobrý nápad, líbí se mi ta myšlenka prolínajících se světů, ale ta formorianská společnost byť bizarní zas tak originální není (u "Síť agentů" jsem nemohl nezačít srovnávat s 1984 :). Ale nakonec nejvíc záleží na GM.
Autorská citace #8
13.3.2008 17:58 - sirien
Právě že to neni ani tak 1984 jako spíš nově vzniklá fašistická diktatura plná liberálních a rucdých partizánů do kterých se ještě motá sicilská mafie, což vytváří bordel který je držen na uzdě pouze rozvědkou a stanným právem ((:
Autorská citace #9
13.3.2008 18:00 - Alnag
Podle mně je hezké vědět, že ten Wizardí story-team to úplně neoflákal, nicméně ještě zajímavější bude vidět, jak se to promítne do reálného provedení pravidel resp. příruček. Monstrák v tomto ohledu vypadá zatím dost chudě, takže buď DMG nebo až Manual of Planes...
Autorská citace #10
13.3.2008 18:27 - Gurney
sirien: Míň zpráv, víc četby :-p ale v podstatě máš pravdu :))

Vlastně je ten žánrovej mišmaš možná to co mi na tom nejvíc vadí, fašistický obry v klasické fantasy nějak nemusím, ale třeba to nakonec bude vypadat a hlavně působit trochu jinak.
Autorská citace #11
13.3.2008 18:31 - sirien
To sem jedinej kdo na DnD miluje právě tu dokonalou rozmanitost a divokost?
Autorská citace #12
13.3.2008 18:44 - Rytíř
Lokken: korektura seslána ;)
Autorská citace #13
13.3.2008 18:46 - Gurney
sirien: Všeho moc škodí, hru s fašistickýma obrama bych si docela zahrál (už ten nápad je hustej) ale na Ardu bys taky asi drowa nedal, stejně jak toho obra na nějakej svět s úplně jiným charkterem (Forgotteny jsou zvláštní případ, tam autoři narvali snad všechno).
Autorská citace #14
13.3.2008 18:55 - sirien
Arda... to vůbec neni svět pro DnD. Magie v Tolkienovi je hratelná leda tak podle velmi abstraktních systémů jako je FATE nebo jiné vystavěné spíše na aspektech nebo stylovosti, než na konkrétních schopnostech. Magické předměty na Ardě jsou tak v zácné že takřka vypadávají ze hry...
Autorská citace #15
13.3.2008 18:58 - Alnag
Rytíř: Doufám, že máš v záloze ještě jeden Power Word: Kill na siriena. :)
Autorská citace #16
13.3.2008 19:00 - sirien
hm... je proti Power word nějakej save?
Autorská citace #17
13.3.2008 19:03 - Rytíř
Alnag: No, tahle korektura mi žel sebrala nečekaně vysoký slot :) Ale nevadí, budem ho mořit postupnými kletbami.. ;)
Autorská citace #18
13.3.2008 20:05 - sirien
Používání kleteb je proti Sigilským konvencím!!
Autorská citace #19
13.3.2008 20:13 - Alnag
Rytíř se totiž připravuje, že ve 4e bude hrát postavu warlocka, který má kletby v popisu povolání. :)
Autorská citace #20
13.3.2008 20:36 - Rytíř
Fakt má? A saprlot..! Že bych taky vzal 4e na milost? :))
Jinak tenhle text je celkem dobrej, jen kdyby nebyl tak pitomě wizardovsky "blbuvzdorný" :( Mám tím na mysli tonekonečné opakování toho, že fomoriani jsou šílení, pokřivení, podivní... Furt dokola na dva způsoby, děs běs :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086410045623779 secREMOTE_IP: 18.232.188.122