Prostředí

Dalcor
6.8.2007 16:26
Syndrom FR
Bratr momentálně řeší se svým Vypravěčem problémy které se vyskytují v jejich hraní a přivedl mě na zajímavou skutečnost, kterou bych nazval FORGOTTEN REALMS syndrom. Hrajete li FR, zjistíte že v každé i sebezapadlejší Dolní lhotě je bejvalej dobrodruh nejlépe na 15. úrovni. A Ať hajete sebehrdinštější hru tak vždycky vám dává rozkazy týpek kterej je pořád silnější... Nejedná se jen o d20 - bratr má čerstvou zkušensot s Exalted.

Jak se s tímto syndromem vyrovnávatě - hráči i vypravěči? Narazili jste na něj?
Autorská citace #41
11.1.2009 23:58 - Lotrando
Asi je normální, že postavy potkají někoho silnějšího. samozřejmě je problém, když GM tahá protivníky jako z klobouku jen aby držinu potrestal. Za to že byli někde drzí, nebo nělkomu něco provedli. Sám radši v takových situacích raději postupně zvyšuji tlak, než bych poslal do hry nějakého kata.

Jinou možností jsou npc, které si na borce hrajou. To je myslím daleko zajímavější. Jsou sice schopní, ale součástí jejich moci jsou nohsledi, organizace, bez nich jsou vhodnou výzvou pro družinu, nebo dokonce velmi slabí. Machrovat ale můžou.
Autorská citace #42
12.1.2009 07:43 - Jerson
No, až na pár výjimek jako byl archanděl Armagedon jsem se u schopností postav držel v rozumných mezích a kdyby došlo na boj, zejména v pozdější fázi hry, tak by čtyřčlenná skupina dokázala porazit prakticky jakoukoliv CP, byť se ztrátami - takže jsem si nikdy nedovolil přímý konfrontační přístup s vědomím, že moje čísla jsou pětkrát vyšší než jejich. A i ten archanděl měl bojové parametry jen o čtvrtinu vyšší než nejlepší družinový válenčík.

Vlastně až v minulé retro kampani jsem měl tvory, kteří se v souboji tři na jednoho nedali porazit, i když hlavně z toho důvodu, že když se souboje vyvíjel v jejich neprospech, tak utekli. Nutno ale říct, že žádný z nich nezabil ani jednu hráčskou postavu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061981916427612 secREMOTE_IP: 3.230.1.23