Produkty

Joe
12.5.2007 08:40
Amber Diceless RPG je systém síce už staršieho dáta, ale stále aktuálny. Kto pozná sériu 10 diel Rogera Zelazneho AMBER a chcel by v tomto prostredí začať hrať rolovú hru, mal by sa predovšetkým pozrieť na tento systém. Doporučujem najmä kvôli jednoduchosti a prepracovanosti!
Autorská citace #1
12.5.2007 08:40 - Rytíř
Hmm, ač jsem oddaný zastánce d20, Amber je prostě Amber.. už jen kuli Corwinovi a Merlinovi jsem si tohle přečetl a užil si to! :) Zkoušel jsi to Joe hrát? Lákalo tě udělat si týpka, co by Benediktovi ukázal, jak se má mávat mečem? Nebo Fioně jak čarovat? :))
Autorská citace #2
12.5.2007 14:02 - sirien
Teda... mám dotaz. Z článku jsem pochopil, že relevantní jsou pouze Ambeřané, ostatní sux... ale o co tam v té hře tedy jde (nečetl jsem Amber...)? O intrikaření a vzájemné boje? Nebo jak?
Autorská citace #3
13.5.2007 14:23 - Joe
Priatelia,
tento článok pôvodne vznikol pre server annun.sk a bol zaradený aj do súťaže o článok mesiaca (ktorú vyhral). Bola s tým však spojená exkluzivita pre annun. Túto skutočnosť som prehliadol (a nedostatočne si prečítal pravidlá) a nechal som ho zverejniť aj na d20.cz. Tým som spôsobil menšie problémy obom serverom (a Alnagovi spolu s alefom0 z annun.sk).
Chcel by som sa za svoju nevšímavosť obom serverom (a ich vedeniam) ospravedlniť a dúfam, že sa v budúcnosti niečo podobné už nestane.
Mrzí ma to.
Joe
Autorská citace #4
13.5.2007 14:46 - sirien
hm... a jak to teda je s tou náplní hry?
Autorská citace #5
13.5.2007 21:36 - Joe
Sirien,
áno, hrajú sa primárne potomkovia amberanov, o ktorých sú knihy. Keďže pôvodní amberania ako takí sú priam "božsky" silní, rozumej asi tri-štyrikrát silnejší, ako je limit pre postavy v ADRPG, bola by pre začiatočníka hra asi trošku zvádzajúca k munchkinizmu. Ale keď sa do hry dostaneš a začneš sa orientovať aj vo svete a hlavne sa nesnažíš hneď si podmaniť všetkých naokolo (čo by si s dostatkom snahy ale asi dokázal), tak ide o hru, síce pojednávajúcu o skoro-polo-bohoch (pre obyčajné bytosti), ale reálne hrateľnú tak, že na každom rohu na teba môže číhať ktorýkoľvek člen rodiny s tajomným poslaním, nevieš, kto s kým a kedy paktuje, čo kto plánuje, kde kto je a podobne.
Je to často hra o intrigách a o "rodine" (ale vôbec byť nemusí - záleží na hráčoch a PH).
Joe
Autorská citace #6
1.8.2007 14:30 - Alnag
Joeyetiho (a event. i další) jistě potěší, že vydávání Amberu se ujme firma Diceless by design (stránky jsou zatím prázdné, ale prý na nich jednou něco bude... hm) a Erik Wujcik prohlásil, že chystají vydání 2. edice Amber Diceless.
Autorská citace #7
3.8.2007 21:24 - Joe
Wuhuuuuuuuuuuuu!!!!! To je mi správička!!!!!
Páni... možno sa dočkáte(me) aj prekladu... :)))))))))))
Autorská citace #8
18.9.2007 21:18 - Bajo
Nejake novinky o prekladu nebo dalsi edici? V posledni dobre jsem se k tehle hre konecne dostal trochu vice a zacal jsem se o ni zajimat. Jeste ji tedy nemam prectenou, ale zatim jsou me dojmy pozitivni. Uvidime, jak mi to vydrzi.
Autorská citace #9
18.9.2007 22:32 - Alnag
No na RPGsite fóru věnovaném Amberu z něhož jsem čerpal tu původní informaci jsem zatím nic nového o té připravované nové edici nezaznamenal. Pokud se něco dozvím, budu vás informovat. :-D
Autorská citace #10
19.9.2007 09:11 - Joe
Bajo, keď si spomenul preklad - je to jeden z mojich dlhodobých plánov. Uvidíme ale, ako sa DicelessByDesign pohne a možnože kým sa ja pustím do prekladu, tak vydajú aj druhú edíciu :)
Autorská citace #11
23.12.2007 23:26 - Alnag
Smutná zpráva v předvánočním čase, určená zejména pro Joeyetiho, protože to tady asi nikoho jiného moc nebere. Budu zřejmě dementovat původní zprávu, ale vzhledem k tomu, že autor Amber Diceless umírá na rakovinu, nevím jak to bude vypadat s vydáním druhé edice Amberu. Nejspíš nijak.
Autorská citace #12
23.12.2007 23:57 - Lotrando
To je vždycky smutná zpráva, hlavně pro jeho rodinu a přátele.
Autorská citace #13
24.12.2007 00:24 - Malabar
Lepsi umrirat na rakovinu nez umrit ze dne na den.
Autorská citace #14
25.12.2007 18:54 - unknown
Hm, smutná správa, indeed.
Uvidíme, čo sa bude diať s Amberom ďalej...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090331792831421 secREMOTE_IP: 3.235.46.191