Produkty

ShadoWWW
16.11.2020 18:44
Tašin všehokotel
Co říkáte na Tašin všehokotel (Tasha Cauldron of Everything)? Těšíte se na zítra, kdy vyjde?
19.11.2020 18:26 - LokiB
Jezus: může být. ale to není o statech a stylizaci na základě statů, to se snad shodneme? :)
19.11.2020 18:30 - cyrasil
Tak jelikoz vsechny (krome Ghost of Saltmarsh) oficilani dobrodruzstvi jsou ve FR, tak si myslim ze vetsina hracu naopak FR hrala.

Jinak uprimne moc nechapu k cemu tim miris, jasne, ze je to setting specific. To jsou vsechny podrasy (vyjimka jsou snad Genasi), jelikoz podrasy jsou obecne spis zalozene na kulture/zpusobu zivota.
19.11.2020 18:36 - sirien
LokiB píše:
viz třeba to, co děláš pro JaD

Znovu: z hlediska game-designu chceš, aby to, co tvoříš fluffově, bylo provázané s pravidly. Co se ras týče, tak DnD má k dispozici nějaké nástroje - a z těch nástrojů jsou bonusy k vlastnostem jedny z nejvýznamnějších.

"To co dělám pro JaD" s tímhle aktivně pracuje a bez těch úprav vlastností by to prostě jako celek nefungovalo tak dobře.
19.11.2020 18:42 - Jezus
Navíc tam vyloženě píšou v tom textu, k jakým světům ty kopcové trpaslíky staví, takže...

Právě že se s neshodneme :-) Staty jsou součást té stylizace, i když zrovna u trpaslíků je to i skrze fakt, že horší trpaslíci si berou zbroj místo kabátu (kopcoví ale ne, takže jsou stylizováni vlastně "víc" skrze ten odolnostní stat) a všichni umějí se sekerami etc.

Nicméně chápu tě. To, co jsi naspal Sirienovi je fajn postoj. Ty prostě až takovouhle stylizaci nechceš, protože si chceš ty rasy víc ladit sám ve vlastní světě (a asi ani tam je nechceš stylizovat vrozenými vlohami k něčemu).

V pořádku. Pro tebe jsou tyto nástroje v Taši ideální (tedy byly by, kdy byly vyladěnější). Pro nás, kteří tu stylizaci (forgottenek apod.) máme rádi, mají všechna dříve uvedená negativa.

Jako já nevím, jak to říci... Mně nejde o to, abych vás přesvědčil, že máte Tašu zahodit. Jde mi o to ukázat, že pevné bonusy mají nějaký smysl, záměr, funkci, pozitiva. Je už na každém, jestli pro něj jsou to pozitiva nebo spíš omezení.

Nicméně nemělo by se tvrdit, že to nejsou pozitiva pro nikoho, nikdo se nemá cítit ochuzen a podobně. Což mi jako přišlo, že se tu hlavně ze začátku objevovalo.

Prostě ty pevné bonusy mají objektivně nějakou funkci a naopak objektivně nezpůsobují až tak některé věci, proti nimž tu někteří brojí (ve skutečnosti moc možnosti kombinace rasa povolání neomezují).
Tohle se tu pokoušíme nějak vyargumentovat a dokázat (pomocí mechanik, teorie, informací, argumentů).

Jak už s těmito skutečnostmi (informacemi) každý naloží je věcí v kusu. Ale tvářit se například, že ty bonusy nejsou součástí stylizace, je prostě omyl.
29.11.2020 20:08 - Log 1=0
Když už snad opadly kontroverze kolem stran 7 a 8:
Co říkáte na zbytek knížky?
30.11.2020 16:31 - ShadoWWW
Já jsem koupil Tašu na DDB až dnes ve výprodeji, ale dostanu se k ní až koncem týdne.
1.12.2020 14:44 - Eidi
Tak já jsem ji již stihl prolistovat a jsem vcelku spokojen. Nové povolání ( artifacter) i další varianty ke stávajícím, není to nic převratně nového, vše již vyšlo v jiných příručkách nebo je k dostání na Uncharted Acana, ale i tato možnost fanoušků se zapojit do samotného tvoření hry je dle mě krok správným směrem . Pár kouzel, hlavně vyvolávacích pár artefaktů, hlavně tetování my přijde super , dává nové možnosti k RP, ale neboří hru ( kupříkladu tetování přidávající AC je super pro Barbara, nebo námořníka, ale bonusy jsou srovnatelné s bonusy zbrojí), zatím jsem potěšen.
1.12.2020 15:06 - ShadoWWW
Dost lidí si pochvaluje novinky u hraničáře. že je konečně plně hratelný.
1.12.2020 15:20 - Gergon
Mě nejvíc mrzí že v čechách to nějak nedopadlo a nejsou k dostání :/
1.12.2020 15:26 - Eidi
Já koukal hlavně na černokněžníka, mít za patrona elementála je zajímavý nápad a talisman jako další pakt, který můžeš navíc někomu zapůjčit vypadá taky dobře. Ale myslím že žádné povolání nepřišlo zkrátka. V části pro PJ tam dodali hlavolamy, které úplně nevysvětlují jak as niky pořádně pracovat, to je docela kritizované, a jak rada jak vést sezení 0 je už trochu pozdě. Dle mého názoru to je důstojné rozšíření a utracených peněz nelituji.
1.12.2020 15:32 - Jezus
Eidi píše:
rada jak vést sezení 0 je už trochu pozdě.


Pravda, ale na druhou stranu nikdy není pozdě naučit se něco nového :-) Já mám za sebou sezení 0 docela dost, a pořád se ještě učím (třeba že ani pro dlouholeté hráče to není zdaleka samozřejmost).
1.12.2020 15:37 - ShadoWWW
gergon: V Černém rytíři mají normální i speciální verzi.
1.12.2020 16:31 - Gergon
tak pak je zvláštní že fantasyobchod nemá žádné a nejsou k dostání :/
každopádně díky za info.
1.12.2020 16:58 - Kosťa
ShadoWWW píše:
Dost lidí si pochvaluje novinky u hraničáře. že je konečně plně hratelný.


a právě tohle mě dost namíchlo jelikož to dělá z půlky Tashi velký Errata kde se řeší chybně funkční nebo mizerně balancované věci, místo aby se přišělo s něčím novým tak to celé působí ve stylu "hele tady máte výběr toho co dlouhodobě nefunguje tak si to podle toho upravte ať je to k něčemu a ne k ničemu" celý ten modul tak na mě působí ale u hrancla je to vidět nejvíc
1.12.2020 21:04 - wlkeR
Mě přijde fajn, že všechny ty věci, původně roztahaný po všech čertech, jsou konečně v jedný knížce. Jako jo, reprinty nic moc, ale pokud někdo ty ostatní manuály nehromadí, tak tohle je imo solidní volba.

Ale jsem taky smutný, že fantasyobchod neměl ani jednu verzi. Zrovna jsem si jí chtěl objednat, abych ušetřil na poštovném se zbytkem Vánoc.
1.12.2020 21:18 - Gergon
taky mi přijde super že dali do jedné knihy veškeré nové věci a vyladěné do finální verze po testování na UA. je škoda, že se opakují věci ,které jsou v jiných už ofiko příručkách, pokud je někdo sbírá všechny, ale pokud někdo hraje v jednom světě a nemá potřebu mít i Theros, Ravnicu a Eberron - tak by mu tohle chybělo. Takže za mě jednoznačně skvělá volba této knihy.
1.12.2020 22:17 - RoVan
ty reprinty class pro mě byly motivací si Tashu koupit a ani jsem netušil, jaký jsem šťastlivec že se na mne dostalo s fyzickou alter. cover verzí :)

jinak high level, jen co jsem to proletěl dneska
-některé enviromental hazzards mi přijdou na první pohled docela funny a nějaké asi zakomponuju do už existujících dobrodružství (zvlášť haunted)
- některé featy už příliš vykrádají 'unikátní' signature schopnosti povolání
- patroni mi přijdou všechni v důsledku na jedno brdo 'nochleh + informace + vybavení'
- sidekicks mně přijdou zajímaví, asi bych to neimplementoval jako běžnou feature, ale pro nějaký typ kampaně/dobrodružství to může být super
- všechno je najednou "fluid" je možné měnit cantripy, archetypy, class features... krom volitelých class features nic pro mě, - tyhle věci asi není nutné řešit pravidlově by měly být vyjimečné, pokud to zrovna vyplyne z děje ve hře, příp. s tím hráč má problém a vyloženě mu to kazí hru

- co mě neskutečně baví - podobně jako v Xanatharovi a Volovi - jsou Flavour Texty :-)
Tasha píše:
Why create a solvable puzzle? Just pose an enigmatic question without an answer and watch your trespassers squirm!

- puzzles kapitola je... ehm... prostě potřebovali něčím naplnit minimální počet stran
5.12.2020 14:09 - Pan Bača
ShadoWWW píše:
Dost lidí si pochvaluje novinky u hraničáře. že je konečně plně hratelný.


Nenašla by se dobrá duše, která by toho hraničáře přeložila? Dcera o ničem jiném nechce slyšet a mít rozšířené možnosti by nebylo od věci.
16.12.2020 18:51 - ShadoWWW
Píše:
It's another step closer to D&D singularity – a raceless, classless point-buy system where everyone is a spellcaster and characters nearly never die. It's not indispensable, but it's useful.
16.12.2020 20:35 - sirien
to je odkud?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089709043502808 secREMOTE_IP: 54.224.124.217