Produkty

Abc
11.11.2020 18:39
V jakém pořadí hrát DnD dobrodružství
Ahojte prosim chcel by som sa spytať lebo z družinou začíname že približne v akom poradí by sme mali hrať dungeons and dragons pribehy viem že začať stracené doly Fandolinu ale neviem ako by sme mali pokračovať
Autorská citace #1
11.11.2020 18:46 - Log 1=0
To nevím, jestli ti poradíme. Návaznost je mezi nimi malá, takže je to víceméně jedno. Vyberte to, které se vám bude nejvíc zamlouvat, a pak pokračujte obdobně. Když si nebudete jistí, vemte to, které vyšlo dřív. Ale spoustu jich můžete klidně vynechat, podívejte se třeba na různé recenze.

Rozhodně to není tak, že by to byl nějaký provázaný cyklus, naopak se počítá, že po dohrání většího dobrodružství začnete s novými postavami a to propojení jsou spíše easter egy (třeba se tam objeví stejná cizí postava, ale když ji jako hráči neznáte z minula, tak to vůbec nevadí, protože řeší v aždém něco jiného).
Autorská citace #2
11.11.2020 19:42 - Tarfill
Jak říká Log.
Když začnete jedno velké dobrodružství, dohrajete ho obvykle na vyšší úrovni, než začínají dobrodružství jiná. Ačkoliv na některé navázat lze, většinou je to úplně jedno.

Spíš si položte otázku:
Dohráli jsme Ztracený důl Fendelveru a teď chceme zkusit něco jiného.
Chceme si střihnout temnou nemrtvou atmosféru ve stylu Strahdovo prokletí?
Nebo chceme spíše zůstat ve větším městě a dát si třeba Dračí loupež?
Nebo si dáme objevitelskou dobrodružnou akci v džungli dle Hrobky Anihilace?
Zkusíme něco šílenějšího ve Vpádu do Avernu?

Pobavte se se svým Vypravěčem na co máte náladu a co by se mu dobře vedlo. No a pak si to zahrajte... :-)

V konečném důsledku vám můžou postavy zemřít kdykoliv a jakékoliv navazující dobrodružství se může změnit...

Dejte tedy na intuici...
Autorská citace #3
11.11.2020 21:12 - Jezus
jj, maximálně bych si pohlídal, jestli se už nedoporučuje mít něco za sebou. Třeba Avernem bych hned po Ztraceném dole nezačínal.
Autorská citace #4
12.11.2020 20:28 - Necromancer
Nebo si vyber jednu z kampaní jako je DiA, ToA nebo (moje nejoblíbenější) CoS. To jsou dobrodružství, která začínají na lvl 1 a dovedou tě až třeba někam za desítku. A protože je to věc docela na dlouho, klidně můžete pak začít znovu někde jinde od jedničky. Protože ona ta myšlenka, že jedno dobrodružství navážeš na druhé je dost špatná. Moc ti to totiž nenude fungovat. Většina dobrodružství je totiž psaná tak, že začneš někde na jedničce a zkončíš někde na pětce(u těch delších je to potom třeba desítka). Jako můžeš třeba napojit Pobřeží snů na Draka z Ledového štítu, nebo Alcrosského řezníka na Kapli na útesech, ale nic moc víc mě nenapadá.
To je jedna z věcí, která mi zrovna docela vadí, že neexistují téměř žádná kampaň pro postavy na vyšší než desáté úrovni. A pro ty lvl15+ tu jsou tak maximálně nějaké TPK minidungeony.
Autorská citace #5
12.11.2020 21:27 - Gergon
Není pravda. Myšlenka navazovat jedno dobrodružství na další je skvělá, ale je potřeba buď hledat, třeba Dungeon of the Mad mage je pro postavy od 5. až do 20. úrovně, nebo upravovat, Já jsem si odehrál Phandalin, navázal jsem Storm kings thunder a na něj ještě navazuji celou Tyranny of Dragons. Stačí pár úprav v hodnotách a postavách a je z toho luxusní tažení, obzvláště, když tam člověk právě potkává stejné postavy. Několik postav ze SKT se objevuje i v dracích a je super že už s nimi postavy mají vybudovaný nějaký vztah a podle toho se to řeší. Taky není problém změnit místo - pokud mám za sebou dobrodružství ve Phandalinu, tak první městečko z Tyranie draků nebyla Zelenava, ale právě Phandalin, navíc útok na něj nebyl jen náhodný, ale pomsta draků za zabití modré dračice na konci Storm kinga, takže jak vidíš, dá se propojit všechno a vychází z toho skvělý příběh ;)
Autorská citace #6
13.11.2020 07:45 - Necromancer
Dobře, špatně jsem se vyjádřil. Ta myšlenka není špatná, ale dost špatně realizovatelná. Jako celou tyranii draků jsem nečetl, ale ta první část je pro úroveň 1-6(myslím). Tam jako nevím, za co to chceš navázat, pokud ovšem neskončí poslední kampaň tak, že hrdinové zemřou a reinkarnují se postavy na postavy me jedničce. Ale jako potom jo, Dungeon of mad Mage se bude teoreticky dát nevázat na hodně kratších kampaní od jedničky. To na co jsem se snažil poukázat já, je to, že naprostávětšina kampaní, (krom oneshotů) začíná na jedničce akončí někde výš a nedají se dobře navazovat(krom třeba tyranie draků, ale to se nepočítá, protože to bylo přímo navrhnuté jako dvě nasebe mavazující dobrodružství, kde zápletka pokračuje tam, kde zkončila minulá).
gergon píše:
Stačí pár úprav


Upřímně nevìm jak bys chtěl upravovat třeba the Lost Mine of Phendelver, abys ho mohl postavit pastavám, které skončí Draka z ledového štítu.
Autorská citace #7
13.11.2020 15:42 - Gergon
Vždyť ti to píšu, že u mě Tyrrany of dragons navazovalo nejen na Phandalin, ale ještě na storm kings thunder. Takže první kapitolu Tyranie draků u mě hrály postavy úplně skvěle na 8. úrovni. Storm king skončil zabitím modré dračice a útok draků v 1. kapitole Hoard of dragon queen byla odplata za to zabití. Stačilo upravit kdo útočí na vesnici a hned to byla adekvátní výzva pro postavy 8. lvl. Holt místo kultistů Dragon claw s nebezpečností 1 útočili na vesnici kultisté dragonwing s nebezpečností 5. a když potkala družina 4 z nich v nějaké uličce a ještě sebou měli místo strážných ještěrů dračí mládě, tak byl boj velmi zajímavý. změnit dobrodružství tak aby bylo optimální pro postavy na vyšších úrovních je to nejmenší. Příběh, zápletka, cp všechno může zůstat v podstatě stejné. Jen vyměníš nestvůry za nějaké jiné co se tam hodí s vyšší nebezpečností. Nevidím an tom nic složitého.
Autorská citace #8
13.11.2020 18:25 - strucky
Necromancer píše:
Upřímně nevìm jak bys chtěl upravovat třeba the Lost Mine of Phendelver, abys ho mohl postavit pastavám, které skončí Draka z ledového štítu.

Tyhle dvě dobrodružství se neupravují tak, aby se hrály za sebou, ale aby se hráli souběžně. :-) Něco se seškrtá, něco se spojí a prováže, a máš ze dvou dobrodružství jedno větší. Guidy na to existují.
Autorská citace #9
14.11.2020 11:56 - Fritol6
Já osobně jsem bral Lost Mine of Phendelver jako dobrodružství, na kterém si hráči zkusí jak hrát a co by je bavilo.
Pokud chcete hrát se skupinou dlouhou kampaň, tak si zvolte jednu z těch dlouhých, ale jak už bylo řečeno, tak krom jedné, končí na max na 15.lvl postav. Případně existuje pár navazujících kampaní.
Dlouhé kampaně:
Princess od the Apocalypse (level 1-15)
Baldur´s Gate: Descent Intro Avernus (level 1-13)
Curse of Strahd (level 1-10)
Icewind Dale: Rime od Frostmaiden (level 1-12)
Out of the Abyss (level 1-15)
Storm King´s Thunder (level 1-11)
Ghosts of Saltmarsh (level 1-12)
Tomb of Annihilation (level 1-11)

Navazující kampaně:
Essentials Kit
-Dragon of Icepire Peak (level 1-6)
-Storm Lord´s Wrath (level 7-9)
-Sleeping Dragon´s Wake (level 9-11)
-Divine Contention (level 11-12)

Tales From the Yawning Portal
-The Sunless Citadel (level 1-3)
-The Fotge of Fury (level 3-5)
-The Hidden Shrine of Tamoachan (level 5-8)
-White Plume Mountain (level 8)
-Dead in Thay (level 9-11)
-Against the Giants (level 11-14)
-Tomb of Horrors (pro vysoké úrovně)

Tyranny of Dragon Queen u místního překladu tuším někdo psal, že se chystá revidované vydání v jedné knize, proto se překlad pozastavil po první části
-Hoard od the Dragon Queen (level 1-7)
-Rise of Tiamat (level 8-15)

Waterdeep na závěr jediné dobrodružství do 20 levelu postav
-Dragon Heist (level 1-5)
-Dungeon of the Mad Mage (level 5-20)

edit: nesjpíš existují i jiná dobrodružství. K 5.edici jsou na kickstarteru často k vidění, zde jsem psal jen ta oficiální o kterých vím.
Autorská citace #10
14.11.2020 12:39 - Necromancer
To je ... Cool! Ok, beru, kampaně na sebe navazovat mohou. Ale takhle jsem ohromen.
Autorská citace #11
14.11.2020 12:51 - Markus
A v jakém pořadí mám hrát DrD dobrodružství?

* evil grin *
Autorská citace #12
14.11.2020 13:21 - Log 1=0
Markus píše:
A v jakém pořadí mám hrát DrD dobrodružství?

To asi záleží dost na tom, do kterého systému je konvertuješ.
Autorská citace #13
14.11.2020 16:20 - Pan Bača
Z Tales from the Yawning Portal mám vysázených pět dobrodružství včetně dodatků. Chybí ty dvě nejdelší, kde u Against the Giants běží druhá kontrola, Dead in Thay se teprve překládá.

Chrochta ještě kontroluje sazbu, jak mi to pošle a byl by zájem, můžeme to nekompletní hodit včetně počeštěných map (na Skrytou svatyni mám dokonce jednu pro hráče o rozměrech 11800 x 8300 pt, ale tu jsem před počeštěním zmenšoval, protože má sama o sobě 170 MB).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080682992935181 secREMOTE_IP: 35.169.107.177