Produkty

York
2.10.2020 15:02
Lone Wolf - hra na hrdiny
Nakladatelství Mytágo vydává překlad hry Lone Wolf - hra na hrdiny (v originále Lone Wolf Adventure Game) zasazené do světa známé série gamebooků o Osamělém vlkovi.

Co si o ní myslíte? Hrali jste ji? Podělte se o svoje zážitky!
Autorská citace #1
2.10.2020 15:05 - York
Ukázky z příručky:



Autorská citace #2
2.10.2020 20:20 - PetrH
Hru hraju už několik let, co jí mám v originále. Obvykle jsem předváděl na Žižconu a podobných akcích. Za mě jednoznačně dobrý kousek na pár víkendů. Ukázkové dobrodrůžo jsem měl i na RPGF jako PBP. Mytágo v CZ udělal kus práce, je zde vidět i krásná grafika a kdo má rád gamebooky tak jednoznačně dobrá investice, co nebude ležet jen na poličce na hlídce.
Nakoupit na Fantasyobchod.cz
Autorská citace #3
3.10.2020 14:26 - Jarik
PetrH. Díky.
Já mám s překladem jediný problém - taktické mapy. A ten vyřešit nešlo, protože nebyla možnost se dostat k plankum bez popisu. :(
Tak jsme se s tím při výrobě museli smířit.
Autorská citace #4
3.10.2020 14:37 - ShadoWWW
Jarik: To jsme při překladech některých DnD map řešili ve Photoshopu pomocí Retušovacího štětce v kombinaci s Klonovacím razítkem. Od verze 2014 to umí vynikající výsledky.
Autorská citace #5
3.10.2020 14:44 - PetrH
Shadowww, Jarik: třeba by to šlo dodatečně aspoň v digitální podobě, nebo v originále ke stažení ? Jako jsem fakt zvědav jak hra půjde, ale postnul jsem ji na masinkové forum a normělně tam lidi ti řeknou, ty jo já před x desítkou let kupoval těch prvních 14 knížek lone wolfa, to vychází z toho? A to je jako dračák? Ne jako gamebook. Super.
Autorská citace #6
3.10.2020 17:18 - Pan Bača
ShadoWWW: pravdu díš... mapy do Želváckého balíčku jsem dělal v zoneru taky přes klonovací razítko.. .a teď mapy na Zející portál taky
Autorská citace #7
3.10.2020 20:33 - Jarik
PanBaca. To se divím. Mapy do želvaku jsou i bez popisu leckde.
Vlastně to je jen u té ukázky souboje. Já bych to retušovat nechtěl. Tak máte volné pole působnosti do nějakého do tisku.
Autorská citace #8
3.10.2020 20:50 - Pan Bača
Ha.. Já myslel počeštění těch map.. No asi jsem střelil vedle
Autorská citace #9
3.10.2020 21:15 - Tarfill
Teď mi napadlo,
pokud je to RPG na základě osamělých rytířů z gamebooků, je v pravidlech nějaké kvalitní doporučení a tipy jak hrát pouze ve dvou? Ve smyslu jeden hráč, jeden Vypravěč...
Autorská citace #10
3.10.2020 21:33 - Jarik
Já to tam nenašel.
Všude se píše o počtu 4.

Ale s Hrdiny Magnamundu- rozšíření, to dává šíři obvyklého RPG.
Autorská citace #11
3.10.2020 21:39 - York
Tarfill píše:
je v pravidlech nějaké kvalitní doporučení a tipy jak hrát pouze ve dvou? Ve smyslu jeden hráč, jeden Vypravěč...


Nečetl jsem to celý, ale přišlo mi to jako standardní RPGčko - nic ti nebrání hrát to 1 vs 1, ale explicitně to neříkají a v příkladech je postav vždycky víc.
Autorská citace #12
4.10.2020 02:55 - Temná kápě
Jarik píše:
Já mám s překladem jediný problém - taktické mapy. A ten vyřešit nešlo, protože nebyla možnost se dostat k plankum bez popisu. :(
Tak jsme se s tím při výrobě museli smířit.

Jestli myslíš tu hospodskou šarvátku, tak to se vyřešilo přes zmíněnej PhotoShop:

Autorská citace #13
4.10.2020 12:08 - Jarik
Tak ono to v tisku bude správně?
Tak už nemám k české verzi výtky.

Jsem to v těch opravách přehlédl.
Autorská citace #14
24.11.2020 22:44 - Jarik
Aby to nezapadlo:
https://youtu.be/VQvh1qCRyfQ
Takové intro do LWAG, resp. LW:HnH
Autorská citace #15
17.1.2021 22:06 - Jarik
ShadoWWW píše:
O víkendu jsme s Jarikem hráli Lone Wolf RPG a znovu se mi potvrdilo, že je to fakt dobrá hra pro streamování a vřele bych ji doporučil i dětem.

A udělali jsme i záznam. Jop. Má to jediný nedostatek. Chybí stopa jednoho mikrofonu (konkrétně Quicciho). Takže budete 'slyšet' místy ticho. (Závada byla odhalena až 've střižně' a příště by se nemusela opakovat. Pokud nějaké příště bude).
Už teď je to u mne na YT.
Po hře jsme ještě trochu pokecali (v rámci záznamu).

(sem to patří primárně) :D
Autorská citace #16
18.1.2021 02:37 - LokiB
Díky!
Je to tedy trochu psycho, když jeden z hráčů není v záznamu slyšet :)
Ale zkusím se k tomu vrátit a doposlechnout to.
Autorská citace #17
15.2.2021 22:47 - Jarik
Autorská citace #18
16.2.2021 15:17 - Gergon
A jedno delší ale všeobecné =)
Lone wolf
Autorská citace #19
24.2.2021 22:13 - Jarik
Vyšel můj momentálně poslední (4.) obecný vlog o Sommerlundu: https://youtu.be/HKD2VuHrJs8.

Pokud se k němu v budoucnu vrátím (což bych rád), tak již bude více konkrétní. Následovat by měla Města.
Autorská citace #20
20.11.2021 20:04 - mrkew
Ahojte. Určitě je tu spousta fanoušků série Lone Wolfa. Tak jako já.

Proto jsme se jako skupina Skoro-Hrdinové rozhodli, že vytvoříme roleplay sérii z tohoto světa. Celkově bude mít série něco mezi 5 až 10 díly. Hra se odehrává 50 let před začátkem první knihy.

Každou středu se vydáme do světa Magnamundu. Vždy od 20:00 živě na našem Twitch kanále a o pár dní později se záznam objeví na Youtube.

Pro více informací sledujte naše soc. sítě, nebo vlákno zde na kostce. Další díly a informace budou uveřejněny už jenom tam :)

Playlist z našeho hraní
https://www.youtube.com/watch?v=sEUTsHqJWoo&list=PLLG_9bfpHNB5EG-ST78t6vRtUYK844J56&index=1

Twitch: https://www.twitch.tv/skorohrdinove
Youtube: https://www.youtube.com/c/skorohrdinove
Discord: https://discord.gg/JCZSG2fMys

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078771829605103 secREMOTE_IP: 23.20.220.59