Kultura

Mildar
18.5.2018 08:26
[D&D 5E] DnD Beyond
Nazdar. S vydáním Mordenkainen's Tome of Foes jsem vytvořil skupinu na DnD Beyond. Kdokoliv si tam můžete vytvoři postavu a přidat si ji do mého dobrodružství. Tím získáte přístup k dosud všem vydaným materiálům.

Limit je 12 hráčů, pokud by byl velký zájem mohu vytvořit ještě jednu.

Prosím nezabírat místa vyloženě zbytečně, je možné že vás budu semi-náhodně vyhazovat, v takovém případě se prostě připojte znovu.

links:
Pozvánka
Pozvánka 2
Pozvánka 3 - temporary, nemam ted kuly 2 detem cas, tak dokud nerestartujem nasi kampan
ShadoWWW - Pozvánka 1
ShadoWWW - Pozvánka 2
19.8.2022 21:15 - shari
ShadoWWW píše:
U ras přibyl Typ tvora: humanoid. Dá se tedy předpokládat, že budou i nehumanoidní rasy.

Satyr, Kentaur a Changeling jsou Fey už teď. Takže tahle změna mi připadá jen jako formalita.

Jinak jsem zvědvá, jak bude dál vypadat to, že Barda narvali do Arcane spell listu a tím pádem mu sebrali léčivá kouzla. (teda ne že by dávalo smysl ho narvat někam jinam, že) Věta "In future Unearthed Arcana articles, we’ll show how Classes use these lists and how a Class or Subclass might gain Spells from another list." ale naznačuje, že by mu je mohli časem vrátit.
19.8.2022 21:23 - strucky
ShadoWWW: Tak ono to smysl dává. Za 20 let budeš moct vzít něco ze dneška, a furt to bude funkční přinejhořším s minimálníma tweakama. I pro WotC to má smysl, nemuset každou dekádu přepisovat věci, co už vydali "před nedávnem", resp. vymýšlet úplně nový ruleset, když je s ním naprostá většina hráčů spokojená tak jak je, a ti, co nejsou, stejně už přešli jinam.

A co si budem... ten moneygrab, který je asi nejzásadnějším důvodem, proč dělat další edice, bude zasuplován mikrostransakcema za různé skiny, 3d modely, atp. z D&D Digital platformy. Na tom potenciálně vydělají víc, než by kdy mohli tím, že by nutili lidi kupovat nové edice pravidel.
19.8.2022 21:32 - Bluesboy
Paci sa mi, co spravili mechanicky s rasami a zazemiami (ability scores hlavne). Feats mi zneju jako neco zo Symbaroum ale na D&D sposob.
19.8.2022 22:39 - ShadoWWW
Já jsem nejvíc zvědavý na nového hraničáře.
19.8.2022 23:21 - ShadoWWW
WotC: "Nová verze se bude jmenovat Jedno D&D"
WotC: "Přirozená jedna je vždycky neúspěch."

:-)
20.8.2022 10:30 - LokiB
Obava je v roubovani stale novych doplnku na stejne jadro. Mozna to zvladnou lip nez i 3.5E. uvidime jestli pak nekdy casem budou mit koule riznout i do systemovych veci typu bonusove akce
20.8.2022 22:04 - Log 1=0
Sirien: Ad krity:
U toho odebrání kritů nestvůrám souhlas, i když i jeho zachování mi přijde obhajitelné.

Nicméně u těch kouzel mi to přijde blbé. Kouzla na útok a na záchranu fungují obecně jinak mechanicky (efekty při úspěchu, cílení na různé vlastnosti atp.) i pocitově, a to, že jim sebereš krity to nezmění.

Zato tím přijdou některá (ehm ehm většina) povolání o ty cool momenty, kdy to padne v dobrém momentě. Třeba u černokněžníka by mě to vysloveně štvalo.
21.8.2022 00:20 - LokiB
Jsou-li důvodem změny primárně crity u cantripů, tak je celkem chápu. Nedokážu posoudit, jestli to nejde řešit nějak jinak (například změnou těch při critu problematických cantripů).
Zatyím je to v playtestu, tak uvidíme, jak to dopadne.
21.8.2022 10:59 - Log 1=0
Myslíš jako že mají rostoucí Zásah 2kX, 3kX a tak?
To podle mě nevadí, protože zároveň mají podobně klesající šanci na ten krit. A i kdyby to vadilo, tak mi dává smysl změnit těch 6? triků, které tak fungují.
21.8.2022 11:04 - LokiB
Proto píšu, že "jestli jsou důvodem ty cantripy, tak" a "šlo by to řešit jinak, například jejich změnou?"

Zatím jsem oficiální vysvětlení této změny neviděl, tak nevím. Třeba je v tom i něco jiného, systémového, co nevidím.
21.8.2022 12:05 - sirien
Log: WTF? Jakože mají klesající šanci hodit 20?
21.8.2022 12:16 - Log 1=0
Sirien:
Ne. Napsal jsem totální kravinu, protože jsem při psaní myslel tak trochu na něco jiného a psal úplně jiné věci, než jsem měl na mysli.

Správně jsem měl napsat:
Účinnost Kritu zbraní je stále stejná, ale šance na něj roste (protože Vícenásobný útok), u triků je šance stejná, ale roste účinek, takže se to vyrovná, a nevidím důvod to jakkoli kompenzovat.
21.8.2022 17:33 - Chyba
nehledě na to že krit na cantrip je do 5.lvl cca stejně silný jako normální útok obouručákem. a na 5.-10. jsou ty krity cca nastejno. (až na výjimky)
23.8.2022 19:43 - cyrasil
Hmm, jedine zajimave mi tam prijde ten phandalver a mozna planescape, ale po spelljameru se celkem obavam, ze bude celkem osekany a "meh".
23.1.2024 10:30 - ShadoWWW
Statistiky vytvořených postav v DDB za rok 2023.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082920074462891 secREMOTE_IP: 44.221.43.208