Produkty

sirien
10.1.2018 18:54
Autorská citace #21
12.1.2018 07:29 - lowin2
I já bych prosil .pdf verzi! Chci to (a určitě spousta lidí) !

Jaká bude vyvolávací vyvolávací cena :) ??

A tady můj starší starší kousek:

http://media0.wgz.cz/files/media0:51c01ff9aa34e.pdf.upl/_KAZISV%C4%9AT_v.03.pdf
Autorská citace #22
3.2.2018 10:09 - kin
Sepsali jsme první mini-doplňek k Taurilu na web, je to sada několika náhodných tabulek týkajících se Chaosu, pdf můžete stáhnout zde :)
Autorská citace #23
20.2.2018 15:03 - kin
Máme pro vás první taurilské dobrodružství. Familiárova věž je bojově laděné minidobrodružství se špetkou humoru a bláznivých nápadů. Odehrává se ve městě Kalus, ale s drobnými úpravami půjde snadno převzít do jiných fantasy reálií. Je k němu použitá jedna z mapek z knížky Neklidný Tauril a kolem ní je rozvinutý příběh.

Dobrodružství obsahuje pravidlový apendix pro Dračí doupě II. Pokud by se někomu z vás chtělo dodělat dodatek k jiným pravidlům, budem za něj rádi a přidáme ho do souboru.

Dobrodružství stahujte zde.

Uvítáme vaši zpětnou vazbu a nápady na zlepšení. :)
Autorská citace #24
3.6.2018 15:35 - sirien
hm... takže tato moje recenze Taurilu je prý "recenze ve stylu českého národního sportu "nadávání na cokoli" :D Tady mě má někdo zjevně hrozně rád a neumí se přes to přenést - tuší někdo kdo se pod to tak odvážně nepodepsal? :D

(I kdyby tam nebyla hromada reklamních odkazů na RPG F tak název blogu "DrD+2" mi jasně říká že to je někdo komu sem nejspíš šlápnul na nohu na RPG F a že by to tam šlo dohledat, ale sem línej se kvůli tomu Fórem přehrabovat...)

Jinak ale obsahově mi ta recenze přijde docela trefná (nicméně nijak objevná ani revoluční, všechno co tam je už někde okolo zaznělo, obvykle nejednou), i když ten pohled lenosti tam je... vlastně pro mnohé vcelku trefný.


(další recenze je pro zajímavost tady - obecně se s ní moc neztotožňuju a přijde mi to víc jako blogpost "mě osobně přijde" než jako snaha o recenzi pro ostatní, ale je zbytečné a asi ani ne moc vhodné to pitvat, je to každopádně další pohled na věc.)
Autorská citace #25
3.6.2018 18:31 - shari
sirien píše:
hm... takže tato moje recenze Taurilu je prý "recenze ve stylu českého národního sportu "nadávání na cokoli" :D

Když jsem tu recenzi četla poprvé, tak si pamatuju, že jsem si říkala, že je docela pozitivní v porovnání s komentářema, cos k tomu měl před vydáním.
Ovšem teď jsem si to přečetla trochu s odstupem a... ono to opravdu působí hodně negativně. Klady máš v té recenzi zmiňované jen tak mimochodem, nebo pod nadpisem "Co již zmíněnému vytknout". Takže se ani nedivím, že to na někoho může působit jako 'nadávání na všechno'. (Ať už tě ten člověk nesnáší, nebo nezná.)
Autorská citace #26
8.1.2019 13:13 - sirien
Pár poznámek k dobrodružství Válka neskončila které bylo zmíněné ve vedlejší diskusi v jiném kontxtu.

SPOILERS follow.

Kin: to odsazení řádky nového odstavce mi přijde dost přehnaný. Zvlášť když odstavce mají navíc vlastní rozestup. Jen tak jako poznámka na okraj. (Plus odsazení odstavce větší než odsazení bodového seznamu působí poměrně divně.) (nejsem na tohle žádnej expert, jde jen o můj subjektivní dojem)

Ten jed mi s ohledem na svůj původ a navíc s přihlédnutím k další "kultivaci" přijde vcelku slabej a jeho "negace" až triviálně snadná - uznávám, že tam je nějakej efekt "zředění", ale stejně.

Úvodní setup mi přijde trochu divně přímočarej a nalajnovanej, hned v několika rovinách:
- Elfové co mají protijed a jsou ve věci vlastně úplně nevinně, vesnický dav co se je neprávem chystá vyvraždit... nějak mi to moc neladí s obecným tématem "morální nejednoznačnosti věcí", které má být - co jsem pochopil - takovou "watermarkou" Taurilu.
- To že se v místě už z kraje ví, že jde o jed, je trochu nuda. Vylučuje to hromadu zajímavých možnsotí od nákazy až po kletby (...všechno z toho stále dává vesničanům záminku jít vykydlit elfy)


Tibaldův deník je cheapshot. Družina má možnost dopátrávat se původu (stačí jí jméno), má možnost využít nad mrtvolou nějaké té nekromancie nebo se doptat té elfí druidky - dávat jí do cesty ještě deník kde to je naservírované jak pro ňoumy... asi bych to přežil někde pod čarou / v rámečku jako nadhozenou nouzovou možnost, ale dávat to takhle do hlavního textu je hraní na trochu lame obtížnost :)


Ty Gryndylovové na konci mi přijdou hrozně nestyloví a navíc rušej stylizaci Tibalta jako takového (jak sami o sobě tak "svými" pastmi). Chápu proč si je tam dal, IMO by líp posloužili nějaký šílení mutanti které si Tibalt odněkud přitáh (nebo je koupil na černém trhu s otroky) nebo nějaký nemrtví který si Tibalt sám vytvořil.

Zbavování se gramy - nabízet tam pomoc NPCčka co by přišlo vhod je lame deprotagonizace hráčských postav, sorry.

Bitva a role družiny v ní - osobně bych buď odvodil z děje která varianta se blíží nebo bych hodil kostkou předem a následně bych dal družině nějaký úkol který při ne/splnění udělá nějaký posun ve výsledku. Přijde mi to dramatičtější. Ale jinak se mi tahle část fakt líbí.

Thurenská spravedlnost a ta závěrečná dilemata sou vcelku hezký.

Každopádně celkově se mi ten příběh líbí, moje jediná "tvrdší" výtka asi fakt je k tomu začátku a jeho "nalajnovanosti" (ví se, že to je jed, všichni se už chystají vrhnout na elfy...) a možná k tomu že Tibaltovi by slušelo nějaké silnější ospravedlnění téhle jeho akce (neříkám úplné, jen prostě silnější... jako třeba kdyby za vraždu jeho rodiny byl zodpovědný někdo z toho rodu Ralstonů?
Autorská citace #27
9.1.2019 11:13 - kin
Sirien: Díky za review! ;)

Osazení: jsem samouk v InDesignu a tak jsem rád že to aspoň nějak vypadá. V příštím dokumentu na to budu pamatovat a změním to.

Jed a info o něm: hm, tohle je fakt dobré, škoda že nás to nenapadlo. Hrát ještě víc na tajemno, zda-li je to jed, prokletí...to se mi líbí.

Deník: Nejsi zdaleka jediný kdo nám to vyčítá, byl tam kvůli nováčkům a je to i zmíněno hned u něj pokud se nepletu. I s doporučením ho vyhodit, pokud Vám nesedí.

Gryndylovové: nechtěli jsme aby si s sebou tahal svojí osobní "Armádu", tak jsme vzali něco co tam už i tak mohlo žít. Původně tam neměl být nikdo, jen pasti, ale byli tam výtky že hráči chtějí nějaké nepřátele/souboje.

NPC help: jop, dobrá připomínka.
Autorská citace #28
9.1.2019 12:36 - sirien
Neni moc review, review by vyznělo pozitivnějc - ten příběh je sice vcelku "klasika", ale obecně se mi líbí a je udělanej dobře :)

Btw si moh přihodit něco s tou thurenskou mlhou - např že v blízkosti těch jeskyní a v místech s vysokou koncentrací toho jedu (vč masových hrobů) se chová divně až zlovolně a když s ní někdo manipuluje tak ukazuje nějaké pokřivené výjevy atp. Ta mlha je fakt cool prvek (jedinej co ste tam nechali "naživu" :D ) tak je škoda ho nevyužívat.

Plus je to neplacený PDF, klidně pak udělej verzi 2.0, nikdo se neurazí, naopak.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075534105300903 secREMOTE_IP: 18.234.232.228