Produkty

sirien
8.12.2017 21:33
Tauril
Autorská citace #21
9.12.2017 19:29 - Xyel
sirien píše:
Uh-hm. Tak zaprvé příručka popisující fantasy svět neni fantasy beletrie. Cílovka i obsah sou dost rozdílné.

Zadruhé - z 20 knížek vidim 5 co maj single holku na obrázku. Fakticky 3, protože tři z nich sou zjevně nějaký navazující díly téhož a maj stejnou obálku. Z těch 3 má 1 boob armor... a vypadá to docela lacině prvoplánovitě. Zbylý 2 sou holka v bílejch šatech co je nejspíš nějaká kněžka/hrdinka knížky a druhá co je na třech obálkách je holka v normálních hadrech s divnym světelnym mečákem, nejspíš totéž.

Zbylých 15 knížek má abstraktní grafiku, zvířata, obrázky skupin postav nebo předměty.

not really proving your point.

Interesting, ta stránka se asi generuje minimálně z části custom, protože skupinu postav tam vidím právě jednu. Asi jsem pointu neřekl přesně - není to o tom, že by měla mít boob armor, ale že dát na ženu mužské (/neutrální) oblečení je nestandardní až divné.
Cílovky od sebe neumím odlišit, respektive ne ve smyslu že bych uměl ukázat na něco a říct, že by se to líbilo čtenářům fantasy a nelíbilo hráčům fantasy rpg ři naopak.

sirien píše:
Xyel píše:
Co se týče obryně, tak "nesnáší násilí" si sirien vymyslel - v textu to není.

Vážně ne?
Tauril píše:
za romantickou něžnou dívku, kterou se ona cítí být

...takže romantická a něžná dívka předpokládám násilí nejspíš miluje, že?

pls.

Co v tom textu naopak vůbec neni a co sis vymyslel Ty je cokoliv o touze se posouvat na socio-ekonomickém žebříčku. Co tam je je něco o touze být jako dívka v publiku na turnajích místo toho aby se jich účastnila a tim to končí.

Že se cítí být něžnou ženou a) neznamená, že jí je (zbytek popisu tvrdí že není) a b) už vůbec neznamená, že nesnáší násilí (jak již napsal Log).

Snaha o posun v socio-ekonomickém žebříčku pro mě silně plyne z Ráda by navštěvovala rytířské turnaje, kde by házela svým oblíbencům růže z hlediště a povídala si s kultivovanými dámami. Zatím se jí to plní z části - na turnaje je posílána, ale jako soutěžící. - tedy je bojovník na turnajích a nechce být bojovníkem, ale kultivovanou dámou (oproti bojovníkovi výrazně vyšší socio-ekonomický status)... a zároveň jí to moc nejde.
Autorská citace #22
9.12.2017 20:02 - Šaman
"Můj pane a vládče, přijmi prosím tyto dary a učin mě svou ženou. Budu při tobě stát v dobrém i zlém. Ošetřovat ti rány a na turnajích po tobě házet růže…"
"Hmm. A taky bys na turnajích mohla bojovat místo mě, když to bude moc drsný…"
Autorská citace #23
9.12.2017 21:15 - efram
Log 1=0 píše:
Mohl by sis laskavě přestat vymýšlet slaměné panáky


Žádného jsem nevymyslel....myslím, že reaguješ poněkud přehnaně.
Autorská citace #24
9.12.2017 21:51 - Log 1=0
efram píše:
Žádného jsem nevymyslel....myslím, že reaguješ poněkud přehnaně.

Popravdě jsem velmi ochoten přiznat, že položit nesmyslnou ekvivalenci mezi "toto zjevně machisticko-sexistické prohlášení je machisticko-sexistické" a "cokoli zahrnující slovo žena je machisticko-sexistické" je ve skutečnosti některý jiný argumentační faul. Ad absurdum? Šikmá plocha?
A ano, už jsem na něj a jemu podobné dost alergický. Protože přes veškerou jejich blbost je potkávám znovu a znovu. Do zblbnutí. A už mě to fakt nebaví.
Kdybys napsal do patřičného vlákna, že nevíš, co je na tom komentáři sexistické, já bych to vysvětlil, ty bys s tím mohl třeba nesouhlasit a polemizovat. Je otázka, jestli by to k něčemu vedlo. Ale rozhodně dál, než odlišný názor shodit bez zájmu o prezentaci svých či cizích argumentů.
Víc kdyžtak tady:http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/51619.html
Autorská citace #25
9.12.2017 23:03 - efram
Log 1=0 píše:


myslím, že jsem se vyjádřil zcela jasně, Sirien, dle mne nenapsal nic sexistickeho ani machistickeho, není třeba to dal rozepisovat .... bla bla bla
Autorská citace #26
9.12.2017 23:35 - sirien
Hm. Sem myslel že to za ten úvod schytám já, ne že já hodim ten úvod a vy si to tu začnete rozdávat mezi sebou :D

Jen aby bylo jasno - ze svého pohledu sem - jak efram píše - nic genderově urážlivýho nenapsal; právě naopak, jako paternalisticky sexistickej (nebo chcete-li machistickej či šovinistickej, až na to že je trochu divný používat tohle slovo když "zakázka" obrázku jde za ženou) mi přijde přístup toho, že by holky potřebovaly, aby se speciálně pro ně dělalo něco extra, protože je to staví do pozice osob neschopných činit vlastní rozhodnutí nebo hrát fantasy jen protože tam "neni nic pro ně" (nemluvě o tom, že mi paternalisticky sexistická přijde už samotná ta úvaha toho co "má být pro holky").

Tj. jestli sem v tom úvodu vypálil něco kontroverzního, tak to je můj - zcela otevřeně přiznávám že čistě odhadnutý a spekulativní - předpoklad, že právě tento záměr na základě této úvahy byly původním záměrem při vytváření oné obálky. Klidně mě bashujte za to, že Sparkle křivdim (nebo se jí děte zeptat na RPG F... popř. jí zkuste přemluvit ať napíše sem) a můžete mít pravdu a já se jí v tom případě klidně omluvim. EDIT: ...nicméně ani po dalším uvážení nemám za to, že bych se v tom mýlil (i když pravda že sem to asi moh napsat mírnějc - příště asi podobný posty odložim a nebudu je psát ve čtyři ráno)
Autorská citace #27
9.12.2017 23:54 - LokiB
Píše:
Holka na sobě má nějakej nepadnoucí kyrys, Sparkle chtěla aby neměla boob-armor, takže to je asi super historický and shit


Tohle je třeba část té kontroverze ... kyrys mi nepřijde nepadnoucí, jsem rád, že to není "fantasy ženské brnění", zas tak úplně z toho nevyplývá, že by to muselo být super historický ... a ten shit jsem nepobral.

Naprostá většina těch linkovanejch random vyhledanejch nonboob-armorů nevypadá o nic líp, než ten na obálce. Resp. má i dál ke cool obrázku. No, vizualizace, jak jsme viděli zatím u každé diskuse, třeba k JaD, je hodně ovlivněná osobníma preferencema a určitě neexistuje nic jako všemi dobře příjmaný obrázek. Co bys napsal, kdyby tam dali třeba něco jako tohle :)

A obecněji ... ze zde poskytnutých podkladů (obrázek, kousek textu) na mě žádné nadšení nepadlo. Jen ten tvůj text byl opravdu velmi příkrým odsouzením ... což je to, co třeba mě trochu překvapilo, že to Sparkle tak nakládáš.
Nebo se obáváš, že když vyjde jeden i třeba ne moc povedený český "pro holky" produkt, že to bude mít nějaký globálnější dopad (jako Prokletí Karaku ;))?
Autorská citace #28
10.12.2017 00:05 - Šaman
Jestli to bude mít dopad, že holky začnou hrát dračák ve velkém, tak super, ne? Nebo máš strach, že v pravidlech budou zbroje rozdělené nikoliv podle OČ, ale podle barev? :D
Autorská citace #29
10.12.2017 00:13 - sirien
LokiB píše:
Co bys napsal, kdyby tam dali třeba něco jako tohle

Kvalitativně značně lepší (jakože hodně moc lepší), nicméně stále prakticky nicneříkající a stále bych měl svůj dojem z toho proč tam je zrovna holka (i když hezky nekreslená).

Šaman píše:
v pravidlech budou zbroje rozdělené nikoliv podle OČ, ale podle barev? :D

Beru černou. Je mi jedno co má za čísla, chci černou.

Dál?
Autorská citace #30
10.12.2017 01:24 - Log 1=0
Tak jsem napsal řádně rozbuškoidní reakci.
Je v kontroverzích, ať to tu neplevelíme.
Autorská citace #31
10.12.2017 08:37 - Vojtěch
Co se obálky týče, tak máme co se zaplatilo. Conan to být neměl a na někoho jako Merlkir nebylo.
Autorská citace #32
10.12.2017 12:11 - LokiB
sirien píše:
Kvalitativně značně lepší (jakože hodně moc lepší), nicméně stále prakticky nicneříkající a stále bych měl svůj dojem z toho proč tam je zrovna holka (i když hezky nekreslená).


Chápu. Prostě bys od obálky očekával, že bude reflektovat obsah. Má-li být obsahem settingu frenetická akce, bylo by dobré, aby obálka nějakou frenetickou akci zobrazovala. Má-li být obsahem hluboká kontemplace nad morálními rozhodnutími postav, mělo by na obálce být zobrazení nějak morálně vyhrocené situace. Atd.
S tím bych řekl, že souhlasil skoro každý. Možná se s tím kritika "nudné, ne moc dívčí postavy" svezla a odvedla pozornost trochu jinam (aspoň pro mě - mně představa akcentování dívčího elementu v settingu nevadí ... jestli už obratného nebo ne, je věc druhá).

V tom případě mi ani nevadí provedení, styly kresby jsou různé, to jsme viděli i u těch JaD, že vždycky půlce se něco líbí a půlce ne. Postava mi přijde jasně a přiměřeně dívčí. Vlastně na celém obrázku mi přijde zajímá jenom ta postava :) mohla být zasazena do zajímavějšího prostředí/situace.

Popravdě se neumím vcítit do dospívající dívky (a jeden či dva příklady, které tu třeba přineseme nejsou reprezentativní), abych posoudil, jestli třeba ten obrázek "nezahraje na nějakou jejich vnitřní strunu", aby měly (tedy nejen ony, i ostatní hráči) chuť to vyzkoušet :)
Jestli ne, pak je to fail.
Autorská citace #33
11.12.2017 12:13 - York
Siriene, mohl by sis to, prosím, nejdřív přečíst a zkusit podle toho něco odehrát, než se do toho začneš opírat?


Připomínáš mi recenzenty onlajnovek. Udělaj první dva questy, podívaj se na screenshoty a napíšou něco strašně chytrého o grafice na loading screenu.
Autorská citace #34
11.12.2017 12:55 - sirien
York: Hm. Mohl. Proč bych to dělal?

Doteď sem komentoval ukázky (který byly k dispozici už docela dlouhou dobu, jen to před vydánim nepřitáhlo mojí pozornost) a cover.

Možná bys v rámci vlastní integrity mohl jít nejdřív na RPG F a říct všem těm lidem na těch 16 stranách tamnější diskuse co běžela před vydáním, že nemaj co komentovat ukázky z produktu, kterej ještě nečetli, ani jeho ukázanou obálku?

Nebo Ti to nevadí, dokud to je 16 stránek nekritický chvály, což se z nějakého důvodu smí a povinnost věc nejdřív přečíst před komentováním ukázek a obrázku vzniká jen pro lidi, kteří si dovolí být tak drzí a troufnou si to kritizovat?
Autorská citace #35
11.12.2017 13:03 - York
Dovoluju si od tebe očekávat určitej standard. Pokud se ovšem necítíš na to, abys ho udržel, tak s tím samozřejmě nic nenadělám...
Autorská citace #36
11.12.2017 13:11 - sirien
Aha.

A ten standard porušuju teda čim? Tim že sem až teď napsal kritiku na už mnohem dříve zveřejněné ukázky, nebo tim, že si s Tebou dovoluju nesouhlasit ohledně kvality obrázku? Nebo tim, že sem - ač se mi snažíš podsouvat opak - doteď nenapsal nic k obsahu protože sem to ještě nečet a dokonce sem tento fakt asi tak dvakrát nebo třikrát zdůraznil?

Za zpoždění se moc omlouvám, ale pokud byl můj názor tak důležitý a očekávaný, mohl ses mě tu na to zeptat už dřív a nemusels čekat až se k tomu sám dostanu.
Za odlišný názor na obrázek se omlouvat nebudu, ale samozřejmě to že máš očividně špatnej vkus mi je líto.
A pokud si ode mě očekával nějaké prorocké vyjádření ke kvalitě samotného obsahu ještě před přečtením, tak Tě musím zklamat, sensibil bohužel nejsem.


Ale tak samozřejmě při snaze odmítnout kritiku kterou nezvládáš vyvrátit je vždycky snazší natankovat kritika než kritiku samotnou a obecné vágní řeči o "úrovni" nebo "nepochopení" atp. vždycky vypadaj, jakobys skutečně mohl mít i point.
Autorská citace #37
11.12.2017 13:20 - York
Myslím, že jsem napsal celkem jasně, co považuju za "standard", který zrovna u tebe čekám. Ale klidně to zopakuju:

York píše:
Siriene, mohl by sis to, prosím, nejdřív přečíst a zkusit podle toho něco odehrát, než se do toho začneš opírat?



Je jasný, že sis těžko mohl přečíst a vyzkoušet neveřejně vyvíjený produkt před vydáním. Teď už ale vydaný je, takže by tomu snad nemělo nic bránit.
Autorská citace #38
11.12.2017 13:39 - sirien
Tak znovu.

Jasně sem napsal - už asi čtyřikrát - že jsem ho zatím nečetl, takže se k obsahu zatím vyjadřovat nebudu.


K čemu sem se vyjádřil sou už dříve zveřejněné ukázky, které sem úplně stejně mohl dost dobře komentovat klidně půl roku zpátky - jen sem to udělal až teď (veřejně, soukromě sem to už v užším kroužků některých lidí kritizoval dřív).

Plus k obrázku na obálce.


Tj. kritizovat mě za to že se vyjadřuju, aniž bych to čet je dost mimo, protože se vyjadřuju k jiným věcem, než je celkový obsah. Vyjadřuju se k tomu k čemu se už měsíce vyjadřovali jiní. A mimochodem co tak pamatuju tak dost podobně sem se kdysi vyjadřoval i k Příběhům Impéria - které sem nakonec když sem se k nim dostal hodnotil myslim docela kladně. A podobně se tu dřív před vydánim a krátce po vydání před přečtenim řešily (v hodně větší míře) i další věci - DrDII, DnD 4e, DnD 5e... Tzn. jestli si čekal že k Taurilu najednou začnu přistupovat nějak jinak než ke kdečemu jinýmu, tak asi žiješ v nějaké jiné realitě.
Autorská citace #39
11.12.2017 13:46 - LokiB
sirien píše:
Jasně sem napsal - už asi čtyřikrát - že jsem ho zatím nečetl, takže se k obsahu zatím vyjadřovat nebudu.


Jestli oni nemluví o této pasáži:

Ohledně obsahu.

Píše:
Zatim sem čet jen nějaký ty úryvky. A upřímně - not impressed. Ona morální dilemata sem zatim nikde pořádně neviděl a ukázková NPC (která jinde samozřejmě sklidila potlesk) mě fakt nezaujala - je to divnej mix weird girl empowermentu zmínenej výše s podivnou představou o prioritách cílovky kterej sem u Sparkle kritizoval už u ukázkovejch postav a zvolenejch příkladů v jejím dřívějším Fate: Rozcestí.


a

Píše:
Tohle je tak špatný, že ani nevim, kde vůbec začít.


to jako komenty k obsahu trochu vypadá.
Jasně, asi zjevně jen k malým úryvkům.
Autorská citace #40
11.12.2017 13:51 - York
sirien píše:
Tj. kritizovat mě


Kde tě kritizuju? Měl jsem za to, že jsem tě prostě požádal. Není mi moc jasný, před čím se tak urputně bráníš...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082483053207397 secREMOTE_IP: 3.236.55.137