Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
Autorská citace #61
23.4.2019 16:40 - ShadoWWW
U DrD+ to bylo způsobeno tím, že se táhl tolik let, že se na něm vystřídalo několik nezávislých týmů. To v DH pořád fungují i zakladatelé, čímž víc připomínají DrD 1.0 až 1.5.

Druhým extrémem je Charlesova Taria, one man show, kde když odejde hlavní autor, tak hrozí zánik celého projektu.
Autorská citace #62
23.4.2019 16:43 - York
ShadoWWW píše:
Druhým extrémem je Charlesova Taria, one man show, kde když odejde hlavní autor, tak hrozí zánik celého projektu.


To se ti u týmovýho projektu může stát úplně stejně - z týmu DrD II na revizi nepracoval AFAIK nikdo. Prostě to pak buď převezme někdo jinej nebo ne.


edit: Možná bych měl upřesnit, že mluvím čistě o autorech. RPGčko se dá napsat v jednom a má to i svoje výhody. Nedá se ale v jednom člověku současně i otestovat, oilustrovat, vydat, zpropagovat, pořádat k němu herní akce všude po republice a podobně.

Takže jo, mít od začátku velkou komunitu je obrovská výhoda. U autorů je ale spíš důležitější, aby vydrželi a dotáhli to do konce, než aby jich bylo hodně.
Autorská citace #63
23.4.2019 16:57 - ShadoWWW
S dotáhnutím projektu, zdá se, PH nebude mít problém.

Co vidím u PH jako potenciální problém, je nedostatečné testování bety, které je stále - nesmyslně - uzavřené, takže hrozí jako u všech edic DrD, že první verze bude placená veřejná beta.

Původní DrD II byla tragédie od začátku do konce, to je odstrašující případ.
Autorská citace #64
23.4.2019 17:00 - sirien
York píše:
z týmu DrD II na revizi nepracoval AFAIK nikdo

Minimálně Charles, pokud vim.

V tomhle případě je ještě navíc libová perlička že nový tým tu hru vnímá odlišně než ten původní a doneslo se mi že někteří členové původního týmu dost silně nesouhlasí se směrem kterým tu hru posunula její revize.

Jinak ShadoWWWův point o uzavřeném vývoji má taky něco do sebe - DnD 5e v tomhle vcelku dost ukázalo sílu otevřeného vývoje a plošného feedbacku.
Autorská citace #65
23.4.2019 17:29 - MarkyParky
Sirien píše:
V tomhle případě je ještě navíc libová perlička že nový tým tu hru vnímá odlišně než ten původní a doneslo se mi že někteří členové původního týmu dost silně nesouhlasí se směrem kterým tu hru posunula její revize.

To by mě zajímalo, protože s těmi členy původního týmu, kteří byli ochotní komunikovat, jsem toho nakomunikoval celkem dost a neříkám, že to vždy byly rozhovory naprostého porozumění, ale místo "silného nesouhlasu" jsem se spíš setkával s názory jako: "vždyť takhle to bylo myšlené od začátku" nebo "já jsem tam přesné tohle chtěl, ale nakonec se to tam nedostalo, protože XYZ".

Klidně můžeš v PMce, pokud nechceš jmenovat veřejně.
Autorská citace #66
23.4.2019 17:39 - sirien
Marky: detaily sem Ti napsal v PM, ale asi je dobré tu veřejně dodat že to je informace z druhé ruky (/druhých rukou) - sice sem koukám psal že "se mi to doneslo", ale asi bych tu rád ještě jednou "podtrhl" že k tomu nemám žádný přímý zdroj pro potvrzení.
Autorská citace #67
23.4.2019 19:22 - Kosťa
Ohledně Dračí hlídky a dotazů na téma jak pokračuje vývoj a kdy Hlídka vyjde doporučuju kontaktovat Pavla na FB milerád vám zajisté zodpoví všechny Vaše dotazy. Rozhodně je to lepší než tady špekulovat proč a jak místo solidního dotazu na tvůrce Hlídky.
Autorská citace #68
24.4.2019 00:29 - Colombo
Píše:
V tomhle případě je ještě navíc libová perlička že nový tým tu hru vnímá odlišně než ten původní a doneslo se mi že někteří členové původního týmu dost silně nesouhlasí se směrem kterým tu hru posunula její revize.

To je vlastně dobře, ne?
Autorská citace #69
24.4.2019 07:54 - Jerson
Na pravidla jsem zvědav, protože se za tři roky dostali tam, kam se nedostalo několik pokusů na RPGF za tuším šest let.

Každopádně počet finančních podporovatelů Dračí hlídky je docela slušný.
Autorská citace #70
24.4.2019 13:16 - MarkyParky
Po vyjasnění se Sirienem přes PM už asi tuším, o čem mluví a dodám drobný komentář k:

Sirien píše:

V tomhle případě je ještě navíc libová perlička že nový tým tu hru vnímá odlišně než ten původní a doneslo se mi že někteří členové původního týmu dost silně nesouhlasí se směrem kterým tu hru posunula její revize.


Ano, při vývoji DrDII došlo k jedné poměrně zásadní koncepční odchylce od původního autorského záměru.

Tahle odchylka byla s dotyčným autorem konzultována, jeho nesouhlas s posunem koncepce byl vyslechnut, porovnán s reakcemi testerů na navrhnovanou změnu, byly mu vysvětleny důvody k této změny a naopak byl celkem do podrobna vyslechnut záměr, jaký autor měl, když koncepci tvořil. Zkrátka vedli jsme na tohle téma celkem dlouhý rozhovor.


Tzn. chtěl jsem trochu opravit to vyznění původních postů tady - trochu to z nich vypadalo, že nový tým se odchýlil, protože starý se už nezapojil a nekomunikovalo se, což není pravda.

Nový tým se v tomhle odchýlil navzdory tomu, že se starým komunikoval a věděl, že existuje vyjádření nesouhlasu - ale osobní zkušenost s úpravami, výsledky testů i reakce komunity v tomhle převážila a podpořila rozhodnutí nového týmu.


Kdyby to někoho zajímalo víc (myslím technicky, co za změnu to bylo, jaké měla dopad na vývoj a tak), zeptejte se v nějakém DrDII vlákně, ať tady nejsme offtopic.
Autorská citace #71
24.4.2019 14:17 - ShadoWWW
Za mě mohu říct, že i když DrD II stále není hrou pro mě, tak revize i MarkyParky si získali můj respekt. V rámci možného z toho udělali hratelnou hru.
Autorská citace #72
25.4.2019 23:03 - Skaven
Jeskyně měly letos opět zimní spánek, od příštího měsíce vedení projektu převezme Ladislav Karpianus (dělá teď na Krotitelích draků a Končině) a měl by jej dovést ke smysluplnému konci. Pro mě už bohužel tak intenzivní zapojení do práce není reálné, nicméně nedávám od Jad ruce pryč a budu po celou dobu vývoje k dispozici.
Každopádně abych "nevypadl ze cviku", rozhodl jsem se vydat Forbidden Lands - Zapovězené země. Momentálně máme za sebou větší část Players Handbooku a práce jde skvěle od ruky, do konce roku bude text hotový takže vydání bych viděl v příštím roce se vší parádou (chystáme karty, kostky, mapu s nálepkama, zkrátka kompletní krabicové vydání). Více na stránkách Mytaga.
Autorská citace #73
10.5.2019 10:56 - Kosťa
Na FB se objevila informace, že 19.5 jde hlídka na sazbu a 27.5 jde do tisku konkrétně ta verze pro přispěvatele. Docela se těším až to testnu s kámošema :-)
Autorská citace #74
14.7.2019 07:46 - ShadoWWW
Strangers and Dungeons budou hrát v novém streamu podle nově vydané betaverze pravidel Dračí hlídky.
Autorská citace #76
14.7.2019 15:30 - Kosťa
Tak na to schválně podívám! Betatestová pravidla mi leží tady na stole a postupně se tím prokousávám
Autorská citace #77
14.7.2019 16:29 - Jarik
Kosťa. Že bys šel hrát testovací verzi jak při tvorbě Plusek?
Autorská citace #78
14.7.2019 17:37 - Jerson
No každopádně jsem zvědav, jak tihle nástupci DrD dopadnou, zejména vedle českého překladu DnD 5e.
Autorská citace #79
14.7.2019 17:52 - ShadoWWW
Kolik mají ta pravidla stran a jaké jsou tam rasy/povolání? Používají jen k6, nebo i jiné druhy kostek?
Autorská citace #80
14.7.2019 18:01 - ShadoWWW
Srsly. Oni tam nechali odstupňované magy, pardon manu, dle hodnoty vlastnosti a v tak velkém možném rozpětí? To si zas říká o elfy kouzelníky a hobity alchymisty s 21/+5.

Autorská citace #81
14.7.2019 18:14 - PetrH
je to dračák ne? takže obří válečník, barbar šermíř, hobit lupič, elf kouzlík... [meta]říkám to jen z povzdálí, neb pravidla beta nemám[/meta]. Za potenciálního kupujícího: nevím, zda koncept jedné knihy či více je ok. pohled dovnitř fotky zde mi evokuje drd i tou strukturou, barvy, tabulky. Odhad z fotek je formát b5, což je praktičtější, ale možná se pletu. Opět rozdělenou na ppz, ppp, ppe? Bacha Stínu;) Mě mrzí, že nebude pdf. Kupovat se mi hard nechce, pdf ano...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076311111450195 secREMOTE_IP: 35.173.178.60