Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
24.7.2020 16:47 - sirien
jako... give credit where credit is due, tohle je fakt hezký :)
24.7.2020 17:51 - Jerson
Jezus píše:
Jako řekněte - neměli byste si chuť alespoň chvíli zahrát, když vám pár kliknutí vyplivne tohle a pak hned tohle? :-)

V deníku vidím hlavně cílení na obcesi vyplnění prázdných míst ve formuláři, i když hezky vypadajícím, takže ani zaboha, ale chápu, že u hráčů s touto obcesí to chuť po vyplnění vyvolá.
A na generátoru postav ocením sympatické obrázky.

Jako technik bych řekl, že by to mohli spojit a zjednodušit, aby mi výběr povolání, rasy a náhodné hody rovnou vygenerovaly většinu deníku s možností vlastní úpravy tam, kde je to možné. :-)
24.7.2020 18:01 - Jezus
Ale vždyť jo. Ten deník je předvyplněnej, stačí dopsat jméno, vybrat případnou další zbraň (kdy tu "svoji" tam už máš předvyplněnou) a zbroj a jde se hrát.

Mě teda dostaly hlavně ty obrázky a samozřejmě házedlo, ale že to plyve i předvyplněný deníky s dovednostma je druhé plus.
24.7.2020 18:02 - LokiB
Obcese neni obsese :)
Denik velmi tradicni, drzak :)
28.7.2020 09:24 - ShadoWWW
Zpět k tématu.

Strangeři dnes vydali krátké video o Dračí hlídce. Kdo by ale čekal, že se tam něco o DH dozví, bude zklamaný jako já. Drží pravidla v ruce, ale nic z nich neukážou, jen odkazují na svou předchozí hru s pravidly DH. Jenomže to a) byla rok stará beta verze (a doufám, že finální verze je kvalitnější) a b) Strangeři jsou tak dobří, že svým hraním zastiňují systém, takže komu jde o ten systém, nic moc se z jejich hraní nedozví.

DH je zkrátka jako Yetti. Všichni o nich mluví nebo je dokonce drží v ruce, ale nikde do nich nemáte šanci nahlédnout nebo si poslechnout nějakou vzevrubnější recenzi/rozbor.
28.7.2020 09:32 - LokiB
ShadoWWW: inu, vědí jak vyvolat a po nějakou dobu držet zájem :)
jak to dopadne, až to lidi opravdu uvidí, je věc druhá
28.7.2020 09:32 - PetrH
Zacinam mit pocit, že to dělaj i snad schváně jako strategii, že se víc prodá pravidel....
28.7.2020 09:43 - ShadoWWW
Dělá mi obavy, že mi to dost připomíná vydání DrD II, kde před vydáním bylo tvrdé informační embargo a na všechny dotazy autoři odpovídali: "Uvidíte, až to vyjde." Hráli na to, že si to po vydání koupí co nejvíc lidí, aby zjistili, co je to zač a po hodně odlišném DrD Plus se těšili na pokračování své oblíbené série. Nakonec ale hráči zjistili, že je to něco dost jiného, než čekali. Jen proto, že to mělo podobně nedobytnou atmosféru. Kdyby tenkrát přišli s informacemi ještě před vydáním, měli by méně naštvaných zákazníků a možná i větší cílovku, která by se v tom našla ještě před vydáním.
28.7.2020 09:57 - LokiB
ShadoWWW: otázkou je, jestli už mají vývoj uzavřený a produkt třeba v tisku ... pak už jaksi zpětná vazba není tak užitečná a případné výkřiky od těch, kterých se to z jakéhokoli důvodu nelíbí, moc výhod nepřinesou.

ShadoWWW píše:
Kdyby tenkrát přišli s informacemi ještě před vydáním, měli by méně naštvaných zákazníků a možná i větší cílovku, která by se v tom našla ještě před vydáním.


Na čem zakládáš tento názor? Ok, méně naštvaných zákazníků = prodejů by asi měli, ale jak by došlo k té možná větší cílovce?
28.7.2020 10:12 - Jerson
No za sebe musím říct, že jsem fakt zvažoval koupi prémiové verze. Jenže nákup pravidel bez přečtení jsem už udělal u Hrdinů Fantasy a DrD+, obojí jsem nikdy nehrál a horkotěžko se jich pak zbavoval, tak nechci udělat stejnou chybu potřetí. Navíc když možná budou potřeba erata.

Edit: A "systém jednoduchý jak DrD 1.6" je fakt oxymoron. Teď jeden člověk dal na net excelovské tabulky, které pomáhají s evidencí postavy v DrD 1.6, změnami během hry a vedením souboje.
Čtyři strany výpočtů.

Jako ... WTF. Pokud na hraní jednoduchého RPG hráči po mnoha letech hraní pořád využijou čtyři strany excelu, jak se mají nazývat RPG, u kterých stačí šest parametrů nebo třeba čtyři karty?
28.7.2020 10:19 - Jezus
Hlavně nemá Shadow pravdu. V Pevnosti před vydáním DrDII vycházela série článků, kde se filozofie některých věcí poodkrývala. (A ty články myslím visely i na webu DrD2). Ke konci byly v těch článcích dokonce ukázky (třeba z bestiáře tam byl tam jako příklad vodník).

A hlavně vyšla Pirátská verze, kde byl předveden základ pravidel včetně ukázek. Já se pro ten systém například z té Pirátské verze docela nadchl (přiznám se, že toho vodníka jsem před tím moc nechápal, jak jako má dělat všechno, co tam psali jako příklad "jak bojuje", když tam nebyl zároveň napsán žádný hod na "past" nebo DC :-D).

Pravidla mě tak po vydání nijak nezklamala. Bylo tam pár meh, ale v těch vedlejších věcech (třeba pasti) a samozřejmě ten bug se "zákopovou válkou" kvůli vyčerpání byl dost nepříjemný - ale nový systém není nikdy úplně vyladěn. (Oproti tomu, v jakém stavu vyšlo DrD+ to byly "drobnosti").
Osobně mě mrzí spíš to, že nevyšla během prvního roku nějaká rozumná záplata na ty zásadní věci. Revidovaná verze to pak nejen opravila, ale i líp v příručkách vysvětlila, jak se to hraje (a třeba učesala magii, která byla popsána vždycky na třech místech, což bylo "nešikovné"). Přišla ale už docela pozdě.
28.7.2020 10:19 - ShadoWWW
Podle FB ještě pořád finišují a půjde to do tisku poslední červencový den.
28.7.2020 10:25 - ShadoWWW
Pirátská verze vyšla až několik měsíců po vydání. Kdyby byla před vydáním, byl bych nadšen. Takhle to ale nelze počítat.

Články z Pevnosti neznám. Ale to, co bylo na jejich webu, bylo jen velmi obecné a žádné konkrétní mechaniky.
28.7.2020 10:30 - Jezus
Aha, tak to moje chyba. Já v tý době neměl skupinu, takže jsem vydání nějak extra neřešil (neběžel hned do obchodu), takže jsem pirátskou verzi četl jako první.

Je fakt, že v těch článcích mechaniky nebyly. Ale filozofie hry tam poodhalená tuším byla. Ale přiznávám, že už je to dávno, takže mě může klamat paměť.
28.7.2020 10:53 - LokiB
Popravdě nechápu moc tu tezi "koupím si pravidla až po té, co si je přečtu". Jako ok, někdo to tak má, respektuju, ale nechápu :)
28.7.2020 10:59 - Šaman
Co je na tom k nepochopení? Pravidla nejsou (primárně) předmět do sbírky, ale k používání. Když nemohu odhadnout, jestli pro mě budou použitelná, tak si je naslepo nekoupím.
Kromě toho nejsem přímo minimalista, ale snažím se nekupovat fyzické předměty zbytečně. U pdf tenhle problém odpadá.

Při výběru fotoaparátu, nebo počítače taky prolezu veškeré dostupné recenze, podívám se na výsledné fotky, benchmarky a pak si vyberu co koupím. U techniky mám výhodu, že si dokážu udělat velmi přesný obrázek z technickych specifikací. U pravidel ke hře je potřebuji vidět. Naštěstí jsou u nás specializované obchody, kde po táboře k nahlédnutí budou.
28.7.2020 11:02 - Jezus
LokiB: A to já zas jo. Respektive "až si je prohlédnu/prolistuju." Prostě nechci kupovat zajíce v pytli. Chci znát základní mechaniky, celkový koncept apod. Alternativou jsou samozřejmě recenze nebo nějaká debata se známými.

Já mám nejraději, když mi pravidla někdo půjčí nebo si se mnou zahraje. Pak si je rád koupím včetně doplňujících příruček, když mě zaujmou. Koupit si pravidla a zjistit,že jsou meh, je takové... meh :-)

Samozřejmě pdfka nějakých menších her nebo někoho s dobrou pověstí... to už je přijatelný risk + i když se ti pak nemusejí líbit, kupuješ je i s tím, že jsi zvědavý na nové koncepty. Takže tam přidaná hodnota je.

Tištěná pravidla, která nemají být nijak objevná, to je risk bez přidané hodnoty. Ta hra může být dobrá, ale já chci vědět, jaká asi je, než si ji koupím. Nechci riskovat. To dává celek smysl, ne? :-)
28.7.2020 11:04 - LokiB
Šaman: asi mám holt jiný přístup k nákupu tohoto sortimentu. pro mě je to víc jako knížka nebo film, nejsou to boty.
28.7.2020 11:10 - Jerson
LokiB píše:
Popravdě nechápu moc tu tezi "koupím si pravidla až po té, co si je přečtu". Jako ok, někdo to tak má, respektuju, ale nechápu :)

Nechci mít doma další věc, která zabírá místo, pro kterou nebudu mít využití a které mi bude líto se zbavit. Když bych mohl zaplatit nějakou rozumnou částku za to, abych si pravidla přečetl bez fyzické knihy, tak to udělám.

A když je řeč o filmech - to že se nedá reklamovat film, protože je to sračka, to mi dost vadí. Nevím, v čem je film (nebo pravidla RPG) lepší než třeba jídlo v restauraci, které navíc při použití znehodnotím tak jako tak, takže už není dál použitelné, na rozdíl od příručky RPG nebo filmu.
28.7.2020 11:11 - Jezus
Takže pasivní zábava sloužící k tomu, aby vyprávěla jeden konkrétní příběh, byť třeba i opakovaně?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088869094848633 secREMOTE_IP: 3.91.19.28