Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
1.7.2020 12:10 - sirien
Touhle patologickou logikou podpory nadšení bez ohledu na cokoliv si můžeš jít koupit třeba Astrální doupě, taky to dotáh až k ISBN.
1.7.2020 12:17 - LokiB
sirien: sice chybí kroll, ale je tam navíc kněz, to není málo :)

a ta sběratelská edice se mi líbí, jakože se sběratelských důvodů. a možná pro děcka, že by s tím začali ve světě RPG. bude to jednodušší než s DnD 5E
1.7.2020 12:21 - PetrH
Yorku, kdybych je chtěl podpořit, protože produkt by mě oslovil, poslal bych peníze jako baker, jako na mnoho zahraničních či českých projektů (většinou nonrpg).
Asi budu šetřit třeba na Lone Wolfa... spíš mě zajímala ta recenze, na pár dlouhých chvil jsem vypadl a asi se vyjímečně přikloním na stranu Siriena.
edit:
Loki, to si pro své děti představím DnD basic, nebo https://www.amazon.com/Warriors-Weapons-Adventurers-Dungeons-Dragons/dp/1984856421
1.7.2020 12:28 - York
sirien píše:
Touhle patologickou logikou podpory nadšení bez ohledu na cokoliv


Já ale nemluvím jen o nadšení, ale o schopnosti dotáhnout produkt až k vydání. Tím, mimo jiný, zviditelnili fakt šikovnýho grafika, kterýho pak třeba může oslovit Skaven nebo jinej vydavatel pro případný další projekty.

Ale jinak ano, cením si i toho nadšení. Bez toho by RPGčka neexistovala.
1.7.2020 12:44 - LokiB
PetrH: nechci tím moc plevelit tuhle diskusi. v současnosti mi přijde koncept "vylepšení DrD" pro účely hry s dětmi kolem 10-12 let lepší než DnD basic. ale hádat do krve se o tom s nikým nebudu :)

akorát bych si to koupil nejdřív jako PDF, ale to asi neprodávají :/
1.7.2020 12:56 - Šaman
sirien píše:
Chceš DrD 1.7, proti 1.6 se zabroušením a značně lepšími obrázky, ale s principiálně pořád těmi samými chybami a nesmysly, navíc bez krolla? Pak se to vyplatí.

Vzhledem k tomu, že vím o dvou družinách, které buď hrají 1.6, nebo teď shání pravidla oDrD (a na odkázané překlady DnD odpověděi že pěkné, ale že opravdu chtějí DrD, přestože ví že jsou i jiné možnosti), tak to zní jako dobrá reklama. :)

Kdyby byla volná pdf verze, tak bych si to stáhl, pročetl a možná doporučoval. Kdo podle toho chce hrát, ten si knihu stejně koupí.
1.7.2020 13:06 - Tarfill
Jenže ty šašci Dračí Hlídku v pdf prodávat nechtějí...
1.7.2020 13:28 - califax
sirien píše:
Chceš DrD 1.7, proti 1.6 se zabroušením a značně lepšími obrázky, ale s principiálně pořád těmi samými chybami a nesmysly, navíc bez krolla? Pak se to vyplatí.


Veľmi subjektívne, ale "značne lepšími" je to najlepšie čo som v tuzemsku videl (CZ/SK). Čo sa tej výčitky, že klon DrD 1.6 týka, nuž, sami sa k tomu hlásia, keď na webe píšu: "Děláme hru, která se má podobat klasickému Dračáku. To, že jsou si pravidla podobná není chyba, ani malá míra invence na naší straně, ale náš cíl." O nejakých gamedesignérskych rozhodnutiach sa mi tu nechce polemizovať (ani na to asi ani nemám kompetenciu, ani som Dračí Hlídku nečítal), len chcem povedať, že kupujúci asi vedia, do čoho idú a asi, čo aj chcú. A sledujúc ich trebárs na FB, komunitu si celkom (vy)budovali. Dokonca si myslím, že čo sa marketingu týka, tak ten zvládli skvele. Napríklad ja som celkom motivovaný si ju prejsť, a ktovie, možno aj zahrať...

Tarfill píše:
Jenže ty šašci Dračí Hlídku v pdf prodávat nechtějí...


Tí "šašci" bolo na čo presne dobré?
1.7.2020 13:29 - PetrH
argument na discordu kdysi byl, pdf by mohl někdo ukrást a dát zadarmo...
1.7.2020 13:35 - shari
York píše:
zviditelnili fakt šikovnýho grafika

Nijak DH nesleduju, ale tohle by mě třeba zajímalo. Ale v sekci "grafika a design" je 5 jmen... kterýho z nich máš na mysli?
1.7.2020 13:36 - LokiB
pro mě je možnost koupit PDF ideální (zdarma verzi nepotřebuju).
tou výhodou je, že to chci teď a dostanu to teď ... ne že se teď rozhodnu, teď koupím, ale poštou to přijde za několik dní.
nemám problém si počkat třeba u kickstarterových projektů na fyzické dodání, ale typicky je PDF dostupné dříve a tehdy ho chci. holt tak

Takže kdybych měl možnost si koupit klasický bundle PDF+sběratelská edice knižně, tak to koupím hned. Takhle nevím, jestli se dokopu ... zas čekat dva nebo tři měsíce, než si to budu moc přečíst. S dětma bych to hrál za 14 dní na dovolené :/

PetrH: hmm, no DriveThru prodává PDF pořád a zvládaj to ... ono s watermarkem označit kopii, personalizovanou pro daného kupujícího, není až tak raketová technika v dnešní době
1.7.2020 14:56 - PetrH
LokiB: to já vím, víš to ty taky, ale autoři DH na diskordu mi toto dali jako odpověd na dotaz: "bude pdf?"
1.7.2020 15:00 - Tarfill
califax píše:
Tí "šašci" bolo na čo presne dobré?

Nebylo to míněné jako urážka, nýbrž spíše jako povzdech. U nového produktu, který slouží ke čtení, obzvláště v dnešní době, tak vydání v pdf verzi beru v podstatě jako automatiku.
Nejen, že člověk ušetří peníze, ale ušetří se i papír. Podpořit autory koupí pdf mi přijde výhodnější než riskovat koupi nějaké knihy, u které zjistím, že mi nevoní (třeba jako první vydání DrDII) a pak se toho budu potřebovat nějak zbavit, protože to jen zabírá místo.

Prostě pdf vydání vidím v dnešní době jako běžnou věc a tím, že ho autoři DH vydat nechtějí, u mě jen snižuje šanci DH vůbec vyzkoušet...
1.7.2020 15:07 - York
shari píše:
v sekci "grafika a design" je 5 jmen... kterýho z nich máš na mysli?


Až tak podrobně jsem to nestudoval, jen mě už dřív zaujala grafika, se kterou to prezentovali.
1.7.2020 15:14 - LokiB
PetrH: já tu obavu lidsky chápu, přeci jen to z pohledu autora není milé, když vidíš svoje dílo upirátěné na webu.
jen si myslím, že v dnešní době si stejně nepomohou ... tak to někdo vezme, rozváže, profi naskenuje a dá jako PDF na web, tak to chodí. A moc nevěřím tomu, že by se tomu zrovna DH vyhnula. ano, není tak příjemné jako originál PDF s vyhledáváním a prolinky, ale lidem, co to chtějí ukrást, to stačit bude.
1.7.2020 15:18 - Gergon
Podpořit partu nadšenců, kteří dotáhli k vydání něco, co mě vůbec neláká hrát? Nechci.
1.7.2020 15:19 - Gurney
V klidu, ocr software si už dnes hravě poradí i s lepším skenem a linky už jsou jen o trochu práce navíc :)
1.7.2020 15:42 - LokiB
Gurney: jasně :) popravdě už jsem dlouho nic takhle neskenoval, takže stále žiju v představě, že třeba vrstvy atd ocr ještě nedělá, ale kdo ví, možné je všechno

gergon: no vidíš, a přitom lidi podporují i různé streamery a youbery, aniž by je třeba přímo žrali, čistě proto, že rádi podpoří něco, co podle nich dává smysl, i když pak na to ani sami nekoukají. nebo někdo dá peníze na kickstarter v úrovni bez jakékoli odměny. inu, lidé :D
1.7.2020 15:55 - sirien
Loki: ono stačí vzít ten seskenovanej dokument v PDF a otevřít ho v Acrobatu. A jinak myslim že gergon naznačuje, že DrD 1.7 pro něj moc smysl nedává. Osobně na tom jsem dost podobně.

Yorkovo nadšení z nadšení je tradiční a za mě tradičně prázdný. Dotáhnout něco do konce nevyžaduje skill, stačí prostá vytrvalost. O kvalitě nebo hodnotě výsledku to říká pramálo.
1.7.2020 15:57 - Gurney
LokiB píše:
už jsem dlouho nic takhle neskenoval, takže stále žiju v představě, že třeba vrstvy atd ocr ještě nedělá, ale kdo ví, možné je všechno

A evidentně ani nekupoval, protože vrstvy, jak je dělají místní indesign mágové do překladů nejsou tak úplně standart ani v prodávaných pdfkách. Že by to s tím jak "všetci kradnú" bylo nakonec typické "podle sebe, soudím tebe" ? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090813875198364 secREMOTE_IP: 3.237.178.126