Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
Autorská citace #21
16.1.2018 13:25 - Log 1=0
Myslím, že to tvůrci záměrně udržují neurčité. Což mě spíše znervózňuje.
Ale myslím, že jsou ve fázi, kdy to určitě dotáhnou.
Jen se bojím, aby se to moc nekrylo s JaD, třeba týden po sobě.
Na DH se mi líbí, že počítají s propagací přes různé DDM a oddíly. To je pěkné.
Zato systém samotný je pořád jeden veliký otazník. Klonů DrD už různí nadšenci zkoušeli udělat tolik (a to nepočítám družiny, co se prohouserulovaly k úplně jinému systému). Je tam toho tolik, co se musí udělat a musí se to udělat správně.
Autorská citace #22
16.1.2018 15:43 - Demonica
Na webu Dračí hlídky jsou alespoň nové příspěvky a slibují, že budou jezdit po conech. Kolem Jeskyní a draků nejsou žádné novinky už několik měsíců. Což samozřejmě nemluví o konečném produktu, ale o propagaci ano. A ani u jednoho není datum vydání zatím zveřejněné.
Takže já se ani nebojím toho, jak si to bude konkurovat, ale spíš toho, aby vůbec něco bylo dotaženo do konce a vydáno.
Autorská citace #23
16.1.2018 15:46 - sirien
Jo no.

J&D PHBčko má v podstatě hotovej draft co vim.

Skaven po mě chtěl nějaký texty k DMG (hodně textů k DMG) - mám to v paměti a sem tam si na to vzpomenu, ale nějak teď nemám moc manu a v dalších pár měsících to nebude lepší - nicméně doufám, že během roku bych to moh z většiny sepsat.

MM jde (a půjde) zcela mimo mě, takže s tim netušim.
Autorská citace #24
16.1.2018 20:03 - Kosťa
DH měla vyjít na konci listopadu na FB pak bylo oznámeno že se nestíhá a že se termín vydání posouvá ale nevybavuju se že by bylo řečeno na kdy, trochu se obávám aby to nedopadlo jak s Pluskem který vycházelo na vánoce postupně až za tři roky. (pokud mě paměť neklame)
Autorská citace #25
16.1.2018 23:56 - Gurney
Pořád držím JaD palce a doufám, že to dobře dopadne.
Autorská citace #26
17.1.2018 01:30 - sirien
Tak kdyby tu třeba někdy vyšel článek "DnD 5e v Kostce", tak by jim to určitě připravilo prostor pro další promo ;)
Autorská citace #27
17.1.2018 01:32 - sirien
Kosťa píše:
trochu se obávám aby to nedopadlo jak s Pluskem který vycházelo na vánoce postupně až za tři roky. (pokud mě paměť neklame)

:D

LOL

Klame. A HODNĚ. DrD+ je legendary, vycházelo 10 let (pamatuju si to, protože moje oblíbená zábava na conech bylo hned po registraci najít stánek Altaru a hodně nahlas už z dálky zakřičet "Ahoj Hači, už máš Dračí doupě Plus?" Rok co rok to u Hače vyvolávalo nenávistnější a nenávistnější reakce, až jednou na Pragoconu mu ruply nervy, od kolegy ze sousedního stánku si pučil airsoftku a vyprázdnil mym směrem zásobník přes půlku vstupní haly :D
Autorská citace #28
17.1.2018 02:31 - Kosťa
Ok tak se budu považovat za šťastnějšího protože já vím o třech letech. Je fakt že sem byl mladší neměl tolik přístup k informacím (ne že by se to změnilo nějak rapidně). Každopádně se mě vybavují tři roky co se mluvilo o tom že to na vánoce vyjde. A když to někdo řekl tak se prý lidí ptali a na které že to vánoce má Plusko vyjít?

Jo mám v povědomí o tom, že s tím byly nějaké tahanice a že to autoři nedávali, měnily se týmy autorů a podobně, ale holt sem toho o tom tolik nevěděl a žil se v blaženě nevědomosti, že se na tom holt pracuje.
Autorská citace #29
17.1.2018 02:42 - sirien
A tak ono se na tom fakt pracovalo :) Jen to prostě... nefungovalo tak, jak mělo.
Autorská citace #30
17.1.2018 05:44 - Bouchi
sirien píše:
DrD+ je legendary, vycházelo 10 let (pamatuju si to, protože...

Ani tvoje paměť už není, co bývala. ;)
Vývoj DrD+ byl poprvé veřejně oznámen v létě 1997 (navázal na to Martin Klíma v Dechu draka 6/97 s tím, že má vyjít na podzim 1998). Takže "vycházelo" jen 6 let, ne 10 (vyšlo na vánoce 2004). Přičemž tam byla několikaletá pauza, protože od 1998 se Martin naplno věnoval Altaru Interactive, takže o DrD+ se v té době neměl kdo postarat. Pak koncem roku 2001 za námi přišlo pár lidí z asterionského týmu, že by projekt rádi vzkřísili a dokončili. Dali dohromady cca desetičlenný tým, který na tom měl pracovat; jejich prvotní optimistická představa o vydání na vánoce 2002 se postupně střetla s různými aspekty reality a nakonec z toho byl vánoce 2004. Víc se dá najít v článcích v Dechu draka z toho období.
Autorská citace #31
17.1.2018 06:15 - sirien
No jo, je to dlouho. Tyhle věci se holt ztrácej v nepřehledném hvozdu historie a když jeden neni druid... :)

Já si z toho dneska pamatuju hlavně ten Hačův výraz, když do mě solil tu kanonádu kuliček. Úplně z něj zářilo chladně pomstychtivé zadostiučinění - tipuju, že můj příchod určitě očekával a zapůjčení zmíněné zbraně pro tento případ si s kolegou od vedle dohodnul předem. Čestně mu to malé vítězství uznávám :)
Autorská citace #32
17.1.2018 13:20 - York
wlkeR píše:
Okolnosti se sešly a já dneska suploval v Domě dětí a mládeže na tom kroužku Dračího doupěte, který se stále ještě drží "starých dobrých" 1.6. Po rychlém zkonstatování, že v tomhle systému nedokážu po paměti jednoduše vyřešit situaci "řítí se na mě vzteklý troll, nejsem zloděj, ale stejně se chci schovat," jsem hráčům (nováčkům) vrazil každému jednu dvacetistěnku a řekl si o Dex check. Mechaniky DrD jsou otrava. Půlka classů DrD je otrava. Ale jináč to mělo svý kouzlo.


Skvělý motivační příspěvek, díky ;)
Autorská citace #33
18.1.2018 09:37 - -Sniper-
wlkeR: kde ten kroužek vedeš?
Autorská citace #34
19.1.2018 16:27 - wlkeR
DDM České Budějovice.
Autorská citace #35
22.1.2018 17:52 - Jerson
Vidíš, a já chtěl zjistit, jak to v něm chodí :-) Můžeš mi prosím napsat zprávu?
Autorská citace #36
23.1.2018 07:58 - Jarik
Jerson: kdybys chtěl, tak tě mohu spojit s minimálně 2 vypravěči, co tam vedou hru. A to v systému 1.6, který si sami vybrali
Autorská citace #37
23.1.2018 17:43 - wlkeR
DDM ČB má momentálně 8 kroužků "Dračí Doupě," z nichž minimálně 3 jsou D&D 5E. Nemyslím si, že až vyjdou JaD, že se do něj lidi extra pohrnou - minimálně já jako vedoucí spíš ne. Stejně tak asi D&D nepustim kvůli DH (to by musela bejt superextratřída), ani kdyby mi to významně zjednodušilo fázi uvádění do hry.
Autorská citace #38
24.1.2018 14:15 - Jerson
No, rád bych si o tom poslechl víc, před časem jsem uvažoval, že bych tam také něco zkusil vést.
Autorská citace #39
26.1.2018 12:15 - Skaven
Jeskyně měly loni i letos zimní spánek - je to dáno mým zaměstnáním, které mě přes Vánoční sezónu hodně vytěžuje. Nicméně letos bych to rád dotáhl do tiskárny.
Co se týče Dračí hlídky, mají pěkný layout a jednotnou grafiku - je super, že našli nadšeného a zručného ilustrátora, který to celé komplexně zaštítil. Co se ale týče hry samotné, mám velké obavy, protože termíny, které si na sebe ušili, jsou dost šiběniční + testování povolání v řádu měsíců na jednotkách herních skupin napovídají, že to asi nebude úplně ideálně odladěné.
Autorská citace #40
26.1.2018 17:40 - idol02
Nedávno som sa autorov DH pýtal. Odpoveď - prvá polovica tohto roku. Presné dátum zatiaľ nevedia.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11199617385864 secREMOTE_IP: 184.72.135.210