Kultura

wlkeR
6.6.2017 09:08
Jeskyně a Draci: Bestiář
Máš zajímavé, nevšední bláznivé či jinak nezapomenutelné zážitky s některými z níže uvedených nestvůr? Chceš je sdílet se spoluautory a čtenáři projektu Jeskyně a Draci? Ozvi se!

Momentálně sepisujeme pro Bestiář následující nestvůry:

Bazilišek
Bludička
Diblík
Draci
Dryáda
Dvojník
Elementálové
Ent
Gnolové
Goblini
Golemové
Harpyje
Homunkulus
Houby
Hydra
Chiméra
Chrlič
Jednorožec
Ještěrci
Ježibaby
Kentaur
Koboldi
Kraken
Krápenatec
Lykantropové
Mantikora
Medůza
Minotaurus
Mořan
Mumie
Noh
Obři
Orkové
Oživlé předměty
Pegas
Probuzené rostliny
Satyr
Skuruti
Slizy
Stín
Sukuba/inkubus
Štítový strážce
Troll
Vrrk
Zlobr
Zvířata
Cizí postavy

Momentálně mám plné ruce práce zpracováváním kapitoly o nemrtvých, takže přijímám jen texty odpovídající rozsahem a formou D&D 5E Monster Manualu. Po dokončení prací otevřu diskusi věnovanou malé skupince nestvůr, ke kterým budu povídání vybírat přímo z příspěvků tady na fóru.

Kteří nemrtví by měli mít osobnostní rysy, vady, pouta a ideály?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 8 bodů.
Duchkladné body14
Fextkladné body10
Kostliveckladné body3
Mumiekladné body7
Přízrakkladné body5
Spektrakladné body4
Upírkladné body13
Zombiekladné body8
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
10.6.2017 11:45 - Lurker
Co, místo jména titul? "Nepřítel"? "Odvržený"?
10.6.2017 22:39 - Skaven
Navrhuji nahlédnout sem: https://www.indifferentlanguages.com/words/devil Ze seznamu bych vypíchnul např. Djall, Kurat, Duwiel, Shetani

Pár chytlavých jmen je také např. tady: https://en.wikipedia.org/wiki/The_infernal_names
14.6.2017 13:28 - wlkeR
Byli bychom rádi, aby JaD měla krom popisů taky střípky textu, které by nestvůru ukázaly v akci. Může jít o krátké citáty nebo původní díla. Například pokud bych chtěl Ďábly pojmout netradičně, dal bych k nim třeba:

Píše:
"'Ne úplně fér,'" zopakoval Satan beze stopy předchozí lehkosrdečnosti. "Ne úplně fér?" Jeho hlas přerostl v bouři, hřmící hukot ledového zla rozléhající se po velké síni. "Já jsem Satan, také znám jako Lucifer, světlonoš..."
Cabalovi cuknul koutek oka. Proč všichni ďáblové museli rozvádět svou rodinnou historii?
"Byl jsem sražen samotným Bohem do téhle temné, sirné jámy a proklet k trávení věčnosti -"
"Zkusil ses omluvit?" přerušil jej Cabal.
"Ne, nezkusil! Byl jsem sražen za svou pýchu. Nějaká omluva by to poněkud rozmělnila."
"Já mám také svoji hrdost. A ty mě nutíš do nějaké směšné fašírky. Kde je v tom jaká spravedlnost?"
Satan si udělal na svém trůnu pohodlí a jeho hlas poklesnul do temného tónu někoho, kdo právě ukončuje rozhovor. "Vyhledej si slovo 'Satan' ve výkladovém slovníku, smrtelníče. Najdeš hesla jako 'živelné zlo,' 'ztělesnění hříchu,' a 'ponoukač nepravostí.' Pokud najdeš 'milý chlapík,' 'fajn kámoš,' a 'ztělesnění spravedlnosti,' navrhuji ti, aby sis sehnal nový. Přijímáš naši úmluvu?"

- Johnatan L. Howard: Johannes Cabal, Necromancer (volný překlad)


Ale já nechci a nemám dost široký přehled vhodné literatury k čerpání vhodnějších textů. Kdyby tedy někdo věděl ke kterékoli příšeře nějaký chytlavý střípek textu, který by ji zajímavě uvedl, určitě dejte vědět. Ani nemusíte být jejími autory.
14.6.2017 15:24 - wlkeR
Novinka #2: Prosím stávající autory, aby ke každé svojí nestvůře doplnili osnovu - trojici základních vlastností dané příšery, které by měl jejich text vyzdvihnout v první řadě. Hlavně jde o to předejít nedorozuměním a udržet text k věci.

Inspiraci můžete najít v heslech, která jsem připojil k mým nestvůrám.
14.6.2017 16:32 - Skaven
wlkeR píše:
Byli bychom rádi, aby JaD měla krom popisů taky střípky textu, které by nestvůru ukázaly v akci. Může jít o krátké citáty nebo původní díla. Například pokud bych chtěl Ďábly pojmout netradičně, dal bych k nim třeba:


Jen bych k uvedenému dodal, že bychom rádi preferovali české autory a tyto úryvky vkládali jen k vyloženě ikonickým nestvůrám. Atmosferický text ale můžete stvořit sami - stačí aby byl krátký a úderný :)
14.6.2017 19:24 - Merlin
"Věřte mi, nikdy jsem nebyl tak vyděšený. Ani, když jsem viděl chodící mrtvolu, ani když vylezl z vody obří krokodýl a sežral mi psa. Ale když první z těch mořských bestií přeskočil na naši palubu, zuby vyceněné, blýskající se bělmo, zvuk válečného rohu, zbroje pomalované děsivými runami a zahnuté meče.A ta jejich děsivá disciplína...ani u královské gardy jsem to neviděl. Už nikdy nechci narazit na skurutí piráty. Nikdy."
_ přeživší z Mořské panny
14.6.2017 19:57 - Babaj
co ze to? Děs scíp a plína?:-)) a ja uz myslel ze slysim disciplina .-)) Njn skuruti uz nejsou to co jsem znaval z dracaku :-)))))))
14.6.2017 23:10 - wlkeR
Merlin: Hustý.

A Babaji, zrovna ty, taký zvukomalebec, co kdybys nějak vykompenzoval své -1 Charisma ve hře a napsal něco před čím ostatní kecnou na zadek?
15.6.2017 12:35 - Babaj
nene.. ja nejsem zadny poradny tvurce, ja jsem vecny rypal a popichovatel...

A mas neco konkretniho na mysli?.-)
15.6.2017 14:07 - wlkeR
Co takhle něco k Ježibabám? :P
15.6.2017 15:41 - Maelik
wlkeR píše:
Co takhle něco k Ježibabám? :P


Třeba něco z perníkové chaloupky?
15.6.2017 16:27 - wlkeR
Myslím, že Babaj ti rád povypráví o chaloupce koláčkové :D

Ale to je inside joke.

Věc se má tak, že pokud Babaj aspoň způlky tak píše jako řeční, jsme za vodou.
15.6.2017 17:13 - Merlin
wlkeR píše:
Věc se má tak, že pokud Babaj aspoň způlky tak píše jako řeční, jsme za vodou.

věř mi, že jeho psaní ti vyrve všechny stylistické a jazykové buňky z mozku, zahodí je, pošlape, sní a vrátí zpět do mozku :)
15.6.2017 17:17 - ShadoWWW
Tak pak jedině udělat bainstorming, ehm, po Skypu a Wlker to pak přepíše svými slovy.
15.6.2017 17:23 - Babaj
ccssss... prece tu nebudu plytvat perlami :-) a navic to nejsou moje story ale nase :-) jen myslim ze pro nezasvecene to neni az tak uplne funny :-)
16.6.2017 23:25 - wlkeR
Tak z jiného soudku něco k trávení přes víkend: po herezi se slučováním démonů a ďáblů (od které jsem nakonec upustil, a jsem za to celkem rád), přichází další: draci jsou po vylíhnutí určeni jenom svým živlem, na barevné/kovové se rozdělí až v dospělosti, podle toho, jaké si vyberou přesvědčení.

Slibuju si od toho zeštíhlení bestiáře a čerstvý úhel pohledu nezávislý na božstvech, který stejně nesmíme použít, tak co.
16.6.2017 23:33 - sirien
...a to se mi naopak zas docela líbí. Celá ta dračí "předurčenost" mi přišla dost otravná - zatímco u sférických bytostí beru, že jejich podstata definuje jejich povahu, tak u materiálních bytostí mi to vždycky přišlo otravný.

Když už si u těch drakonických herezí - rovnou bych smet ze stolu tu představu toho, že nějaké rody draků sou by default silnější/mocnější než jiné - zvlášť když to chceš zakládat na živlu. Normálně bych moc draka určil podle jeho stáří.
17.6.2017 04:20 - ShadoWWW
Wlker: jo, to je výborný nápad.
17.6.2017 12:04 - wlkeR
Tak jako v současný verzi mám 4×4 draky, což je 16 stat blocků, který podle návodu v DMG upravim podle toho, jakou taktiku jsem tomu kterýmu drakovi přiřknul. V termínech 4E by to byly typy:

Bleskový drak (modrý/bronzový) = Artillery
Ledový drak (bílý/stříbrný) = Skirmisher
Ohnivý drak (červený/zlatý) = Soldier
Rzivý drak (černý/měděný) = Lurker,

neb mě štve, že až na čísla a typy damage jsou draci zas jednou jako přes kopírák.

Bude to ještě zajímavé >.>
17.6.2017 19:09 - ShadoWWW
Zploštět druhy draků na bojové taktiky je dost o ničem. Spíš než bojovou taktikou bych je odlišil hlavně lorem. Když vezmu dva extrémy - 1) draci DrD 1.6, se kterými se v podstatě nedalo bojovat (dech, co ubírá přes 200 životů a podobné extrémy); a 2) draci DrD 4E, kteří byli určeni jen na boj - tak ti ten první extrém mi přišel lepší (i když to byl extrém), protože ti draci byli skutečně strašliví. Ale osobně dávám teda přednost drakům z 5E, tedy ti, kteří jsou strašliví, mají propracovaný lore, a když se sejdou důkladná příprava, příhodná situace a dávka štěstí, tak se dají i zabít.

Draci pro mě ale nejsou klasické nestvůry určené pro přímý boj. Jsou to strašliví soupeři, se kterými se bojuje zejména "mimo scénu".
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087134838104248 secREMOTE_IP: 44.200.40.97