Produkty

Autorská citace #61
3.11.2016 12:11 - Aegnor
LokiB píše:
Hmm, offtopic jak kráva ... chtělo by to v diskusi mít možnost OT defaultně skrýt a zobrazit ho jen těm, kteří by o to výslovně stáli :)

Ta možnost tady teoreticky existuje, jmenuje se "založení nového tématu". :-)
Autorská citace #62
3.11.2016 13:51 - sirien
Nebo "soukromá zpráva" ;)
Autorská citace #63
3.11.2016 15:14 - Gurney
Pokud zakladatel diskuze nechce, aby se diskuze zvrhávala do OT, může o to prostě požádat v úvodním postu, případně na to upozornit v diskuzi, ze zkušenosti to funguje velice dobře. Pokud má někdo jiný problém s OT, nic mu nebrání posty které nejsou k tématu ignorovat.

Jinak má každý (přihlášený) uživatel možnost si zrušit odběr celých diskuzí, které ho nezajímají, slouží k tomu ta zelená (první zprava) z řady ikonek vpravo od názvu diskuze.
Autorská citace #64
4.11.2016 10:05 - ShadoWWW
Statistiky ras:

Ásimar
Vlastnosti: Cha +2
Věk: Až 160 let
Přesvědčení: Většinou dobré, vyvrhelové většinou neutrální, nebo dokonce zlé
Velikost: Jako lidé, Střední
Rychlost: 6 sáhů
Vidění ve tmě: 12 sáhů
Nebeské odolání: Vůči nekrotickému a zářivému zranění
Léčivé ruce: Jako akci se můžeš dotknout tvora a tím způsobit, že si obnoví životy rovné tvé úrovni. Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.
Světlonoš: Znáš trik světlo. Tvá sesílací vlastnost pro toto kouzlo je Charisma.
Jazyky: nebesština, obecná řeč.
Podrasy: Ochranný ásimar, pustošící ásimar, padlý ásimar.

Ochranný ásimar
Vlastnosti: Mdr +1
Zářivá duše: Počínaje 3. úrovní můžeš jako akci vypustit svou vnitřní božskou energii. Zablesknou ti při tom oči a na tvých zádech se objeví světélkující, nehmotná křídla.

Tvá transformace trvá 1 minutu, nebo dokud ji neukončíš jako bonusovou akci. Během ní máš rychlost létání 6 sáhů a jednou v každém svém tahu můžeš způsobit dodatečné zářivé zranění jednomu cíli, když ho zraníš útokem či kouzlem. Dodatečné zranění je rovné tvé úrovni.

Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.

Pustošící ásimar
Vlastnosti: Odl +1
Zářivá duše: Počínaje 3. úrovní můžeš jako akci vypustit svou vnitřní božskou energii. Z tvých očí a pusy při tom vyzařuje spalující světlo, které tě ohrožuje.

Tvá transformace trvá 1 minutu, nebo dokud ji neukončíš jako bonusovou akci. Během ní osvěcuješ jasným světlem okruh o poloměru 2 sáhy a slabých světlem další 2 sáhy a na konci každého svého tahu ty a každý tvor do 2 sáhů od tebe utrpí zářivé zraněn rovné polovině tvé úrovně (zaokrouhleno dolů). Navíc jednou v každém svém tahu můžeš způsobit dodatečné zářivé zranění jednomu cíli, když ho zraníš útokem či kouzlem. Dodatečné zranění je rovné tvé úrovni.

Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.

Padlý ásimar
Vlastnosti: Sil +1
Nekrotický rubáš: Počínaje 3. úrovní můžeš jako akci vypustit svou vnitřní božskou energii. Tvé oči se při tom změní v černá jezírka a na tvých zádech se objeví dvě kostěná, přízračná křídla neschopná letu. V okamžiku tvé přeměny každý tvor, který tě vidí a je do dvou sáhů od tebe, musí uspět v záchranném hodu na Charisma (SO je 8 + tvůj zdatnostní bonus + tvá oprava Charismatu), jinak se vystraší do konce tvého příštího tahu.

Tvá transformace trvá 1 minutu, nebo dokud ji neukončíš jako bonusovou akci. Během ní máš můžeš jednou v každém svém tahu způsobit dodatečné nekrotické zranění jednomu cíli, když ho zraníš útokem či kouzlem. Dodatečné zranění je rovné tvé úrovni.

Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.
Autorská citace #65
4.11.2016 10:20 - ShadoWWW
Tabaxa
Vlastnosti: Obr +2, Cha +1
Věk: Jako lidé
Přesvědčení: Většinou chaotická přesvědčení, vzácně i zlé, ale spíš ze zvědavosti než ze zlých pudů.
Velikost: Jako lidé, ale štíhlejší, Střední
Rychlost: 6 sáhů
Vidění ve tmě: 12 sáhů
Kočičí hbitost: Tvé reflexy a hbitost ti umožňují prudce zvýšit svou rychlost. Když se pohybuješ ve svém tahu v boji, můžeš zdvojnásobit svou rychlost do konce tahu. Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho opět použít až poté, co se jeden svůj tah nepohneš z místa.
Kočičí drápy: Díky svým drápům máš rychlost šplhání 4 sáhy. Navíc to jsou přírodní zbraně, které můžeš používat k úderům beze zbraně. Když s nimi zasáhneš, způsobíš sečné zranění rovné 1k4 + tvá oprava Síly, místo normálního drtivého zranění pro úder beze zbraně.
Kočičí talent: Jsi zdatný v dovednostech Nenápadnost a Vnímání.
Jazyky: obecná řeč a jeden další dle své volby.

Další rasy později.
Autorská citace #66
4.11.2016 10:39 - Jerson
LokiB píše:
Juj, mám tu offtopic o přestávce mezi meetingy, juchůů )

Odpovím v tomto tématu
Autorská citace #67
4.11.2016 10:55 - ShadoWWW
Goblin
Vlastnosti: Obr +2, Odl +1
Věk: Dospělost v 8 letech, dožití až 60 let.
Přesvědčení: Typicky neutrální zlo, protože je zajímají jen své vlastní potřeby. Někteří vzácně mohou inklinovat k dobru nebo neutralitě.
Velikost: 3-4 stopy, váží 40-80 liber, velikost Malá.
Rychlost: 6 sáhů
Vidění ve tmě: 12 sáhů
Zuřivost malého jedince: Když útokem či kouzlem zraníš tvora, jehož třída velikosti je vyšší než tvoje, může mu způsobit dodatečné zranění rovné tvé úrovni. Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.
Hbitý únik: V každém svém tahu můžeš použít akci Schování nebo Odpoutání se jako bonusovou akci.
Kočičí talent: Jsi zdatný v dovednostech Nenápadnost a Vnímání.
Jazyky: obecná řeč a goblinština.

Goliáš
Vlastnosti: Sil +2, Odl +1
Věk: Podobně jako lidé
Přesvědčení: Zpravidla neutrální
Velikost: 7-8 stop, 280-240 liber, Střední
Rychlost: 6 sáhů
Přirozený atlet: Jsi zdatný v dovednosti Atletika.
Odolnost kamene: Občas se umíš otřepat ze zranění. Když utrpíš zranění, můžeš si jako reakci hodit k12. Přičti k hodu opravu Odolnosti a utrpěné zranění sniž o tento výsledek. Jakmile použiješ tento rys, můžeš ho použít znovu, až si krátce či důkladně odpočineš.
Mohutná stavba těla: Při počítání tvé nosnosti a váhy, kterou dokážeš odtlačit, odvléct či nadzvednout, se bere tvá velikosti jako o jednu třídu větší.
Horal: Jsi zvyklý a vysokou výšky, včetně nadmořských výšek nad 4 000 sáhů. Jsi také přirozeně zvyklý na chladné podnebí, jak je popsané v 5. kapitole Průvodce Pána jeskyně.
Jazyky: gigantština a obecná řeč

Kenku
Vlastnosti: Obr +2, Mdr +1
Věk: Menší než lidé, dospělost ve 12 letech, dožití 60 let.
Přesvědčení: Chaotické, převážně chaoticky neutrální.
Velikost: 5 stop, váha 90-120 liber, Střední
Rychlost: 6 sáhů
Vidění ve tmě: 12 sáhů
Dovedný padělatel: Umíš duplikovat písmo a díla ostatních tvorů. Máš výhodu ke všem ověřením pro tvorbu padělků či kopií existujících předmětů.
Kenkuovský trénink: Jsi zdatný ve dvou z následujících dovedností dle své volby: Akrobacie, Čachry, Klamání, Nenápadnost.
Napodobení: Umíš napodobit jakýkoliv zvuk, který jsi někdy slyšel, včetně hlasů. Tvor, který slyší napodobený zvuk, dokáže rozpoznat, že jde o napodobení, úspěšným ověřením Moudrosti (Vhledu) v konfliktu proti tvému ověření Charismatu (Klamání).
Jazyky: umíš číst a psát auranštinou a obecnou řečí, ale mluvit umíš jen svým rysem napodobení.

Další rasy někdy příště.
Autorská citace #68
4.11.2016 11:10 - Vojtěch
"Ochranný" ásimar?
Autorská citace #69
4.11.2016 11:14 - ShadoWWW
Protector aasimar.
Autorská citace #70
4.11.2016 11:27 - Vojtěch
Nebyl by to spíš ochránce, ničitel a tak?
Autorská citace #71
4.11.2016 11:28 - York
ShadoWWW píše:
Protector aasimar.


Aha, Ásimarský ochránce :-)
Autorská citace #72
4.11.2016 14:22 - Xyel
Tak koukám že to mají i integrované na roll20
. . . .
najednou mě začíná nějak svrbět peněženka -.-
Autorská citace #73
4.11.2016 14:36 - ShadoWWW
Kvůli skloňování mám radši podrasy jako přídavná jména, protože to podstatné je ta rasa. :)

Vzhledem k andělskému původu ásimara by byl asi lepší překlad "strážný ásimar".
Autorská citace #74
4.11.2016 14:39 - Vojtěch
Anděl strážný je myslím Guardian angel.
Autorská citace #75
4.11.2016 14:47 - ShadoWWW
To jo, ale tady by si to "strážný" dalo vypůjčit, vzhledem k tomu, že neexistuje "guardian aasimar".
Autorská citace #76
4.11.2016 14:51 - ShadoWWW
Když jsem v tom článku překládal ten ježibabin autobazar, pořád jsem si nebyl jistý, jestli jsem to nějak blbě nepochopil, protože spojení ježibaba-autobazar-DnD mi nedávalo smysl.

Ale fakt to v té knížce je a fakt jsem tomu rozuměl správně.

Ježibabina vozidla:
Autorská citace #77
4.11.2016 15:05 - LokiB
ShadoWWW: krutopřísný. děcka budou nadšený :)
Autorská citace #78
4.11.2016 15:24 - ShadoWWW
Z těch ukázek mi to ještě tak nedocházelo, ale při pročítání modulu mě trklo, jak DnD nemusí být jen o statistikách.

Doteď jsem si kupoval Bestiáře hlavně kvůli statistikám, protože to je něco, co nerad vymýšlím. Radši se soustředím na vytváření příběhu. Ale tady... Třeba ježibaby jsou v Bestiáři na 4 strany, ale fluff na necelé 2 (zbytek ilustrace a statistiky).

Tady je fluff o ježibabách na mnoho stran (těžko říct na kolik přesně, má to XML formátování). Ale všechen ten fluff vychází z toho z Bestiáře, a přitom je tak promakaný a inspirativní, že bych na to musel mít celé tažení zaměřené jen na ježibaby, abych všechno toto vymyslel a dal dohromady.

Mearls měl pravdu. DnD může být fakt skoro jen čistě příběhové, stejně jako jeho bestiář. (Já vím, že WoDkaři měli takovéhle příručky už v 90. letech, ale stejně je vzrušující to vidět u DnD.)

Fascinující.
Autorská citace #79
4.11.2016 15:35 - Vojtěch
DnD je mělo dávno - Monster Ecologies
Pathfinder má všelijaké Revisited a Unleashed potvorobooky zaměřené na klasické potvory.
Pak je tu taky docela zábavný Baby Bestiary
Autorská citace #80
4.11.2016 15:37 - ShadoWWW
Monster Ecologies - asi jo, ale to je pro mě pravěk. :)

Pathfinder má všelijaké Revisited a Unleashed potvorobooky - njn, Pathfinder má toho tolik, že je pro mě těžké se v tom orientovat.

EDIT: Teď se dívám, že ty Monster Ecologies dělalo pro DnD taky Paizo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087574005126953 secREMOTE_IP: 3.144.124.232