Kultura

ShadoWWW
29.7.2016 04:33
[D&D 5E] Středozem
Středozem pro D&D 5e od Cubicle 7 Entertainment

Šmak byl poražen, Bitva pěti armád skončila vítězně a Bilbo se vrátil do Kraje. Ale mnohá nebezpečí stále přetrvávají a od skřetích tvrzí v horách až po tmavá, zkažená zákoutí Temného hvozdu vyčkává temnota, nabírá nové síly, spřádá plány a pomalu rozšiřuje svůj stín...

Král Bard v Dolu vysílá výzvy statečným dobrodruhům, aby přišli do Jezerního města a pomohli mu s obnovou slávy Severu.

Přichází dobrodruzi ze všech Svobodných národů Divočiny i z větší dáli a hledají dobrodružství. Mají k tomu různé důvody: vábí je cesta, hlad po pradávných znalostech, nebo jen prostě mají nutkání bránit svůj domov a příbuzné. Dobrodruzi v celé Divočině se připravují na průzkum Středozemě a bitvu se vzrůstající hrozbou Stínu, ať se nalézá kdekoliv.




Datum vydání: PDF: září 2016, kniha: podzim 2016

Příručka obsahuje:
  • 11 specifických kultur Středozemě (něco jako rasy)
  • 6 nových a jedinečných povolání
  • 13 nových zázemí přizpůsobených pro Středozemi
  • Zbraně a zbroje Středozemě
  • Jedinečná pravidla cestování (ala The One Ring)
  • Nová pravidla pro Zkaženost (odolávání Stínu)
  • Nová pravidla Audiencí, pro setkání velkých a dobrých lidí Středozemě s hráčskými postavami (nemám vůbec představu, co to má být)
  • Společenská fáze (jde o pravidlo z The One Ring, něco jako Mezidobí v DnD 5e)
  • Mapa Středozemě pro hráče a mapa Středozemě pro Dějmistry (Loremasters, obdoba Pánů jeskyně - Dungeon Masters - v DnD)
  • 224 stran v tvrdé vazbě

Datum vydání: PDF: do konce roku 2016

Příručka bude obsahovat:
  • Bohaté informace o světě pro Dějmistra
  • Rady pro vedení hry ve Středozemi
  • Pravidla pro poklady
  • Rozšířená pravidla a možnosti pro cestování
  • Bestiář Středozemě
  • 144 stran v tvrdé vazbě

Překlady:
Průvodce hrou (ukázka)

když ShadoWWW napíše "vy víte kde" a vy nevíte...

Podle jakých pravidel hodláte hrát ve Středozemi?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Podle pravidel The One Ring (2E)kladné body6
Podle pravidel LotR Roleplaying (aka AiME 2E)kladné body2
Podle jiných pravidel (uveďte)kladné body1
4.3.2021 20:25 - Necromancer
Wikipedie píše:
Onuce (latinsky socci, německy Fußlappen) nebo také ovinky či zavinovačky jsou pruhy látky omotávané kolem chodidel a případně i lýtek, předchůdce dnešních ponožek. Užívaly se jen v chladnějším období, a to všemi vrstvami obyvatelstva.

Jako já nevim, ale co ti na tom pŕijde tak špatný? Jakože v podání skřetů to možná možný je,ale vážně?
4.3.2021 20:28 - RoVan
Má osobní zkušenost dává Šamanovi za pravdu... Hele, zahřeje ti to nohu, ale ta se zároveň potí v kožených botech do kterých často teče... Úplně často se k praní asi nedostanou... vem si, že bys byl týden na pochodu v jedněch ponožkách.
Viz Cimrmani :)
4.3.2021 20:32 - Necromancer
Tak skřwti smrdí i bez toho, jen by mě zajímalo, co tak ohavného to může být. Pošlete obrázek.
4.3.2021 20:46 - LokiB
necormancer: pruhy nastříhaného plátna, do kterých zabalíš nohu protože nemáš ponožkky. omotáš tu nohu od chodidla nahoru, do půlky lýtek. můj praděda v nich ještě chodil, jak byl zvyklý z první světové
4.3.2021 21:05 - Šaman
Necromancer: Prostě historické/fantazácké ponožky. Když vezmeš v úvahu, že skřet měl jen jedny a v těch prošel celý Mordor, tak moc odpudivějších věcí na Ardě imho nebude :D
5.3.2021 06:21 - Necromancer
LokiB píše:

Já vím co jsou onuce,já chtěl obrázek toho jak je to asi ošklivý. Protože ze skautskýho tábora jsem zvyklej na hodně odpudivejch věcí... Jop, ostatní kluci jsou prasata.

Btw. Jak se podle vás jmenujou "the Nameless things"?
6.3.2021 18:58 - MichalK
Necromancer píše:
Btw. Jak se podle vás jmenujou "the Nameless things"?


Nijak. Kdyby nějak, tak nejsou "Nameless".

A jinak se mi "Nepojmenované" líbí víc než "Bezejmenné".
6.3.2021 19:22 - Necromancer
Michalk píše:
Nepojmenované

To nezní šatně... A jak podle vás vypadají?
6.3.2021 19:26 - LokiB
Bezejmenné mi lépe sedí s originálem, necpe tam tam "osobu" pojmenovávače.
Vypadají ... třeba jako Strážce ve vodě z LOTR.
6.3.2021 19:53 - Necromancer
LokiB píše:
Vypadají ... třeba jako Strážce ve vodě z LOTR.

Strážce nejspíš přimo byl jedním z nich, myslíte že vypadají všichni stejně?. Protože si úplně neumím představit, jak by Strážce "Hlodal základy země", aby jeho štolami pak mohl projít G+B.

Hele nehroť to, já tu už jen tak... ani nevím co dělám a proč to píšu. Dlouhej den.
6.3.2021 20:09 - LokiB
někdo si je představuje viz, popis v odkazu (upozorňuju, že text je zmatečný :)):
http://tolkiengateway.net/wiki/Nameless_Things

Já si vždycky spíš představoval jako velké "červy", ale holt více "fantasy či alien"
6.3.2021 20:12 - Šaman
Tak jsem si to našel:
"<Balrog>… až nakonec prchl do temných chodeb. Ty nepostavil Durinův lid, Gimli, synu Glóinův. Hluboko, hluboko pod nejhlubšími slujemi trpaslíků hryžou svět bezejmenní tvorové. Ani Sauron je nezná. Jsou starší, než on."
~ Dvě věže; překlad Stanislava Pošustová
6.3.2021 20:43 - Log 1=0
Tohle je sice Jacksonův výmysl, ale ten vizuál celkem odpovídá něčemu, co by podle mě mohlo hryzat svět.
6.3.2021 21:05 - Necromancer
Log 1=0 píše:
Tohle

Bohužel, tohle bylo přímo ve filmu kategorizované jako "Velcí Zeměžrouti-Greath Eartheaters". A prý žili jen specificky na severním Rhovanionu. Ale základ je to dobrej.
7.3.2021 18:06 - Necromancer
Co bylo podle vás nejbezpečnější místo Středozemě ve 3. věku?
7.3.2021 18:42 - sirien
Lothlórien.
7.3.2021 18:46 - Corny
Bilbova spižírna.
7.3.2021 19:19 - MichalK
Šaman píše:
Tak jsem si to našel:
"<Balrog>… až nakonec prchl do temných chodeb. Ty nepostavil Durinův lid, Gimli, synu Glóinův. Hluboko, hluboko pod nejhlubšími slujemi trpaslíků hryžou svět bezejmenní tvorové. Ani Sauron je nezná. Jsou starší, než on."
~ Dvě věže; překlad Stanislava Pošustová


LokiB píše:
Bezejmenné mi lépe sedí s originálem, necpe tam tam "osobu" pojmenovávače.


Nevím, jestli jste měli příručky TOR v ruce, ale ty byly plné informací, které byste v Tolkienových knihách nenašli. Úplně z toho na mě dýchá ta raně středověká Anglie, anglo-saské kmeny, keltská království. Když se mi to hodilo, doplnil jsem si do Esgarotu kupecké rody, které ho ovládají. Vydaná dobrodružství, pokud mi něco přišlo nešťastné, jsem si klidně změnil. Vytvořil jsem si klanovou strukturu Woodmanů, dokonce jsem vytvořil klan, který specielně sloužil Radagastovy. Tolkienovy knihy jsou pro mě pořád moc "epic", takže moje příběhy by u fanoušků neprošli. Paní Pošustová to nějak přeložila - a co já s tím? Nepsal jsem, že to tak je, ale že se mi to tak víc líbí.
Nesáhl jsem do kánonu a když večer u táboráku v nějakých zříceninách poslouchali družinového elfa, kolik kolem Mirkwoodu prošlo historie, tak to pro mě mělo lepší "Tolkien feeling", než celý filmový Hobit.
7.3.2021 19:37 - LokiB
Michalk: teď vlastně nevím, na co z mého textu jsi tím svým reagoval

Necromancer: on třetí věk je dost dlouhý a dynamický, takže se i toto mohlo měnit. a taky jde o to, pro koho :)
Obecně místa s Prsteny, Šedé Přístavy, Roklinka, Lothlórien (tedy aspoň pro elfy, pro trpaslíky třeba ne :),ale jinak z hlediska nebezpečí Nepřítele, tak asi ten Lórien)
7.3.2021 20:34 - Necromancer
sirien píše:
Lothlórien

Good point
Corny píše:
Bilbova spižírna.

Tohle vyvrátili (doslova XD) trpaslíci v Hobitovi.
LokiB píše:
on třetí věk je dost dlouhý a dynamický, takže se i toto mohlo měnit. a taky jde o to, pro koho :)

O to jde ;-)
Dvě Věže píše:
Ani Sauron je nezná. Jsou starší, než on

Teď vyvstává otázka, co jsou zač,že jsou starší než Ainur?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085916042327881 secREMOTE_IP: 3.91.249.156