Produkty

ShadoWWW
29.7.2016 04:33
[D&D 5E] Středozem
Středozem pro D&D 5e od Cubicle 7 Entertainment

Šmak byl poražen, Bitva pěti armád skončila vítězně a Bilbo se vrátil do Kraje. Ale mnohá nebezpečí stále přetrvávají a od skřetích tvrzí v horách až po tmavá, zkažená zákoutí Temného hvozdu vyčkává temnota, nabírá nové síly, spřádá plány a pomalu rozšiřuje svůj stín...

Král Bard v Dolu vysílá výzvy statečným dobrodruhům, aby přišli do Jezerního města a pomohli mu s obnovou slávy Severu.

Přichází dobrodruzi ze všech Svobodných národů Divočiny i z větší dáli a hledají dobrodružství. Mají k tomu různé důvody: vábí je cesta, hlad po pradávných znalostech, nebo jen prostě mají nutkání bránit svůj domov a příbuzné. Dobrodruzi v celé Divočině se připravují na průzkum Středozemě a bitvu se vzrůstající hrozbou Stínu, ať se nalézá kdekoliv.

Datum vydání: PDF: září 2016, kniha: podzim 2016

Příručka obsahuje:
  • 11 specifických kultur Středozemě (něco jako rasy)
  • 6 nových a jedinečných povolání
  • 13 nových zázemí přizpůsobených pro Středozemi
  • Zbraně a zbroje Středozemě
  • Jedinečná pravidla cestování (ala The One Ring)
  • Nová pravidla pro Zkaženost (odolávání Stínu)
  • Nová pravidla Audiencí, pro setkání velkých a dobrých lidí Středozemě s hráčskými postavami (nemám vůbec představu, co to má být)
  • Společenská fáze (jde o pravidlo z The One Ring, něco jako Mezidobí v DnD 5e)
  • Mapa Středozemě pro hráče a mapa Středozemě pro Dějmistry (Loremasters, obdoba Pánů jeskyně - Dungeon Masters - v DnD)
  • 224 stran v tvrdé vazbě

Datum vydání: PDF: do konce roku 2016

Příručka bude obsahovat:
  • Bohaté informace o světě pro Dějmistra
  • Rady pro vedení hry ve Středozemi
  • Pravidla pro poklady
  • Rozšířená pravidla a možnosti pro cestování
  • Bestiář Středozemě
  • 144 stran v tvrdé vazbě

Překlady:
Průvodce hrou (ukázka)

když ShadoWWW napíše "vy víte kde" a vy nevíte...

Chcete překlad Adventures in Middle-Earth?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body23
Nekladné body1
12.5.2018 16:43 - sirien
AIME u nás asi ani nikdy nemohlo být perspektivní a překládat ho... maximálně kdyby byl někdo Tolkien fan jak Valun a dělal si to sám pro sebe pro radost, pak by to bylo cool (a klidně bych mu to pak vysázel a tak), ale pokud tu máme nějakého přkladatele co je ochotný překládat "něco", tak ho radši nasměruju na něco plošně perspektivnějšího (v současnosti další knížky hlavní 5e linie, nejspíš... osobně sem měl sem o tom že by se dalo přeložit třeba GUMSHOE, ale bohužel ty hry tu nejsou rozjetý a já pro ně nevidim cílovku - udělal sem aspoň ty články GUMSHOE v Kostce, ale víc teď podle mě nemá smysl. Fate je hotovej tak jak je a z podstaty jeho místního publika k němu nemá moc smysl překládat nic moc dalšího, mám k němu rozdělanou ještě jednu věc ale tu mám separátně jako vlastní tvorbu. A další hry teď podle mě nejsou moc relevantní)

Ono tohle je třeba výhoda toho vydat česky JaD, resp. to je ta hlavní výhoda - základní DnDčko v češtině, ale takřka nekonečnej support dalších věcí v angličtině.
12.5.2018 17:32 - ShadoWWW
A kdyby Bouchi nebyl hloupý, tak už DrD kdysi dávno (rok 2000) vydal s OGL a SRD 3.0 a DrD komunita mohla vzkvétat úplně jinak. Ale to je tu těžce off-topic, omlouvám se.
12.5.2018 17:34 - York
ShadoWWW píše:
A kdyby Bouchi už dávno DrD vydal s OGL a SRD 3.0, DrD komunita mohla vzkvétat úplně jinak.

Jo, no :\

edit: Na druhou stranu pak bych asi neudělal to, co zrovna dělám, což by byla škoda ;)
12.5.2018 17:45 - sirien
ShadoWWW: abysme nebyli zlí tak mám tušení že v roce 2000 to ještě nebyl úplně jen Bouchiho call.
12.5.2018 17:58 - ShadoWWW
Já jsu zas za tu dvojici DnD 5E a Fate Core/FAE fakt rád. Děti mají zas v češtině možnost hrát suprové hry a odtrhnout se na chviíli od mobilů a tabletů. Ty dvě hry mají potenciál oslovit všechny hráče, co si to chtějí vyzkoušet. A JaD tomu dá punc oficiální, tištěné knižky. A ještě tu budem mít Dračí hlídku... zkrátka zlatá doba.

V tomto jsem vděčný Altaru, že mé generaci na začátku devadesátek dal Dračí doupě. Sice s již obstarožním designem, ale na tu dobu v rámci bývalého Východního bloku to bylo požehnání. Kde v té době byli Slováci, Maďaři, Rumuni nebo Srbové...
12.5.2018 18:18 - sirien
ShadoWWW píše:
Kde v té době byli Slováci

Měli od Altaru Dračí doupě, přeci.

Co to je za nesmyslnou otázku? Dodneska pořádně neexistuje žádná "slovenská" nebo "česká" RPG stránka - sice maj v dnešní době všechny doménu .CZ, ale na všech máš jak čechy tak slováky. Naši sousedi maj slováka i mezi adminama... a mám takové tušení, že Fate a DnDčko už do slovenštiny taky neni moc potřeba překládat.

(A jestli mi chceš tvrdit, že někdo neumí slovensky... ono dost čechů ani neumí česky, takže...)
12.5.2018 18:49 - York
sirien píše:
sice maj v dnešní době všechny doménu .CZ, ale na všech máš jak čechy tak slováky. Naši sousedi maj slováka i mezi adminama...

RPG fórum má teď doménu cz, ale slovenskej hosting ;)
12.5.2018 19:28 - Šaman
ShadoWWW píše:
Kde v té době byli Slováci, Maďaři, Rumuni nebo Srbové...

Srbové přeskočili Pen&Paper formát a dali si realtimově docela vostrej válečnej larp. Zlatý DrDko.
23.5.2018 20:17 - ShadoWWW
Dobrodružství Eriadoru jsou venku v PDF. Vy-víte-kde
6.6.2018 15:20 - ShadoWWW
V překladu dál pokračuje Paul z RPG Fóra.
6.6.2018 16:32 - sirien
Ale? RPG F zase nějak ožilo ve vztahu k reálné RPG tvorbě? To by bylo moc milé...

EDIT: dělá to i s grafikou nebo s ní bude potřebovat pomoct?
8.6.2018 15:31 - ShadoWWW
Spíš to na mě působí jako čistě Paulova aktivita. Neznám podrobnosti, ale myslím, že dělá jen textovou podobu, takže kdyby chtěl někdo udělat grafiku, asi by se nezlobil. ;) Já když tak mohu poskytnout v ID to, co mám.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21743583679199 secREMOTE_IP: 54.224.56.126