Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.5.2021 16:49 - sirien
Hraničář jako Ranger nebude. Druid je a Chodec je zpracovaný jako kouzlící obor Bojovníka.

Dračí doupě je okolo JaD v pohodě zmiňovat protože a) ten systém není živý, b) JaD záměrně mají věci které k původnímu DrD odkazují (protože fanoušci původního DrD jsou velká cílovka a bylo by super spojit je s fanoušky DnD). Nic víc kolem toho není, takže se v tom nemusíte namáhat nic hledat :)


Necromancer: přijde mi, že se trochu ptáš opakovaně pořád na totéž :)

JaD mají stejná povolání jako DnD (mínus Ranger, Paladin a Monk, plus Alchymista a Lovec nevytvorů). Mají jiné obory. Mají stejné rasy se stejnými pravidly, ale mají jinak zpracované jejich popis a stylizaci (viz Shariin odkaz). Budou plně kompatibilní s DnD 5e ve všem, ale pamatuj že taky často platí pravidlo že můžeš postavu tvořit jen podle základních pravidel plus jedné další knížky.
11.5.2021 17:02 - snekoun
Aegnor píše:

Aha :-) nevím proč ale hážu chodce a hraničáře do jednoho pytle....teď už si ani nepamatuji zde byl v DrD pod bojovníkem, nebo pod hraničářem.
Díky za upozornění!
11.5.2021 18:19 - Šaman
snekoun: Jj, chodec je i v těch odkazovaných materiálech. Ale nemá (imho) ten feeling. A přijde mi, že v boji bude mít i jinou roli, než v DrD. Tam byl úžasně variabilní kvůli kouzlům meče (transmutace na stříbrný, ohnivá/ledová čepel a když šlo do tuhého, tak rychlý násobný útok). Ale jinak na hrubou sílu byl slabší, než válečník.

I když vlastně - taky byl družinovým stopařem (to zůstává), psychologem (wtf?) a léčitelem (protože nikdo lepší tam nebyl). V DnD ty specializované útoky nejspíš bude mít někdo jiný.
11.5.2021 18:52 - sirien
Tak z toho co píšeš mi přijde ten feeling stejnej. Kouzla meče nejsou, ale zájemci si snadno mohou takový meč vytvořit.

Ale samozřejmě "feeling" je věc velmi individuální a z mnoha diskusí a snah o "remake" DrDo nebo o fan made "DrD 1.7" atp víme, že ho každý fanoušek cítí úplně jinak, než každý jiný fanoušek, takže tohle asi není moc předmětná diskuse a posouzení bych nechal až na samotných hráčích.

Ostatně nemám pochybnost že hned co JaD vyjdou se objeví nemálo hacků na téma "jak to udělat ještě víc DrD" (které budou nejspíš každý úplně jiný než všechny ostatní).
11.5.2021 19:06 - Jezus
A co nějaká kouzla, jako spalující úder nebo tak? To Chodec nebude umět seslat?

EDIT: ad stříbrný meč - DnD funguje jinak a design "já jedinej mám zbraň, co funguje" je poněkud zastaralý. Navíc... nebude tomuhle feeelingu líp odpovídat Lovec nestvůr? Protože tahle část Chodce (rychlý násobný útok, žhnoucí pohled...) byly opsány ze stejného zdroje :-)
11.5.2021 19:09 - Aegnor
Necromancer píše:
Kde to já bych najít mohl?

Krátká odpověď: Na kostce. :-)
Dlouhá odpověď:
1. Články - Prostředí - Seřadit dle autora - najít siriena - najít v jeho článcích ty, co názvem jasně odpovídají tématu.
2. Komunita - Uživatelé - Sirien - Napsal X článků - najít v jeho článcích ty, co názvem jasně odpovídají tématu.
3. Vyhledat (kliknout) - zaškrnout "články", do "část názvu" zadat "fantasy", do "autor" zadat "sirien" - Vyhledat - vybrat článek který chceš začít číst.

Asi budou i další postupy, jak se k těm článkům dostat. :-)
11.5.2021 20:46 - Šaman
sirien píše:
Ostatně nemám pochybnost že hned co JaD vyjdou se objeví nemálo hacků na téma "jak to udělat ještě víc DrD" (které budou nejspíš každý úplně jiný než všechny ostatní).

Samozřejmě. Kdyby tomu tak nebylo, tak to nemá ten dračákovský feeling :D

Jezus: Lovce nestvůr neznám, ale taky si říkám, že DrD chodec byl napůl zaklínač. Vlastně měl i kouzlo proti kouzelníkům (magické zrcadlo).

On byl celkově šíleně přeplácanej :)
11.6.2021 18:14 - Jerson
Doufám, že to bude úterý.
11.6.2021 18:27 - Necromancer
Nebo čtvrtek?
11.6.2021 20:08 - Tarfill
V tom případě budu mít v říjnu připravenou nabroušenou peněženku... ;-)
11.6.2021 21:31 - Necromancer
Což mi připomíná. Bude nějaký rozdíl mezi cenou knihy a pdf?
12.6.2021 04:03 - Colombo
PDFko vydává Sirien zdarma, protože se nebojí, že by mu to snížilo tržby. Není nějaký DH boomer.
12.6.2021 21:02 - PetrH
A já bych klidně dal "pay what you want". já bych mu za pdfko těch 10.99 dolců i dal ;-) a boomer jsem minimálně věkem
20.6.2021 20:59 - PetrH
20.6.2021 22:35 - Colombo
Chtělo by to opravit gramatiku.
23.6.2021 11:31 - Čindi
pěkné počtení
30.6.2021 10:58 - Jezus
Dlouho jsem tu nebyl a vidím dobré zprávy! Tak hosana!
15.7.2021 11:41 - ShadoWWW
Tak předobjednávka Jeskyně a draci na FO dokončena. :)
15.7.2021 12:46 - RoVan
Shadowww: Taky tak... jen když jsem viděl předprodejovou cenu, tak jsem vzal dvě :D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09141993522644 secREMOTE_IP: 44.202.90.91