Produkty

sirien
8.11.2015 21:45
Autorská citace #1
8.11.2015 21:45 - ShadoWWW
Jo, Charles pozvedl Tariu na světovou úroveň. Jen škoda, že to byla tak moc one man show, že těch modulů vyšlo oproti Asterionu nebo zahraničním settingům jen pár (Záhvozdí, Severní Taria, Pohraničí). Charles víc nestíhal. Plánovaný byl ještě Jihozápad, ale ten už nikdy nevyšl.
Autorská citace #2
8.11.2015 21:55 - sirien
Tak ono by teoreticky nebylo TAK těžké na to navázat, jen otázka kdo by to měl dělat. Navíc Charles možná ještě něco vydá, že jo... nebo to možná někomu předá.

Mě přijde větší škoda, že z těch modulů šlo do e-verze jen Záhvozdí, taže ty zbylé dva jsou v podstatě nedostupné dneska.
Autorská citace #3
8.11.2015 23:19 - Sparkle
Severní Taria je úžasná. Ta dobrodružství mi šla bez problémů napasovat do jiného světa. Asi nejlepší modul v češtině ever. Jen se obávám, že v současné době už tištěná kniha tohoto formátu (tzn. obsahující v zásadě akorát kompletní dobrodružství) nemá šanci se uživit.
Autorská citace #4
9.11.2015 17:51 - Gurney
Co si mapatuju když jsem Severní Tarii naposledny prohlížel, tak to není jen o těch dobrodružstvích, ale je to vždycky několikastránková stať na nějaké téma a ktomu tématické dobrodrusžtví (myslím, doufám že si to nepletu s něčím s Asterionu a zrovna DrDčkové moduly doma žádné nemám).

Jestli by se to uživilo, na to nedokážu zodpovědět *, ale podle toho co slyším ze svého okolí, tak o dobrodružství zájem určitě je.

* a jestli by to uživilo tištěnou knihu vs. jestli by to uživilo vydání mi přijdou dvě trochu jiný věci, takoví Goodman Games prodávaj svoje dobrodružství výhradně v elektronické podobě a podle číslování jsou cca někde u devadesátýho, takže asi na tom úplně neprodělávaj
Autorská citace #5
9.11.2015 21:15 - Maugir
Sirien píše, že jeho nároky na kvalitu časem vzrostly, a stejně tak je to i u Charlese. V současnosti se přepisuje Záhvozdí, a pak budou na řadě další moduly. Nelze přesně říci, kdy bude výsledek, ale je to běh na dlouhou trať.
Autorská citace #6
9.11.2015 22:04 - Gurney
Maugir píše:
V současnosti se přepisuje Záhvozdí, a pak budou na řadě další moduly.

Tak na to se opravdu těším a konečně si Tariu doplním do sbírky.
Autorská citace #7
9.11.2015 23:01 - sirien
Maugir píše:
Sirien píše, že jeho nároky na kvalitu časem vzrostly, a stejně tak je to i u Charlese

Divil bych se, kdyby tomu tak nebylo :)

Popravdě přiznám, že ten disclaimer sem tam připsal hlavně abych se projistotu trochu preventivně distancoval od těch hodnocení, která jsem tam tehdy vepsal. Sice vím, že když jsem je psal, tak byla myšlená vážně, jenže si už detaily toho modulu moc nepamatuju a osm let je dlouhá doba a já tehdy měl nějaké trochu jiné názory a inklinace, takže sem se nechtěl dostat do nepříjemné situace kdy by mi někdo vytknul, že se mu to nezdá abych já pak zjistil, že jsem dneska publikoval něco s čím se vlastně už neshoduju...

...zbabělé, uznávám, ale byl sem línej si tu Tarii číst znovu jen abych to tu publikoval s klidným svědomým (nebo, hůř, abych musel strávit čas aktualizací)
Autorská citace #8
9.11.2015 23:19 - sirien
Btw., k téhle recenzi (a k té příští na všechny tři moduly souhrně) se váže i jedna moje funny story s Altarem, v oné době reprezentovaným člověkem jménem Hač (pokud někdo náhodou znáte...) Nevím, jestli jsem jí už někdy psal nebo ne, ale tak přinejhorším se budu opakovat:



Toho času Altar sídlil v Karlíně a později na Vinohradech a já se tam relativně často ukazoval z různých důvodů (částečně společenských, částečně kamarádské "hele nechám ti to u Hače" od mé kamarádky která s Hačem tehdy chodila...)

Jednou jdu takhle kolem (tuším že něco vyzvednout) a Hač říká "ty, Tukane, už si viděl novou Tarii" a já na to něco jako "Ne, ještě ne." a Hač: "A nechtěl bys mi na ní napsat recenzi?" a já jako "No, když ti nebude vadit že napíšu co si myslim..." a Hač "Ne, vůbec, napiš co chceš" a vrazil mi do ruky z regálu nové zabalené vydání. Tak říkám "Ok, máš to mít..."

Nějakou dobu pozdějc se tam stavuju zase a Hač tenkrát: "Hele, Tukane, už si viděl novou Tarii?" a já "Ne, ani nevim, že už vyšla." a Hač "A neměl bys čas napsat recnezi?" a já na to "Když mi jí zas dáš, tak klidně". Hač mi vrazí do ruky Tarii, já na ní tak koukám a říkám "Hele, já mám základní modul, mám od Tebe tu minulou, teď tuhle... to abych si koupil i tu druhou, co?" a Hač "Ty nemáš Záhvozdí?" a já na to "No, nemám, no" a Hač vezme z regálu nové Záhvozdí, vrazí mi ho do ruky a říká "Tak mi napiš recenzi rovnou na všechny tři dohromady".

O nějakou dobu později, tou dobou už na Vinohradech, jdu opět kolem Altaru a tehdy zas něco vyšlo (omlouvám se, už se nepamatuju, co to bylo...) a mě se nechtělo dávat za to prachy, tak se stavim, chvíli s Hačem vedu nezávaznej small talk, pak kouknu na polici a říkám "A hele, tohle... nechceš na to recenzi?" a Hač se na mě pohoršeně podívá a s naprostým despektem říká: "Od tebe Tukane? V žádnym případě." To mě poněkud překvapilo (přecijen jsem mu dřív dal už dvě velmi hezké recenze na ty Tarie, že jo...) a tak říkám "Proč ne?" a Hač na to: "Protože mám rád upřímné pochvalné recenze a proto věci dávám recenzovat lidem u kterejch vim, že se jim budou líbit - a tady vim, že tohle se tobě líbit nebude a na recenzi to vrazim XYZ."

No a o mnoho let později si tak jdu po GameConu a znovu střetnu Altar a Bouchi mi předá Dračí doupě II, abych mu na něj napsal recenzi.



...a to je prosím pěkně příběh o tom, jak ode mě Altar za časů Hače dostal dvě hezké recenze a za časů Bouchiho dostal... tu třetí.

Mám jen takovou obavu, že až Charles vydá další Tarii, tak za to DrDII už ten čtvrtý Tarijský modul k recenzi nedostanu a budu si ho muset koupit :´(
Autorská citace #9
9.11.2015 23:55 - Maugir
Jen aby nedošlo k mýlce, tímto:
Maugir píše:
a pak budou na řadě další moduly

mám na mysli na řadě k přepracování. Než vyjde něco úplně nového, uplyne patrně ještě mnoho let (materiál by nejspíš byl, ale není, kdo by to sepsal).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.04482102394104 secREMOTE_IP: 3.237.186.170