Produkty

Shako
30.4.2015 11:25
Myší hlídka (Mouse Guard rpg)


Mouse Guard, nejčastěji překládáno jako Myší stráž (později oficiální překlad jako Myší hlídka) neboli myšáci. Rpg vzniklo jako společný projekt autora komiksů Davida Petersona a herního vývojáře Luka Crana (Burning Wheels).

ANGLICKÉ VYDÁNÍ
První edice vyšla v roce 2008. V rámci dotisku byla vydána krabicová verze v roce 2011. Hra se vyprodala a několik let nebyla k sehnání.
V roce 2015 vyšla druhá edice - původně ohlášená na duben 2015 (dodána o pár měsíců později). Rovnou vyšla ve dvou verzí - základní příručka nebo krabicová verze (příručka + další doplňky).

ČESKÉ VYDÁNÍ
V roce 2016 začalo Comics centrum vydávat původní komiksovou předlohu v češtině.
Původní tři díly Davida Petersona:
- Myší hlídka 1: Podzim 1152
- Myší hlídka 2: Zima 1152
- Myší hlídka 3: Černá sekera
Troje legendy (příběhy psané a kreslené převážně kamarády původního autora).
A nakonec v roce 2018 vyšlo česky i rpg (druhá edice): Myší hlídka: Hra na hrdiny

FILM
V roce 20219 (?) byl zrušen plánovaný film Myší hlídka, tedy spíš plánovaná filmová série (podle množství produkce) - původního producenta FOX koupil Disney, který neměl zájem v projektu pokračovat.
Citation needed - vím, někdy třeba dohledám odkazy
Existuje k tomu několik videí, jaké materiály vznikly (ze studia i záběry filmu) a jak to bylo, kde Peterson vysvětluje svůj názor, proč byl film zrušen nebo proč stále (ne)píše čtvrtý díl. Doporučuju taky skvělý rozhovor Petersona s výtvarníky, kteří na filmu dělali. Než dohledám odkazy, zkuste googlit.

OSTATNÍ
Objevilo se i pár dalších věcí ze světa Myší hlídky.

Strategická desková hra pro dva hráče Mouse Guard: Swords & Strongholds.

Za zmínku stojí také omalovánky (anglicky, ale jinak jazykově nezávislé :)).

Netuším při jakých příležitostech, ale objevují se i krátké samostatné příběhy. Dohromady vyšly nejspíš jako sbírka Baldwin the Brave & Other Tales.

Doporučuju i autorův youtube kanál, kde najdete spoustu zajímavých informací, třeba jak si vyrábí modely, aby mohl kreslit komiksové scény. Zkuste se třeba podívat na designování lodi ze želvího krunýře. Ale obecně tam najdete spoustu informací, jak si svět Myší hlídky představuje jeho autor, což se k hraní rpg hodí.

I roce 2021 stále fanoušci očekávají dopsání další autorovi knížky Myší hlídka 4 (eng: Weasel War of 1149)


HRANÍ:
Pokud se chcete zahrát, tak nejlepší šanci máte na GameConu, kde již proběhlo nejmíň 14 her (od roku 2009). Pokud v programu žádná Myší hlídka není, tak můžete napsat šéfovi rpg linie, že máte zájem si zahrát - třeba se mu povede ulovit nějakého vypravěče, aby hru uvedl. Přeju pak hodně zdaru s lovením místa na hře.

ODKAZY:
- oficiální stránky Myší hlídky (eng)
- fanouškovská wiki (eng)
- YouTube kanál(eng)

- mapa teritorií 1150, stejná jako v příručce (eng, cz verze není dostupná)
- deníky postav (eng, druhá edice, nutná registrace pro stažení)
- deníky postav (cz)
- Dukolmova tabulka překladů jmen a měst (cz-eng)

Myšáci jinde na kostce:
- Dukolm rozbaluje krabicové vydání druhé edice
- Sirenův překlad, jak lze hrát Myšáky ve Fatu
- prachem zaváté zápisky z hraní

Myšáci jinde na českém webu
- na rpg foru je prehistorická diskuze, většinově k první edici (i v roce 2020), ale stojí to za prolistování (něco z toho přidávám i níže)
- Lomax - jeden český blog, kde je mix zápisků z hraní, částečného překladu a konverze do Fate...
- Conlainovi zápisky z hraní (první edice): 1, 2, 3
- LarpPard - další prachem zavátý záznam, o tom, že se Myšáci kdysi hrávali a vznikli nějaké pokusy o vysvětlení pravidel a překlady
Autorská citace #21
18.12.2015 09:39 - Shako
V dubnu to vypadalo na předčasné Vánoce, ale vzhledem ke zpozdění jsou to spíš opravdické Vánoce. :-D
Dneska jsem si vyzvednoul svoje myšáky na poště. Překvapivě malá, ale za to velmi těžká a hodně plná krabice. :)

V příštím roce bych možná udělal nějaké hraní v Praze, kdyby měl někdo zájem vyzkoušet... :)
Autorská citace #22
18.12.2015 11:59 - Vojtěch
Jo! U Černé sekery! To bych rád!
Autorská citace #23
19.12.2015 15:33 - Almius
To si piš, že si rád zahraju, pokud Tě konečně vykopnou z orgování GC a Ty budeš mít čas! :D
Autorská citace #24
19.12.2015 16:12 - Demonica
Já bych si taky ráda zahrála, když mi to na letošním GC nevyšlo.
Autorská citace #25
21.12.2015 09:09 - Sroty
Také už mám své myšáky doma :) Se mnou rozhodně můžeš počítat. Rád si zahraju.
Autorská citace #26
21.12.2015 11:13 - Shako
Včera jsem prolistoval příručku - vypadá to hodně podobně, takže moc změn v pravidlech nejspíš moc nebude - občas nějaké nové vysvětlení s novou infografikou, pár jinak uspořádaných odstavců.

Největší změna, kterou jsem zatím potkal je tvorba nových postav, kterou se snažili zrychlit a zpřehlednit (postavy mají default rozložení skillů dle "hodnosti" ve stráži).

Pak myslím, že jsem objevil nové dobrodružství, ale třeba jsem ho jen přehlídnul v těch původních pdf.
Autorská citace #27
15.2.2016 07:46 - Shako
Dukolm zveřejnil fotky z nové verze, čímž mi připomněl, že jsem slíbil OG v Praze. Bohužel už jsem stihl zaplnit většinu zcela volných víkendů. Tak co třeba sobota 5.3. od 16/17h? Nějací zájemci?
Autorská citace #28
15.2.2016 07:55 - Vojtěch
Já bych zahrál docela.
Autorská citace #29
15.2.2016 09:51 - Sroty
Já taky.
Autorská citace #30
15.2.2016 13:46 - sirien
Možná bych i zvládl
Autorská citace #31
15.2.2016 17:20 - ._.
vypadá to gay takže pass
Autorská citace #32
15.2.2016 20:38 - captain66
Pokud bude potreba nejakej starej mysi veteran a bude nejakej z tech pribehu, co jsem jeste nehral, tak se klidne pridam.
Autorská citace #33
16.2.2016 09:26 - Shako
Vojtěch, sroty, Sirien, Captain (+ Almi, Demonica, co se hlásili dříve) - to už vypadá, že by bylo hráčů dostatek.

Příběh: Pokud budu stíhat, tak nebudu hrát nic z připravených příběhů. Jako zatím nejlepší příběh z vlastní produkce se zdá "Vzkaz v lahvi", který jsem hrál i na GC (Captain a Almi již to hráli). Ale nejspíš za zamyslím nad něčím novým - stejně chci udělat nový příběh pro další GC.
Autorská citace #34
16.2.2016 09:40 - Vojtěch
A kde že to spácháme?
Autorská citace #35
16.2.2016 10:15 - Dukolm
Na mě si zapomněl :-)
Autorská citace #36
16.2.2016 11:47 - Shako
Dukolm: Když dorazíš do Prahy, tak klidně. :) (sakra, začíná nás být nějak moc)

Vojtěch: Je mi to asi jedno. Pokud bude větší počet "prověřených" hráčů, tak klidně nabídnu prostory u sebe doma. Jinak bych se poptal na obvyklé místo - tedy v Mephitu.
Autorská citace #37
16.2.2016 11:53 - Sroty
Koho považuješ za "prověřeného" hráče?
Autorská citace #38
16.2.2016 12:09 - Vojtěch
Ohledně prověření ;)

Autorská citace #39
16.2.2016 22:18 - Dukolm
Shako: když ty už nejezdíš na srazy a na GC se mi to nepoštěstí. Jinak jsme to zrovna v sobotu jsme probíraly na dálavě s Demonikou že tě ukecáme a budeme muset za tebou do prahy.
Autorská citace #40
16.2.2016 22:33 - Shako
Dukolm: Jo, srazy moc nestíhám a jen tak se to nezlepší. Ale jinak se nechám ukecat rád - to skoro, abych těch hraní vypsal vícero, když je takový zájem. A nechtěl by to taky někdo GMovat? Hrál jsem to jednou, GMoval víc jak 10x. :D Ale to se mi stává pořád, že když chci něco hrát, tak si to musím GMovat sám (MG, Cthulhu, Hunter...).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11361503601074 secREMOTE_IP: 54.225.35.224